SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] KRYZYS WAGI CIĘŻKIEJ 2001-2010 (BOKS)

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8687

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 4264 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 21651
Postanowiłem wrzucić moją prackę,bo fajnie się czyta.Pracka nie wyszła sama z siebie,inspirancją był pewien blog na,którym autor chciał argumentami typu "McBride pokonał Tysona,Adamek McBride,to Adamek pobiłby Mike'a Tysona" udowodnić jak,to teraz jest lepiej-swoją drogą niezła manipulacja-jak zwykle zacząłem rozpisywać sobie rankingi i nagle impuls i wyszedł KOLOS.

Wszystkie te dane,masa,styl walki itd. napisałem z pamięci,dopiero potem sprawdziłem w internecie(BOXREC masa)i nie popełniłem praktycznie ŻADNEGO błędu.(Sam siebie chwalę).

Takie klasyfikacje nie są głupie.Kiedyś ludzie nie potafili odmierzać czasu i dzień nie był podzielony na godziny,doby.Kiedyś nie mieliśmy kalendarza dzielącego na miesiące,dni,pory roku i był kompletny chaos.(Ale dawno temu,to było).

Takie klasyfikacje (MASA,ATLETYZM,WALKA NA DYSTANS) czy STYLE BOKSERÓW(Bokser,Swarmer,Slugger) mają za zadanie tak jak powiedzmy KALNENDARZ dzielący na miesiące UŁATWIĆ zrozumienie tego co sie dzieje dookoła i z chaosu zrobić regułę i cykl pewien schemat.Ale najważniejsze jest czysto praktyczne podejście do boksu.Analizowanie poszczególnych technik itd.Ale ten schemat daję również dużo.Chcę po prostu pokazać co siedzi mi w czaszce,a to tylko ułamek,tego co tu piszę.

Takie coś ułatwia zrozumienie tego co się dzieje na ringu.

Acha i nie chodzi,tu o gloryfikowanie murzynów(hehe),ale o prawdę,prawdę o to kto jest najlepszy.Po prostu ktoś kto boks zaczął oglądać niedawno ma wycięte z układu nerwowego jak dużo było kiedyś zayebistych zwierzów.

Zapraszam do lektury.KONIECZNIE przeczytajcie wszystko po kolei.Jeżeli ktoś chcę napisać jakiś komentarz,to niech napiszę po przeczytaniu CAŁEJ pracy i DODATKU.Proszę.

WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE by CEZI1987

SPIS TREŚCI

1.SŁOWO OD AUTORA(WYŻEJ)
2.WSTĘP
3.DEFINICJE
4.RANKINGI
5.PODSUMOWANIE PRETENDETÓW
-MADE IN USA
-NISZCZENIE CRUISERÓW
-MADE IN EUROPE
9.SKILLE BOKSERSKIE
-PODZIAŁ NA ATRYBUTY
10.JAKI TO DOBRY PRETENDENT ?
11.BRACIA KLICZKO
-VS LATA 90
-REKORD KLICZKÓW
-MUHAMMAD ALI
-PRIME WŁADYMIR KLICZKO
12.KLICZKO VS OLIMPIJCZYCY
13.Z INNEJ BECZKI
14.PSYCHIKA/SZCZĘKA
15.WYCIĄGNIĘCIE WNIOSKÓW
16.PRAWA AUTORSKIE

-----DODATEK-----

1.IGNORANCJA
2.KTO POBIŁBY/SPRAWIŁ KŁOPOTY KLICZKOM ?
3.PRIME ALI 1966 VS PRIME WŁADYMIR 2012 JAK KLICZKO VS NAJMAN
4.STERYDY,A MEGATALENTY,ZASTÓJ POVETKINA I SŁABI SPARRINGPRTNERZY
5.PODLIZYWANIE SIĘ.


WSTĘP DO PRACY


Witam.Często słyszę argument,że "To nie pretendencji braci Kliczko są tacy słabi,ale oni tacy dobrzy" albo "To nie jest tak,że w Stanach brakuję talentów,ale to wreszcie opadła ŻELAZNA kurtyna"...Tak hmmm,to ciekawe.

Jeżeli jest kryzys,to musi on być w czymś odzwierciedlony.Tak jak naprzykład w skoku wdal od 20 lat są niepobite rekordy albo w jakiejść dyscyplinie jest postęp,ale za niski.Noi i nie pomyliłem się.

Postanowiłem przekopać boxrec.Walki mistrzowskie SANKCJONOWANE przez WBA,WBC,IBF oraz po trochu WBO(ta federacja nie była prestiżowa w latach 90.Dopiero stawała się po walkach Kliczków,a że prestiż nie działa wstecz(coś co nie było prestiżowe kiedyś,a jest teraz(po 2000 r.) nie może automatycznie stać się kiedyś.Noi przypomnieć sobie walki 90's.

Więc zaczynamy.Wszystkie rankingi są tutaj rozpisane.Kierowałem się kolejno POZIOMEM boksera,obronami,Warunkami fizycznymi itd.Najważniej był poziom czasami wystarczyła mi JEDNA walka w HW.Oraz czy jest dobry w dystansie czy nie itp.Każdy może sprawdzić sobie danego boksera(wujaszek google).Zobaczyć czy Was nie kiwam.

Na przykłądzie statystyk widać w jakim głębokim kryzysie znalazł sie boks wagi ciężkiej na przestrzeni lat 2000-2010 względem lat 1990-2000.To nie propaganda USA,a FAKT BEZSPORNY,o to dowody.

Ilość Cruiserów,Średnich,którzy posiadali pasy po 2000 r. zwiększyła się kilkukrotnie niż w latach 90 r to samo z pretendentami z Cruiser,Średniej itp.,a przyczyną tego jest brak SUPERCIĘŻKICH i CIĘŻKICH pretendentów z prawdziwego zdarzena w ilości takiej jak kiedyś.Waga ciężka na przestrzeni lat 2000-2010 nie była wagą CIĘŻKĄ,a wagą CRUISER.Dlatego z braku laku wystarczy pobić jednego zapasionego półciężkiego i już masz własna halę.Ale nie uprzedzajmy faktów o to statystki i definicje.

A dobrzy pretendenci,którzy łatwo biją Cruiserów byliby świetnymi rywalami dla Kliczków.


DEFINICJE:

SUPERCIĘŻKI:
Bokser o masie powyżej 107 kg(są wyjątki) i warunkach fizycznych powyżej 190 cm wzrostu i 200 cm zasięgu(są dwa wyjatki w latach 90).Ile znaczy być SuperCiężkim pokazuje przykład Kevina McBride'a czy Michaela Granta czy nawet Raya Austina.Tacy zawodnicy jak Adamek,Chambers,Ibragimov,nie potrafią nokautować kiepskich SuperCiężkich,bo trzeba być od nich o kilka klas lepszym by wygrać(jeśli jesteś mniejszy) i mieć ATLETYZM i siłę do położenia.SuperCiężkim się rodzisz,są zawodnicy z Cruiser o takich gabarytach,ale ich MASA i siła odstaje,nie są SuperCiężkimi.

CIĘŻKI
Bokser o masie powyżej 100 kg ,a takze niebywały atleta(nie skokszony Cruiser).Chodzi tu o masę naturalną,a nie gdzie przy 100 kg Chambers juz człapie.Jeśli nie jest atletą,to nie jest też waciany jak Chambers.Przykładem takich bokserów są pięściarze,którzy w latach 70 ważyli już ponad 100 kg.A Chambers ma problem z taką wagą w dzisiejszych czasach.(Patologia).

MAŁY CIĘŻKI
Odtsajacy atletyzmem(są wyjątki),siłą,a czasami i masą ciała(poniżej 100kg,ale nie CRUISER) oraz warunkami fizycznymi,bez atutuów na HW,ale od dawien dawna walczy w HW(Tyson i Tua ze względu na atletyzm mimo małych gabarytów byli zagrozeniem dla każdego i klasifikuję ich jako ciężkich).

CRUISER
Bokser z Cruiser,zaczynał w Cruiser(Tomasz miał od zawsze problemy w półciężkiej),musi masować,nie ma odporności,siły jak na HW(są wyjatki Holyfield) gorszy od MAŁEGO CIĘŻKIEGO.Taki Tomasz Adamek i Eddie Chambers.

PÓŁCIĘŻKI

Bokser z wagi półciężkiej,o atletyźmie z tej wagi i warunkach.Jeśli znaczy coś w HW musi mieć skille.

ŚREDNI

JW zaczynał w tej wadze,waciany. Czyli te definicje oznaczają masę ciała,naturalna kategorię wagową.


Inne definicje---


ATLETA:Bokser o niebywałych predyspozycjach atletycznych i siłowych,fizol.Chodzi o siłę fizyczną(klincze itd.)James Buster Douglas ,który pokonał Tysona trenował futbol i koszykówkę(I był w tym dobry).NATURALNY atleta.Ile znaczy atletyzm widać po Holyfieldzie ,który jako jeden z niewielu nie odstawał,a przewyższał Tysona atletyzmem i wygrał.Tyson miał problemy z atletami.Acha i atletyzm,to nie MUSKULATURA.Często muskularni bokserzy są silni fizycznie,ale nie zawsze(Botha,Foreman).Atletyzm,to nie,zawsze PUNCHER(patrz Holyfield).Czasami siła nie idzie w parze z muskulaturą(Foreman,Botha),a czasami tak(Holyfield,Klitschko).

PUNCHER:Bokser o miażdżącym pojedyńczym uderzeniu zdolny nokautować Ciężkich i SuperCiężkich.Taki,który byłby w stanie rozbić szklanke Władymira.I musi być conajmniej naturalnym ciężkim,a nie z CRUISER jak Haye,którego siła ciosu już w HW jest przereklamowana.Corrie Sanders,to wyjątek,ale koniec końcow przegrzywał z twardymi HW.

SKILLE BOKSERSKIE(o tym później)Można być dobrym w dystansie i w półdystansie,dobrym tylko w dystansie lub tylko w półdystansie ,agresywnym boskerem rzucającym haki itp.albo i w tym i tym przeciętnym,ale mieć warunki fizyczne(Grant).
Można być KOMPLETNYM,acha i jakakolwiek BRUTALNA SIŁA bez skilli nie ma szans w BOKSIE,bo BOKS,to BOKSOWANIE.Zwykle obskillowani mają świetną koordynację i szybkość.

George Foreman mógł walczyć do 50-tki na jakiś w poziomie w przeciwieństwie do Petera,bo byl większy,silniejszy,ale i miał LEWY PROSTY.

TWARDOŚĆ SZCZĘKI(wiadomo o co chodzi).

KOMPLETNOŚĆ---Jak ważna jest KOMPLETNOŚĆ pokazał George Foreman---ZWIĘRZĘCA siła + Warunki + Szczęką + jakieś tam podstawy techniki---był największym ATLETĄ w historii HW,SuperCiężkim,z twardą szczęką,PUNCHEREM,miał jakieś tam podstawy techniki i tak można walczyć do 50-tki i walczył.Inny przykład,to Holyfield.

Vitali Klitschko,to również przyklad boksera podobnego formatu,ale inteligentniejszego,Vitali wygrywa,bo boksuję,a nie BRAWLUJE.Podpalił się z Chisorą zamiast boksować i widzielismy,co było.

