SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Brak progresu, przez długi czas

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5286

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 227
Witam, moim problemem jest brak progresji, w sile, masie mięśniowej, obejrzalem mase filmikow i przeczytalem sporo artykulow ale nie wiem juz co robic, wiec skieruje pytanie do was.
Na siłownie chodzę 4 razy w tygodniu poslugujac sie planem push pull legs, w ktorym staram sie manewrowac cwiczeniami tak aby nie przyzwyczaic ciala, dropsety itd.
Dodatkowo zaczynam swoja przygode z futbolem amerykanskim, wiec chcialbym przybrac masy miesniowej, nabrac szerokosci plecow, 4 miesiecy, zadnego progresu.
Od miesiaca suplementy. Biore kreatyne w dawkach 5g dziennie i staram sie uzupelniac diete bialkiem z wk, tak zeby zawsze byla nadwyzka bialkowa oraz minimum 4litry wody dziennie.
Efektow brak albo sa minimalne, porownujac swoje zdjecia na przestrzeni 6 miesiecy praktycznie zadnych zmian no i tak samo z sila.
Mam 174cm wzrostu oraz waga 75kg, 17 lat. Badania krwi itp mam dobre...

Bylby mi ktos w stanie cos pomoc, doradzic, bo jestem coraz bardziej zdesperowany ze zaczynam sie zaglebiac w tematy tabu, sterydy itd. Z gory dzieuje za pomoc :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
Bartik88
Też bym się nie skusił na blendowane mięso :D Ale widziałem na oczy własne szejka ze zblendowanej wołowiny z oliwą z oliwek, orzechami, jajem i... anchois. Lepiej zarzucić tatara jednak :D


Wszystko zależy od podejścia ja nawet jak piję szejka musi mi smakować, ale są osoby co traktują jedzenie jak paliwo i smak wówczas nie ma znaczenia, a liczy się to co dostarczasz

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobra rada trzymaj się od sterydów daleko.
Obstawiam, że coś z dietą jest nie tak ale musisz coś o niej więcej napisać
samą nadwyżką białka nic nie zdziałasz.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 227
Nie trzymam stricte diety, nie umiem jej sobie dobrze rozpisać, a z dietetykie tez bylby problem, w dodatku ciezko jest to zgrac dobrze ze szkola, ale staram sie liczyc makro, moge podac przyklad co zjadlem dzis,

Sniadanie, jajecznica z 6 jajek i oczywiscie ciemny chleb, potem silownia
Po silowni pije bialko i zazwyczaj jem kanapki no bo do szkoly nie mam pomyslu co zrobic, wiec do 14 jakies 4-5 kanapek z wysokobialkowa szynka i jakims ogorkoem, pomidorem lub papryka, potem obiad ktory tez musze jesc w szkole, robie sobie sam albo makaron z serem bialym chudym i cebula, z dwoch kostek sera zazwyczaj albo poltora, oraz sporej porcji makaronu nie jestem w stanie dokladnie okreslic ile albo ryz z warzywami i piersia z kurczaka, tez nie patrze na proporcje, po prostu duzo, potem dopiero czeka na mnie kolacja i to raczej lekkostrawna, jakis jogurt z owocami, albo kanapka jaks wleci.

Nie wiem jak to urozmaicac zeby bylo dobrze albo jakie posilki spozywac zwlaszcza ze od 6 do 18 jestem poza domem, od slodyczy trzymam sie raczej zdala, bo mam problem z

Wiem od sterydow chcialbym sie daleko trzymac no ale juz nie mam pojecia co robic, dlatego napisalem tutaj, zwlaszcza ze na silowni cwicze od jakichś 2 lat z przerwami, a w ogole tego nie widac i moi rowiesnicy co dopiero co zaczynaja i nie trzymaja zadnej diety, widze jak rosna w oczach i mnie przerastaja...


