SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Budowa masy mięśniowej [71kg]

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7697

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

37

Płeć

mężczyzna

Cel

masa

Waga

71.3

Wzrost

180

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

11%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Praca 8 godzin umysłowo+fizyczna , 4 razy w tygodniu

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

piłka nożna 3 razy w tygodniu po 60 minut, teraz ze względu na siłownię raz w tygodniu,siłownia domowa z wolnymi ciężarami,trening co drugi dzień plan FBW A/B

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

diety typowo na masę i redukcję w czasie treningów siłowych,ogólnie zdrowe odżywianie,jak najmniej przetworzonych produktów.

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Dobry

Stosowana lub planowana suplementacja

nie stosuję i na razie nie mam w planach
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 233 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3760
popuri
tak kreatyna może być, to bezpieczny suplement i da Ci sporo siły, ale też nie zwiększaj za szybko ciężaru, stopniowo

Zwiększanie ciężaru stopniuje powoli ,dlatego też wprowadziłem zwiększanie powtórzeń. Pytam o kreatynę,bo czytałem że na początku lepiej jechać na swoim potencjale a dopiero przy stagnacji,wprowadzić ją do suplementacji.Nie wiem która opcja lepsza dla mnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Generalnie, ja, aż tak nie podchodzę, bo suplementy nie mają, aż takiego działania, żeby coś dużo zmieniać, to głównie uzupełnienie diety. Ja jestem za stałą podażą kreatyny non stop, bo ma też prozdrowotne właściwości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Również uważam, że wśród suplementów kreatyna jest jednym z tych podstawowych,które warto wprowadzić do swojej suplementacji bez względu na dyscyplinę sportową jaką trenujemy i bez względu na to jaki jest aktualnie cel tych treningów. Wszędzie, gdzie nasze mięśnie pracują, będzie ona dobrym rozwiązaniem. Przy okazji jest ona bardzo tania, bo około 25 złotych za 500 gramów, więc nic tylko stosować. Jeżeli chodzi o stosowanie jej u osób początkujących, to rzeczywiście warto wcześniej opanować podstawy techniki ćwiczeń i dietę, aby jak najlepiej wykorzystać jej potencjał.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 233 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3760
Dzisiaj zaczynam dwutygodniowy okres roztrenowania.Bilans kaloryczny na zero od aktualnej wagi.Czy procentowy rozkład makroskładników pozostawić taki sam jak podczas treningów?Czy mogę dodać jeszcze jeden Orlik w tygodni na ten okres czy pozostać przy jednej jednostce?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 233 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3760
popuri
a całkowcie nie będziesz ćwiczył na siłowni ?

Tak,robię przerwę całkowicie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Oczywiście, że możesz dodać aktywność fizyczną. Strategiczne roztrenowanie nie oznacza konieczności całkowitej rezygnacji z jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Z reguły uzależnione jest to od tego jak bardzo wyczerpujące były przygotowania, lub ewentualnie od tego, czy akurat planujemy urlop w tym okresie, który przypada na przerwę od treningów. Warto pomyśleć o aktywnym wypoczynku w postaci spa, masaży, jaki wypad rowerowy, czy spacery. Kwestia tego co, kto lubi. Jeżeli lubisz pograć w piłkę, to czemu nie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 233 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3760
Odnośnie ustalenia bilansu kalorycznego na zero to współczynnik aktywności fizycznej ustawić na 1.4 czy 1.5, bo wcześniej miałem na 1.6. Minimalna różnica robi dużą w kaloriach,nie chciałbym tak ostro ucinać:)

Czy białko ma zostać na min.2g na kg masy ciała podczas roztrenowania?


Zmieniony przez - hubi84 w dniu 2021-07-19 18:32:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Nie jestem zwolennikiem obliczenia zapotrzebowania kalorycznego organizmu za pomocą tego wzoru. Poza tym, uważam, że znając swoje zapotrzebowanie kaloryczne i wchodząc na redukcję wiesz mniej więcej, jaką ilość kalorii odjąłeś i ile brakuje do zapotrzebowania kalorycznego. Dodajesz tę ilość, ewentualnie minimalnie pomniejszoną i wracasz na okolice zerowego bilansu energetycznego. Nie widzę tutaj potrzeby liczenia od nowa. Jeżeli chcesz, to że wzoru:

https://potreningu.pl/artykuly/odchudzanie/zapotrzebowanie-kaloryczne-dla-wnikliwych--5255

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Nie jestem zwolennikiem obliczenia zapotrzebowania kalorycznego organizmu za pomocą tego wzoru. Poza tym, uważam, że znając swoje zapotrzebowanie kaloryczne i wchodząc na redukcję wiesz mniej więcej, jaką ilość kalorii odjąłeś i ile brakuje do zapotrzebowania kalorycznego. Dodajesz tę ilość, ewentualnie minimalnie pomniejszoną i wracasz na okolice zerowego bilansu energetycznego. Nie widzę tutaj potrzeby liczenia od nowa. Jeżeli chcesz, to że wzoru:

https://potreningu.pl/artykuly/odchudzanie/zapotrzebowanie-kaloryczne-dla-wnikliwych--5255

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy johimbine można brać bezpiecznie ?

Następny temat

Bieganie pod boks - kiedy?

WHEY premium