SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Budowanie masy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 438

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 11
Witam, mam kilka pytań dotyczących budowania masy. Mam 17 lat i 173 cm wzrostu. Stwierdziłem, że pora iść w końcu na siłownię i coś ze sobą zrobić. Problem w tym, że aktywnie spędzam tydzień. Gram w piłkę nożną, oraz tenisa stołowego i czasami pogram w siatkówkę. Uprawiam te sporty regularnie, 3-4 razy w tygodniu. Jeszcze mecze które gram raz w tygodniu. Tak jak pisałem, jestem bardzo aktywny. Do tego wf w szkole dochodzą. Chciałem zbudować masę, czytałem wiele w internecie na ten temat. Moje pytanie brzmi, czy jest w ogóle możliwe budowanie masy w moim przypadku? Nie chciałbym rezygnować ze sportów które uprawiam na czas budowania masy. Wiem, że dieta to większa połowa sukcesu. I na pewno wybiorę się do dietetyka.


Zmieniony przez - Adus998 w dniu 2016-11-06 20:35:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62331 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777980

Budowanie masy mięśniowej jest możliwe praktycznie u każdego jednak musimy spełnić kilka podstawowych warunków ku temu, aby doszło to do skutku.

Zacząć należy od tego, że masy mięśniowej nie buduje się szybko. Osoby początkujące jak zbudują 1kg masy mięśniowej miesięcznie to można to uznać za sukces oczywiście przy bardzo dobrej diecie, treningu i regeneracji.
A najczęściej te przyrosty są nieco mniejsze bo wiadomo, że początkujący popełniają większą bądź mniejsze błędy treningowe.

Jednak jeśli jesteśmy aktywni fizycznie szczególną uwagę musimy zwrócić na naszą dietę, aby całą tą aktywność fizyczną, która jest poza siłownią uwzględnić w naszym bilansie kalorycznym. To bardzo istotne ponieważ to dieta ma bardzo duże znaczenie w budowaniu masy mięśniowej i jeśli nie zaopatrzymy naszego ciała odpowiednio w składniki budulcowe i energetyczne to budowa masy mięśniowej po prostu nie nastąpi.

Po drugie zwracajmy uwagę na regenerację, przede wszystkim aby odpowiednią ilość czasu przesypiać gdy zachodzą procesy naprawcze i budulcowe w naszym ciele.
A jeśli dieta i regeneracja będą na odpowiednim poziomie i masa mięśniowa będzie szła do przodu.

Polecamy również: Budowa masy mięśniowej - co musisz wiedzieć?




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2022-01-18 16:50:09

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
Dieta to podstawa. Przy takiej aktywności musi być spora nadwyżka kaloryczna, a co do treningów to zerknij na temat rok pierwszych treningów.

vivere militare est

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Jw. Z tym, że teraz "dietetykami" nazywają się indywidua po kursach on line, które pojęcia nie mają. Polecam dział odżywianie, tematy tam podwieszone i ułożenie diety samemu.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy do oceny - wszelkie porady mile widziane

Następny temat

FBW do oceny na redukcje

WHEY premium