PAST PRIME---Bardzo ważna definicja.Jeśli jej nie rozumiesz,to BŁĄDZISZ.Jeśli nie bierzesz pod uwagę Past Prime'u,to można sobie dorobić różne ideologie do tego jak to teraz jest lepiej.

Adamek ostatnio pokonał Gołotę,tzn.,że jest lepszy od Gołoty ?NIE,on pokonal cień Gołoty NIE znaczy,ze jest lepszy.Musisz obejrzeć walki w PRIME'e i PAST PRIME danego boksera,to zobaczysz różnicę,ale musisz mieć jakis punkt odniesienia czy w PRIME walczył z dobrymi zawodnikami.McBride pokonal Tysona,a Adamek McBRide,to znaczy,ze Adamek jest lepszy od Tysona ? NIE,jak tak myślice zabłądzice.Trza mieć skilla.

PRIME bokserów,to 28-35 lat.I BASTA!Są wyjątki(narkotyki,złe prowadzenie,przerwy,kontuzje itp.czasami na odwrót(doświadczenie późne rozpoczęcie treningów))Ale 99,99999 % ma w tym momencie PRIME.Jeśli myślicie,że Hopkins jest w PRIME,to zauważcie,że 90 % jego porażek to ostatnie lata i jego cechy motoryczne spadły względem wcześniejszych lat,ale on ma szczwany styl walki.Past Prime WYBITNYCH bokserów moga pokazać tylko WYBITNI w PRIME.Żaden "tylko" dobry Cruiser nie pokonana nawet Starego,ale mocnego SuperCiężkiego,bo MOCNY ma twardą szczękę,siłę,cios,trzeba mieć porównywalną siłę by położyć dużego.

Tak jak mówię powiedzieć,że Ruiz pokonał Tuckera,Kliczko Mercera,Lewis Tysona,to jak ,to ,ze Adamek PRIME Gołotę.BULLSHIT.RANKINGI(Kategoria,atletyzm,narodowość,amatorka).


Rankingi są skomplikowane,bo obejmują przede wszystkim POZIOM,a nie obrony na leszczach Cruiserach itp.Ale wyjaśnienie pod tabelkami.


Najpierw

LATA 1990-2000

Schemat kolejno:

Imię i Nazwisko/Optymalna masa ciała(nie traci atutów wraz z masą)/Kategoria Wagowa/Predyspozycje atletyczne/Siła ciosu/albo ich brak/narodowość/Medale olimpiad.

Wszystko do sprawdzenia w boxrec....

Bokserzy z tej listy swój PRIME mieli w latach 90.Wyjątkami są:Tyson,Bruno,Holmes,Douglas,Ruddock,Tony Tucker,Tim Witherspoon,ale w epoce lat 80 mieli niewielką MASĘ ciała(oprócz Tysona),przybyczyli w + 1990.

1.Lennox Lewis 113 kg SuperCiężki ATLETA(puncher)ANGLIA/JAMAJKA---ZŁOTO IO SuperCiężkiej 1988
2.Evander Holyfield 98 kg Cruiser ATLETA USA---BRĄZ IO Półciężkiej 1984
3.Riddick Bowe 107 kg SuperCiężki ATLETA(puncher) USA---SREBRO IO SuperCiężkiej 1988
4.Mike Tyson 98 kg Ciężki ATLETA(puncher) USA
5.Ike Ibeaubuchi 109 kg Ciężki ATLETA(puncher) NIGERIA
6.Frank Bruno 113 kg SuperCiężki ATLETA(puncher) ANGLIA
7.Larry Holmes 107 kg SuperCiężki USA
8.Oliver McCall 109 kg SuperCiężki ATLETA(puncher) USA
9.James Douglas 107 kg SuperCiężki ATLETA(puncher) USA
10.Tommy Morrison 102 kg Ciężki ATLETA(puncher) USA
11.George Foreman 116 kg SuperCiężki ATLETA (puncher) USA---ZŁOTO IO Ciężkiej 1968
12.David Tua 102 kg Ciężki ATLETA (puncher) NOWA ZELANDIA---BRĄZ IO Ciężkiej 1992
13.Zeljko Mavrovic 98 kg Ciężki CHORWACJA
14.Donovan Ruddock 107 kg SuperCiężki ATLETA(puncher) JAMAJKA/KANADA
15.Gary Mason 102 kg Ciężki ATLETA ANGLIA
16.Henry Akinwande 120 kg SuperCiężki ATLETA NIGERIA
17.Tony Tucker 107 kg SuperCiężki ATLETA (puncher) ATLETA USA
18.Ray Mercer 107 kg Ciężki ATLETA(puncher) USA---ZŁOTO IO 1988 Ciężkiej
19.Larry Donald 102 kg Ciężki USA
20.Andrew Golota 107 kg Ciężki ATLETA POLSKA---Brąż IO 1988 Ciężkiej
21.Michael Moorer 100 kg Półciężki ATLETA(puncher) USA
22.Hasim Rahman 109 kg Ciężki ATLETA(puncher) USA
23.Corrie Sanders 98 kg Cruiser ATLETA(puncher) RPA
24.Tyler Biggs 98 kg Cruiser USA
25.Tim Witherspoon 115 kg SuperCiężki ATLETA USA


Brałem pod uwagę całokształt,niskie miejsce Moorera może dziwić,ale on bronił pasa z małymi bokserami,a prawdziwi ciężcy go obnażyli,trafił na słabą dyspozycję Holyfielda.

Riddick Bowe po 1993 r. miał problemy z nadwagą i narkotykami.Ibeaubuchi poszedł do więzienia,Tony Tucker miał przerwy.Mavrovic ma niską masę,ale to wypadkowa ekologicnzego odżywiania i problemów zdrowotnych,a normalnie,to prawdziwy HW.

PODSUMOWUJĄC Bokserzy lat 90.

SuperCiężcy:Lewis,Bowe,Bruno,Holmes,McCall,Douglas,Foreman,Ruddock,Akinwande,Tucker,Grant,

LICZBA:11

Ciężcy:Tyson,Ibaubuchi,Morrison,Tua,Mavrovic,Mason,Mercer,Donald,Golota,Rahman,

LICZBA:10

MaliCiężcy:Brak

LICZBA:0

Cruiserzy:Hoyfield,Sanders

LICZBA:2

Półciężcy:Moorer

LICZBA:1

ATLECI:Lewis,Holyfield,Bowe,Tyson,Ibeaubuchi,Bruno,McCall,Douglas,Morrison,Foreman,Tua,Moorer,Ruddock,Akinwande,Tucker,Mercer,Golota,Rahman,Sanders,Witherspoon.

LICZBA:20

PUNCHERZY:Lewis,Bowe,Tyson,Ibaubuchi,Bruno,McCall,Douglas,Morrison,Foreman,Tua,Moorer,Ruddock,Akinwande,Tucker,Mercer,Rahman,Sanders,Grant.

LICZBA:18

Moorer nie ma wystarczającej fizyczności na SuperCiężkich.


Lata 2000-2010

Schemat kolejno:

Imię i Nazwisko/Optymalna masa ciała(nie traci atutów wraz z masą)/Kategoria Wagowa/Predyspozycje atletyczne/Siła ciosu/albo ich brak/narodowość/Medale olimpiad.

Wszystko do sprawdzenia w boxrec....

Kontrowersyjne może być,tu miejsce Roya Jonesa jr.,który w HW stoczył jedną(słownie) JEDNĄ walkę z Johnem Ruizem,którego zdeklasował.Problem w tym,że ilość obron Ruiza po 2000 r. obok Kliczków jest największa więc jeśli zdeklasował go,to powinien być nad nim,bo widać,że był lepszy.Co za kiszka,TOP 3 HW przegrał ze ŚREDNIM Royem.

Do tego RANKING jest do 2010 r. nie obejmuję Hayemakera,Chisory itp...

W epoce tej nie wziąłem pod uwagę kolejno z racji starego wieku i niewielu walk po 2000---oraz PRIME'u w latach 90 i tego,że po 2000 roku już byli za starzy kilku bokserów z 90's.Poza tym cieżko takie coś zrobić.Bo Tyson z Savarese czy Mitchella,to jeszcze niezły bokser,ale jako całokształt po 2000 r. to słabiutko,to samo Holyfield,McCall, czy Mercer,ale gdybym miał dawać miejsca,to.

LEWISA(36-38 lat nr.1),HOLYFIELDA(39-50 lat nr.11),TYSONA(34-39 LAT nr,6),MCCALLA(35-47 LAT nr,8),MERCERA(39-50 lat nr.25).
Jones,jr.Byrd,Toney,Ruiz,Rahman,Gołota,Maskaev byli już w PRIME w latach 90,ale byli też w 00.Wyjątkiem jest,tu Gołota,ale on jest specjalnie,by coś udowodnić.1.Wladimir Kliczko 113 kg SuperCiężki ATLETA(puncher)UKRAINA---ZŁOTO IO 1996 SuperCiężkiej
2.Witalij Kliczko 113 kg SuperCiężki ATLETA(puncher)UKRAINA
3.Roy Jones jr. 88 kg Średni ATLETA(puncher)USA---BRĄZ IO 1988 Średniej
4.Chris Byrd 95 kg Średni USA---SREBRO ŚREDNIEJ---SREBRO IO 1992 Średniej
5.James Toney 102 kg Średni USA
6.Sultan Ibragimov 98 kg MałyCiężki KAZACHSTAN---SREBRO IO 2000 Ciężkiej
7.John Ruiz 102 kg MałyCiężki USA/PORTORYKO
8.Lamon Brewster 102 kg Ciężki ATLETA(puncher) USA
9.Hasim Rahman 109 kg Ciężki ATLETA(puncher) USA
10.Ruslan Chagaev 102 kg MałyCiężki UZBEKISTAN
11.Andrzej Gołota 107 kg Ciężki ATLETA POLSKA---BRĄZ IO 1988 Ciężkiej
12.Alexander Povetkin 102 kg Ciężki ROSJA---ZŁOTO IO 2004 SuperCiężkiej
13.Samuel Peter 109 kg Ciężki ATLETA(puncher) NIGERIA
14.Nikolai Valuev 135 kg SuperCiężki ROSJA
15.Siergiei Liachowicz 102 kg Ciężki ATLETA(puncher) ROSJA
16.Tony Thompson 113 kg SuperCiężki USA
17.Juan Carlos Gomez 107 kg Cruiser KUBA
18.Oleg Maskaev 102 kg MałyCiężki ROSJA
19.Tomasz Adamek 98 kg Cruiser POLSKA
20.Eddie Chambers 95 kg Cruiser USA
21.Chris Arreola 113 kg Cruiser USA
22.Calvin Brock 102 kg Ciężki USA
23.Davaryll Williamson 107 kg Ciężki ATLETA(puncher) USA
24.Fres Oquendo 102 kg Ciężki USA
25.Dominic Guinn 102 kg Ciężki USA


Kontrowersje mogą budzić miejsca Jonesa jr.(1 walka w HW),Sultana Ibragimova(mało obron).Ale Jones jr. zdeklasował Ruiza(po Kliczkach największa ilość obron po 2000 r. coś czego nie potrafili(zdeklasować Ruiza) Rahman,Gołota,Valuev,Chagaev).Toney pokonał Ruiza(ale koks NC)znokautował Holyfielda(nie potrafił tego Byrd) ośmieszył Guinna i wpierwszej walce był lepszy od Petera(wałek).Ibragimov udowodnił ,ze jest lepszy od innych pretendentów walką z Kliczką.PODSUMOWUJĄC LATA 2000-2010

SuperCiężcy:Władymir i Witalij Kliczko,Wałujew,Thompson.

