SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Brzuszki a duża wada wzroku.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3389

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 98 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2558
Witam.
Mam sporą wade wzroku i po dogłębnym badanu okulistycznym dostałem od okulisty następujące zalecenia względem wzroku:
-Unikać wstrząsów typu skoki do wody, skakanie, wszystko co może mi intensywnie trząść łbem.
-Unikać podnoszenia ciężarów i tego typu, aby nie podnosić nagle ciśnienia czy coś tam, bo może mi sie odkleić siatkówka.
-Najlepsze są dla mnie sporty aerobowe a z tego najlepszy to basen.

I tak chodzę od 4 miesięcy na basen regularnie, ale chciałbym popracować na brzuchem i moje pytanie:
Czy mając te ograniczenia moge ćwiczyć 6 weidera? Podczas brzuszków tak jakbym dźwigał ciężar całego ciała i nie wiem czy nie jest to analogiczne do podnoszenia ciężarów. Jeżeli natomiast nie moge, to jakie inne ćwiczenie byście doradzili, aby ćwiczyć mięśnie brzucha?

Pozdrawiam, Tomek
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5005 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19714
A6W jest to szczerze mówiąc g*wniany plan. Przereklamowany. Uwzględnia górną część brzucha.

Poleciłbym Ci - jak cała załoga sfd - abs 2.

https://www.sfd.pl/Legendarny_ABS_II-t180570.html

Posiadasz drążek?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 7892 Wiek 25 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 36273
-Najlepsze są dla mnie sporty aerobowe a z tego najlepszy to basen.

Czy mając te ograniczenia moge ćwiczyć 6 weidera?

a jaka jest pełna nazwa 6 weidera ? AEROBICZNA 6 WEIDERA
są to aeroby, ale nie oczekuj spektakularnych efektów po a6w

zalecenia lekarza raczej odnosiły się do typowych ćwiczeń siłowych

+ j/w czyli lepiej ABS II jak już musisz ćwiczyć brzuch jakimś systemem

Zmieniony przez - VooDa w dniu 2009-03-08 20:36:15

treningopolon + michadrol + regenestanol + wheymadren + kreatynabol

Trening, micha, kreatyna - zrobią z ciebie sk****syna

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 98 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2558
Nie mam drążka, ale dałbym rade zamontować.
Miałbym tylko 2 pytania do tego:
Jak długo należy ćwiczyć poziom A anim się przejdzie do 1? A potem jak szybko z 2 do 3 i tak dalej?
I wreszcie czy dobrze zrozumiałem zalecenia:
cyfra pod ćwiczeniem oznacza ilość sekund ile ma trwać dane ćwiczenie oraz tempo. Czyli przykładowo 15 śr. znaczyłoby 15 powtórzeń w ciągu 15 sekund, 25 pow jakieś 12 w ciągu 25 sekund, tak? Czy jakoś inaczej to liczyć?

I dzięki za tak szybką odpowiedź.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5005 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19714
No to zamontuj drążek i zacznij od poziomu 2, gdyż w 1 i 2 ćwiczeniu nie machasz głową podczas ćwiczeń.

Wejdź na drugą stronę tamtej strony www. i masz wszystko opisane.


pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 98 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2558
Mmm wybaczcie ignorancje. Naprawdę słabo się znam na sporcie. I tak z ciekawości:
Są podobne systemy ćwiczeń na inne partie mięśniowe? Albo moglibyście mi pomóc ułożyć jakiś system ćwiczeń aerobowych na większość partii zakładając, że miałbym tylko ten drążek i ew. coś tam dokupił w rozsądnej cenie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5005 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19714
Poczekaj, rozpędziłeś się kolego.
Aeroby są po to, by spalić zbędny tłuszcz.
Ty chcesz zbudować masę mięśniową, tak?

Zmieniony przez - hadesZiom2 w dniu 2009-03-08 20:51:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 98 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2558
Znaczy... na brzuchu chce spalić tłuszcz, zdecydowanie. Mam za duży. Ogólnie mam troszke za dużo tłuszczu wszedzie, ale na brzuchu szczególnie mi to przeszkadza, więc chce spalić.
Ale myslałem, że przy okazji można troszke poćwiczyć te mięśnie. Nie zależy mi na jakimś super treningu z widocznymi efektami od razu.
Chciałbym po prostu znaleźć coś co by ćwiczyło wszystkie partie mięśniowe i mógłbym to robić, mimo mojego zakazu podnoszenia ciężarów, jeżeli jest to w ogóle możliwe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5005 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19714
Więc biegaj równym tempem, co dwa dni tyle - ile dasz radę.

Co do treningu -

www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.asp

Dobierz sobie jakieś ćwiczenia, które jesteś w stanie wykonać ze wzgl. na kontuzję.

Wklej linki i skręcimy jakiś plan.


pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 98 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2558
Hm.. właśnie z wyborem tego mam niemały problem. Bo na ten przykłąd pompki bym z chęcią robił, ale nie wiem czy to nie jest za duży ciężar naraz. BO w końcu musze podnosić prawie całe ciało, to jakbym wyciskał na ławeczce prawda?
Może ćwiczenia z ekspanderem, albo lekkimi hantelkami? Wydaje mi sie, że jeżeli by je wykonywać równo i miarowo to nie obciążę tak oczu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PROSZE O SPRAWDZENIE MOJEGO PLANU NA RZEŹBĘ..:D

Następny temat

Redukcja tkanki tłuszczowej i wzrost siły

WHEY premium