SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Blokada psychiczna.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 39998

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Na pewno masz rację, ale ja już z automatu wiem, co ile ma kcal na ile gram, kromek czy objętości .. Dużo kiedyś siedziałem na ilewazy.pl i noo wiem wszystko praktycznie..

Ale mam wielką nadzieję, i jest to mój malutki cel - zaprzestać takie cholerne liczenie. Masz całkowitą rację i od jutra zastosuję Twoja poradę co do wędlin, pieczywa itp. :)

O 16:00 maślanka.
18:00 - grahamka ser szynka + warzywa + 1 jajko na twardo - czyli standard.

Bez jako takiego obiadu dzis, wszystko przez impreze, ból głowy, brzucha (od zjedzenia burito mnie bolał brzuch i był bardzo wydęty, nawet teraz jest większy. Pewnie bolał bo od wielu, wielu, miesięcy nie jadłem tak pikantnego sosu, i ogólnie burito. Na szczęście było to burito robione w domu, nie jakieś zamówione czy kupne gotowe

Pewnie dziś już nic nie wejdzie do szamania, ze względu na widok brzucha, który od wczoraj jest duży.

Trzeba tą psychikę jakoś przezwyciężyć. Zawsze chciałem być chudy, fajnie się ubierać itp - teraz się boję, że zaś się zaleję a kurde, przynajmniej te żebra na plecach by trzeba zakryć ! Jak się pochylę, skręcę tułów to jest masakryczny widok. No i te zimno .. Niesamowicie mi teraz zimno, okna pozamykane, ja naubierany, a mam gęsią skórkę ..

Pomoże ktoś z tym sernikiem? Chętnie bym takie coś spróbował jutro zrobić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 2551 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31384
Problemem z sernikiem bedzie brak odzywki, nie mam pojecia czym mozna by to zastapic.
Mozna sprobowac dac wieksza ilosc kakao (mozna sprobowac dac troche ciemnego i "puchatka") - to jezeli lubisz czekoladowy smak. Oczywiscie do tego jakis slodzik - bez zadnych obaw.
Ja uwielbiam sernik ze skorka pomaranczy (ewentualnie rodzynki, ale mniej) i wczoraj zrobilem taki - 600g sera, 6 jajek (100g sera na 1 jajko imo jest idealnie - czuc ser) 70g odzwyki czekoladowej, skorka pomaranczy (jakies 70g) i na wierzch roztopiona tabliczka ciemnej czekolady - mialo byc na 3 kolacje, wszamalem to wczoraj wieczorem i dzisiaj rano

Warto odsaczyc ser w papierowym reczniku - po upieczeniu nie bedzie taki mokry oraz na 3/4 czasu pieczenia przykryc folia aluminiowa. Piecze sie z 40, pozniej wylaczam piekarnik i tak sie dopieka z 20minut.

Tak, ostatnio dopracowalem przepis do moich preferencji, smakuje juz jak ciasto, nie posilek kulturystyczny

Ktos wczesniej pisal, abys jadl ile chcesz i na co masz ochote, a to moze byc zgubne. Ja na redukcji mialem taki zanik apetytu, ze z 1000kcal by mi starczylo. Na sile musialem wcinac, zeby mi ponad 2000 wyszlo.
Moze probuj wyznaczac male cele i podbijac kalorycznosc co np. tydzien. Przeciez wiesz, ze nawet przy 2500kcal nie przytyjesz.

Zmieniony przez - booolooo w dniu 2011-07-03 19:10:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
No musze dziś pokombinować jakoś z tym sernikiem, bo z chęcią bym wszamał taki kawałeczek mały na kolację. + truskawki do niego wrzucić.

No sam widzisz ile wczoraj zjadłem, też jakieś 1500 kcal i byłem syty. Może to przez tą imprezę, może przez to, że organizm jeszcze po alkoholu, nie mam pojęcia.

Domyślam się, że 2500 kcal, ba, nawet 3000 kcal by mnie nie utyło, a w końcu by mi żebra zakryło, ale to wszystko jest kwestia psychiki. Musi runać ten mur w głowie i tyle, a rozum panicznie się boi przybrać na wadze.

