SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Brak cwiczeń na biceps, a jego przyrost

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2295

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 160 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1666
Witam. Chodzi mi głównie o to, czy nie wykonując ćwiczeń na biceps, można osiągnąć jego przyrost. Robie teraz fbw, chyba jeden z najprostszych, 3 razy w tygodniu ten sam plan:

Przysiad 3x10
RDL 2x10
Wyciskanie płasko 3x10
Wiosłowanie 3x10
Military press 2x10
Drążek 2x10
brzuch

Po wykonaniu wiosłowania mam tak ogromna pompe w rękach, że nie wiem czy bym ja osiągnął kilkoma ćwiczeniami typowo na biceps, a potem jeszcze lekko "dobijam" go na drążku i nie umiem do końca ręki zgiąć ;). No i jeszcze raz, czy ćwicząc tylko takim planem może mi troche w łapie przybrać, a jeśli nie to czy sobie dołożyć z 2 serie na biceps? z góry dzieki za odpowiedź

Zwycięża ten, kto wytrwa.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 178 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8218
W TV SFD Wodyn mówił, że przy ćwiczeniu dużych partii mięśniowych małe partie też dostają bodziec do wzrostu. Po np. ćwiczeniu pleców albo nóg bardziej zwiększa się poziom testosteronu i hormonu wzrostu ciało dostaje większy bodziec niż po ćwiczeniu małych grup mięśniowych osobno np. samego bicepsa. A jak jest więcej teścia, to rośnie wszystko przynajmniej w małym stopniu. A jak się ćwiczy powiedzmy sam biceps to nie ma mocnego bodźca ze strony Układu Nerwowego, też teść mocno nie skoczy w górę i przyrosty będą powolne.
@edit:
ODC. 52
Oglądać całe bo to jeden z lepszych odcinków
Od 9:30

Zmieniony przez - NiggaR w dniu 2012-01-01 20:50:15

Życie zaczyna się po 40-stce - W ŁAPIE!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 606 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 10405
FBW właśnie na tym polega że robiąc ćwiczenia wielostawowe angażujesz więcej jak tylko jedną partię mięśni więc beż obaw wiosło angażuje tez w dużym stopniu biceps dlatego będzie rósł, jak chcesz to wrzuć po 1 serii na bica i trica ale jeżeli mięśnie po wcześniejszych ćwiczeniach są "dobite" to jest wszystko ok.

Nie sztuką jest stawiać sobie cele, sztuką jest je realizować .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
to zalezy od osoby, ale wydaje mi sie ze cos zle robisz wioslowanie ze tak mocno pracuje biceps...w tym momencie nawet jesli biceps dostanie dobry bodziec do wzrostu to plecy takowego nie dostana...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 606 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 10405
no fakt nie pomyślałem o tym jak ja robie wiosło to fakt czuje bica ale pompą tego nazwać nie mogę, jednak zakres ruchu podczas wiosła nie jest na tyle duży aby robić znaczący błąd w technice nie sądzisz ?

Nie sztuką jest stawiać sobie cele, sztuką jest je realizować .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 280 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1920
Po wykonaniu wiosłowania mam tak ogromna pompe w rękach, że nie wiem czy bym ja osiągnął kilkoma ćwiczeniami typowo na biceps, a potem jeszcze lekko "dobijam" go na drążku i nie umiem do końca ręki zgiąć ;). No i jeszcze raz, czy ćwicząc tylko takim planem może mi troche w łapie przybrać, a jeśli nie to czy sobie dołożyć z 2 serie na biceps? z góry dzieki za odpowiedź


Jak ty to robisz. bynajmniej u mnie łay (bic+tric) bez zrobienia na nie treningu nic nie pójdą do przodu.
A plecy chcociaż dobrze czujesaz po wiosłowaniu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 160 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1666
No właśnie nie za bardzo "czuje" plecy, tylko w głównej mierze ten biceps, ale wydaje mi sie że technike mam dobrą. Na sztandze mam 25 kg (wiem że niektórzy mnie wysmieją) więc ogromnych ciężarów tez nie dźwigam i na technice sie skupiam. Może zamiast podciagania do mostka zrobie podciaganie sztangi do brzucha? sam nie wiem co lepsze, przeciez na każgedo działa co innego...

Zmieniony przez - Mrugacz06 w dniu 2011-12-29 15:33:10

Zwycięża ten, kto wytrwa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
wez sie za sztangielkie albo wioslo polsztanga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
niemożliwą jest rzeczą aby przy dobrej technice- wiosłowania- czuć aż tak bicepsy a nie czuc pleców- objawy same w sobie o tym świadczą; pracuj więc usilnie nad jej[techniki] poprawą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 160 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1666
Czytałem, że wiosłowanie sztangą nawet wykonane poprawnie technicznie obciąża kręgosłup, a ze sztangielkami już nie tak bardzo. Co o tym powiecie, czy zacząć ćwiczyć ze sztangielkami czy wogóle pozbyć sie tego ćwiczenia (z góry mówie nie mam wyciągu, tak to bym podmienił ;)

Zwycięża ten, kto wytrwa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2473 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45320
a pracujesz w ogóle łopatkami w czasie tego wiosła? bez urazy, nie musi być tak w Twoim przypadku, ale naoglądałem się już "świadomych swojej techniki" ćwiczących z garbem i okrągłymi plecami, którzy podczas wiosłowania pracowali wszystkim tylko nie plecami. pochyl się b mocno do przodu, oczywiście zwracając uwagę na ew. koci grzbiet i zaczynaj ruch od spięcia łopatek a następnie zakończenia ruchu poprzez dociągnięcie łokci.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 178 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8218
Ja pierwsze miesiące jak zaczynałem ćwiczyć miałem splita w którym bicepsy i tricepsy olewałem. Czasami w ogóle opuszczałem te partie. I powiem, że właśnie samo urosło. O ile dobrze pamiętam to wtedy były plecy + biceps.
Moim zdaniem przyczyny są 2:
* "Demokracja mięśniowa" Wodyna jeśli dobrze pamiętam
* Z Ł A Technika jako iż to były dopiero początki czucia, poznawania techniki
Oczywiście nie były to duże przyrosty, ale poprawa była widoczna

Zmieniony przez - NiggaR w dniu 2011-12-29 20:30:11

Życie zaczyna się po 40-stce - W ŁAPIE!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Split do oceny.

Następny temat

Regresja

WHEY premium