LICZBA:4

Ciężcy:Brewster,Rahman,Gołota,Povetkin,Peter,Liachowicz,Brock,Williamson,Guinn.

LICZBA:9

Mali Ciężcy:Ibragimov,Chagaev,Maskaev.

LICZBA:3

Cruiserzy:Gomez,Adamek,Chambers,Arreola

LICZBA :4

Średni:Jones jr.Byrd,Toney

LICZBA 3


ATLECI:Bracia Kliczko,Jones jr.Brewster,Rahman,Gołota,Peter,Liachowicz,Arreola,Williamson.

LICZBA:10

PUNCHERZY:Bracia Kliczko,Jones jr,Brewster,Rahman,Peter,Liachowicz,Williamson.

LICZBA:8

Jones jr. nie mają fizyczności jak na HW.
Podsumowując lata 90 vs 2000

Lata 90 vs 2000

90---2000

SuperHeavies---11:4
Heavies---10:9
Mali Ciężcy---0:3
Cruiserzy---2:4
Półciężcy---1:0
Średni---0:3

ATLECI---20:10
PUNCHERZY---18:8Jak widzicie,to nie bracia Kliczko tacy dobrzy,a ich rywale,to bumy.

Dzisiejsi pretendenci odstają masą,medianą(masa znokautowanych rywali),skillami WSZYSTKIM od tych z 90's.

TO nie przypadek,ze były problemy Kliczków z PAST PRIME Sandersem,to po prostu gość z GENETYKĄ(szybkość),a takich kiedyś było na pęczki.Byli bardziej przymasowani lepsi od Chisory i Haye(patrz rekordy).Jak ważna jest sama GENETYKA pokazuje Nikołaj Wałujew.Zresztą Corrie,pewnie znokautowałby Haye.

Po prostu bracia Kliczko są ATLETAMI,PUNCHERAMI,SUPERCIĘZKIMI i walczą z bokserami,którzy tymi atletami nie są.Gdy bracia Kliczko spotykali bokserów posiadajacych już chociażby tylko dwie z tych trzech cech dostawali wciry.To co by było w 90 ?

Zresztą wystarczy zobaczyć jakie tam ciosy zbierał Lennox Lewis.

Znacie taką zasadę jeśli walczysz do 50-tki musisz być FREAKIEM zmieniły się metody,a oni walczyli tacy jak Holyfield(50 lat),McCall(47 lat),Mercer(50 lat),Foreman(48 lat),Holmes(52 lata),Tucker (40 lat).Ale byli pokonywani przez jeszcze lepszych,bo był poziom i pokazywano ich Past Prime,w dizsiejsyzch czasach.A Past Priemu Kliczko nie ma kto.
PODSUMOWANIE


Jak widać OCZOj**NIE na podstawie tych ranków.Pretendenci po 2000 r. się zmniejszyli.Wagę ciężką zaczęło atakować więcej CRUISERÓW i ŚREDNICH z powodu braku PRAWDZIWYCH CIĘŻKICH,to świadczy o kryzysie.

Pretendenci i Cieżcy lat + 2000 byli tak słabi,że pasy zaczęli zdobywać ŚREDNI(Jones jr,Byrd,Toney)MALI CIĘŻCY(Ibragimov,Chagaev) lub nędzni ciężcy Masakev i Rahman,którzy w latach 90(wyższy poziom i większy ciężcy)byli nokautowani.

Nam najbardziej niech bliski bedzie przykład Gołoty,który w latach 90 dostał jedną szansę o pas z Lennoxem Lewisem i został znokautowany w PIERWSZEJ rundzie po czym dwa razy nie mógł dostać prenedenta(porażki z Grantem TKO 10,z Tysonem NC w 2000 r.).Natomiast po 2000 r. tak zupełnie bez niczego dostał TRZY SZANSE walki o pas kolejno z Byrdem(Remis),Ruizem(wyrównana walka) i Brewsterem(porażka TKO 1).Przyczyną dlaczego tak dobrze sobie radził Gołota,było,to,że Gołota,to PRAWDZIWY CIĘŻKI ATLETA i pomimo tego,że był w gorszej formie niż w latach 90,to pretendenci i mistrzowie lat +2000 są tak słabi i mali,że Gołota,otarł się o pas(był większy od mistrzów).Pokonał go dopiero ATLETA Brewster,który notabene znokautował Kliczkę.

Po prostu szansa walki o pas w latach 90 w tyglu bysiorów,gigantów i atletów graniczyła z cudem.Po 2000 roku gdy bysiory ze skillami typu Bowe,Tyson,Lewis,Bruno,Ibeaubuchi,Ruddock(każdy lepszy od Brewstera) itp się skończyli do głosu doszli MALI CIĘŻCY i Gołota,który był ze złotej epoki,SILNIEJSZY od nich otarł się o pas.

KONKLUZJA---Bracia Kliczko pokonują pretendentów,tak słabych(Rahman,Thompson,Adamek,Ruiz,),że pokonali by ich pewnie ŚREDNI Byrd,Toney czy Jones jr.,a nawet Gołota 2004 dałby wyrównane walki.(pomijając puncherów).W latach 90 więcej było SuperCiężkich obskillowanych atletów.

Pewnie gdyby taki Gołota,czy Bruno pojawili się dzisiaj mówilibyśmy o nich jako o mega talentach,a w latach 90 byli,to jedni z wielu.Atletyzm Gołoty widać z McBridem czy Grantem(większy od Adamka i kładł ich na dechy,a Adamek nie).
PODSUMOWUJĄC DRUGI RAZ

W nawiasie naturalna kategoria wagowa.

O kryzysie boksu zawodowego w HW MADE IN USA i ogołem boksu w latach 2000-2010 niech świadczą wysokie miejsca bokserów po 2000 r. takich jak Roy Jones jr.(Średni PUNCHER),Chris Byrd(Średni WACIAK),James Toney(Średni WACIAK),Evander Holyfield(ponad 40 lat CRUISER ATLETA Waciak PAST PRIME),Hasim Rahman(mięso armatnie w latach 90 CIĘŻKI PUNCHER),Chris Arreola(utucozny CRUISER),Calvin Brock(CRUISER),Davaryll Williamson(CIĘŻKI ATLETA)(boks zaczął dopiero w wieku 22 lat).Z tych bokserów NATURALNYMI ciężkimi o NATURALNYCH PREDYSPOZYCJACH ATLETYCZNYCH są tylko Lamon Brewster(znokautował Kliczkę),Hasim Rahman(znokautował Lennoxa Lewisa),Davaryll Williamson(wycierał podłogę Kliczką).Oraz Past Prime Gołota.Także porażki brały się przede wszystkim z predyspozycji atletycznych rywali,to nie przypadek.

To nie do pomyślenia by bokserzy tacy jak Jones jr.Byrd,Toney,Rahman mieliby stanowić o sile boksu w HW w latach 90,bo byli by za mali i zbyt mało atletyczni(Rahman za słaby poziom nie potrafił pokonać wyraźnei ŚREDNIEGO TOneya).Byrd został znokautowany w 90.Holyfield,to dominator,ale miewał wpadki,Toney,za mały(mniejszy od Michaela Moorera,który w 90's miał złamana karierę).Pojawili się oni jako PRETENDENCI MADE IN USA tylko dlatego,że USA nie wypuścilo NATURALNYCH CIĘŻKICH po 2000 r,a poszli oni do MMA,Futbolu Amerykańskiego,o to przykład.


PRETENDENCI Z USA MADE IN 1990 i MADE IN 2000

GYMY z USA do wagi ciężkiej na przełomie epoki 2000 wypuściły tylko CZTERECH naturalnych ciężkich o POZIOMIE w tym JEDNEGO SUPER CIĘŻKIEGO,a byli,to LAMON BREWSTER,TONY THOMPSON,CALVINA BROCK,i DAVARYLL WILLIAMSON w tym HASIM RAHMAN,który zaczynał już w latach 80.Z czego tylko Brewster,Williamson i Rahman,to atleci inni waciaki.W tym spowodu braku Ciężkich do HW przeszli Byrd,Toney i Jones jr.(KRYZYS).Do nich można jeszcze dołożyć McCline'a.(nie zmieścił się w TOP 25 zaczynał w 90)

Czyli na początku 2000 roku i teraz poziom w HW tak bardzo się obniżył z braku NATURALNYCH ciężkich,że bokserzy z niższych kategorii wagowych mieli CZELNOŚĆ masować do HW,a nawet zdobywać pasy.Robili tak w każdej epoce,ale po 2000 r. zdobyli pasy,a w 1990 byli nokautowani w trzy rundy.

Natomiast w latach 90 nie było takiego napadu kurdupli gdyż nie mogli znalźć swojej niszy,bo waga CIĘŻKA był CIEŻKĄ!


Podczas gdy na przełomie lat 80 i 90 w latach 90 USA wypuściła aż 11 Topowych Ciężkich...A byli,to Witherspoon(SuperCiężki ATLETA Puncher) Bowe(SuperCiężki ATLETA PUNCHER),Tyson(Ciężki ATLETA Puncher),Holmes(SuperCiężki,ale to lata 80),McCall(SuperCiężki ATLETA Puncher),Ruddock(SuperCiężki ATLETA PUNCHER)(Ruddock,to JAMAJCZYK/KANADYJCZYK,ale cała kariera w USA),Tucker(SuperCiężki ATLETA Puncher)Mercer(Ciężki ATLETA PUNCHER)James Douglas(SuperCiężki ATLETA Puncher),Pinklon Thomas(Cięzki ATLETA),Trevor Berbick(Ciężki),Bonecrusher Smith(SuperCiężki PUNCHER ATLETA).Innych pomijam,słaby poziom.Foreman zaczynał w 60.Grant i Briggs za słabi.

(Od każdego z tych bokserów mniejsi są Haye i Chisora)

Podsumowując porównajmy sobie pretendentów MADE IN USA lat 2000.(masa w HW,NIE nadwaga!)

1.Jones jr.(ŚREDNI PUNCHER) Masa 88
2.Toney(ŚREDNI) masa 102
3.Byrd (ŚREDNI) masa 93
4.Brewster(CIĘŻKI ATLETA PUNCHER) masa 109
5.Rahman (CIĘŻKI ATLETA PUNCHER) masa 109
6.Thompson (SUPER CIĘZKI) masa 113
7.Chambers (CRUISER) masa 95
8.Arreola (CRUISER) masa 112 (nadwaga)
9.Brock (CRUISER) masa 102
10.Williamson (CIĘŻKI ATLETA PUNCHER) masa 109

McCline za niski poziom.

