SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] jarcow - Wiecznie Głodny! Redukcja od 22 maja 2018

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7418

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 603 Napisanych postów 1847 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 208481
Ten trick z białkiem ciekawa opcja na zachowanie normalności w codziennym życiu. Może nie optymalne rozwiązanie, ale jeszcze się z takim nie spotkałem.


Zmieniony przez - Polskikoks w dniu 2018-06-11 22:28:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Polskikoks
Ten trick z białkiem ciekawa opcja na zachowanie normalności w codziennym życiu. Może nie optymalne rozwiązanie, ale jeszcze się z takim nie spotkałem.
Trzeba sobie jakoś radzić

W mojej ocenie na tym poziomie nie ma żadnej różnicy w tych dwóch opcjach dziennych posiłków:
- 80g B, 20g B, 20g B, 20g B, 20g B
- 40g B, 40g B, 40g B, 40g B
Ktoś uważa inaczej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12181 Napisanych postów 22024 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627506
Teoria uważa inaczej - próg leucynowy i te rzeczy. Tylko dobrze mnie zrozum - ja nie podważam słuszność takiego rozkładu jaki masz, tylko czytałam ze ilość pełnowartościowego białka w jednym posiłku jest ważna. Minimalnie sie łapiesz...no i nie zawsze masz przecież pełnowartosciowe białco
Dietary protein for muscle hypertrophy.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23899756
Moreover, it seems that not all protein sources are equal in their capacity to stimulate MPS. Studies suggest that ∼20-25 g of a high-quality protein maximizes the response of MPS following resistance exercise, at least in young, resistance-trained males. However, more protein may be required to maximize the response of MPS with less than optimal protein sources and/or with older individuals. Ingestion of carbohydrate with protein does not seem to increase the response of MPS following exercise.




Zmieniony przez - Paatik w dniu 2018-06-12 12:29:26

Zmieniony przez - Paatik w dniu 2018-06-12 12:29:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12181 Napisanych postów 22024 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627506
A i jeszcze jedno - tu policz sobie...juz nie mam czasu sprawdzać czy sie łapiesz:)
Evidence-based recommendations for natural bodybuilding contest preparation: nutrition and supplementation
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4033492/
Within this caloric intake, most but not all bodybuilders will respond best to consuming 2.3-3.1 g/kg of lean body mass per day of protein, 15-30% of calories from fat, and the reminder of calories from carbohydrate. Eating three to six meals per day with a meal containing 0.4-0.5 g/kg bodyweight of protein prior and subsequent to resistance training likely maximizes any theoretical benefits of nutrient timing and frequency.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Paatik znam oczywiście to popularne badanie i z jego wynikami nie zamierzam polemizować, bo zapewne mówią prawdę. Ja tylko uważam że na moim poziomie nie ma to większego znaczenia, w jakich porcjach dostarczę to białko. W dziale IF nikt nawet nie podnosi takiej dyskusji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dieta można jeść wszystko to również i takie sytuacje :








Zmieniony przez - jarcow w dniu 2018-06-12 13:58:35
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 603 Napisanych postów 1847 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 208481
Na redukcji nie będzie różnicy. Na masie już tak, zdecydowanie ta druga opcja lepsza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Polskikoks
Na redukcji nie będzie różnicy. Na masie już tak, zdecydowanie ta druga opcja lepsza.
Badania badaniami, a życie życiem. Jeśli mogę z łatwością utrzymać dietę w pierwszej wersji i z trudnością wersję drugą, to zdecydowanie wybieram tą pierwszą Robienie czegoś "na siłę" skończy się prędzej czy później porzuceniem tego!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
jarcow
Polskikoks
Na redukcji nie będzie różnicy. Na masie już tak, zdecydowanie ta druga opcja lepsza.
Badania badaniami, a życie życiem. Jeśli mogę z łatwością utrzymać dietę w pierwszej wersji i z trudnością wersję drugą, to zdecydowanie wybieram tą pierwszą Robienie czegoś "na siłę" skończy się prędzej czy później porzuceniem tego!


no to niewątpliwa przewaga, ciśnij dalej to zobaczymy co z tego wyjdzie
a w dziale IF faktycznie Solaros pokazał, że patrząc tylko na sumaryczne makro mozna zrobić formę sceniczną, tylko czy przypadkiem on nie jest tym jednym z 5% którym się udaje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kabo9
no to niewątpliwa przewaga, ciśnij dalej to zobaczymy co z tego wyjdzie
a w dziale IF faktycznie Solaros pokazał, że patrząc tylko na sumaryczne makro mozna zrobić formę sceniczną, tylko czy przypadkiem on nie jest tym jednym z 5% którym się udaje
No tak, tylko że ja nie robię na tym etapie formy na scenę, poza tym ja nie poszczę, jem regularnie tj. gdy jestem głodny, tylko makro w ciągu dnia mam inaczej rozmieszczone
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Krata na Lato 2018 moduł III miesiąc czerwiec

Następny temat

KRATA NA LATO 2018 wg Nadine moduł III

WHEY premium