Masakrycznie zimno ! Zimne dłonie, zimne stopy. Siedzi człowiek w bluzie i cholernie marznie ! No cholera jasna .. żeby nawet przez zbyt niską wagę marznąć? Eh ..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Jeżeli tak bardzo się boję zgrubnąć a mam mega ochotę na ciepłe kakao w taką pogodę, to czy dobrym rozwiązaniem będzie dla mnie kupno kakao ciemnego, tego naturalnego, słodzik i mleko 3,2 %? (3,2 % - tata górnik i z kopalni jest przydział miesięczny, więc po co wydawać pieniądze na mleko z mniejszą zawartością tłuszczu ). Tak sobie myślałem taki kubek - 300 ml mleka 3,2 %, 2 łyżki takiego kakao + 1 tabletka słodziku (?). Będzie to dobre? Będzie smakować jak takie dobrego kakao ? (np nesquik)?

EDIT.

Żuję dziennie paczkę gumy winterfresh. Czy nie przesadzam? To może być ze stresu czy jak? Po prostu nie ma dnia bez paczki gumy do żucia i nie potrafię się odzwyczaić.

Zmieniony przez - Regenat w dniu 2011-07-04 07:38:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 130 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6807
Będzie dobre pij śmiało, takiego smaka mi narobiłeś że idę sobie zrobię zaraz takie kakao :P
Co do Twoich problemów z zimnem bez wątpienia jest to związane z małym zatłuszczeniem i ogólnie chorobą ale być może jest to coś jeszcze, jak u Ciebie jest z ciśnieniem ? może należysz do grupy niskociśnieniowców jak ja, objawy tego to m.in zamulenie,zimne ręce stopy , ciągłe uczuciem zmęczenia poczytaj o tym trochę w necie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Takie kakao to rewelacja i jest lepsze niż ten sztuczny "neskłik". Rób jeśli masz ochotę.

"Żuję dziennie paczkę gumy winterfresh."
- Tragedia kolego. Przez to możesz mieć bóle brzucha i ew. biegunki. Pojadaj jakieś suszone owoce zamiast tego, czy orzeszki. Da się od żucia gumy odzwyczaić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Ok, dzięki. To dziś zakupię takie rzeczy do tego kakao :)

Domyślam się, że porażka Paweł .. i chciałbym się też od tego odzwyczaić. Co do bulów brzucha i biegunki, to nie miewam.

Co do zimna - zapewne brak tłuszczu, ciśnienie nie mam pojęcia jakie mam. Dawno nie byłem na żadnych badaniach. Nie ukrywam, że teraz bym się bał iść, że wyjdzie mi "coś" jeszcze.

A co do tego sernika. Jakieś propozycje co zamiast odżywki? Może te kakao naturalne 50g wsypać? Zmieni się jakoś znacząco wartość odżywcza?

Jeszcze co do podjadania - warzywa typu papryka, ogórki, pomidor itp, mogę spokojnie sobie podjadać kiedy chcę ? I ile chcę? Czy jak to jest?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179




Dodaję zdjęcie poglądowe porcji obiadu dla mnie. Jak oceniacie? Dużo tego jest, czy powinno być znacznie więcej jak dla mnie? Ile tak wg Was ma te mięsko gram i ziemniaki? Drugie zdjęcie to tyle ile mniej więcej zazwyczaj zostawiam z takiej porcji. Oczywiście mięsko gołe, bo panierka została obrana.

Zmieniony przez - Regenat w dniu 2011-07-04 15:00:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Warzywa? W każdej chwili, każdą ilość.
Dlaczego chcesz zastąpić odżywkę w serniku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Ponieważ jej nie posiadam, a chyba nie dostanę nigdzie 50/60g odżywki :) A dla jednego sernika kupować tam jakąś ilość to chyba bezsensu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zapalenie jelit a treningi?

Następny temat

Problemy po koktajlu

WHEY premium