PODSUMOWUJĄC:

SuperCiężcy:Thompson
Ciężcy:Brewster,Rahman,Williamson
Cruiserzy:Chambers,Arreola,Brock
Średni:Jones jr.,Toney,Byrd
ATLECI:Jones jr.Brewster,Rahman,Williamson
PUNCHZERZY:Jones jr.,Brewster,Rahman,Williamson,Arreola


Made in 1990

Holyfield(CRUISER ATLETA) masa 98
Bowe (SUPER CIĘZKI ATLETA PUNCHER) masa 107 kg
Tyson (CIĘŻKI ATLETA PUNCHER) masa 98 kg
Holmes (SUPER CIĘŻKI) 107 kg
McCall (SUPER CIĘŻKI ATLETA PUNCHER) 109 kg
Douglas (SUPER CIĘŻKI ATLETA PUNCHER) ATLETA 107 kg
Morrison (CIĘŻKI ATLETA PUNCHER) 102 kg
Ruddock (SUPERCIĘŻKI ATLETA PUNCHER) 107 kg(inne obywatelstwo)
Tucker (SUPERCIĘŻKI ATLETA PUNCHER) 107 kg
Mercer (CIĘŻKI ATLETA PUNCHER) 107 kg
Donald (CIĘŻKI) 102 kg
Rahman (CIĘŻKI ATLETA PUNCHER) 109 kg
Witherspoon (SUPERCIĘŻKI ATLETA PUNCHER) 109 kg
Moorer (PÓŁCIĘŻKI ATLETA PUNCHER) 100 kg
Foreman(SUPERCIĘŻKI ATLETA PUNCHER) 116 kg (pomijam go bo jest z lat 60)

Oczywiscie pomijam bumów typu Briggs,Grant.Ruddock i paru innych zaczynało w 80...Ale miało niską masę ciała masę mieli normalną w 90...


SuperCiężcy:Bowe,Holmes,McCall,Douglas,Ruddock,Tucker,Witherspoon
Ciężcy:Tyson,Morrison,Mercer,Donald,Rahman
Cruiser:Holyfield
Półciężki:Moorer
ATLECI:Holyfield,Bowe,Tyson,McCall,Douglas,Morrison,Ruddock,Tucker,Mercer,Rahman,Witherspoon
PUNCHERZY:Bowe,Tyson,McCall,Douglas,Morrison,Moorer,Ruddock,Tucker,Mercer,Rahman,Witherspoon.

Oczywiście,to nie są WSZYSCY wypuszczenie Ciężcy do lat 90 i 2000,ale tacy bokserzy jak Shannon Briggs,Michael Grant,Jameel McCline,to NIZIUTKI poziom.


USA vs USA 1990-2000

Supeciężcy 7:1
Ciężcy 5:3
Cruiserzy 1:3
Półciężcy 1:0
Średni 0:3
ATLECI 11:4
PUNCHERZY 11:5PODSUMOWUJĄC


Przecież Ciężcy z lat 90 MADE IN USA przejechali by się jak WALEC po tych z lat + 2000 jeżeli nie wierzycie,to zobaczie ,że jednoręki Gołota prawie nap******ił dwóch z trzech mistrzów świata (Byrda i Ruiza) będąc Past Prime.

Larry Holmes jest za duży i za silny dla Byrda,Ruiza czy Brewstera oraz nie odstaje techniką czy szybkością i tak jest z większością 90 vs 00.Holyfield będący 40-letnim dziadem otarł się o pas z Wałujewem i walczył jak równy z równym z Ibragimovem czy Byrdem.

Tyson wymiótłby każdego z TOP 10 lat 2000.Więc,to nie bracia Kliczko tacy dobrzy,a pretendenci żałośni.Który z tych pretendentów nie 2000-2010,ale dzisiejszych pokonałby Tysona 1996---Haye ? NIE,Chisora ? NIE NIKT.

KONKLUZJA---Widać kryzys w dostarczaniu ciężkich przez USA przecież Cieżkich AD 1990 ,a ciężkich AD 2000 dzieli przepaść na korzyść 1990.W każdym aspekcie pięściarskiego rzemiosła od wyszkolenia(staż treningowy,o tym później)masa,skille,Warunki fizyczne,atletyzm,siła ciosu,mediana nokautów.Taki Haye,to walczy sobie conajwyżej co rok.

Oczoj**nym jest widać,że NIE jest prawdą,że,to ŻELAZNA KURTYNA spowodowała,to że dogoniono Amerykanów,ale to ŻE Amerykanie nie wypuścili TOPOWYCH CIĘŻKICH,bo jest kryzys w boksie u nich,a nie na odwrót.

Przecież Jones,Byrd,Toney,Chambers,Arreola są za MALI jak na HW Thompson,Brock nie mają SIŁY i ATLETYZMU zawodników lat 90 jak na HW(patrz mediana nokautów,masa) jeśli tego nie masz,to musisz mieć SKILLE,ale oni nie maja rozmiaru i naturalnej masy Alego,Holmesa czy Lewisa.Pojawili się Rahman,Brewster i Williamson,ale ich poziom jest niski,co pokazały walki Rahmana w latach 90.Williamson dopiero w wieku 22 lat zaczął boks.Przecież gołym okiem widać,że Pretendenci MADE IN USA po (wyrównana walka ze ŚREDNIM Toneyem z nadwagą)2000 r. są gorsi i mniejsi od pretendentów MADE IN USA po 1990 r.Oni nie mają SKILLI(Patrz tabela SKILLI później).

Ja spotkałem się,z opinią,że to AMERYKANIE wymyślili kryzys,a tak naprawdę żadnego kryzysu nie ma,jest lepiej niż było,ale Amerykanie wymyślają,że jest kryzys,bo oni chcą uchodzić za supermocarstwo.BZDURA kryzys BYŁ.Bo mali ciężcy dostawali pasy i pretendenta.Czasami idioci mają po prostu rację.

No,ale jak widzicie KRYZYS jest,pokazałem to w statystykach i w tym,kto po 2000 roku zdobył pas.Kiedyś nie do pomyslenia było,by pięściarze z wagi średniej czy Cruiser dominowali w HW czy dostawali walki o pas(wyjątkiem zdaje się tu być Holyfield),ale czy naprawdę sądzicie,że Adamek,Chambers lub Haye pokonaliby Tysona w 1996 roku ?(później tabele mistrzów 1990-2000 i 2000-2010).

A teraz po 2010 r.lub w latach 2000 walki o pas dostali Byrd,Toney,Gomez,Arreola w dalszej perspektywie Adamek,Chambers,Mormeck.Czy bumy tupu Maskaev,Rahman,którzy kiedys przegrywali w ĆWIERĆFINAŁACH NOKAUTOWANI z prawdziwmi ciężkimi lat 90.

Wyjątkiem zdaje się,tu być Michael Moorer,ale on w końcu zostal znokautowany.Także dominacja Kliczków na leszczach nie ma znaczenia,bo co są warci pokazał LEPSZY Haye,który byłby jednym z najmniejszych bokserów lat 90.

KONKLUZJA---Najlepsi CIĘŻCY po 2000 roku USA,to BYRD,TONEY,JONES JR.(McCline,to żart przegrał ze średnim Byrdem) ale w wszyscy oni są MNIEJSI od bokserów z lat 70,80 i 90,bo Amerykanie nie wypuścili NATURALNYCH cieżkich,Cruiserzy i średni zdobywali pasy,bo wykruszyli się NATURALNI CIĘŻCY.

Konkluzja jest taka,że PRETENDENCI są gorsi,mniejsi,mniej atletyczni niz kiedyś.Waga ciężka jest tak słaba,że CRUISERZY stają się pretendentami w 90,było to nieprawdopodobne poza dwoma wyjatkami.Co z tego ,że mamy rok 2012 skoro proces,który pozwala wynaleźć diamenty,to skomlikowana socjologiczna interakcja czynników środowiskowych(dużo ludzi musi trenować) i wtedy można znaleźć fenomen na sucho.

Niech o kryzysie boksu w USA niech świadczy popularność naszego rodaka Tomasza Adamka,który jest jednym z najpopularniejszych za Oceanem.A jest CRUISEREM bez atletyzmu w WADZE CIĘŻKIEJ(patologia)i nie jest Amerykaninem.Czy w czasach Tysona,Foremana,Holyfielda byłby równei popularny w USA ?Po prostu nie wyszli dobrzy ciężcy z USA,a jak wyszli,to bez wyszkolenia.(Krótki staż Setha Mitchella).


ZOBACZMY TERAZ MISTRZÓW I PRETENDENTÓW 1990-2000(bez WBO nie prestiżowa)

Tyson CIĘŻKI ATLETA PUNCHER
Douglas SUPERCIĘŻKI ATLETA PUNCHER
Holyfield CRUISER ATLETA TECHNIK
Foreman SUPERCIĘŻKI PUNCHER ATLETA EMERYT
Cooper CRUISER ATLETA PUNCHER
Holmes SUPERCIĘŻKI TECHNIK EMERYT
Bowe SUPERCIĘŻKI ATLETA PUNCHER
Dokes BUM
Tucker SUPERCIĘŻKI ATLETA PUNCHER
Ferguson BUM
Bruno SUPERCIĘŻKI ATLETA PUNCHER
Moorer CRUISER PUNCHER(za mały)
Jackson BUM
McCall SUPERCIĘŻKI ATLETA PUNCHER
Seldon BUM
Schulz CIĘŻKI TECHNIK
Hipp BUM
Botha MAŁY CIĘŻKI
Bean CRUISER BUM
Akinwande SUPERCIĘŻKI ALETA
Golota CIĘŻKI ATLETA
Briggs SUPERCIĘŻKI ATLETA PUNCHER BUM
Mavrovic CIĘZKI SWARMER
Witalij Kliczko SUPERCIĘŻKI ATLETA PUNCHER


A 2000-2010

Byrd ŚREDNI !!!
Witalij Kliczko SUPERCIĘŻKI ATLETA PUNCHER
Grant BUM
Botha MAŁY CIĘŻKI
Ruiz MAŁY CIĘŻKI
Holyfield CRUISER ATLETA EMERYT !!!
Władymir Kliczko SUPERCIĘŻKI ATLETA PUNCHER
Tua EMERYT
Jefferson BUM
Rahman CIĘŻKI ATELTA PUNCHER(mięso w 90)
Shufford BUM
Tyson EMERYT
Mercer EMERYT
Kirk Johnson CIĘZKI BUM
McCline SUPERCIĘŻKI
Roy Jones jr. ŚREDNI!!!
Corrie Sanders CIĘŻKI ATLETA PUNCHER
Oquendo CIĘŻKI
Brewster CIĘŻKI ATLETA PUNCHER
Gołota EMERYT CIĘŻKI ATLETA
Meehan SUPERCIĘŻKI
Williams CIĘŻKI BUM
Toney ŚREDNI !!!
Barret MAŁY CIĘŻKI
Krasniqi BUM
Williamson CIĘŻKI ATLETA PUNCHER
Wałujew SUPERCIĘŻKI FREAK
Liachowicz CIĘŻKI ATLETA PUNCHER
Beck BUM
Maskajew MAŁY CIĘŻKI BUM
Briggs SUPERCIĘŻKI ATLETA PUNCHER BUM
Brock CIĘZKI
Okhello BUM
Austin SUPERCIĘŻKI BUM
Czagajew MAŁY CIĘŻKI
Ibragimov CRUISER TECHNIK
Peter CIĘŻKI ATLERTA PUNCHER
Skelton BUM
Thompson SUPERCIĘŻKI EMERYT
Drumond BUM
Gomez CRUISER
Arreola CRUISER
Haye CRUISER ATLETA PUNCHER
Johnson CIĘZKI


Miszczów zrobiło się na pęczki,a mistrzowie ze ŚREDNIEJ,CRUSIER obnażają HW !!!Zrobiło się tylu mistrzów,bo nie miał ich,kto blokować.Są Kliczko,ale pretendenci są tak słabi,że pozwalają się napjerdalac Cruiserom.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_zawodowych_mistrzów_świata_wagi_ciężkiej_w_boksie

BRAK SUPERCIĘZKICH I CIĘZKICH MADE IN USA

Łatwym do zobaczenia symptomem ,że USA nie ma ciężkiego takiego jak kiedyś jest sytuacja George'a Foremana,który w wieku kolejno 47 lat i 48 lat pokonał/powinien pokonać dwóch Amerykańskich PRIME PROSPEKTÓW SuperCiężkich Lou Savarese(niepokonany) i Shannona Briggsa(wałek).A znacie zasadę gdy spotyka się dwóch SuperCiężkich o porównywalnym poziomie,to SuperCiężki w PRIME powinien pokonać PAST PRIME,nie pokonali ,bo są GORSI o kilka klas od Foremana.

