SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dziwna sprawa z wypróżnianiem- pyt. do ekspertów żywienia

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2396

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 491
mam przedziwny problem- od mniej więcej pół roku przestawiłam się na zdrowy tryb życia-> dieta + ćwiczenia, chciałam schudnąć i tak się stało, przyzwyczaiłam się do zdrowych nawyków i ostatnio... miałam straszne problemy z wypróżnianiem, 2 razy w tyg. typowe kulki jak u osób z zaparciami. próbowałam przeróżnych rzeczy i nic. i wczoraj najadłam się w domu szarlotki i paskudnych słodyczy a dziś nie miałam żadnego problemu z wypróżnieniem... o co chodzi? może w skrócie powiem tak: 98% czasu jem warzywka, owoce, pełnoziarniste płatki lub pieczywo, otręby albo owsiankę, chudy nabiał... 5 lub 6 razy dziennie. Rzadko zdarzają mi się chwile szaleństwa. I ćwiczę 3 razy w tyg. I nie rozumiem skąd się wzięły zaparcia. Może ktoś z Was mi pomoże...

"nie jesteśmy przecież tacy, jacy w lustrze się widzimy"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 491
dziękuje Wam, wygląda na to, że mi pomaga i wygląda na to, że Wy się naprawdę kurcze znacie:) pozdrawiam wszystkich, życzę dużo słodkich... chwil i snów

"nie jesteśmy przecież tacy, jacy w lustrze się widzimy"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Za mało wody pijesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 491
hm... też tak myślałam. ale to nie pomaga, bo jak piję dużo, to te rozdęte jelita naciskają na pęcherz i właściwie to mogłabym już siedzieć na kibelku ze szklanką.. może jeszcze napiszę, że myślałam o nadmiarze błonnika i zrobiłam eliminację na ile to możliwe przy zdrowym jedzeniu i...nic. Czy to możliwe, że niezdrowe węgle poprawiają ostatni etap trawienia???

"nie jesteśmy przecież tacy, jacy w lustrze się widzimy"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
Wypij kawe i szklanke wody na czczo i po zaparciach

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 491
tak, od szklanki wody i kawy zaczęłam... potem były śliwki+ woda, activia,i różne cuda... nic, nic! dlatego piszę do Was i Was pytam czy to jest kwestia diety czy może... już nie diety tylko problemy z jelitami ;/ jeszcze jest taka kwestia, że jestem "sową" a ostatni posiłek jem ok. 19.00. Czy to może być problem?

"nie jesteśmy przecież tacy, jacy w lustrze się widzimy"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
wklej całą dietę bo coś mi tu nie pasi

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 491
ok, daję taki najbardziej standardowy dzień:
między 7.30 a 8.00 -> jogurt biały 100 g, płatki pełnoziarniste ok. 50 gram i albo 4 śliwki albo banan (albo połówka) + kawa z mlekiem
między 11.00 a 12.00-> jakiś owoc, herbatka zielona albo kawa z mlekiem
między 14.00 a 15.00 -> mięsko jakieś; najczęściej kurczak, albo pulpet + warzywka różnorakie, do obiadu staram się dołączyć zawsze jakoś oliwę z oliwek
około 17.00 -> kawcia z mlekiem + owoc albo budyń lub kisiel niskosłodzony
między 18.00 - 19.00 -> ser biały najwyżej półtłusty, rybka jakaś, ew. trochę warzyw

Na koniec dodam jeszcze że zazwyczaj piję 1,5 litra wody plus z 3,4 herbatki zielone albo ziołowe... aha i spać chodzę po 24.00 :) ćwiczenia fitness 3x w tygodniu

"nie jesteśmy przecież tacy, jacy w lustrze się widzimy"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Możesz spróbować od eliminacji produktów które nie trawią się w pełni jak np. suszone owoce, powinno pomóc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
dieta jest tragiczna ile ważysz o których godzinach ćwiczysz policz zapotrzebowanie bo widze że nie masz czym nawet się wypróżniać

bo widze że kawe z mlekiem traktujesz jako posiłek

Zmieniony przez - s.m.p.a. w dniu 2009-02-17 10:11:07

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Budyń/kisiel - główni winowajcy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 491
ok, może powiem tak: zawsze jak podjem coś paskudnego to następnego dnia elegancko z jelitami :P a nie chcę przytyć kurcze
a teraz co do diety: więc to jest taki dzień jak zazwyczaj, obecnie ważę ok. 61 kg (proszę zwrócić uwagę na to:) ) mam 168 cm ; wiek 22 lata; ćwiczę... różnie :P jak chodzę na fitness to ok. 9.30 2 razy w tyg. + w weekend taki sam ćwiczeń zestaw raz. Jak nie chodzę na fitness to sama sobie ćwiczę godzinkę 3 razy w tyg. ale to zwykle po 18.00 :) ćwiczenia głównie na brzuch, uda, pośladki, troszkę aerobów... jestem otwarta na wszelką krytkę

"nie jesteśmy przecież tacy, jacy w lustrze się widzimy"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

4 miesiace w internacie

Następny temat

dieta do oceny

WHEY premium