SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Do speców od żywienia!!!!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3715

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16
Od pewnego czasu zastanawiam się nad tym waszym kulturystycznym sposobem odżywiania. Dziwi mnie to w jaki sposób łączycie poszczególne posiłki. Z tego co wiem to połączenie białka ze skrobią nie jest najlepsze. Wszystkie wasze dietki składają się głownie z ryżu i kurczaka. Taki posiłek z tego co wiem troszke długo sie trawi przez co hamuje dopływ substancji odżywczych do komórek. Węglowodany trawią się 2-3 godziny a białka 5-6 godzin. Czy jedzenie węglowodanów osobno w jednym posiłku z warzywami i białek w drugim równiez z warzywami nie byłoby lepsze??? Zachęcam wszystkich specjalistów do dyskusji!!!

Jesteś tym co jesz... ;)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Czytalem i zupelnie mnie nie przekonuje to co napisal autor, dlatego sie pytam czy sa moze jakies inne powody. Jest to wrecz niewykonalne przy zalozeniu, ze zalezy nam na rozbudowie sylwetki i nie chcemy poswiecac na co ogromnej ilosci czasu.

Zmieniony przez - domer w dniu 2008-04-03 19:54:46

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
że posiłki długo się trawią to bardzo dobrze , bo organizm może czerpać enegie i składniki odżywcze przez długi okres czasu

na łączenie są różne teorie aczkolwiek dla mnie takie coś jest błędem , jedzenie samych węglowodanów będzie powodowało duże skoki insuliny a co za tym idzie otłuszczenie , dlatego między innymi mamy problemy otyłości na świecie i coraz wiecej w polsce własnie z powodu złego łączenia posiłków

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16
No ciekawa teoria;) Ja nie mówię o samym odżywianiu się węglowodanami. Białka są jak najbardziej potrzebne. Otłuszczanie...? Być może. Mi to raczej nie grozi. Jestem typowym ektomorfikiem. Mam 176 cm wzrostu i ważę 62 kg. Straszne nie?;)Zastanawiam się czy jedzenie np. owsianki, po 2-3 godzinach 250g np. ryby czy kurczaka z warzywami nie byłoby lepsze. To się trawi dłużej. Takie połączenie jest o wiele zdrowsze. Nie obciąża tak układu trawiennego przez co aminokwasy czy cukry lepiej się wchłaniają. Łączenie białka ze skrobią jest przyczyną powstawania solaniny - substancji trującej, która źle oddziaływuje na układ nerwowy. Sprawia, że po posiłku jesteśmy senni, leniwi. Co jeszcze... zestawik białko + skrobia niszczy nasz organizm, prowadzi do fermentacji poszczegółnych składników. Do strawienia takiego jedzonka potrzebne są rózne enzymy. Co wy na to???

Jesteś tym co jesz... ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
wiedzialem ze jestes ekto , teorie teoriami ale jedna zasada , jak jesz ponad zapotzebowanie => tyjesz , jak jesz poniżej ==> chudniesz jak tyle warzysz to znaczy ze jesz o wiele za malo niz wynosi twoje zapotrzebowanie albo zle sie odzywiasz...... ile masz kcal w diecie ??? 3000 ??? spróbuj dodawac do kazdego posilku 20gram oliwy




ale mi z teorią pojechales jak ja bym jakąś nowość odkrył

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16
O jaką teorię Ci chodzi? Ważyłem 74 kg jak ćwiczyłem i jadłem wszystko. Ale to nie było dobre. Nagromadzenie toksyn powodowało pryszcze. Miałem wybór albo waga i problemy z trawieniem albo ładna buźka. Wybrałem to drugie. Troszke mi tego szkoda, bo fajnie wyglądałem. Biceps 38 cm, 110 cm klata, pas 78 cm. Wszystko było ładnie wyrzeźbione a teraz...:(??? Chce znaleźć diete uniwersalną, która będzie powodował wzrost masy mięsniowej, ale nie będzie szkodziła organizmowi. Unikam chemii w jedzeniu. Odżywki odpadają. Nie chce już pryszczy ani innych problemów ze zdrowiem.

Jesteś tym co jesz... ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 365
Jeżeli nie chcesz mieć pryszczy chrostkow i tak jak mówisz chcesz mieć ładną buźkę. Musisz pić sok z marchwi 250 ml na czczo i 250 ml gdy idziesz spac tez na pusty żołądek. Najlepeij gdyby był to sok który sam przecierałeś. Ja kupiłem do tego celu sokowirówke i jestem z niej bardzo zadowolony bo te skubusie pyse itp mają mały procent czystego soko z marchwi. Marchew ma takie właściwoście że oczyśca krew oraz ładnie koloryzuje skóre twarzy. Gwarantuje Ci że po tygodniu spożywania tego soku nie będziesz miał ani jednego syfka i ładną cere. Do tego możesz zjeść zodziennie łyżeczke takiej przyprawy jak "kurukuma". Gwarancja czystości krwi a co za tym idzie calego ciala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 2782 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15058
Panowie, fakt że wyskakują wam pryszcze jest to najczęściej bezpośredni wynik treningu. Regularne treningi mają pozytywny wpływ na poziom hormonów anabolicznych w organizmie. A od androgenów - a konkretnie przeksztalconego testosteronu zależne są bezpośrednio gruczoły łojowe. Zwiększony łojotok = pryszcze. To tyle n/t pryszczy. Odżywianie oczywiscie rowniez ma w tym swoj udzial ale przede wszystkim winę za to ponoszą regularne treningi z obciążeniami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 11895 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 164753
jak testosteron idzie w górę i jeżeli ktoś ma tendencje to jasne że wyskakują
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 612
jeśli chodzi o jedzenie osobno białka i węgli,to pzykładowo przed treningiem jak mam jeść 100g ryżu i 100g piersi z kurczaka?co pierwsze,jaki odctęp czasowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Dlaczego chcesz jesc osobno?

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 612
a czy czytałeś artykuł co jeden z kolegów napisał?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta i aeroby ??

Następny temat

luknij :> dieta redukcyjna

Wiecej