Co pokazuje,że po prostu nie ma tak dobrych SuperCięzkich jak kiedyś(Tucker,Foreman,Ruddock).


Zobaczmy jacy pojawili się SuperCięzcy po 2000 roku w USA.


Jameel McCline (boks zaczął dopiero w wieku 22 lat)zero amatorki.BRAK ATETYZMU
Tony Thompson (boks zaczął dopiero w wieku 27 lat)zero amatorki.BRAK ATLETYZMU
Michael Grant (boks zaczął dopiero w wieku 22 lat)zero amatorki.ATLETA-SZKLANA SZCZĘKA
Ray Austin (boks zaczął późno)SZKLANA SZCZĘKA.

Każdy zaczynał boks późno,brak kariery amatorskiej albo niewielka.Natimiast kiedyś...

Kiedyś:

George Foreman-ZŁOTY MEDAL IO 1968(pokonał Polaków ,Rosjan itd.)ATLETA-PUNCHER
Donovan Ruddock-Kariera amatorska ATLETA-PUNCHER(Jamajka/Kanada,ale cała kariera w USA)
Tony Tucker-Wygrane Igrzyska Panamerykańskie ATLETA-PUNCHER
Larry Holmes-kariera amtorska TECHNIK
Riddick Bowe-SREBRNY MEDAL IO 1988 ATLETA-PUNCHER-TECHNIK

I czy ktoś ma teraz czelność powiedzieć,że Ameryka ma,tak dobrych SuperCieżkich jak kiedyś?SuperCiężcy z przeszłości mieli kariere amatorską,medale IO.A po 2000 r. bum Grant czy Thompson,McCline,który przegrywa ze średnim Byrdem lub bardziej regionalni Savarese i Briggs wyboksowani przez blisko 50-letniego Foremana.Pewnie Foremaan +40 pokonałby tych bumów.Nie wyobrażam sobie tego,by Bowe przegrał ze średnim Byrdem czy Toneyem przecież ich by pewnei wyboksował jednoręki Gołota.Argument,że USA nie zdobywa medali,bo lepis są spoza Eurpy ,to bzdet medal IO SuperCiężkiej i Cieżkiej TERAZ zdobyli ...Cruiserzy.


Po prostu mimo iż masa ciała się zmieniła,to po prostu mniej bokserów przychodzi z tzw. GENETYKĄ jak Foreman,Tyson,Ali.Osobnym przykładem jest przykład kryzysu w HW.Pretendenci nic nie muszą,wystarczy jedna wygrana walka i marnują sie jak Povetkin.
CRUISERZY W LATACH 90


No właśnie DLACZEGO kiedyś zawodnicy z wagi CRUISER nie dostawali walki o pasy(nie tak dużo jak dzisiaj).Przecież byli utalentowani zawodnicy w wadze Cruiser.Tacy jak:

Nazwisko/kto ich zablokował w 90.

Carlos De Leon ---Sanders,Nielsen
Orlin Norris ---Cooper,Miller,Golota,Akinwande itd.
Herbie Hide ---Bowe,Vitali Klitschko
Johnny Nelson ---Sanders,Akinwande
Vassiliy Jirov --- nie walczył w HW


Oni nie byli mniej utalentowani niż Adamek,Chambers,Cunningham,Gomez,ale po prostu w tyglu byków lat 90 odpadali z Sandersem(pobił Kliczkę),Nielsenem,Gołotą,Bowe,Akinwande.Kiedyś co warty jest Cruiser nie pokazywała walka o pas(vide Adamek vs Vitali),ale juz eliminator cyz pierwsza walak w HW go miażdżyła.

Jak Povetkin ma pokonać Kliczków skoro pływa z Cruiserem Huckiem?Kiedyś takich rozbijał Corrie i rozbił Władymira.
KONKLUZJA brakuję bokserów HW,którzy blokowaliby Cruiserów w drodze o pas lub jest ich za mało i jest monopol.

Kiedyś nie było miejsca by gwiazdą był taki David Haye(patrz Morrison).Holyfield był przestawiany po ringu przez Foremana czy Riddicka Bowe.A dzisiaj nikt dla niego nie byłby wyzwaniem oprócz Kliczków.BOKSERZY INNI NIŻ AMERYKAŃSCY---SPOZA USA.

Podobno ,to Amerykanie wymyślili,że teraz jest kryzys hmmm,to ciekawe.A pseudoznaFcy i hipokryci mówią,że lata 90 wcale nie były lepsze.BYŁY!

Ale wielkość lat 90 nie zależy tylko od USA,ponieważ o PRIME HW świadczyli też zawodnicy z Europy i innych krańców Świata.Oto oni.

Lata 90

Lewis(SUPERCIĘŻKI ATLETA PUNCHER) 113 kg ANGLIA/JAMAJKA
Bruno(SUPERCIĘŻKI ATLETA PUNCHER) 109 kg ANGLIA
Ibeaubuchi(CIĘŻKI ATLETA PUNCHER) 109 kg NIGERIA
Tua (CIĘŻKI ATLETA PUNCHER) 109 kg NOWA ZELANDIA
Mavrovic (CIĘŻKI) 98 kg CHORWACJA
Mason (CIĘŻKI) 98 kg ANGLIA
Akinwande (SUPERCIĘŻKI ATLETA) 120 kg NIGERIA
Golota (CIĘZKI ATLETA) 107 kg POLSKA
Sanders (CRUISER ATLETA PUNCHER) 98 kg RPA


SuperCiężcy:Lewis,Bruno,Akinwande
Ciężcy:Ibeaubuchi,Tua,Mavrovic,Mason,Golota
Cruiser:Sanders
ATLECI:Lewis,Bruno,Ibeaubuchi,Tua,Akinwande,Golota,Sanders
PUNCHERZY:Lewis,Bruno,Ibeaubuchi,Tua,Sanders.

Lata 2000

Wladimir(SUPERCIĘŻKI ATLETA PUNCHER) 113kg
Witalij(SUPERCIĘŻKI ATLETA PUNCHER) 113kg
Ibragimov(MAŁY CIĘZKI) 95kg
Chagaev(MAŁY CIĘŻKI) 102 kg
Povetkin(CIĘŻKI) 102 kg
Valuev(SUPERCIĘŻKI) 135kg
Liachowicz(CIĘŻKI) 102kg
Maskajew(MAŁY CIĘŻKI) 102kg
Adamek (MAŁY CIĘŻKI) 98 kg
Samuel Peter (CIĘŻKI ATLETA PUNCHER) 109 kg
Juan Gomez (CRUISER) 98 kg

SuperCiężcy:Wladimir,Witalij,Valuev
Ciężcy:Povetkin,Peter
Cruiser:Gomez.
Mali Ciężcy:Ibragimov,Chagaev,Maskajew,Adamek
ATLECI:Bracia Kliczko,Samuel Peter,Gołota(PRIME W 90's)
PUNCZERZY:Bracia Kliczko,Peter

90 vs 00 Poza USA

SuperCiężcy 3:3
Ciężcy 5:2
Mali Ciężcy 0:4
Cruiser 1:1
ATLECI:7:4
PUNCHERZY:5:3

Pomijam bokserów o KIEPSKIM POZIOMIE.
PODSUMOWANIE


Po raz kolejny pretendenci z lat 90 są lepsi spoza EUROPY i zakątków są lepsi od dzisiejszych spoza EUROPY,średnią podwyżaszaja tylko Kliczko.
Więc jeżeli ktoś ma argument,że TERAZ jest lepiej po tym jak opadła ŻELAZNA kurtyna,to FAIL już w latach 90 był lepszy poziom europejczyków (MASA,SKILLE,WARUNKI).niż dzisiaj,tylko nie było tak tego widać,bo wiecej było topowych Amerykańskich cieżkich.Jeśli EUROPA ma dzisiaj przewagę,to tylko dlatego,ze nie wyszli TOPOWI amerykańscy ciężcy.Nie miała takiej przewagi w latach 90 w HW.

Teraz są Kliczko...A kiedys byli Lewis,Bruno,Ibeaubuchi,Sanders...

Na uwagę zasługuje też,że PRZEDE WSZYSTKIM chodzi,tu o Afroamerykanów.

Przecież europejscy Schulz,Nielsen dostawali wpjerdol z Afroamerykanami.


MASA jednym z najważniejszych czynników w boksie jest,a CIĘŻCY lat 90 są bardziej przymasowani niż dzisiejsi.WARUNKI FIZYCZNE są jednym z najważniejszych czynników w boksie,a cieżcy z lat 90 są więksi niż z lat 2000-2010,a więc POZOSTAJĄ SKILLE BOKSERSKIE,ale boks amatorski był lepszy więcej było OLIMPIJCZYKÓW,misztrem SuperCiężkiej byli SuperCiężcy,Ciężkiej Ciężcy,a nie jak dzisijaj Cruiserzy(Czakijew) czy Mali ciężcy(Povetkin,Ibragimov).

Więcej było atletów i puncherów.


SKILLE BOKSERSKIE(lepsi niż HAYE)Teraz moja tabelka UMIEJĘTNOŚCI.Podział na atrubuty bokserskie.


SKILLE---

Chociażbym nie wiem jakbyś był obskillowanym MAŁYM CIĘŻKIM jeśli ci brakuję warunków fizycznych i masy,to chociałbyś miał SKILLE Eye of the Tiger nie POKONASZ NATURALNEGO CIĘŻKIEGO jeśli nie będziesz miał ATLETYZMU,bo PRAWDZIWY ciężki,który cokolwiek potrafi,nie będzie respektował twojej mocy i fizycznośći.Dlatego wyjątkami są tutaj Tyson i Tua,którzy mieli nadproporcjonalną moc w rękach i Holyfield jeden z największych fizoli HW.

