SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BananaGirl - odzyskać dawne życie...

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6378

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1189 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13096
Witam w gronie redukujacych sie.
Jezeli nie mozesz zrezygnowac z kawy i popijasz ja sobie to dodawaj do niej cynamon zacznij od malej ilosci az dojdziesz do czubatej łyzeczki na filizanke. Cynamon reguluje insuline (poczytaj w necie).
Zeby skóra nie wisiala przy szybkim chudnieciu to musisz sie nawadnniac czyli duzo pic wody. Mnie o dziwo odchudza oliwa z oliwek i uelastycznia skore.
Jak masz ochote na slodkie to moga na poczatku pomoc płatki owsiane ale to po konsultacji z Obli, poniewaz zabronila Ci weglowodanow.
Powodzenia w zdobywaniu zdrowka.

Zmieniony przez - lunika w dniu 2011-12-08 08:42:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dziękuję za tak liczne odpowiedzi :) chyba nie umiem już zrezygnować z orbiego rano i z siłowni wieczorem. dzięki orbiemu rano dostaję kopa do działania i endorfiny mi się chyba uwalniają bo od razu jestem radośniejsza, a siłowni wieczorem zawdzięczam coraz rzadziej występującą bezsenność (która wcześniej dokuczała mi tak, że mogłam nie spać po 48h :( - to było coś okropnego).

Nie wiem czemu ćwiczę na czczo, jakoś mi tak najlepiej - wstaję, rozgrzewka, orbitrek, prysznic, śniadanie i ogarnięcie się na uczelnię :)

na razie podaję swój 'plan' jeśli chodzi o trening, potem idę poczytać artykuły i postaram się wrzucić swój 'plan żywieniowy' :)

na ten tydzień:
PONIEDZIAŁEK:
rano: orbi 45min
19:00: pump 1h

WTOREK:
19:00: orbi 1h
20:00: zumba 1h

ŚRODA:
rano: orbi 45min
18:00: step 1h
19:00: aerobox 1h

CZWARTEK:
rano: orbi 45min
18:00: pump 1h
19:00: stretching 1h
20:00: zumba 1h

PIĄTEK:
WOLNEEEEEE ;)

SOBOTA i NIEDZIELA:
* jeśli pojadę do domu rodzinnego to wolne (jedynie masaż na łóżku ceragem 1h ;P) + 1,5h wieczorami dancehallu przed lustrem

* jeśli nie pojadę to też wolne (jedynie rozciąganie może uskutecznię i jakiś spacer szybszym marszem?)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1924
bananaGirl, podziwiam Cię za ten orbitrek
ja wytrzymałam raz 3 minuty, po czym zeszłam i powiedziałam sobie "nigdy więcej"

tak spytam z ciekawości, bo nie jestem ekspertem, a gdzie siłownia w rozpisce?
czy jako siłownię rozumiesz zumbę i te inne czy faktyczny trening siłowy z maszynami lub wolnymi ciężarami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja nie w temacie, ale... Dlaczego robisz takie wariackie ilości aero??? Zawodową instruktorką przeca nie jesteś?

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2011-12-10 13:47:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 3448 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 31332
co do orbitreka to ja wytrzymuję max 10 min i leje się ze mnie więc po 45 min bym padła trupem z pewnością. No i to nudne jak nie wiem co
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
i jak z dieta?
ty to masz czas sie bawic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
4nn Instruktor Sportu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 18856 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105215
Że się tak zapytam... pomagają Ci schudnąć te ilości aerobów?

"Don't let go, Never give up,
It's such a wonderful life"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jedyne zajęcia z ciężarami u mnie to pump na razie. no i ćwiczenia z ciężarkami w domu jak mnie najdzie ochota :P

nie wiem czy mi pomagają, ale fajnie mi się ćwiczy. wiadomo, że jak czuję się już zajechana np. po pumpie to zdaży mi się zrezygnować z zumby czy czegoś co miałam w planach po nich. np. w czwartek dostałam taki wycisk na pumpie, że wczoraj 8minutówki w domu ledwo co zrobiłam i dziś jestem jak paralityk - mam mega zakwasy na rękach, nogach, plecach... więc dziś odpuściłam sobie cokolwiek (no, oprócz masażu na łóżku i potraktowanie się podczerwienią, którą ów łóżko również wytwarza ;)).
widać na pewno różnicę w skórze, ciało stało się bardziej sprężyste, skóra też, co nawet zauważyła moja mama jak wczoraj widziała mnie w bieliźnie.

