SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

CELLULIT - wątek ogólny

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 116479

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1513 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8457
dla mnie eveline jest pomylka...:) musialam nakladac skarpety i latac po mieszkaniu, tak mi nogi dretwialy z zimna :) dlakazdego cos innego :) nivea chwale sobie, ladnie napisna skore,uzywam 2 razy dziennie i efekty nawet zadowalajace :) do tego dieta i ruch :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 215
Ja używałam Vichy lipocure serum, po zużyciu dwóch opakowań była pewna poprawa,przestałam używać i znowu.Tego sie chyba nie da pokonać. Ja jestem szczupła,sporo się ruszam i nic z tego.Może miłość do czekolady mnie gubi:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 61
moja koleżanka stosowała masło shea polecane jej przez dermatologa przy trądziku
i bardzo jej pomogło ale na cellulit :D
, później zachęcona jej wynikiem sama spróbowałam i jestem zachwycona
http:// www.shea.pl/?p=productsMore&iProduct=27 " class="link" target="_blank">
www.shea.pl/?p=productsMore&iProduct=27 
gorąco polecam dla tych co wciąż szukają
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 31 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 184
potrzebuje produktu na cellulit :) taniego~i skuteczneg~! pzdr;* zgory dziekowac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1399 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8961
Fajny temat się wywiązał, akurat sama chciałam go zaproponować. Zastanawiałam się właśnie jaki jest wpływ diety na powstawanie cellulitu. Mam na myśli przede wszystkim żywność nafaszerowaną chemią.
Nie wiem czy się ze mną zgodzicie, ale z moich obserwacji np. na plaży i w szatni wynika, że ten problem nie jest tak powszechny u pań nieco starszych, natomiast prawie każda nastolatka skarży się na pomarańczową skórkę.Stąd wysnułam wniosek, że chyba najbardziej szkodzi nam nieodpowienie odżywianie no i oczywiście bardziej leniwy tryb życia, niż w czasach np. naszych mam i babć, kiedy główną rozrywką było skakanie w gumę, a nie komputer:)
Inna ciekawą dla mnie kwestią jest cellulit u mężczyzn. Nie wczytywałam się jeszcze dokładnie w zamieszczone tutaj specjalistyczne informacje, ale z tego co mi wiadomo, jest to przypadłość warunkowana żeńskimi hormonami. Mimo to widzę cellulit u bardzo wielu facetów. Zastanawiałam się czy to może wynikać np. z jedzenia soi? Jak mi wiadomo soja zawiera substancje podobne do żenskich hormonów, jest przecież stosowana w łagodzeniu objawów menopauzy. Czy to możliwe, że mężczyzna spożywający dużo soi(zwłaszcza, że jest ona teraz ładowana do wielu produktów i może część osób nie wie, że ją je) może mieć zachwianą równowagę hormonalną i przez to być bardziej podatny na cellulit? Tym bardziej, że rozmawiałam kiedyś z dietetykiem, który twierdził właśnie, że soja ma takie oddziaływanie i u facetów którzy ją jedzą mogą nastąpić np. zaburzenia erekcji.

Odnośnie moich własnych doświadczeń z cellulitem - też miałam z tym problem. Obecnie udało mi się to zwalczyć na tyle, że nie jest widoczny tak po prostu, jedynie w małych partiach, kiedy np. napnę pośladki. Mogę powiedzieć, że chyba cudownych sposobów nie ma, ale mi najbardziej pomogła jazda na rowerze. Myślę, że dobra jest każda forma ruchu, która pobudza krążenie w nogach. Warto również pamiętać o uniesionych nogach, kiedy odpoczywamy. Generalnie staram się po prostu nie mieć zbyt wiele tkanki tłuszczowej:) Systematycznie i często ćwiczę, aby nie obrastać tłuszczem, sport również pobudza krążenie, skóra jest bardziej napięta, a ciało jędrne, więc cellulit staje się mniej widoczny.
Stosowałam też różne kosmetyki. Wspomniane tu Eveline również, ale to chyba nic nie warte. Kierując się logiką, nie chce mi się za bardzo wierzyć, że jakikolwiek kosmetyk może dać spektakularne efekty. Jedynie po żelu Nivea Goodbye Cellulite miałam wrażenie, że nogi wyglądają lepiej, ale jego działanie polega chyba po prostu na tym, że skutecznie napina skórę.

Na koniec powiem Wam jeszcze dziewczyny, że chyba trochę przesadzamy. Ja u siebie ten cellulit widzę i nie czuję się z tym komfortowo, natomiast mój mąż nie wie o co chodzi:) Więc może wcale nie jest tak źle? :):):)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 69
Mam pytanie. Czy celulit można zwalczyć ćwiczeniami na masę np na atlasie czy wioślarzu? Czy raczej ćwiczeniami aerobowymi orbitrek, bieżnia, steper, rowerek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1399 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8961
Czytałaś wszystkie informacje zawarte wcześniej w tym temacie? Wydaje mi się, że już więcej nie można na ten temat powiedziec:) Zajrzyj na stronę drugą, tam jest o ćwiczeniach.

Odnośnie Twojego pytania, to ja nie jestem specjalistką, ale z doświadczenia mogę poradzić, że najlepsze są chyba ćwiczenia, w których pracują nogi, bo to pobudza krążenie, a więc steper, rower, orbitrek - jak najbardziej moim zdaniem. Jeśli chodzi o ćwiczenia siłowe, myślę że również mogą mieć dobry wpływ, ponieważ dzięki nim łatwiej spalić tkankę tłuszczową, a więc cellulit staje się przynajmniej mniej widoczny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45
Witam serdecznie :)
mam pytanko jest ktoś może z olsztyna, kto mógłby mi polecić jakiś dobry salon, w którym wykonuja masaże na cellulit??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 0
pomimo zdrowego trybu życia i tak widzę ze celilit pozostaje, tak samo brzuszek nie jest plasciutki... ale cóż trzeba się może bardziej starać...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1399 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8961
To jest chyba znak naszych czasów i wydaje mi się, że główną przyczyną jest cały ten syf z jedzenia. Obecnie w 100% zdrowa żywność nie istnieje. Do tego dochodzi jeszcze genetyka. Ale warto próbować walczyć z tym na wszelkie możliwe sposoby. Ja zauważyłam znaczną poprawę, w stosunku do okresu, w którym nic nie robiłam. Ale tak naprawdę to nie znam ani jednej młodej dziewczyny, która nie ma żadnych śladów cellulitu, więc nie ma co dramatyzować.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kompresyjne zlamanie trzonow kregoslupa

Następny temat

Stabilizator stawu skokowego

WHEY premium