Dlatego Holyfield potrzebował siły fizycznej bez niej SKILLE by mu się nie przydały.Żaden z dzisiejszych Cruiserów(Haye,Adamek,Chambers) czy 2000-2010 (Toney,Byrd,Jones jr.) nie dałby sobie rady ,bo nie był takim atletą.(nie pobiłby Tysona).Ciekawy jest jedynie Haye,ale...Nie jest tak dobry w półdystansie jak Holy,nie uderza seriami i gdy ktoś go czysto trafi jest po nim w przeciwieństwie do Holego.Dla przykładu

XXX-David Haye
Dobry w dystansie,średni w półdystansie Cruiser Atleta Puncher---Szklana szczęka

David ma mocarną siłę ciosu na CRUISER,ale już ZWYCZAJNĄ na SuperCiężkich i w HW wygrywa kumulacją i bardziej przewaga skilli .Jedna kategoria wagowa(naturalna masa) odbiera siłę (-1).Haye ma bajeczne skille w dystansie,ale nie ma wogóle półdystansu.Chociaż z Chisorą jego INSIDE UPEPRCUT wyglądał obiecująco.(- 1)

XXX-Dereck Chisora
Za mały w dystansie musi wywierać presję,dobry półdystans---ATLETA---Beton

Haye w tym rankingu biorąc pod uwagę masę itp. mógłby się dopiero pojawić za Moorerem,Chisora za SŁABY i za mały,by być w top 25.

Pewnie Gołota dzisiaj byłby top bokserem,a kiedyś jednym z wielu.

RANKNING.Podział na SKILLE.

1.Lennox Lewis
Dobry w dystansie i półdystansie SuperCiężki Puncher Technik---Średnia szczęka.

2.Evander Holyfield
Dobry w dystansie i półdystansie silny fizycznie Cruiser---Beton.

3.Riddick Bowe
Dobry w dystansie i połdystansie silny fizycznie SuperCiężki technik---Beton

4.Mike Tyson
Agresywny bokser rzucający haki-za mały na dystans,świetny w półdystansie PUNCHER Ciężki---Beton

5.Ike Ibeaubuchi
Agresywny bokser dobry w dystansie i półdystansie silny fizycznie PUNCHER Ciężki---Beton

6.Frank Bruno
Dobry w dystansie i półdystansie silny fizycznie puncher SuperCiężki---Beton

7.Larry Holmes
Dobry w dystansie i półdystansie SuperCiężki technik---Beton

8.Oliver McCall
Dobry w dystansie i PIEKIELNIE silny cepiarz atleta puncher SuperCiężki---ŻELBETON

9.James Douglas
Dobry w dystansie i półdystansie silny fizycznie atleta puncher SuperCiężki---Szklana

10.Tommy Morrison
Dobry w dystansie i półdystansie silny fizycznie atleta puncher Ciężki---Szklana

11.George Foreman
Słaby w dystansie,PIEKIELNIE silny Cepiarz w półdystansie atleta puncher SuperCiężki---Beton

12.David Tua
Za mały w dystansie,agresywny bokser,MOCARZ w cepach atleta puncher Ciężki---Beton

13.Zeljko Mavrovic
Dobry w dystansie i półdystansie swarmer ala Corrie Sanders Ciężki---Żelbeton

14.Donovan Ruddock
Słaby w dystansie,świetny w półdystansie atleta punhcer SuperCiężki---Średnia

15.Gary Mason
Dobry w dystansie i półdystanse technik Ciężki---Średnia

16.Henry Akinwande
Słaby w dystansie i świetny cepiarz atleta SuperCiężki---Beton

17.Tony Tucker
Dobry w dystansie i półdystansie atleta puncher technik SuperCiężki---Średnia

18.Ray Mercer
Dobry w dystansie i półdystansie atleta puncher Ciężki---Beton

19.Larry Donald
Dobry w dystansie brak półdystansu Ciężki technik---Średnia

20.Andrew Golota
Dobry w dystansie i półdystansie Cięki technik atleta---Średnia

21.Michael Moorer
Dobry w dystansie i półdystansie atleta puncher PÓŁCIĘŻKI---Szklana

22.Hasim Rahman
Słaby w dystansie,dobry w półdystansie atleta puncher---Średnia

23.Corrie Sanders
Dobry w dystansie i półdystansie atleta puncher Cruiser---Szklana

24.Tyler Biggs
Dobry w dystansie i półdystansie cruiser---Szklana

25.Tim Witherspoon
Dobry w dystansie i półdystansie SuperCiężki---Beton


Jak widać Chisora i Haye byliby jednymi z NAJGORSZYCH w HW lat 90.Odstają techniką,siłą ciosu i warunkami fizycznymi(Chisora),a Haye warunkami fizycznymi,siłą ciosu i fizyczną(bo ,to Cruiser nie ciężki),ale już w latach +10 czyli w żenującej HW jest dobry.

DOBRZY W DYSTANSIE----Lewis,Holyfield,Bowe,Ibeaubuchi,Bruno,Holmes.McCall,Douglas,Morrison,Mavrovic,Mason,Tucker,Mercer,Donald,Golota,Moorer,Sanders,Biggs,Witherspoon---19


PÓŁDYSTANSIE----Lewis,Holyfield,Bowe,Tyson,Ibeaubuchi,Bruno,Holmes,McCall,Douglas,Morrison,Tua,Mavrovic,Ruddock,Mason,Akinwande,Tucker,Mercer,Golota,Moorer,Rahman,Sanders,Biggs,Witherspoon---23

Eliminując SZKLANE SZCZĘKI,PSYCHIKĘ.

KOMPLETNI----Lewis,Holyfield,Bowe,Ibeaubuchi,Bruno,Holmes,McCall,Douglas,Mavrovic,Mason,Mercer,Tucker,Sanders,Biggs,Witherspoon---15

Inną rzeczą jest,to,że MOŻNA umieć walczyć w dystansie,ale nie koniecznie umieć TRZYMAĆ na dystans etc...

TERAZ


1.Wladimir Kliczko
Dobry w dystansie,brak półdystansu SuperCiężki atleta puncher---Szklana szczęka

2.Witalij Kliczko
Dobry w dystansie i półdystansie SuperCiężki atleta puncher---Beton

3.Roy Jones jr.
Dobry w dystansie brak półdystansu w HW(za słaby fizycznie) Średni atleta puncher---Szklana szczęka

4.Chris Byrd
Dobry w dystansie i półdystansie w HW(za złaby fizycznie) technik---Beton

5.James Toney
Dobry w dystansie i półdystansie technik---Beton

6.Sultan Ibragimov
Dobry w dystansie i półdystansi technik(za słaby fizycznie)---Średnia

7.John Ruiz
Za mały w dystansie dobry w półdystansie technik klinczer---Beton

8.Lamon Brewster
Brak dystansi dobry w półdystansie ATLETA puncher---Beton

9.Hasim Rahman
Słaby w dystansie---dobry w pódystansie ATLETA puncher---Średnia

10.Ruslan Chagaev
Za mały w dystansie walczy agresywnie---dobry w półdystansie technik---Beton

11.Andrzej Gołota
Dobry w dystansie i półdystansie ATLETA technik---Średnia słaba psychika

12.Alexander Povetkin
Słaby w dystansie,dobry w półdystansie technik---Średnia ew. szklana

13.Samuel Peter
Brak półdystansu dobry w półdystansie cepiarz---Beton

14.Nikolai Valuev
Słaby w dystansie,niezły w półdystansie---Beton FREAK OF NATURE

15.Siergiei Liachowicz
Nie walczy prostymi,niezły półdystans---Szklana szczęka

16.Tony Thompson
Przeciętny w dystansie,dobry w półdystansie---Średnia szczęka

17.Juan Carlos Gomez
Dobry w dystansie,słaby w półdystansie---Szklana szczęka

18.Oleg Maskaev
Niezły w dystansie i półdystansie---Niesamowicie szklana szczęka.

19.Tomasz Adamek
Niezły w dystansie,za słaby fizycznie w połdystansie---ŚREDNIA szczęka jak na HW

20.Eddie Chambers
Dobry w dystansie,za słaby fizycznie i za mały---ŚREDNIA szczęka jak na HW.

21.Chris Arreola
Średni w dystansie,dobry w półdystansie z PÓŁCIĘŻKIEJ---beton

22.Calvin Brock
Średni w dystansie i półdystansie---szklanka

23.Davaryll Williamson
Dobry w dystansie i półdystansie---szklanka za późno zaczął boksować

24.Fres Oquendo 102 kg
Średni w dystansie i półdystansie---średnia szczęka

25.Dominic Guinn 102 kg
Średni w dystansie i półdystansie---BETON przegrał ze średnim Toneyem.


DOBRZY W DYSTANSIE----Bracia Kliczko,Jones,Byrd,Toney,Ibragimov,Golota,Thompson,Gomez,Adamek,Chambers,Williamson,Oquendo


PÓŁDYSTANSIE----Byrd,Toney,Ruiz,Brewster,Rahman,Chagaev,Gołota,Povetkin,Peter,Valuev,Liachowicz,Maskaev,Arreola,Williamson


KOMPLETNI----Kliczko,Toney,Williamson

Jak widać,to nie bracia Kliczko,tacy dobrzy,ale brak im rywali.Nie ma kompletnych bokserów.Co z tego,że Adamek i Chambers są dobrzy w dystansie jak nie miaja rozmiaru i atletyzmu jak ci z lat 90 ?Jones jr.,Byrd i Toney nie mają siły jak na HW

A teraz KOMPLETNOŚĆ w dystansie,półdystansie,ATLETYZMIE,rozmiarze lata 90 vs 00

Lata 90---Lewis,Bowe,Ibeabuchi(presja),Bruno,Holmes,McCall,Douglas,Mavrovic,Mason,Tucker,Mercer,Sanders(na kredyt,ale brak odporności jak na HW),Witherspoon

Lata 00---Wladimir Klitschko(szklany),Witalij Kliczko,DaVaryll Williamson(Sanders pokonal)

Bracia Kliczko są JEDYNI w swoim rodzaju,bo nie ma innych takich jak oni.Nie wierzycie ?


PORÓWNAJMY SOBIE

SLUGGERÓW--- +2000 Peter,Arreola vs +1990 Ibeaubuchi,McCall,Foreman,Tua,Mercer 2:4

Tacy zawodnicy jak Peter i Arreola są tylko dobrzy na bumów.Peter w swoim rekordzie ma tylko dwóch dobrych bokserów---Toneya x 2(w pierwszej walce WAŁ i,to bosker z wagi ŚREDNIEJ !!!),McCline(wycierał dechy Peterem bum) i być może Maskajew,ale jego wycierał każdy w 90...Porażki z Kliczkami i Chambersem---No,to jak ma Peter pokonać Kliczków skoro on już nie moze pokonać mniejszych ?

