SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból pleców przy ćwiczeniu brzucha - co to za mięśnie?

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 934

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 121
http://i51.tinypic.com/10zsjyw.jpg

to nie moje plecy, fotkę wziąłem z neta, mam nadzieję, że mój 'model' się nie obrazi. Podczas robienia ćwiczeń na plecy w połowie serii zaczynaną mnie boleć plecy mniej więcej w tym miejscu, gdzie zaznaczone. Cokolwiek bym robił, A6W, ABS, zwykłe brzuszki - cokolwiek. I nie za bardzo wiem co mam z tym fantem zrobić, na zdjęciu widzę rozwinięte mięśnie, czy to możliwe, aby były tak słabe, żeby nie dały wykonywać ćwiczeń na brzuch? Jak one się nazywają i ewentualnie jak je wyćwiczyć?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi

Zmieniony przez - Pluton89 w dniu 2011-02-08 21:11:54
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 356 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 16501
Również się podłączam do pytania bo mam to samo :( nawet troszkę niżej niż na fotce ,jest to bardzo uciążliwe przy robieniu brzucha.
Dodam że jak byłem mały miałem jakoś lekką skoliozę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2484 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23923
Myślę że technika u Ciebie kuleje. Brzuszków nie rób, bo to ćwiczenie najbardziej obciąża plecy, A6W też sobie daruj ze względu na niską efektywność. Raczej skup się na 2-3 prostych ćwiczeniach i naucz się je wykonywać prawidłowo, więc ABS też odpada, niech będą to spięcia, unoszeni kolan w leżeniu płasko i np. unoszenie nóg w podporze.

Zapamiętaj też, że wszystkie ćwiczenia gdzie unosisz nogi aktywują do pracy dolną część mięśnia prostego brzucha, natomiast jeśli następuje ruch tułowia, większą prace przejmuje górna część brzucha. Obydwa aktony, należy ćwiczyć z tą samą bądź podobną intensywnością.

Te mięśnie co zaznaczyłeś, to najszersze grzbietu, ale Ty ból odczuwasz raczej w prostownikach grzbietu. Rób unoszenia tułowia z opadu, podczas treningu pleców, 2-3 serie po 10 -12 powtórzeń na początku powinny wystarczyć. Ruch powolny w całej facie ćwiczenia.
pzdr.

Im trudniej
Tym łatwiej.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 496 Napisanych postów 18907 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 65886
Też podejrzewam ze to wina techniki, być może przy robieniu brzuszków trzymasz prosty kręgosłup i w pozycji wyjściowej masz uda w lini prostej z tułowiem co powoduje wygięcie/przeciążenia odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂
Il███████████████████
◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.

:'-(

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o pomoc problem z pośladkami

Następny temat

pas stabilizujący?

WHEY premium