SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

18 lat, 120 kg czas wziąć się za siebie !!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7150

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 195 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6764
Sprzeczasz sie sam ze sobą. To jemu jak waży 120 kg proponujesz 2800 w dni treningowe a 2500 bez treningu, a Ty w treningowe jesz 4200 a bez treningu 2500 i chudniesz przy wadze 88 kg. Tak jak wspomniałem. Pokaż mi jak obliczyłeś mu zapotrzebowanie, to przyznam Ci rację
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 286 Wiek 42 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4434
Ale ja pracuję 10h dziennie na budowie. A on nie.
Dodatkowo te wzory są już raczej mniej aktualne niż kiedyś. Dlaczego?
Kiedyś ludzie się spotykali, grali w piłkę, chodzili gdzieś, itd. I to była podstawowe zapotrzebowanie. Obecnie siedzą przed kompem i spotykają się na fejsbuku.
Nie obliczałem mu tego ze wzorów, bo nie wierzę w takie wyliczenia. Podałem to na podstawie mojego doświadczenia.
Byłem w podobnej sytuacji i pewnie miałem podobną aktywność. U mnie podziałało, bez głodzenia się, bez katowania ćwiczeniami, których nie lubiłem. Dzięki czemu tzw. efekt jojo nie wystąpi. Dodatkowo nie zapominaj o podjadaniu, o którym nie ma mowy w "wyliczeniu" zapotrzebowania. A wiadomo, że niemal każdy skubnie coś na boku od czasu do czasu. Przez co dochodzi kilka albo kilkaset kacl dziennie/tygodniowo.
To samo dotyczy diety. Ważysz co do grama wszystko co jesz? Często jest tego więcej niż w założeniu, przez co więcej kalorii.

Niech je 4k na dobę. Zobaczymy za miesiąc jak zmienią się mu obwody.

Nie masz perspektyw? Stwórz je sam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 133
Podzielam wONski. Nikt nie jest w stanie z niemal idealna dokladnoscia odmierzac ile czego zjadł. Z reszta powtarzam, poki nie podwiesi diety to temat cwiczen jest zbedny raczej. 8h treningu tygodniowo? W jakich proporcjach i co dokladnie z silowego robisz/masz zamiar.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 371
4 serie po 12 powtórzeń x 3 ćwiczenia i 2 partię ciała na dzień... dzisiaj np była klatka i trico...

Przed chwilą się ważyłem i ważę 127 kg ;/

Zmieniony przez - terry2013 w dniu 2014-01-11 23:51:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 95
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 195 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6764
" Nie obliczałem mu tego ze wzorów, bo nie wierzę w takie wyliczenia. Podałem to na podstawie mojego doświadczenia. " Ok :) W takim razie nie mam co tutaj szukać bo widocznie nastała inna moda. Żegnam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1522 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11164
Może to nie ten dział ale terry - odrzuć split na rzecz FBW. Motorem każdej przemiany są plecy i nogi a na FBW szczególnie jako "początkujący" wyrobisz je lepiej . 2 - chciwus dobrze mówi.. chłop ma swoją wagę i głodówka 2500kcal jak jeszcze zacznie ćwiczyć NIE JEST dobrym rozwiązaniem. Nie załamuj się przez pierwsze kilka tygodni. Skoro zaczynasz siłownię to waga może stać/ nieznacznie spadać ale to normalne.

3 - "endo" to nie "ekto - anorekto".


Zmieniony przez - mikadorus w dniu 2014-01-12 11:13:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 371
"odrzuć split na rzecz FBW" co chcesz przez to powiedzieć bo nie rozumiem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349869
nikt z Was nie pracował z nikim więcej niż samym sobą jak i nie zagłębiał się co znaczą poszczególne elementy przy liczeniu zap. i jakie czynniki przy ich szacowaniu mają wpływ, nie?

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1522 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11164
Z tego co napisałeś wywnioskowałem, że robisz trening dzielony (np.1dzień plecy +biceps, 2 klata + triceps 3 nogi itp.....). Lepszym wyjściem jest zrobienie treningu całego ciała na jednej sesji. Po pierwsze w tyg. wykonasz lepszy trening a po drugie na pełne wykorzystanie treningu typu split nie masz siły. Dodatkowo w splicie angażujesz zwykle jedną dużą i jedną małą partię. FBW to głównie angażowanie dużych grup mięśniowych z 1-2 seriami na małe (bo biceps, triceps, barki obrywają pośrednio przy ćwiczeniach głównych). Po 3 trening będzie ciekawszy. O szczegółowych zasadach układania FBW poczytaj w dziale dla początkujących. Piszę tak by było jak najbardziej zrozumiałe więc przepraszam purystów treningowych Koniu?

Zmieniony przez - mikadorus w dniu 2014-01-12 11:41:34
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dobra diata ---- POMOCY !

Następny temat

Dieta na mase do sprawdzenia

WHEY premium