To samo tyczy się Arreoli---On ma jedynie McCline'a w rekordzie i porażka z Adamkiem---i teraz pytanie do Was jak oni maja pobić Kliczków skoro nei radzą sobie z mniejszymi lub gorszymi SuperCiężkimi i Cruioserami ? Żaden z nich nie znokautował SuperCieżkiego w PRIME,to jak ma pobić Kliczków?Obowiązkiem by mieć szanse z dużym bokserem jest deklasować małych,ale oni nawet tego nie potrafią.Albo niezłych SuperCiężkich,ale tego też nie potrafią.Dla przykladu...

Dla przykładu---Ibeaubuchi pokonał Byrda TKO czyli pokazał,ze ma Skille,Peter w swojej całej karierze nie pobił takiego boksera przed czasem jak Byrd(patrz Toney).

McCall pobił Holmesa(większy niz Toney) i Lewisa(SuperCiężki),Maskajewa znokautował juz w pierwszej rundzie(Peter w 5) do tego pobił SuperCiężkiego Akinwande.Był bliski pokonania Williamsona,który kładł na dechy Kliczkę.Co,to pokazuje ? Jest LEPSZY niż Peter,bo w przeciwieństwie do niego położył DWÓCH klasowych SuperCiężkich(Lewis,Akinwande) Peter żadnego.Pobił technicznego SuperCiężkiego Holmesa,a Peter przegrał z CRUSIEREM Chambersem i fuksem wygrał ze ŚREDNIM Toneyem.

Czyli Peter jest gorszy technicznei i siłowo od McCalla,to samo Arreola.McCall miałby szanse,bo rozbija mniejszych lepiej i SuperHeavies.Ba McCall nawet walczy do dzisiaj(47 lat).
.
Foreman pobił kolejno

Alex Stewart MD,Coetzer TKO 8,Moorer KO 10,Schulz MD czyli pobijał na punkty technicznych ciężkich,a Peter ŻADNEGO! Foreman pokazał lepszą technikę,był WIĘKSZY miałby większe szanse z Kliczkami.I potrafił w wieku 48 lat obić ryja SuperHeavy Briggsowi.Pokazał potencjał na SuperHeavies,którzy są zbyt atletyczni,by ograć go nogami.(Zbyt skokszeni).

Tua na rozkładzie---Ruiz KO1(mistrz po 2000),Willson TKO1,Izon TKO 12,Rahman TKO 10,Sullivan TKO 1(10 rund z Kliczką)-LEPSZY od Arreoli i Petera,którzy juz potykali sie na Adamku i Chambersie.Dopiero Tua z nadwaga zaczął przegrywać.Wladymir unikał Tuy po 2000 r.---Czy naprawdę sądzicie,ze Chisora i Peter,Arreola pokonaliby takich skoro Adamka i Chambersa nie potrafią ? NIE ,bo są GORSI.

Mercer pokonani Cooper UD,Damiani KO 9,Morrison TKO 5,Witherspoon UD--- i jako wrak walka z Kliczką.Czyli pokazał techniczność na cieżkich lepszą niż Peter i Arreola,którzy nie potrafili pokonać tak dobrych bokserów.Mieliby większe szanse z Kliczkami,bo lepszych pokonywali.


FAKTY są takie,że SLUGGERZY po 2000 roku są gorsi,bo nie potrafia znokautować boskerów z wagi średniej czy cruiser.

To nie tylko tyczy się SLUGGERÓW ale...


OBSKILLOWANYCH BOSKERÓW--- +2000 Toney,Byrd,Jones vs +1990 Larry Holmes,Michael Moorer,Holyfield 3:3

Po 2000 roku pojawili się Toney(waga średnia),Jones (średnia),Byrd(średnia),ale ZA MALI !!! W 90 był WIĘKSZY Larry Holmes(SuperCiężki) i półcieżki Moorer.Skoro średni sprawiali kłopoty Kliczkom,to WIĘKSI tym bardziej.

To samo tyczy się SWARMERÓW.

SWARMERÓW---+2000 Brewster,Chisora vs +1990 Tyson,Witherspoon,Morrison,Sanders 2:4

Brewster,Chisora i Liachowicz są mniejsi od Witherspoona czy Sandersa(znokautował Kliczkę).I nie są fenomenem jak Tyson.


Predyspozycje do skracania dystansu mieli Tyson,Tua,Mercer,Sanders,Witherspoon,Morrison,do tego BYLI większymi ATLETAMI niż Brewster czy Chisora.

Więcej było zabijaków,którzy nie srali w gacie jak Chisora.


Haye i Chisora po 2000 roku mieliby juz łatwiej,bo jest mało NATURALNYCH ciężkich byliby na trzecim miejscu.W 90 na 20.


Zwróciłbym uwagę,że Kliczko pokonują bokserów,którzy nie umieją toczyć walki w dystansie.Są za mali,za mało atletyczni ew nie mają skilli lub warunków.Co,to za sztuka trzymać na dystans boksera,który nie umie walczyć na dystans lub go skracać i nie ma siły ciosu i atletyzmu ?

W latach 90 kompletnych było na pęczki.


BRACIA KLICZKO VS 90(te walki już były !!!)

Bracia Kliczko ostatnio zostali OBNAŻENI.Nagle nie DOMINOWALI jak zawsze.

Witalij nie ZDEMOLOWAŁ Chisory,ale WYRAŹNIE wypunktował,wiem,że Wito popełnił błędy i wyjaśniam,to dalej.Władymir Kliczko nie zrobił PIZZY na twarzy Davidowi Haye,a sam miał LIMO.Władymir wygrał wyraźnie,ale nie po totalnej DOMINACJI acz wyraźnej,bo miał wreszcie podobnego do niego atletę i dobrego w walce na dystans(lewy,prawy),a nie jakiegoś Rahmana.

Noi popaptrzmy sobie.

DERECK CHISORA-to prawdziwy cieżki od dawien dawna masa ok.110 kg(więcej niż ostatni rywale Kliczko).jest do tego SILNY FIZYCZNIE można go nazwać ATLETĄ.Ma słabe warunki fizyczne(słabsze niż 90's) nie jest PUNCHEREM jak Tim Witherspoon,ale WIDAĆ było,że coś sie zmieniło.

Witalij Kliczko wreszcie nie walczył z Cruiserem(Adamek,Gomez,),skokszonym bokserem(Briggs),staruchem(Briggs),bumem(Briggs),kogoś kto nigdy nie pokonał solidnego boskera z czołowki bez skilli(Peter)przed walka z Witkiem przegrał z małym Ibragimovem i z Serdeckiem Fieldsem 9-9 rekord),acz z kimś takim jak on PRAWDZIWYM ciężkim i wyszło szydło z worka.Dereck Chisora po prostu ma wiele wspólnego z atletami z lat 90 i jest w PRIME,ale i tak jest cienki,o to rekord---NIKOGO NIE POKONAŁ.

Dereck Chisora (CIĘŻKI-ATLETA) Masa 109 kg PRIME

Mam świadomość,że Witek dał dvpy w tej walce,zbytnio się podpalił i jakoś wolne ręce miał w tej walce,ale oprócz tego miał wreszcie za rywala skurviela z jajami,który go wyprowadził z równowagi(coś się zmieniło).I nareszcie rywala,na którego trzeba się przygotować,a nie wyjść na luzie,a z takimi właśnie popełnia się błędy,nie można sie opjerdalać.

DAVID HAYE


Władymir Kliczko wreszcie walczył z ATLETĄ i PUNCHEREM Davidem Haye.Ale CRUISEREM.Gdy Władymir Kliczko nie był tak dostosowany warunkami fizycznymi już nie ZDOMINOWAŁ Davida(jak Chambersa).

David Haye(CRUISER-ATLETA-PUNCHER)95 kg


Teraz widzicie po ostatnich walkach Kliczków jak ważny jest atletyzm i naturalność masowa.

Bracia Kliczko nie zdominowali Hayemakera i Chisory,bo obu jest ATLTETCZNYMI zawodnikami,a bracia Kliczko dominują swoim atletyzmem tylko boskerów bez atletyzmu.Chisora jest naturalnym ciężkim(Witalij potrafi nokautować tylko mniejszych od siebie),a HAYE ma niezłe umiejetności defensywne.

Jeżeli,ktoś z was myśli,że bracia Kliczko dominowaliby pięściarzy z innych epok,to zobaczcie co się z nimi stało z Chisorą i Hayemakerem,którzy odstają MASĄ,WARUNKAMI FIZYCZNYMI i ATLETYZMEM,a także i skillami od bokserów z lat 90.(Byliby jednymi z najmniejszych w latach 90 byli szybsi od hayemakera).

Ważnym czynnikiem,też są umiejętności bokserskie.Władymir Kliczko znokautował Rahmana(USA) i Petera(NIGERIA).Rahman był demolowany w latach 90,a Peter nie ma umiejętności boskerskich.Bo nie są tak dobrzy w dystansie jak Haye.

Dominacja Kliczków,to złudzenie,bo dominuje się zwykle leszczy.Ali już nie zdominował Fraziera,Holmes Witherspoona,Lewis Witalija itd.Niepokonany mistrz,to mit przy sprzyjających okolicznościach,ale szczęściu trzeba pomóc.


W RANKINGU SKILLE wyjaśniam jak ważne one są Władymir pobił Rahmana łatwo,a Hayemakera nie.Haye po prostu był lepszy w dystansie.Władymir musiał uważać na kombinację Lewy-Prawy(walka w dystansie),a Rahman posiada tylko taki jakby lewy i prawy cep.


DOBRY PRETENDENT----Wyjaśnienie.

A więc jaki,to jest dobry pretendent ?To inaczej SKALP w rekordzie.Gdy spotyka się dwóch świetnych bokserów,tworzą się WALKI LEGENDY.Innymi słowy,to walka taka w której spotyka się DWÓCH bokserów z tej SAMEJ kategorii wagowej,porównywalnych SIŁOWO(atletyzm),ciosem(PUNCHERÓW)ewentualnie SKILLAMI(jeśli nie ma dówch pierwszych,to NADRABIA),w PRIME.Dochodzi jeszcze DOŚWIADCZENIE,kariera AMATORSKA itp.

Bokser dobry w dystansie i półdystansie,to kompletne skille.
SuperCiężki do tego puncher i atleta,to kompletny Gladiator.
Ewentualnie Ciężki Technik,to wirtuoz techniki.

Dobrzy pretenenci,to

Lata 90---Lewis,Bowe,Ibeabuchi(presja),Bruno,Holmes,McCall,Douglas,Mavrovic,Mason,Tucker,Mercer,Sanders(na kredyt,ale brak odporności jak na HW),Witherspoon

Lata 00---Wladimir Klitschko(szklany),Witalij Kliczko,DaVaryll Williamson,Corrie Sanders.

Czyli kompletny,to.

1)Czynnik SuperCiężki(rozmiar)ew. nadrabia mocą
2)CzynnikTechnik ew. Atleta Puncher
3)CzynnikPrime

3 na 3 czynniki.

Gdy tylko naprzeciwko Braci Kliczko stanął bokser,który posiadał JEDEN z tych elementów(większość bokserów z którymi walczą KLICZKO nie posiada ŻADNEGO!),to bracia Kliczko dostawali Wp****** ew. mieli kłopoty.

