SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

16 lat, brak doświadczenia. Split czy FBW?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3109

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 390 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2911
Miesiąc może poćwiczyć na tych maszynach? Jestem totalnie nowy, na barki musiałem mieć minimalne obciążenie tak mam słabe, biceps tylko nie jest taki zły i triceps. Co mogę jutro robić skoro dzisiaj miałem trening? Jakaś maszyna cardio? Ile czasu na niej spędzić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
Tydzień poćwicz a póżniej zabierz się za męskie ćwiczenia. Nikt Ci nie każe od razu rzucać się na duże obciążenia . Nic Cie tak nie wzmocni jak ruchy na wolnych ciężarach.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 390 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2911
A co mam robić między treningami? Te maszynki cardio są dobrym pomysłem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
Między treningami odpoczywaj. Żeby robić postępy nie trzeba trenować dzień w dzień.
Cardio może być po treningu siłowym, ale nie ma takiej konieczności. Jesteś chudy, więc potrzebujesz mięśni. A mięśnie buduje się wolnymi ciężarami i jedzeniem. To działa od dawna.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 378 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12412
Jakiś czas temu na siłowni typek pod 40-stke gada z trenerem i pyta jak ćwiczyć
trener wyglądał na ogarniętego mówi że poleca wolne ciężary i FBW na początek bo na razie nie potrzebuje dużej stymulacji mięśniowej skoro nigdy nie ćwiczył, mięśnie i tak będą reagować
gość na to że boi się kontuzji i woli ćwiczyć na maszynach
z wolnych ciężarów to tylko wyciskanie na klate i biceps hantlami
trenejro próbował mu wytłumaczyć że wolnych ciężarów mu nic nie zastąpi ale stwierdził że i tak do typa nie dotrze to mu plan na maszynach rozpisał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 539 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5361
bljetros099
OzzyMG
Zostaw maszyny i skup się na wolnym ciężarze


Trener powiedział zupełnie co innego. Że jestem nowy, nigdy nie chodziłem na siłownię, więc powinienem zacząć na maszynach. Już nie wiem co mam robić :O


Nie że wątpimy w umiejętności " trenera", jednak niezbyt dobrze prawi, powiedział co wiedział, tak lepiej jak świerzak ćwiczy na maszynie, ale w momencie jak NIE POSIADA TRENERA, wtedy mniejsze sa szanse ze przygniecie go gryf :)

W sytuacji kiedy masz "trenera" i za niego dodatkowo placisz, Tobie jako osobie poczatkujace wskazane jest cwiczyc na wolnych ciezarach, taki trening ma wtedy sens i jest bardziej efektywny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 390 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2911
Nie mam trenera, tylko gdy pierwszy raz idę na siłownię przyszługuje mi taki w cenie karnetu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
Zagniecenie gryfem ?

Trening siłowy jak każdy inny sport może nieść za sobą ryzyko zrobienia sobie krzywdy. Jeśli np,grasz w piłkę, to możesz skręcić kostkę.

Także kiedy szukamy bezpiecznej formy spędzania wolnego czasu wybierzmy grę w karty.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 378 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12412
ronie220
Także kiedy szukamy bezpiecznej formy spędzania wolnego czasu wybierzmy grę w karty.


A jeśli podczas tasowania kart skręci nadgarstek?
A poza fizycznymi uszczerbkami / kontuzjami dochodzą jeszcze psychiczne, moralne
Jak ktoś wpadnie w hazard i przehula dobytek to też nieciekawie

Wszystko jest dla ludzi tylko trzeba do wszystkiego podchodzić z głową i z umiarem a będzie dobrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 539 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5361
wakor
Wszystko jest dla ludzi tylko trzeba do wszystkiego podchodzić z głową i z umiarem a będzie dobrze


Marihuana leczy, żywi nas i ubiera.
W zupełności, sam fakt, że trener jest wliczony tylko w pierwsza wizyte na silowni jest "umiarem"


Zmieniony przez - alluare w dniu 2016-03-02 20:07:43
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MASA - KILKA PYTAŃ

Następny temat

Klatka Piersiowa

WHEY premium