SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Łydki

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1383

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 74 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 840
Witam. Mam problem z lydkami gdy waga i obwody ida w gore lydki nie chca ruszyc :/ proboje rozne cwiczenia na lydki suwnice,wspiecia na palce na smitha, wspiecia bez obciazenia i nic. Przy reszcie odstają i moje nogi wygladaja przez to jakos krzywo. Mam dosc dlugie nogi bo mam 2m wzrostu czy to tego wina ?? Jakie cwiczenia jeszcze polecacie ?? Jaka moze byc przyczyna ?? Czy jazda na rowerze cos pomoze ?? :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801

Z łydkami tak niestety jest, podobnie jak z przedramionami, że je mamy albo nie mamy. Można spróbować poprawić rozmiar łydek poprzez trening, ale najczęściej jest tak, że osoby, które naturalnie mają wątłe łydki mają problem z ich rozbudową.
Tak czy inaczej warto podjąć wysiłki żeby poprawić łydki.

Standardowo większość łydki trenuje na koniec treningu nóg jednym lub dwoma ćwiczeniami i na tym kończy się ich trenowanie, a łydki niejednokrotnie potrzebują zdecydowanie więcej. I tutaj mamy miejsce na eksperymentowanie z treningiem i podejściem.

Łydki powinniśmy różnorako traktować treningiem, raz spróbować bardzo wysokich zakresów powtórzeń nawet 50+, a jeśli to nie przynosi efektów spróbować odwrotnej strategii czyli zmniejszyć ilość powtórzeń ale dołożyć ciężar. Trenować łydki w pozycji siedzącej i stojącej, warto spróbować dynamiczniejszego treningu jak skoki dosiężne. Możliwości jest cała masa trzeba znaleźć tylko ten schemat działania, który będzie dla nas skuteczny.

Nasz mityczny rower też może poprawić nasze łydki ale z reguły sporo kilometrów trzeba wyjeździć.

Polecamy również: Trening łydek - 3 skuteczne wskazówki, aby łydki rosły!



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2022-10-06 14:24:45

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
w jakim zakresie powtórzen trenowales łydy? ile razy w tygodniu
jak z kcal?


Zmieniony przez - canecorso w dniu 2016-03-26 11:44:30

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 74 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 840
Zakres 4 serie po 30 male obciazenie duzo ruchow...nie zawsze dawalem rade bo nogi mam strasznie slabe wiec roznie to wychodzilo... kalorie mam ustalone na 3500 ale jem roznie od 2000-3500 zaleznie od dnia bo nieco dzień dam rade tyle zjesc brak apetytu itp
Ps 3x w tyg bo cwicze FBW


Zmieniony przez - Kacpinio1 w dniu 2016-03-26 12:35:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
spróbuj nizszego zakresu
z reguły łydy lubia wyzsze powtórzenia, ale u ciebie moze byc inaczej
ja jadę systemem Bena:
1 x 100 powtórzęń wyciskania na suwnicy
5 x 12 wspiec na palce tempo 4 sekundy faza nagatywna

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 74 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 840
Okey a jakies cwiczenia w domu bo polki co nienmam dostepu za bardzo do silowni ? Jazda na rowerze ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347430
Łydki to ciężki orzech do zgryzienia. Zadbaj przede wszystkim o prawidłową technikę wspięć i zatrzymuj się na dole, w pełnym rozciągnięciu, dwie sekundy.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
w domu wspiecie jednonóż

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Dowal ciężaru. Ja łydki katowałem ciężarem około 250 kg na maksymalną ilość ruchów. Wtedy ruszyły.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 74 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 840
Hmmm 250 kg ?! Ja zaloze na suwnice 50kg i mam problem zrobic 12 powtorzen na serie :/
To bede katowal poki co wspiecia na jednej nodze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
Różnicuj co jakiś czas zakres powtórzeń i ciężar zacznij od małego ciężaru i wielu powt schodząc regularnie z ilością powt dokładając ciężaru. Łydki zarówno siedząc jak i stojąc musisz trenować i dobrze technicznie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Nie wiem, ja nigdy nie miałem problemu z podniesieniem dużego ciężaru łydkami na suwnicy. Znosiłem krążki z całej siłowni, aby ciężaru starczyło . Czasami kolega siadał na suwnicy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nadmiar skóry + body recomposition

Następny temat

Początki masy

WHEY premium