SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwicząc na masę rośnie mi brzuch ://

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1848

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez anubis84 z działu Szybkie pytanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19
Witam jestem nowy na tym forum , szukałem tematu podobnego do mojego ale każdego przypadek jest nieco inny od mojego i odpowiedzi mnie nie satysfakcjonują. Parę miesięcy temu rozpocząłem dietę masową ważąc 77 kg.
Plan diety:
1. Posiłek godz. 8.30
- 100g płatków owsianych
- 300ml mleka 2%
- 3 jaja cale gotowane
- mały banan 

2. Posiłek godz. 11.00
- 100g szynki z piersi kurczaka
- 140g pieczywa razowego
- 30g sera żółtego
- 10g masła
- pomidor 

3. Posiłek godz. 14.00
- 100g ryżu brązowego/ryż biały/makaron
- 150g piersi kurczaka
- sałatka warzywna
- 15g oliwy z oliwek 

4. Posiłek godz. 17.30 (przed treningowy)
- 100g ryżu brązowego/ryż biały/makaron
- 150g piersi kurczaka
- sałatka warzywna
- 30g orzechów ziemnych niesolonych 

Godzina 18.00-19.30 trening

Posiłek po treningowy (bezpośrednio po treningu)
- 40g proteiny
- 75g carbo 
5.Posiłek 20.30
-makaron 100gr
-tuńczyk w wodzie 120 gr

6. Posiłek godz. 22.30
- 2 serki wiejskie light
- 10g oliwy z oliwek  / tran z rekina ( kapsułka)

Po okołu dwóch miesiącach masa wzrosła do 83 kg gdzie nabrałem wszędzie delikatnie więcej masy , największa część zdobytej masy poszła chyba w brzuch ponieważ odstaje on mi niesamowicie ( można porównać do połkniętego balona bądź wypicia 5 litrów wody. Zresztą sami zobaczcie na zdjęciu :




W tej sytuacji nie wiem co robić , źle się z tym czuje , chciałem przytyć w wszystkich miejscach oprócz brzucha a weszło mi prawie wszystko w brzuch . Moja dziewczyna się śmieje że wyglądam jak etiopczyk :P
Poradzcie mi ludzie co mam robić !!!!
Pomyślałem żeby może nadal trzymać tą dietę i ćwiczyć jak ćwiczyłem ale do tego zacząc codziennie biegać i robić brzuszki np. A6W. Ale słyszałem że w takiej sytuacji masa wgl nie będzie chciała wchodzić ponieważ większość kalorii i wartości odżywczych będę spalał i g**** z tego będzie.
Drugą opcją jaka wymyśliłem to może zmienić dietę na nisko kaloryczną i zacząć biegać robić brzuszki i poświecić cała uwagę brzuchowi.(zacząć się odchudzać przez jakiś czas dopóki nie osiągnę figury w której będę mógł rozpocząć masówke i później już pilnować tego brzucha robiąc brzuszki i nie obżerając się rozpychając żołądek). Jednakże obawiam się , znając mój organizm to schudnę wszędzie że będę wyglądał jak patyczak a brzuch zostanie nie zmieniony.
To są oczywiście tylko moje jakieś pomysły na mnie ( nie chce się wymądrzać bo w tym temacie jestem laikiem) . Dlatego zwracam się z prośbą do doświadczonych forumowiczów i mam nadzieję że ktoś stwierdzi gdzie popełniłem błąd i jak go naprawić bym mógł skutecznie zacząć poprawiać wygląd mojej sylwetki .

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedźi :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
wklep to w dziennik się zobaczy jakie zapotrzebowanie i podzial btw https://www.sfd.pl/JAK_DODAĆ_ZRZUT_Z_POTRENINGU__NOWA_WERSJA_!_-t969797.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1146 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4456
Za duzo kalori w diecie jesli cie zalewa

You Train, Well Do The Rest!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 149 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1946
chyba za szybko chciałeś przytyć, obetnij kalorie i ćwicz dalej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 2543 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 14764
Obetnij troche kcal i obserwuj sytuacje w lustrze:) ale taka moja rada to: nie przejmuj sie aż tak brzuchem na masie :)

Trzeba trawę tyrać nosem,żeby zostac komandosem...

Systema Specnaz Training...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19
ooo jakie szybkie odpowiedzi :] zgodnie z waszymi radami obetnę trochę kalorii . Zdjęcia pokazują stan mojego brzucha w największym " napompowaniu" . A co sądzicie o tym abym trzymał dietę jak trzymałem ale 2-3 razy w tygodniu biegać po 45 minut np. ??Czy wtedy dieta na masę nadal ma sens ?? Albo czy robienie brzuszków pozwoli mi zgubić tłuszcz z brzucha ?? Słyszałem że mogę sobie jeszcze gorzej wypuklić brzuch robiąc brzuszki , czy to prawda ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1146 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4456
jasne że ma ,cardio sie przyda,robienie bruzszków nic nie da,chudnie się z całego ciała,na końcu z brzucha,wypuklic(jak mięśnie urosną)

You Train, Well Do The Rest!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1870 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18515
A brzuch masz napompowany, czy zalany tłuszczem? Bo to spora różnica

Rośnie klata, rosną bary - nie poznaje mnie już stary.

Zamiast narzekać zrób coś i zacznij świat swój zmieniać.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19
Czyli trzymać dietę jak trzymałem , ćwiczyć jak ćwiczyłem plus dołączyć bieganie w celu... ?? zgubienia go czy poprawienia kondycji ?? Brzuch mam właśnie napompowany , jeszcze rok temu miałem wklęsły i przy A6W efekty było widać po 2 tygodniach a teraz wygląda jakbym miał rozepchany żołądek albo coś , może spożywam zbyt duże posiłki ?? Jak myślicie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1146 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4456
Ćwicząc na mase nie zgubisz brzucha albo to albo to,mozesz zostawic kcal i dodac aeroby lub obciac kcal

You Train, Well Do The Rest!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 2543 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 14764
A może spędzasz dużo czasu w pozycji siedzącej np podczas pracy itp? to tez może być przyczyna TAKIEGO BRZUCHA

Trzeba trawę tyrać nosem,żeby zostac komandosem...

Systema Specnaz Training...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19
czyli albo dalej brnę w mase i olewam brzuch za który kiedyś się wezmę , albo odpuszczam na jakiś czas masę i przybieram program odchudzający i robie aeroby bieganie i ogólnie spalanie tłuszczu. Obawiam się jednak że kiedyś przy robieniu masy na nowo problem z napompowanym brzuchem wróci ...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę (100kg) do oceny

Następny temat

Pomoc z dietą

WHEY premium