SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Good things come to those who wait

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 34127

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1026 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38185
Nie tak dawno był pierwszy zabieg a czas szybko leci ale mam nadzieję, że jak było ciągle pod górkę tak przyszedł czas, że będzie w końcu z górki ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Najważniejsze żeby teraz ciągle do przodu i za pewien czas zapomnieć o tym że był w ogóle taki problem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 373 Napisanych postów 732 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16921
Ja już nie wiem komu wierzyć bo rehabilitacja nie pomaga, a fizjoterapeuta twierdzi, że nie jest to problem kostny (nieprawidłowa budowa/narośl/FAI)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1026 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38185
U mnie też każdy tak twierdził ;)
Póki trafiłem na kogoś bardzo ogarniętego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 373 Napisanych postów 732 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16921


Dzień 5, 6, 7 (Wigilia, Święta)

Totalny luz świąteczny. O jedzeniu i aktywności poniżej.

W Wigilię wybrałem się pierwszy raz na MORSOWANIE. O dziwo na początku tylko jakbym miał wbijane szpilki w stopy, ale jak się zanurzyłem to bez problemu wytrzymałem - nie było odruchu ucieczki ani bólu. Na początek ~60 sekund.



W Wigilię do wieczerzy tylko trochę sałatki jarzynowej bez majonezu i dwa jajka.
Na wieczerzy szły pierogi, barszcz z uszkami, ryba (wybrałem pieczoną bez żadnego ciasta/ panierki - odzwyczaiłem się od tego), kompot z suszu.
Zjadłem wszystkiego tyle ile miałem ochotę, nie przejadłem się.
W domu jeszcze poprawiłem miodownikiem i sernikiem. Na pewno tego dnia nie przekroczyłem 3000 kcal.

W pierwszy i drugi dzień świąt z rana siemię lniane i pestki dyni żeby pobudzić jelita i trochę ćwikły.
Potem dwa posiłki do syta, a w nich m. in.: bigos, sałatka (z majonezem i bez), pieczeń, ciasta.

Mama zrobiła ciasta na erytrolu co sprawiło, że przeciętny 80g kawałek miodownika ma ~150 kcal zamiast ~300 kcal.

Pierwszego dnia Świąt z ciekawości sobie podsumowałem co zjadłem i wyszło niecałe 3000 kcal i sam byłem zdziwiony, że tylko tyle przy tej ilości jedzenia.

O ile pierwszego dnia nie przesadzałem z ciastami tak drugiego ciast pojadłem w opór.





dzień beztreningowy

W przerwie świątęczno - noworocznej odpoczynek od treningu, ale było sporo aktywności - dużo spacerów.







Wspomaganie trawienia przy świątecznym obżarstwie

1. liv52, zielona herbata, żeń-szeń syberyjski, borelyma, cordyceps, d3+k2, omega 3 1g, P-5-P, animal flex
2.liv52, probiotyk, maślan, zielona herbata, żeń-szeń syberyjski, omega 3 2g, wapń, witamina c, kreatyna
3.cytrynian magnezu z P-5-P, witamina c 1g








Zmieniony przez - 4mass w dniu 2018-12-27 10:46:09

Zmieniony przez - 4mass w dniu 2018-12-27 10:53:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
4mass

W Wigilię wybrałem się pierwszy raz na MORSOWANIE. O dziwo na początku tylko jakbym miał wbijane szpilki w stopy, ale jak się zanurzyłem to bez problemu wytrzymałem - nie było odruchu ucieczki ani bólu. Na początek ~60 sekund.



przygotowałeś się jakoś specjalnie przed wejściem ?
czapka , rękawiczki czy coś jeszcze ?
jak temp wody ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 373 Napisanych postów 732 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16921
BPL-G
4mass

W Wigilię wybrałem się pierwszy raz na MORSOWANIE. O dziwo na początku tylko jakbym miał wbijane szpilki w stopy, ale jak się zanurzyłem to bez problemu wytrzymałem - nie było odruchu ucieczki ani bólu. Na początek ~60 sekund.



przygotowałeś się jakoś specjalnie przed wejściem ?
czapka , rękawiczki czy coś jeszcze ?
jak temp wody ?


1. Rozgrzewka tak żeby się nie spocić: trucht, pompki, pajacyki.
2. Czapka, rękawiczki i kąpielówki
3. Nie wiem, ale był ~1 cm lodu więc za ciepła to ona nie była.

Jutro prawdopodobnie powtórzę więc, może uda się cyknąć jakąś fotkę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
4mass

2. Czapka, rękawiczki i kąpielówki


no kąpielówki wziąłem za pewnik
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 373 Napisanych postów 732 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16921


Dzień 8, 9

Wczoraj umówiłem się do dr Jacka M. ortopedy na konsultację w sprawie bioder. Mam wrażenie, że historia zatoczyła koło. Prawie dwa lata temu była podjęta decyzja o nierobieniu operacji. Teraz inny lekarz i wszystko zaczyna się od nowa.

Dziś (w piątek) znowu morsowanie. Dzisiaj już organizm zareagował inaczej: nie było zimno godzinę po zabawie, ale utrzymuje się uczucie rześkości, przyjemne pobudzenie. Zadziałało to "odmulająco".





Dojadanie po świętach + z "nowości" zupa grzybowa, a w piątek surówka pekińska.
Podliczyłem sobie wszystko z ciekawości i wychodzi sporo białka.



Od sporej ilości ciast na erytrolu dają się we znaki wzdęcia. Jednak mimo wszystko nieźle toleruję poliole bo są u wielu gorsze reakcje: gonienie do toalety godzinę po zjedzeniu, rozwolnienie.





dzień beztreningowy

cardio na skakance + praca nad mobilnością i stabilnością



1.zielona herbata, żeń-szeń syberyjski, borelyma, cordyceps, d3+k2, omega 3 1g, P-5-P, animal flex
2.probiotyk, maślan, zielona herbata, żeń-szeń syberyjski, omega 3 2g, wapń, witamina c, kreatyna
3.cytrynian magnezu z P-5-P, witamina c 1g
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
4mass

Wczoraj umówiłem się do dr Jacka M. ortopedy na konsultację w sprawie bioder.



daj znać po wizycie co ortopeda powiedział
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Powrót do formy po ciagach

Wiecej