SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] Mity utwardzania!

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 24767

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1170 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15480
Kopanie w przedmioty twardsze od kości, wałkowanie piszczeli, i obijanie ich pałkami NIE!

Dlaczego nie ? Oczywiście mówię tu tylko o wałkowaniu ich.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Bo samo wałkowanie chvja daje. Jak zrobisz 500 kopnięć na worku i sobie przewałkujesz piszczel to mięśnie będą lepiej ukrwione. Zamiast tego zaciskasz łapę i jedziesz pięścią po piszczelu, ten sam efekt. No chyba że wałek do ciasta na treningi nosisz.

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1170 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15480
Kto tutaj mowi o samym walkowaniu? Skoro sam wiesz, że wałkowanie daje efekty, to czemu piszesz, że "NIE" ?
Jak robi się to z głową to jest ok. Po za tym łatwiej jest sobie walkować wałkiem od ciasta niż pięścią. Ale to już kwestia gustu

Zmieniony przez - Dzejno w dniu 2010-06-08 21:31:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Samo wałkowanie nie daje efektów. I goście co codziennie nic nie robia tylko siedzą na dupie i wałkują piszczele nic tym nie osiągną.
Dlatego zamiast pieprzyć głupoty o utwardzaniu i traceniu czasu na obijanie nóg, lepiej codziennie kopać w worek i przynajmniej kopnięcie będzie miało moc.

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1170 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15480
Ale temat nie dotyczy siły kopnięcia. Co inni robią to ich sprawa, jeśli ktoś jest zainteresowany utwardzaniem sobie golenia to niech to robi. Temat dotyczy tylko tego, czy jest to bezpieczne i w mojej opinii jest, tylko, że jak już wcześniej mówiłem- z głową
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Samo wałkowanie nie daje efektów. I goście co codziennie nic nie robia tylko siedzą na dupie i wałkują piszczele nic tym nie osiągną.

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 79
Nie chce mi sie juz o tym gadać powiem tylko jedno.
Widziałem przypadki kiedy kopnięcia w czyjś łokieć lub drugi piszczel powodowały odpryski i dotyczyło to osób którzy nie utwardzali piszczeli. Taka jest prawda na worku mozna cwiczyc technike jednak trzeba być obitym z czymś równie twardym jak twoja kość żebyś potem nie skakał na jednej nodze :) pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Skończ już tą dyskusję bo tematów o utwardzaniu były miliony.

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Sprawa jest prosta. Kości robią sie twardze gdy oddziaływuje nan ie ciężar, uderzenie ręką o drewno czy piasek niewatpliwie można traktować jako bardzo duzy ciężar oddziałujący krótko na kości śródręcza. Facet od moich praktyk(studiuje fizjoterapie) powiedział mi że to zjawisko(utwardzania kości) nazywa się pizoelektryką i że przy utwardzaniu też będzie zachodzić. Jednak Scorpion zwrócił uwage na ważna rzecz, kośc faktycznie robi się twarda ale dużo mniej elastyczna! W sumie nie wiadomo co lepsze. To tak samo jak porówynwać nogi z diamentu i nogi ze stali. Diament twardszy ale kruchy, stal miękka ale nie do pokruszenia praktycznie. Przepraszam za wieśniackie porównanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Że tak się wtrącę;

"UTWARDZANIE PIĘŚCI"
Trzeba by najpierw zapytać: po co? Przeciwnik jest miększy niż kości w dłoni - ważniejsze jest mieć technikę i siłę! Kto nie wierzy niech popatrzy na siłę ciosu i skuteczność w walce bokserów! Tyle co "utwardzą" na workach, gruszkach - na pewno wystarcza! Siła uderzenia bokserskiego wynika z techniki: włożenia masy ciała, z dynamiki. Cios karateki nie może równać się ciosowi boksera.


Bokserzy walczą w rękawicach. Nie wiem, może dlatego stosują wyłącznie takie, a nie inne metody treningowe? Tyson podczas jakiejś bójki odniósł obrażenia dłoni.

Poza tym w walce sportowej masz przecież rękawice, a walka na ulicy zdarza się bardzo rzadko! Zapewniam w czasie ulicznej bójki nie poczujesz bolących kostek.

A po?

Na marginesie - uderzenie nasadą dłoni jest:

-silniejsze od uderzenie pięścią
-bezpieczniejsze - minimalne ryzyko kontuzji


To dlaczego w pierwszych UFC, IVC itd. ładowano częściej pięścią?

A tak na marginesie, dobrze ja widzę, Bruce zalecał, w walce bez rękawic uderzać trzema ostatnimi kłykciami? Dwoma środkowymi ok, ale ostatnim, od najmniejszego palca?





Zmieniony przez - Puar w dniu 2011-01-14 15:40:31

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siła sugestii

Następny temat

wzmocnienie siły uderzenia i kopnięcia

WHEY premium