Zmieniony przez - kotlean w dniu 1/3/2019 1:19:08 AM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobra to już wiemy w czym problem, tak na oko nie przekraczasz 2,5k kcal
zapotrzebowane masz na poziomie 3k+ musisz zdecydowanie więcej jeść.
Ten trądzik to raczej nie przez słodycze tylko Twoja dietę.
Najlepiej ogarnij sobie jakiegoś trenera który Cię poprowadzi.
Druga opcja poszukaj na necie ciekawych i prostych przepisów, zrób parę szablonów na
każdy posiłek i się tego trzymaj. Dodaj kcal, warzywa, zmniejsz białko i czytaj forum
będzie dobrze.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
To nie oczekuj sensownych efektów i progresu jeśli nie masz diety. To jest podstawa tego sportu. O ile na początku ten porgres jest mimo kiepskiej bądź słabej diety o tyle im później tym trudniej.
Przysiądź do diety i ułóż menu i wrzuć tutaj co jesz z podziałem makro.
Trening też możesz wrzucić.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 227
Ok, zastosuje sie do tego i jak najszybciej to ogarne, a co do treningu to wyglada on tak, niezawazesie trzymam ilosci powtoezen, czasem zrobie wiecej mniejszym ciezarem, dropset albo inne

Push:

Płaska: 4x8-12
Wyciskanie na ławce dodatniej: 4x8-12
Rozpiętki: 4x10-15
Wznosy hantli na bok: 4x10-15
Wznosy hantli do przodu: 4x10
Wyciskanie francuskie zza głowy oburącz 4x6-10
OHP: 4x8-12
Triceps na wyciągu górnym: 4x8-12
Back squat 4x8-12
Wykroki z hantlami





Pull:
Martwy ciag 4x8-12
Przyciąganie drążka do klatki: 4x8-12
Wiosłowanie: 4x8-12
przyciąganie wąsko do klatki: 4x8-12
przyciąganie siedząc do brzucha szeroko: 4x8-12
odwrócone rozpiętki na tył barku:4x10-15
uginanie ramion w leżeniu na ławce skośnej na biceps: 4x8-15
Uginanie ramion na wyciągu dolnym biceps: 4x8-15


Trening Push/Przerwa/Pull/Przerwa/Push/Przerwa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
W treningu push zmieniłbym kolejność tych ćwiczeń czyli zaczął od przysiadu. I nie dawał tak dużo ćwiczeń na przykład na klatkę żeby ten trening nie był jakimś gigantem czasowym. Wpadasz na siłownie treniing 60-70 minut i do domu.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 227
Akurat z czasem nie mam takiego problemu, bo i tak po szkole mam wolne 2 a czasem nawet 3 godziny wiec nie mam z tym problemu, zeby posiedziec 1.5-2h, no a przysiady zawsze robi na poczatku po prostu zle wpisane, a reszta w miare spoko jak rozumiem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
kotlean
Akurat z czasem nie mam takiego problemu, bo i tak po szkole mam wolne 2 a czasem nawet 3 godziny wiec nie mam z tym problemu, zeby posiedziec 1.5-2h, no a przysiady zawsze robi na poczatku po prostu zle wpisane, a reszta w miare spoko jak rozumiem?


Tak możesz lecieć tym planem jeśli zmienisz kolejność, natomiast trening im krótszy tym lepszy, nie ma co się rozsiadać na siłowni tylko wpadasz robisz swoje i wychodzisz lepiej przeznaczyć ten czas na regenerację i przygotowanie posiłków.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 460 Wiek 56 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9386
Kotlean ściagnij jakąś apke do liczenia kalorii i makro np fitatu lub coś podobnego żebyś wiedział jak wychodzisz z bilansem bo wydaje się mało tego jedzenia twojego. Jeżeli na tym treningu nie idzie to zmień na fbw z Czasem na siłowni nie przesadzaj. W siłowni nie zawsze więcej znaczy lepiej. Organizm musi mieć czas na regenerację i nadbudowe
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 227
Dziekuje bardzo za pomoc i ustalenie potencjalnego problemu, czyli odzywiania. Na ten moment jak mowilem, diety opracowac samemu nie umiem, nie wiem do kogo sie z tym kierowac, itp. Wiec postanowilem dokladniej liczyc makro i skupiac sie na posilkach, sciagnalem aplikacje myfitnesspal i mysle ze to mi pomoze. Jeszcze mam dwa szybkie pytania:
- jak policzyć dla siebie w dobry sposób, zapotrzebowanie i makro, wiem ze duzo o tym jest na roznych forach oraz to w miare proste, ale skoro juz przedstawilem swoja sytruacje moglby ktos
- biore kreatyne od K** oraz bialko od wk, czy jest sens kupowac jeszcze jakies suplementy jak tak to co? cena raczej nie ma znaczeni, ale w im taniej tym lepie
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kalistenika dla 14latka

Następny temat

Trening SPLIT 3x w tygodniu

WHEY premium