SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Analiza planu zywienia

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2152

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

25

Płeć

mezczyna

Waga

110

Wzrost

196

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

pobudka: 6:30, praca (biurowa) 8:00-16:00, trening silownia 16:30-ok.18/19:00

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

rower (mozliwie jak najczesciej)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

dieta dukana, spadek masy ciala o ok. 30 kg,

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

zdrow jak ryba

Stosowana lub planowana suplementacja

BCAA przed i po treningach (lacznie pochlonolem 500g)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
To nie są decydujące czynniki. Warto byłoby zwrócić uwagę na dotychczasowy sposób odżywiania. Myślę, że i tak najbardziej miarodajne w tym wypadku będzie po prostu próbowanie, bo wyczucie organizmu jest kluczowe.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 168
Zdajac sie na rade davidnth postanowiłem obliczyc zapotzebowanie wg. wzoru ktory mi podrzucil.

Przemoc to żyć za 1000 zł miesięcznie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 168
1. BMR = (9.99 X 110 (kg)) + (6.25 X 196 (cm)) - (4.92 X 25) + 5 = 2451 kcal

2. Trening siłowy - 4 x 120 min x 8 + EPOC(4 x (6% z 2451 = 147)) = 3840 / 7 = 4428 kcal

3. Wynik z punktu 2 dzielimy przez 7(dni tygodnia) = 633 kcal

4. Sumujemy wyniki z punktu 1 i 3 (BMR)2451 kcal + (TEA)633 kcal = 3084 kcal

5. Dodajemy NEAT: 3084 kcal + 200 kcal = 3284 kcal

6. Doliczamy efekt termiczny pożywienia (TEF) 3284 + TEF(10% z 3284 = 328) = 3284 + 328 = 3612 kcal

Wynik koncowy klasyfikuje sie na 3612 kcal/dzień

Przemoc to żyć za 1000 zł miesięcznie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 168
Wkradl sie blad do punktu 2.

Trening siłowy - 4 x 120 min x 8 + EPOC(4 x (6% z 2451 = 147)) = 3840 + 588 = 4428 kcal

Przemoc to żyć za 1000 zł miesięcznie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2479 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 36531
Bardzo duże zapotrzebowanie. Jednak wydaje mi się, że można zacząć od +/- 3600 spokojnie i przez pierwsze 2,3 tygodnie obserwować jak nie będzie lecieć to podciąć kalorię. Dużą masz aktywność, więc myślę, że będzie dobrze.

' Nie jesteśmy aniołami '

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Zapotrzebowanie z kosmosu.
Ty nie masz 110kg mięśni.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 180 Wiek 51 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7729
Raffaele, z tego co kiedyś doradzono mi na forum, to zapotrzebowanie liczy się od wagi prawidłowej, czyli takiej jaką powinieneś mieć, a więc przy przeciętnej budowie ciała, takiej dla której Twoje BMI jest w przedziale wagi prawidłowej. I dla takiej wylicz zapotrzebowanie, chyba że chcesz dokarmiać słoninę którą nosisz. ;)

Koło Szeherezady przechodziłem

Chwilowo mnie nie ma.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
BMI nie jest wyznacznikiem czegokolwiek.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 168
Dostalem skrzydel jak 2fat4you napisal konkretnego posta, podkladajac to doradztwem na forum, az tu nagle Skerx obalil mnie na ziemie niczym 100 kloc....

Bez kitu... Nie jest latwo ulozyc diete, generalnie majac dosc male pojecie....

Przemoc to żyć za 1000 zł miesięcznie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Określ mniej więcej, ile masz tłuszczu. Nie musi byc to mega dokładnie, ale chociaż w przyblizonej wartości. (Sposób jest na forum) A następnie oblicz zapotrzebowanie dla masy ciała, nie uwzględniając tkanki tłuszczowej. Bo po wadze można zgadywać, że troche jej masz.

Wtedy wynik powinien byc blizszy prawdzie, jak zapotrzebowanie sięgające 4tys kcal.

Ewentualnie spróbuj podliczyć ile jadłeś kcal do tej pory i z tego zrobic bazę wyjściową do czegokolwiek.



Nic nie jest proste, jak się nie ma o czymś pojęcia. Na szczęście żyjemy w czasach, gdzie informacje leża wszędzie. trzeba jedynie trochę zapału i chęci.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja LC

Następny temat

Bieżnia w bloku

WHEY premium