SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] Krotka rozprawa o tym jak powinna wyglądać kobieta

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 22489

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 184 Napisanych postów 65575 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 188925
Nie napisze nic odkrywczego, ani nie udzielę żadnych rad. Napisze o tym jak wygląda kobieta.
Art ten ma na celu zwrócenie uwagi na coś powszechnie obowiązującego i znanego ale często nieuświadomionego : na ideał kobiecej figury -jaki on właściwie powinien być.
Skąd się wziął ten trend wśród kobiet do odchudzania często przeczącego "naturalnym" tendencjom kobiet do posiadania tłuszczu? W końcu, podczas gdy zdrowy szczupły mężczyzna posiada ok 10-12% tłuszczu, to szczupła kobieta ma go o ok 12% więcej.
Dlaczego kobiety powszechnie usiłują się dostosować do „obowiązujących nienaturalnych" wzorców urody?. Większość kobiet jakie znam, martwią się swoja waga, wyglądem, nadmiarem lub niedomiarem ciała tu i owdzie. Ta obsesja perfekcyjności i ideału tak potrafi zaprzątać głowę kobiet, ze nie potrafią racjonalnie myśleć o swoim ciele które najczęściej posiada prawidłowe wymiary i ilość tłuszczu.

Tylko w ostatnim stuleciu ideał sylwetki kobiecej zmienił się kilka razy diametralnie oscylując miedzy ideałami w stylu lat 20stych ubiegłego wieku jak Flapper, przez Merlin Monroei Twiggy lat 60tychdo chłopięcej sylwetki o wąskich biodrach i dużym biuście w ostatnim 20sto leciu (który nakręcił i zwielokrotnił w ciągu paru lat ilość operacji plastycznych biustu)
Oczywiście zawsze znajdzie się grupa kobiet, które ze względu na swoje skłonności genetyczne łatwo pasują do danego typu urody, ale większość zawsze będzie od niego odbiegać.

Jak zmienia się pojecie ideału oddają najlepiej wybory Miss. Miss Unversum w roku 1951 mierzyła 173cm i ważyła 68kgw 1982 mierzyła 179cm i ważyła 50kg,zeszłoroczna mierzyła 179cm, i ważyła 55kg
Badacze sugerują, ze nasza sylwetka jest miernikiem roli społecznej w jakiej jest w danym okresie widziana kobieta. Bardziej krągłe kształty są synonimem macierzyństwa gdy rola kobiety ogranicza się głownie do opieki nad domem i dziećmi po kształty męskie w czasach gdy kobiety zaangażowane są w prace zawodowa.
Czym więcej kobiet jest czynnych zawodowo, tym bardziej rośnie sprzedaż książek o odchudzaniu i panika przed otyłością u kobiet. Jak tylko dziewczyna zaczyna dojrzewać i zbierać tłuszcz, który powinna posiadać zdrowa kobieta, rozpoczyna sie panika przed „otyłością" . Faktem jest, ze wśród młodych dziewcząt miedzy 12 a 15 rokiem życia 50% przyznaje się do tego ze próbował lub próbuje stale się odchudzać jak tylko ich ciało zaczyna przybierać „kobiece" kształty.
A w efekcie ? Statystyka pokazuje społeczne tendencje pośrednio i bezpośrednio z tym związane:
- rośnie ilość kobiet z dominacja estrogenowa, czego kiedyś się prawie nie spotykało
- rośnie ilość bulimiczek, anorektyczek, kompulsji jedzeniowych i innych problemów z tym związanych
- rośnie liczba otyłych
- rośnie liczba cukrzyków i osób z chorobami serca, do których również przyczyniają się częste zmiany wagi ciała. Generalnie lekarze są zdania, ze znaczne wahania wagi ciała (efekt jojo) są o wiele bardziej obciążające zdrowotnie niż nawet lekka otyłość.

Zanim zaczniemy się odchudzać , warto stanąć przed lustrem się zastanowić za czym gonimy, co nam ma to dać i co rzeczywiscie możemy osiągnąć, na co nam pozwala nasza sylwetka. Walka z fałdkami rzadko przynosi pozytywne skutki. Moze wcale nie wyglądamy tak źle, tylko potrzeba nam prostego ujędrnienia ciała które stworzone jest do ruchu, może starczy uważać na to by nie spożywać przetworzonego „śmieciowego" jedzenia, i tylu kilogramów cukru rocznie by cieszyć się zdrowiem i kobieca sylwetka.

