SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Blokada psychiczna.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 39742

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 479 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3001
wysiłek fizyczny powoduje że mamy większy apetyt . Możesz spróbować bo przeciez nie zaszkodzi.

Siła jest bogiem , trening nałogiem, rzeźba zabawą , masa podstawą .


http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Kompletnie nie mam czasu na siłownię czy coś w tym stylu przez pracę, przynajmniej do końca wakacji ..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 479 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3001
Na Twoim miejscu udał bym sie czym prędzej do lekarza. Dalsze takie jedzenie może spowodować bardzo złe konsekwencje , myśle ze zdajesz sb z tego sprawe.

Siła jest bogiem , trening nałogiem, rzeźba zabawą , masa podstawą .


http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Zdaję, jak najbardziej ! Tylko jakiego? Psycholog, psychiatra czy coś ?

Jak może się facet ważyć 2 razy dziennie ?! Czasem jak myję włosy to widze, że kilka wypada (dokładnie jak w artykule na temat anoreksji), do tego zaparcia itp .. Oby to się dało wyleczyć i wróciło wszystko do normy ..


Ile musiałbym przybrać co do swojego wzrostu? Taka optymalna waga .. Nie zalany, nie wychudzony .. Bo obecnie widać mi miednice, żebra na plecach jak się pochylę, itp ..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Wpisze tutaj pogrubioną czcionką, objawy jakie ja zaobserwowałem :

"Można podejrzewać zaburzenia odżywiania u innej osoby, gdy:

przeżywa silny lęk przed przytyciem, nawet jeśli ma niedowagę,
nie chce utrzymać wagi ciała w graniach normy i nie jest to spowodowane chorobą somatyczną,
jej BMI jest mniejsze od 17,5,
nieprawidłowo ocenia swoją sylwetkę, ciało,
lekceważy skutki nagłego spadku wagi,
spożywa posiłki w samotności,
cierpi na wtórny brak miesiączki (w ciągu co najmniej 3 miesięcy),
często gotuje dla innych, z pasją przygotowuje posiłki dla domowników,
intensywnie ćwiczy,
kłamie na temat zjedzonych posiłków,
główny temat rozmów z chorą osobą to jedzenie, kalorie, diety.


Objawy przejawiające się zmianą zachowania:

ograniczenie ilości spożywanych pokarmów,
nie wiąże się to ze zmniejszeniem zainteresowania jedzeniem, wręcz przeciwnie: osoby chore na anoreksje często gotują, przygotowują zdrowe potrawy dla znajomych, rodziny, interesują się gotowaniem, jedzeniem. Często dzięki temu tłumaczą się, że „podjadały” podczas przygotowania posiłku dlatego nie będą już jadły z resztą osób tego, co same przygotowały.
nadmierna aktywność fizyczna i ćwiczenia; chorzy często wolą stać niż siedzieć, biegają, tańczą, leżąc w łóżku napinają mięśnie by nawet leżąc spalać kalorie,
czynności oczyszczające: wymioty, stosowanie tabletek przeczyszczających, odwadniających, odchudzających, zmniejszających apetyt,
kontrolowanie obrazu własnego ciała: częste ważenie się, przeglądanie się w lustrze, szukanie potwierdzenia szczupłej sylwetki; czynności przybierające formę natręctw

Anoreksja to choroba ciała i duszy

Objawy somatyczne, najczęściej będące skutkiem utraty wagi:
wyniszczenie,
niskie ciśnienie tętnicze krwi,
zwolnienie tętna serca,
niedokrwistość,
krótki oddech,
wzdęcia,
zaparcia,
obrzęki dłoni, stóp,
sucha, łuszcząca się skóra,
znaczna utrata włosów, MOŻE NIE ZNACZNA, ALE JEDNAK ZAOBSERWOWANE WYPADANIE
meszek na twarzy, dłoniach, i ciele,
zimne dłonie,
nadmierne pocenie się,
u kobiet: brak miesiączki,
bóle głowy,
drażliwość,
trudności w koncentracji,
nastroje depresyjne, niska samoocena,
zachowania o typie obsesji i natręctw, szczególnie w odniesieniu do jedzenia (przeliczanie kalorii, ważenie się),
zawroty głowy,
omdlenia.


Czyli wynika z tego, że jestem chory. Jestem strasznie ospały, senny w ciągu dnia, w nocy nie potrafię spać, wstaję wcześnie ( nie śpię dlużej niż 5-6), nie mam na nic siły itp.

