SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ławeczki, wyciągi...

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1424900

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 50 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 681
Cześć. Chcę samodzielnie wykonać kilka podstawowych urządzeń do domowej siłowni. Mam kilka "projektów" i chcę żebyście go ocenili i mi doradzili.
1. DRĄŻEK
Chcę zrobić drążek do podciągania jak i do ćwiczenia brzucha - połączenia drążka z tym http://athleticshop.com.pl/images/96fa5da14a6dae36e1ed11b825d88c5a.jpg Zakreskowane pola to są deski, które będą podporą do ćwiczenia mięści brzucha.
Czy potrzebne są zagięcia na końcach drążka do podciągania, a jeśli tak to pod mniej więcej jakim kątem mają być zagięte?
Jaką długość powinien mieć drążek?
Jaka powinna być odległość pomiędzy ścianą, a uchwytami do ćwiczenia brzucha?
Na co zamocować drążek? Czy wbić 30cm pręty zbrojeniowe w ścianę, ich koniec zagwintować, żeby przykręcić cały drążek do ściany?

2. PORĘCZE
Jaką wysokość powinny mieć poręcze?

3. STOJAK NA SZTANGĘ
Chcę aby stojak służył zarówno do ławeczki jak i do ćwiczenia nóg ze sztangą.
Na jakiej wysokości (prostopadle do ziemi) powinny znajdować się uchwyty x (ławeczka) i y (przysiady ze sztangą).
Czy po położeniu się na ławeczce i wyprostowaniu rąk, x ma być ok. 20 cm niżej niż maksymalny zasięg rąk?
Czy y ma być na takiej wysokości, aby spokojnie z ćwierćprzysiadu złapać sztangę?

4. WYCIĄG
Czy oba bloczki muszą być na równej wysokości czy mogą być na różnych poziomach?
Jaką długość i jaki kąt zakończeń powinna mieć "końcówka" do ćwiczenia mięśni pleców?
Czy potrzebne są zakończenia: sznur i tego typu - http://g01.a.alicdn.com/kf/HTB1m89lIVXXXXXLaXXXq6xXFXXXW/Black-D-Ring-Pull-Rope-Handle-Arm-Tricep-Pulldown-Training-Rope-Handle-V-Bar-font-b.jpg ?

Z góry dzięki za poświęcony czas :).
Zdjęcia w załączniku.










...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Przeglądałeś już projekty u nas w dziale
https://www.sfd.pl/Spis_Projektów_do_tematu_Ławeczki,_wyciągi...-t578091.html
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 50 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 681
Przeglądałem, ale każdy robi według swoich możliwości i miejsca trenowania.
Ja chcę żeby ktoś ocenił moje projekty i coś ewentualnie podpowiedział.


Zmieniony przez - Marcin9709 w dniu 2016-10-22 11:03:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
no to własnie pod siebie zrób, i własne wymiary dodaj.

1 zagajenia na drążku nie są potrzebne, co do szerokosci to jaką chcesz, wszytskie ługości znajdziesz w w/w linku ten ma np 120 cm


pręty zbrojeniowe zbędne, kotwy wystarczą

2 mam rosumieć ze to są stacjonarne poręcze, nikt nie wie jaki jesteś wysoki i czy np kolana nie będa dotykały podłoża jak się opuścisz. poręcze np masz tutaj podane wymiary marbo
http://www.marbo-sport.pl/product-pol-15146-Stacjonarne-porecze-do-pompek-MH-D011-Marbo-Sport.html

3Co do stojaków to już musisz sobie dopasować, na siłowni mam 4 stanowiska i tylko jedno mi pasuje bo reszta ma kijowe wymiarowanie, no i też sprawa ławki jaką będzie miała wysokość, to musi z sobą dobrze grac, myślę ze 10 cm zapasu na wyprostowanie rąk wystarczy.

4 nie muszą być na tej samej, ale dobrze by było gdyby było podobne lepiej to będzie wyglądało estetycznie

to już od Ciebie zależy jakie uchwyty będziesz chciał stosować.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 50 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 681
O taką odpowiedź mi chodziło :).
Tylko wracając do drążka. Chodziło mi o to czy same pręty wystarczą, czy trzeba coś innego kupić?

anubis84
zagajenia na drążku nie są potrzebne

W sensie zagięcia?


Zmieniony przez - Marcin9709 w dniu 2016-10-22 13:01:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
tak jest o zagięcia mi chodziło, starczy prost rurka, pręt, a tak to są pod kątem ok 10 st.

Sam jeden pręt starczy. chyba że chcesz inne chwyty sobie zrobić

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 50 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 681
Czy 2 pręty wbite w ścianę na 30 cm wytrzymają?
A te zagięcia są dla wygody czy lepiej wtedy ćwiczy się mięśnie?


Zmieniony przez - Marcin9709 w dniu 2016-10-22 19:02:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
A to aż tak długą ściane masz, z czego jest ona zrobiona.

Zagjecia pozawalja np pogłębić ruch ale potrzebne to nie jest.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 50 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 681
Siłownię mam zamiar robić w przydomowym budynku, w tzw. piwnicy gdzie tylko w tym pomieszczeniu ściana zewnętrzna to niecały metr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
No to ściana dobra, ale starczą normalne kotwa metalowa ok 10 cm jak będzie wchodził w głąb ściany

Ale drążek z tymi podpórkami do brzucha to nie bardzo, będziesz się na górę wspinał aby zrobić brzuch ?

Jak juz ro zrób drążek i zamiast tych poręczy stacjonarnych poręcze do sciany




lub pojedyncze z nakładkami na oparcie rak

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Lekkoatletyka

Następny temat

KOKSIARZ

WHEY premium