SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Good things come to those who wait

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 34485

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 373 Napisanych postów 732 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16921
ketrab89
Witam. U mnie dziś mija 5 dzień po artroskopii biodra, na dolegliwości bólowe biodra nie narzekam, gorzej z kręgosłupem i tępym bólem głowy po znieczuleniu.


Znieczulenie zewnątrzoponow? Kto Cię operował?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 373 Napisanych postów 732 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16921


Dzień 19 po (24.04)

Dzisiaj bardzo owocna wizyta u fjizo. Dostałem 2 nowe ćwiczenia. Wrzucam zaktualizowaną rozpiskę w sekcji rehabilitacja.




Wizyta u fjizo:

zaczęła się praca nad bliznami, na razie delikatnie żeby nie uszkodzić ran.

Ciekawostka: palpacyjnie pokazał mi pod jakim kątem wwiercali się do stawu. 2 nacięcia kierują się w stronę kolca biodrowego przedniego dolnego co jest logiczne.

Do tego dostałem 2 nowe ćwiczenia jedno na boku z czymś między kolanami i piętami: pchanie pięt w stronę podłoża - na przywodziciele.

Drugiego (izometryczne) nie mogę opisywać bo to tajemnica fizjo, ale mega skuteczne i wymagające, angażujące cały core w pozycji leżącej na plecach.

szyna CPM ~6h

przywodziciele na boku - wpychanie pięt w podłoże
core leżąc na plecach 5s. max
hip bridge lrom (1-1-1-max x 8s.) + crunches w/no psoas activation
wpychanie kolana leżąc na plecach (noga zgięta) 5 s
wpychanie pięty leżąc na plecach (noga zgięta) 5s
wyprosty goleni siedząc
wspięcia na palce na podwyższeniu z ciężarem nogi
heel slides
rozciąganie dwójka + łydka
elektrostymulator łydka + pelvis tilt + przeprosty + rozciąganie czwórka + uginanie goleni leżąc
elektrostymulator czwórka

chłodzenie 3-4x po 15-20 minut






golonka z indyka z lnem i rosołem, sałatka

+kawałek ciasta


ryż czarny, bigos, kapsuta kiszona, ogórek

kiwi, jabłko, mandarynka, pomarańcza

~1700 kcal




0. Celebrex
1.kolagen, boswelia, msm, witamina c, zielona herbata, rdestowiec, zeń-szeń syberyjski, omega 3, d3+k2, olej z wiesiołka, czosnek, olej z czarnuszki, chlorella, koci pazur, liv 52/sylimarol
2.zielona herbata, żeń-szeń syberyjski, omega 3, rdest japoński, koci pazur
3.magnez, ashwagandha, witamina c, glutamina

zioła liposomalne na lyme 3x 30-40 kropli
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 37 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 428
Operacja w szpitalu w Kościerzynie. Operował dr Starankiewicz. Dwa otwory. Usunięcie konfliktu panewkiwo-udowego. Do tego rekonstrukcja obrąbka przy użyciu kotwic *3szt. Dziś 6 dzień po operacji , ból głowy i kręgosłupa ustępuje więc samopoczucie ok. Brak opuchlizny i siniaków w okolicy ran.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 37 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 428
Ja stosuje animal flex do tego zestaw witam K**, plus zestaw leków oczywiście i zastrzyki w brzuch przez 30 dni. Znieczulenie zewnątrz oponowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 373 Napisanych postów 732 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16921
Znieczulenie ogólne ma generalnie mniej skutków ubocznych, a wręcz przeciwnie - wywołuje uczucie "wisimito" po zabiegu.

U mnie siniaki są teraz większe niż po zabiegu.


Zmieniony przez - 4mass w dniu 2019-04-25 15:07:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 373 Napisanych postów 732 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16921


Dzień 20 po (25.04)

Okolica operowana obolała po środowym masażu, ale powierzchownie. Trochę też siniaki się powiększyły. Poza tym swoboda ruchu w biodrze się poprawia.








szyna CPM ~7.5h

przywodziciele na boku - wpychanie pięt w podłoże
core leżąc na plecach 5s. max
hip bridge lrom (1-1-1-max x 8s.) + crunches w/no psoas activation
wpychanie kolana leżąc na plecach (noga zgięta) 5 s
wpychanie pięty leżąc na plecach (noga zgięta) 5s
wyprosty goleni siedząc
wspięcia na palce na podwyższeniu z ciężarem nogi
heel slides
rozciąganie dwójka + łydka
elektrostymulator łydka + pelvis tilt + przeprosty + rozciąganie czwórka + uginanie goleni leżąc
elektrostymulator czwórka

chłodzenie 3-4x po 15-20 minut








1. orzechy, golonka z indyka, bulion, olej kokosowy, siemię, warzywa
2. kasza jaglana, bulion, golonka z indyka, warzywa, kefir
3. owoce

~1900 kcal




0. Celebrex
1.kolagen, boswelia, msm, witamina c, zielona herbata, rdestowiec, zeń-szeń syberyjski, omega 3, d3+k2, olej z wiesiołka, czosnek, olej z czarnuszki, chlorella, koci pazur, liv 52/sylimarol
2.zielona herbata, żeń-szeń syberyjski, omega 3, rdest japoński, koci pazur
3.magnez, ashwagandha, witamina c, glutamina

zioła liposomalne na lyme 3x 30-40 kropli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 37 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 428
Jakie zalecenia od rehabilitanta odnośnie czasu chodzenia o kulach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 373 Napisanych postów 732 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16921
4 tygodnie zero obciążenia, potem stopniowe obciążenie przez kolejne 2 tygodnie jeszcze z pomocą kul = 6 tygodni. To właściwie zalecenia od chirurga.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 711 Napisanych postów 4351 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 57865
widze czesto golonka z indyka? jakiś powód takiego wyboru? bo ja czesto zyje na kurczaku, o kt czyta sie wiele niedobrych rzeczy

Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - Lance Armstrong
http://www.sfd.pl/kris4real_/,_VE_GOT_DA_POWER_-_NATURAL_POWER__ALTERNATYWNA_DROGA_ATAKUJE_-t434668.html
TRENING HST: http://www.sfd.pl/HST_-_Reaktywacja-t507030.html
DIETA: http://www.sfd.pl/DIETA__NIEZBĘDNY_ELEMENT_ZDOBYWANIA_SIŁY_ORAZ_MASY_MIESNIOWEJ-t507414.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 373 Napisanych postów 732 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16921
na niedzielny obiad jest i mama zostawia dla mnie zawsze 3 sztuki dodatkowo
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Powrót do formy po ciagach

Następny temat

Prosze o interpretacje wynikow

WHEY premium