SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból nadgarstków

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1025

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1622 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11751
Witam.
Ostatni tydzień mojego FBW - seria Wl, jestem idealnie rozgrzany, po przysiadach i mc. Wyrywam sztangę, a nadgarstek zaczął okropnie boleć. Technikę mam raczej opanowaną, rąk nie zginam w nadgarstkach jak wyciskam. Zrobiłem prowizoryczny usztywniacz - bólu nie było.
Dlaczego boli mnie nadgarstek tylko u jednej ręki? Rozgrzewka jest więc nie wiem co jest grane. Usztywniacze może jakieś zakupić?
Może coś na ochronę stawów? Witaminy?

Zmieniony przez - Robert682 w dniu 2009-10-26 20:36:19
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14678 Napisanych postów 53199 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400739
Radze wzmocnic nadgarstki poprzez cwiczenie przedramion.

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 912 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10929
mam to samo nadgarstki bolą okropnie mimo treningu przedramienia (chociaz narazie nie moge robic przedramienia z bólu)

Zmieniony przez - tomas69 w dniu 2009-10-26 20:53:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1622 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11751
OK, dzięki, spróbuję. SOG leci.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1667
Może źle opuściłeś sobie sztangę przeciążajac jedną rękę.Może kup rękawiczki z usztywniaczami na nadgarstki.No i z tymi suplami na stawy to nie wiem nie stosuję.

Dres nie wie co to ból
Dres nie wie co to strach
Dres nie wie nic...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 464 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2039
Czy jest to na bank ból nadgarstka? może jest to kłujący, ostry ból przy kości strzałkowej bardziej? może w miejscu w którym kość strzałkowa łączy się z nadgarstkiem (w sensie lewa, czy prawa strona nadgarstka)?

Jeżeli jest to nadgarstek to rozgrzewka przed i po, ciepłe dłonie (mocz w ciepłej wodzie w szatni, co tam...) i z czasem samo ustąpi. Jeżeli jest to wynik kłopotów z kością strzałkową to jest trochę gorzej. Nie wiadomo po prostu co jest wtedy za to odpowiedzialne. Wg. mnie jednak zły uchwyt, lub ciężar za duży w stosunku do małej masy mięśnia przedramion. Choć nie jest to pewne i może to być po prostu wada budowy, minimalna ale upierdliwa.

Ja mam problem z kością strzałkową właśnie. Stary, dobry, twardy, znajomy lekarz zbluzgał mnie za to że obwiązywałem za wcześnie ręce nad nadgarstkiem bandażami ściągającymi. Wprawdzie kość strzałkowa była wtedy umocniona i nie było bólu, to jednak za mocno i za długo były odciążone mięśnie w tych rejonach. Teraz chcąc wyciskać to co wyciskam muszę się już ciągle bandażować;) inaczej nie ma szans z bólu. A wystarczyło trochę popracować nad wzmocnieniem tych partii na samym początku problemów (o ile, jak mówiłem nie jest to wada anatomiczna, wtedy nic bym nie poradził, tylko bandaże pomogą).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Moje FBW

Następny temat

Plan. Prosze o pomoc

WHEY premium