na orbitreku ćwiczę od pół roku (od kiedy gin-endo zalecił conajmniej 45min ruchu dziennie by tkanki rozkładały nadmiernie produkowaną przez trzustkę insulinę), wcześniej też nie dawałam rady - nawet 10min ;P do 45min doszłam po prostu systematyczną pracą, dla mnie nie jest nudny, podoba mi się bardziej niż rowerek stacjonarny, po prostu zamiast oglądać serial na kanapie, włączam go sobie na kompie rano i ćwiczę i oglądam (2 in 1)

hmm czy mam czas - mam, bo jestem obecnie na magisterce i mam bardzo dużo czasu, bo mało zajęć :)

wpisałam to jaki mam plan, jeśli ktoś uważa, że ego jest dużo za dużo, to liczyłam, że mnie poprawi, poradzi ile razy i jak ćwiczyć...
zależy mi na redukcji przede wszystkim i na ujędrnieniu, podniesieniu pośladków, ujędrnieniu ud, zrzuceniu brzucha i pleców. Generalnie nie chcę być bardzo chuda, wiem, że to głupie, że się posłużę przykładem ale chciałabym mieć ciało jak amber rose (wiem, taka pupa to genetyka niestety) albo jak nasza polska Ulka afro fryc (takie ciało i podobne do niego są bardzo mile widziane przy dancehallu ;) a to całe moje życie! ).

w poniedziałek będę miała trochę czasu to z samego rana napiszę swój nowy plan odżywiania oparty o artykuły z sfd :) na razie zagłębiam się w czytaniu i staram się zaplanować to sobie na brudno na kartce ;)

EDIT: właśnie... bo ma być 0 węgli - z tym, że muszę bardzo uważać, endo-gin mnie przestrzegał, ponieważ mój siofor przy totalnym wykluczeniu węgli może mi zakwasić organizm - a biorę go 2500mg dziennie :C więc jak powinnam to ogarnąć? 100g białka a ile wgw i tłuszczy?
przy sioforze oczywiście leci ze mnie dołem jakbym miała jelitówkę (conajmniej 3x dziennie kibel :/ - wiem, mało apetyczne, przepraszam Was ;) ).

przeczytałam art dot. treningu "odchudzanie - poradnik" :) i teraz się zastanawiam, czy nie lepiej by wyglądało to tak (rano z orbiego nie chcę rezygnować - błagaM!!)

orbi rano (3/4x tyg) 45min
trening siłowy - pump 1h (już z rozgrzewką i rozciąganiem) (ćwiczenia obwodowe ze sztangą): co drugi dzień (zależy od rozkładu zajęć na siłowni: albo pon-środa-pt albo wt-czw-sob)
trening aerobowy (poza porannym orbim) - 2h zajęć lub 1h zajęć + 1h na sprzęcie - w dni wolne od siłowego ???

czy jak to powinno wyglądać? bo ja już się gubię, nigdy wcześniej nie chodziłam na siłownię, ba, nawet nie ćwiczyłam (poza tym orbim) bo nigdy nie miałam aż takiego samozaparcia :wstyd:

co do jedzenia - zastanawiam się wciąż jak to ogarnąć, nadal gubię się przy tych gramach B/T/W itd. (strasznie nie lubię liczyć, wolałabym tak 'na oko' bardziej :znów wstyd:)

Zmieniony przez - bananaGirl w dniu 2011-12-11 02:49:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Niestety wszelkie zajęcia typu "pump" nie mają wiele wspólnego z treningiem siłowym. Poprzeglądaj dzienniki Ladies - tam są treningi siłowe. Poczekaj na wskazówki, co masz robić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5305
rano z orbiego nie chcę rezygnować - błagaM!!

Ja się jeszcze słabo znam, ale wydaje mi się, że jeśli zjesz przedtem śniadanie to powinny Ci szefowe pozwolić. Tylko musisz się skupić przede wszystkim na treningu siłowym, aeroby dodatkowo. Tak ogólnie to powodzenia życzę, też niedawno wystartowałam :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co zmienić w diecie i ćwiczeniach

Następny temat

POMOC w walce o lepsze "ja" - Dieta redukcyjna

WHEY premium