Podam przykład tego, co dziś zjadłem :

1. 5:00 - Bułka grahamka, plaster sera żółtego, plaster polędwicy z indyka, 2 liście sałaty lodowej, papryka, ogórek zielony, ogórek konserwowy, maślanka naturalna 250 ml.
2. 9:00 - to samo co wyżej.
3. 12:30 - Pół woreczka ryżu (nie całe), filet z piersi indyka, jakaś surówka.
4. 13:30 - kubuś 330 ml
5. 17:00 - Bułka grahamka, plaster sera żółtego, plaster polędwicy z indyka, 2 liście sałaty lodowej, pomidor, papryka, ogórek zielony.

Planuje jeszcze:

6. 19:30 - serek wiejski 200 g + pomidor, papryka.

Przecież to jest nawet nie wystarczające dla dziewczyny, a co dopiero dla dojżewającego faceta !! ****A !:(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 2284 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24765
Chłopie, jak my Ci mamy pomóc ? Skoro sam widzisz, że masz problem, to zasuwaj do lekarza pierwszego kontaktu. On Cię pokieruje tam, gdzie trzeba...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 203 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5782
"piz^da z Ciebie nie chłop"

wez sie w garść a nie doszukujesz sie objawów i dalej siedzisz w gównie które zrobiłeś sobie w głowie. Człowieku ludzie maja poważniejsze problemy i sobie z nimi radzą. Pijesz alkohol?(pewnie nie) kup czteropaka weź dziewczynę pod rękę i idź na plaże. Nie wiem czym trzeba sie zajmowc żeby nie mieć 1,5godz 3x w tygodniu dla siebie? Jeśli zaczniesz normalnie jeść to na pewno nie zostaniesz grubasem !

"o nie dostarczam tylko 2k kcal" przestań liczyć kalorie i sie pier***** jak mała dziewczyna a zacznij ŻYC!

z grubasa w oświecim, ze skrajności w skrajność, z deszczu pod rynnę :D

Jestem młody, mam prawo popełniać błędy, nie mam prawa żyć w smutku.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
w zależności od typu budowy (układ kostny itd) powinieneś ważyć przy tym wzroście 80-90 kg.

Chorobliwie wciągnąłeś się w to odchudzanie, nie zdążyłeś się zorientować że już wystarczy, i mocno przegiąłeś.

Jeżeli nie jesteś w stanie sam sobie narzucić że masz jeść normalnie tyle ile potrzebujesz, i to bez specjalnego rozmyślania i medytowania o jedzeniu , to wal do lekarza który specjalizuje się m.in w wyciąganiu z anoreksji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
cytrian - kontroluj bajere. Choroba nie wybiera. Zapewniam cie że jeżeli to jest choroba, to nie chodzi o 'bycie piz.dą'. To samo dotyczy np alkoholizmu. Ktoś kto nie jest chory, patrzy z boku, nie wie w ogóle o co chodzi. Jeżeli sam nie da rady autor wątku, to niech szuka pomocy lekarza. Ty mu nie pomagasz (chociaż pewnie masz dobre intencje)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Cytrian - takie słowa muszę usłyszeć w oczy + niezbyt mocny strzał w twarz dla otrzęśniecia ! :)

Przegiałem i to bardzo. 190 cm i 50 cm w udzie. Dziś chciałem sobie kupić nowe jeansy, wiecie jaki problem z rozmiarem? 30 w pasie, 34 na długość - wiszą jak na wieszaku.

Z kalkulatora SFD wyszło mi tak :

BMI - 19.04
BMR Zapotrzebowanie - by utrzymać wagę: 2127,2 kcal, by przytyć 1 kg/tydzień: 3227,12 kcal.

Jeżeli teraz tak mało spożywam (3 bułki grahamki, obiad, jakieś 0,5 L maślanki, 170 g twarogu/dzień), to czy jak zaczne wsuwać te 3-3,5 kcal to nie zaleje mnie zbyt szybko?

80-90 kg .. nie poznałbym sie w tej wadze zapewne, po tym jak wyglądam teraz.
Zresztą, proszę, tutaj są moje zdjęcia. Na stronie pierwszej oraz czwartej czy piątej :

https://www.sfd.pl/Nothing_gonna_be_the_same_now_!_-_Regenat._-t742200.html


EDIT .

Wszedł prawie cały twaróg +/- 180g z 250g + troche warzyw. (co nie zmienia faktu, że twaróg w dalszym ciągu Lekki 0 % tłuszczu.. )

Zmieniony przez - Regenat w dniu 2011-06-26 19:20:35
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zapalenie jelit a treningi?

Następny temat

Problemy po koktajlu

Wiecej