Na koniec
Kilka słów o słowie KOBIECOŚĆ

1. Kobiecość w/g zasady czym więcej tym lepiej, notabene dotyczy nie tylko Mauretanii ale innych miejsc na świecie również.
cytat z WP

" Pojedziesz na wakacje, gdzie poznasz nowe koleżanki i będziesz jeść słodycze - powiedziała matka Tijannii. Dziewczynka była podekscytowana. - Mama stwierdziła, że kiedy wrócę do domu, będę piękną kobietą - wspomina.

Rzeczywistość wyglądała jednak zupełnie inaczej. W Mauretanii, gdzie ideałem kobiety jest osoba otyła, a rozstępy są uważane za seksowne, dziewczynki są zmuszane do jedzenia 16 tysięcy kalorii dziennie. Taka ilość jedzenia nie tylko kilkakrotnie przekracza dzienne zapotrzebowanie na jedzenie u nastolatki. To cztery razy więcej, niż spożywa kulturysta! "

Myśle ze ona miała by największe wzięcie
2. Kobiecość zgodnie z zasada czym więcej wstawione tym lepiej, czyli kwintesencja kobiecości w/g Musi

należało by dodać ze nie maja cześć przednich zębów bo im talerz je wybija, ze maja również przecięty język na wzór węza i blizny w formie tatuażu na ciele.

3. Kobiecość zgodnie z zasada, co popularne staje sie piękne w/g dawnego plemienia Khoisan

Można wspomnieć o Masajkach, licznych kobietach z Kenii i na terenie Afryki którym wycina się cala łechtaczkę i wargi sromowe w wieku 5 lat by były bardziej "kobiece"
Przypomnieć Chinki i ich "małe" połamane stopy będące źródłem uwielbienia mężczyzn.
Nie zapomnijmy o długiej niekończącej się historii dodawania "kobiecości" w krajach :cywilizowanych:
Dwa wieki temu tak sie go uzyskiwało:

Teraz króluje chirurgia plastyczna, odsysanie, naciąganie, wstawianie, wstrzykiwanie... W jednym periodyku tej branży zmianę kształtu nosa i brody u dziewczyny tez tłumaczyli dodaniem "kobiecości"
Resztę można prześledzić powyżejKopiowanie części lub całości artykułu bez zgody administracji forum jest zabronione!

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2013-04-05 14:55:28
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1572 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 13767
Namówiona przez Obli poszperałam trochę po naszym forum i oto co mi się nasunęło w związku z tematem.

Wiele z nas pojawiając się na forum SFD ma skrzywione przez telewizję, reklamy i otoczenie, wyobrażenie tego ile powinna ważyć kobieta. Wydaje nam się, że waga jest jedynym wskaźnikiem tego jak wyglądamy.

Owszem, chcemy mieć zarysowane mięśnie, ale jednocześnie najchętniej do tego BMI poniżej 20. Co w większości przypadków jest nie do zrealizowania równocześnie.

Poniżej znajdziecie zestawienie fotek, dziewczyn o podobnej wadze i wzroście. Same oceńcie czy waga to wszystko na co powinnyśmy patrzeć

Na sam początek Conviva i Martucca, identyczna waga tylko Martucca jest 9cm niższa więc powinna wyglądać zdecydowanie grubiej, nie?
Ta sama Martucca (154cm, 53kg) versus inna użytkowniczka forum (153cm, 50kg)
Kategoria wagowa 54-56kg, wzrost 164-165, jedyna Ann… (w samym środku) waży 58,3
Waga pomiędzy 60 a 63kg, wzrost 169-170
Wzrost 166, waga 75-76 kg
Skłania do przemyśleń nad sensem posiadania wagi w ogóle, już nie mówiąc o codziennym ważeniu?

Zmieniony przez - martasi w dniu 2011-04-07 15:40:12

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2011-10-14 11:55:27

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2011-10-14 13:05:26

What is a calorie? Calories are the little bastards that get into your wardrobe at night and sew your clothes tighter...

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

>>>KONCEPCJA I REGULAMIN DZIAŁU<<<

Następny temat

Czwartek 18.11 TV SFD

nutlove nowy