SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Arginina - suplement przyszłości?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15221

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
http://slawomirambroziak.pl/forum/index.php?topic=54.0

Pod powyższym adresem omówiłem jeszcze kilka nowszych doniesień, tłumaczących szkodliwość zbyt wysokich dawek argininy - przy problemach z układem krążenia.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Wciąż potwierdzają się podobne wnioski - suplementy działają najlepiej na osoby mało wytrenowane lub ćwiczące rekreacyjnie. Ale też i takie osoby są właśnie głównymi ich konsumentami i czytelnikami tego forum.

Nie zawsze tak jest, podobnie tez - (przykladowo), kobiety po menopauzie nie sa docelowym odbiorcą supli dla sportowców... Czy tak czy siak - najbardziej miarodajne - będa badania na sportowcach wlasnie, a nie na uszkach owocówkach, swinkach morskich, kobietach po menopauzie, czy staruszkach. Pisze o tym, gdyz wlasnie fakt, ze autor topiku powolywal sie na badania, które przeprowadzane byly na dosc specyficznych ochotnikach - było argumentem przeciwko wnisokom z nich płynących (w interesującym nas kontekscie).

Co dodoniesien tlumaczacych szkodliwosc wysokich dawek argininy o których piszesz - ciekawe, żaluje nieraz ze brakuje mi wykształcenia w jakiejs przyrodniczej dziedzinie nauki - bym mógł wszystkie kwesteie i terminy ogarnąć.

Na moj wlasny uzytek interesują mnie powiązania pomiędzy arginina - a substancjami o dzialniu pobudzającym, takimi jak chocby kofeina.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Racja! Najbardziej miarodajne - imo - są badania nie tyle na sportowcach (w pełnym rozumieniu tego terminu), co na osobach ćwiczących umiarkowanie lub rekreacyjnie. Zawsze z zainteresowaniem czytam te - wykonywane z udziałem studentów akademii fizycznych lub żołnierzy.

Jeżeli chodzi o relacje pomiędzy argininą a przekaźnikami pobudzającymi, to coś o tym napiszę na mojej stronce.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 108
Widzę że trochę odpowiedzi się narobiło podczas mojej nieobecności:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Tema się rozkręcił, ale spadł. Szkoda!

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
jakie dawki? jakie najlepsze pory przyjmowania?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 108
Dla wielkich amatorów dużych dawek/ codziennych argininy - napewno znacie firmę Gaspari Nutrition. Swojego czasu wypuściła na rynek suplement - Plasma Jet - spójrzcie na dawkowanie kapsułek. W składzie m.inn. 3,4g miksa w którym jest arginina (może 1,5g czystej argininy) - raz dziennie / nie częściej niż 4 razy w tygodniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
mysle ze nie chodzi tu o arginine tylko inne sybstancje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
j/w

WolandGray - widżę jestes fanem techniki "jak nie z gruszki to z pietruszki". Jak Ci cos do głowy wpadnie by uzyc jako argument to wpadasz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Producenci obracają się najczęściej w bezpiecznych zakresach dawek. To tylko My uważamy często, że im więcej - tym lepiej.

S. Ambroziak

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co brać

Następny temat

sila i masa

WHEY premium