BRACIA KLICZKO vs bokserzy lat 90.(PODSUMOWANIE)

Bracia Kliczko walczyli z TOPOWYMI bokserami lat 90.Większość walk przegrali.Doświadczenie ?Dzisiejszy Władymir,by z nimi nie przegrał ? RACJA,ale to wyjaśniam później w podpunkcie "PRIME WŁADYMIR KLICZKO 35 LAT" poza tym,co to za logika ?.A Ali i Tyson ile mieli lat ?Też byli niedoświadczeni,a takich wpadek nie mieli.Czy się komuś podoba czy nie,to psuję legendę boksera.Ale,o tym póżniej.

Corrie Sanders (CRUISER-ATLETA-PUNCHER) znokautował TKO 2 Władymira Kliczkę i dał ekscytującą(do pewnego momentu) walkę z Witalijem Kliczką.

Journeyman lat 90 ROSS PURRITY(SuperCiężki ATLETA PUNCHER) 109 kg,który był pokonywany przez praktycznei każdego liczącego się ciężkiego lat 90 przyjął wszysteki soczyse kombinacje obu KLICZKÓW i nie padł.Gość nie zmieścił się do TOP 25 lat 90,bo ma UJEMNY rekord.Pobił Władymira Kliczkę.Zauważyłbym,że Kliczko nie potrafił znokautować boksera,który jest porównywalny do niego siłą i atletyzmem,nie ma skilli,ale przetrwał ostrzał i wygrał.A takich w latach 90 było wielu i to LEPSZYCH.

Ross Purrity ma ATLETYZM,SIŁĘ CIOSU,WARUNKI FIZYCZNE,SZCZĘKĘ(walka z Witalijem została przerwana wałem przez rozcięcia).Skoro taki journeyman nie padł,to jaki mcudem padliby więksi atleci i bardziej obskillowani ?

Lennox Lewis (SuperCiężki-ATLETA-PUNCHER) wychodzący do walki z absolutnie największą nadwagą w karierze,szykujący się do walki z dziadowskim Kirkiem Johnsonem(mięso armatnie lat 90) pobił Kliczkę robiąc mu z twarzy PIZZĘ,Vitali Kliczko nie miał fizyczności by pobić Lennoxa.Witalij Kliczko w całej swojej karierze nie położył absolutnie żadnego TOPOWEGO SuperCiężkiego w przeciwieństwie do Lewisa.(Ale okej,załóżmy,że ,to był najlepszy Lewis w karierze,nie chcę wywoływać wilka Tygruma z lasu.)

Czyli bracia Kliczko walczyli i dostali wpjerdol.Można mówić że byli niedoświadczeni(Władymir) ale walczył z totalnym tłem lat 90,journeymanami,którzy nawet na dzisiejsze standardy są więksi i silniejsi od dzisiejszych pretendentów(Adamek,Mormeck).

Tzn. po prostu Kliczce trafiły się walki z bokserami,który w dzisiejszych czasach(po 2010 r.) byliby lepszymi pretendentami niż dzisiejsi (MASA,ATLETYZM,PUNCHER).Po prostu Rossa Purrity i Corrie Sanders mają WIĘKSZE SKILLE niż dzisiejsi bokserzy i to widać.

Ross Purrity mimo ujemnego rekordu jest większy od Samuela Petera i twarszy.Corrie Sanders był za słaby na 90's ale dobry na 00'(Prime miał w 90's patrz wiek)

Ross Purrity 113 kg SuperCiężki ATLETA(puncher) JOURNEYMAN---ujemny rekord
Corrie Sanders 98 kg CRUISER ATLETA (puncher)

W latach 90 byli lepsi...


1.Lennox Lewis 113 kg SuperCiężki ATLETA(puncher)ANGLIA/JAMAJKA---ZŁOTO IO SuperCiężkiej 1988
2.Evander Holyfield 98 kg Cruiser ATLETA USA---BRĄZ IO Półciężkiej 1984
3.Riddick Bowe 107 kg SuperCiężki ATLETA(puncher) USA---SREBRO IO SuperCiężkiej 1988
4.Mike Tyson 98 kg Ciężki ATLETA(puncher) USA
5.Ike Ibeaubuchi 109 kg Ciężki ATLETA(puncher) NIGERIA
6.Frank Bruno 113 kg SuperCiężki ATLETA(puncher) ANGLIA
7.Larry Holmes 107 kg SuperCiężki USA
8.Oliver McCall 109 kg SuperCiężki ATLETA(puncher) USA
9.James Douglas 107 kg SuperCiężki ATLETA(puncher) USA
10.Tommy Morrison 102 kg Ciężki ATLETA(puncher) USA
11.George Foreman 116 kg SuperCiężki ATLETA (puncher) USA---ZŁOTO IO Ciężkiej 1968
12.David Tua 109 kg Ciężki ATLETA (puncher) NOWA ZELANDIA---BRĄZ IO Ciężkiej 1992
13.Zeljko Mavrovic 98 kg Ciężki CHORWACJA
14.Donovan Ruddock 107 kg SuperCiężki ATLETA(puncher) JAMAJKA
15.Gary Mason 102 kg Ciężki ATLETA ANGLIA
16.Henry Akinwande 120 kg SuperCiężki ATLETA NIGERIA
17.Tony Tucker 107 kg SuperCiężki(puncher) ATLETA USA
18.Ray Mercer 107 kg Ciężki ATLETA(puncher) USA---ZŁOTO IO 1988 Ciężkiej
19.Larry Donald 102 kg Ciężki USA
20.Andrew Golota 197 kg Ciężki ATLETA POLSKA
21.Michael Moorer 100 kg Półciężki ATLETA(puncher) USA
22.Hasim Rahman 109 kg Ciężki ATLETA(puncher) USA
23.Corrie Sanders 98 kg Cruiser ATLETA(puncher) RPA
24.Tyler Biggs 98 kg Cruiser USA
25.Tim Witherspoon 115 kg SuperCiężki ATLETA USA
BRACIA KLICZKO vs LATA 90(C.D)

Bracia Kliczko walczyli z Lewisem(porażka),Mercerem(wygrana,ale Ray ponad 40 lat nadwaga),Donaldem(wyrównana i świetna walka Witka),Rahmanem(wygrana),Sandersem(porażka i wygrana Witka).


Teraz widzicie jak niewielu jest SuperCiężkich,Ciężkich atletów,puncherów dobrych w dystansie i półdystansie po 2000r,kiedyś bylo takich na pęczki.Sluggerzy mieli skille w przeciwieństwie do Petera.Taki McCall nokautował dobrych SuperCieżkich(dobry rekord)(Akinwande,Lewis),a Peter nigdy nawet lucky punchem(tylko z ujemnym rekordem).

Skoro Sanders przetoczył sie po Kliczkach jak walec,to co by z nimi zrobili ci cieżcy wyzej.Sanders,Donald i Purrity(za słaby na TOP 25) byli jednymi z najgorszych boskerów lat 90 na mojej liście,a mieli swój PRIME w 90's,a mimo to przejechali się jak walec po Kliczkach,bo mieli LEPSZE warunki fizyczne,ATLETYZM,SIŁĘ CIOSU i SKILLE niż dzisiejsi pretendenci po 2000 roku.

KONKLUZJA III liga lat 90 jest lepsza niż dzisiejsza I liga.I po raz kolejny zaznaczam.Dzisiejszy Władymir Kliczko,to nie jest ten sam bokser co z tamtych walk,ale stworzyłem dla niego osobny akapit PRIME WŁADYMIR KLICZKO(DZISIAJ) więc dalej wyjaśniam o co mi chodzi.SOSNOWSKI NIE DOSTAŁBY WALKI O PAS W 90's.SALETA w 90.

Pamiętam zdaje się jak Janusz Pindera po walce Gołoty z Riddickem Bowe czy Lewisem powiedział,że żaden Polski bokser nie dostanie walki o pas w ciężkiej nawet i za sto lat.Ależ pan Janusz się pomylił...

Niedawono Przemysław Saleta powiedział,że gdyby urodził się 15 lat później pewnie dostałby walkę o pas.Zgadzam się skoro taki Wach dostaje czy Sosna.

Innym osobliwym przypadkiem zdaje się być SOSNOWSKI vs SALETA.Saleta w latach 90 o walkę o pas mistrzowski mógł pomażyć jedynie na Playstation.Saletę blokowali Mavrovic (TKO 1) McCall(TKO 7 ponad 40 lat) i inni ciężcy podczas gdy Sosnowski walkę o pas dostał se po walce ze śmiesznym i szklanym PAST PRIME Williamsem(szklanka,nadwaga,brak atletyzmu).

Zresztą osobliwym przypadkiem wydaje sie być Witalij Kliczko,który bronił pasa z takimi leszczami jak Kirk Johnson,Danny Williams i dzisiejszymi.

Czyli z gorszymi bokserami niż ci,którzy blokowali Saletę (Zeljko Mavrovic i Oliver McCall).Zresztą jak kiepski jest poziom widać po tym jak Holyfield(50 lat !!!) i McCall(47 lat !!!) jeszcze boksują i zarabiają kasę.

Kiedyś Sosnowski byłby zablokowany jak Saleta,a teraz Sosna miał łatwiej pewnie dzisiaj i Saleta by dostał walke o pas.Dlatego nie robią na mnie wrażenia wygrane Kliczków na CRUISERACH,którzy kiedyś byliby już blokowani przez zwykłych pretendentów HW.

REKORD BRACI KLICZKOLISTA pokonanych przez Kliczków...

Prawda jest prosta i przejrzysta,ktoś kto sądzi,że PRETENDENCI są tak dobrzy jak kiedyś i,że bracia Kliczko byliby takimi dominatorami jak kiedyś OSZUKUJE SAM SIEBIE LUB JEST HIPOKRYTOM.Po prostu ,to złudzenie,nie ma tak dobrych boskerów jak kiedyś,a na leszczach zawsze się błyszczy.

Władymir Kliczko,który walczy bez półdystansu chroniąc swoją szczękę by nie wyłapać czegoś w zwarciu,nie miałby juz takiej przewagi warunków fizycznych,atletyzmu,masy ciała i techniki jak ma teraz(JAB AND GRAB).Moze sobie pozwolić na walkę zachowawczą z Cruiserami typu Mormeck,Haye,bo ma nad nimi MIAŹDŻĄCĄ przewagę atletymu,warunków fizycznych i umiejętności.Niech świadczy o tym,to jak słabi są ci cięzcy skoro nie mogą wypunktować Nikołaja Wałujewa(zero bokserskie).

To jak łatwo sobie nabić rekord na leszczach pokazują rekordy(Nikołaja Wałujewa),(Larrego Holmesa),(Władymira Kliczki) i (George'a Foremana).Ale,to co odróznia Foremana i Holmesa od Wałujewa i Klicz
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 4264 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 21651
REKORD BRACI KLICZKO


LISTA pokonanych przez Kliczków...

Prawda jest prosta i przejrzysta,ktoś kto sądzi,że PRETENDENCI są tak dobrzy jak kiedyś i,że bracia Kliczko byliby takimi dominatorami jak kiedyś OSZUKUJE SAM SIEBIE LUB JEST HIPOKRYTOM.Po prostu ,to złudzenie,nie ma tak dobrych boskerów jak kiedyś,a na leszczach zawsze się błyszczy.

Władymir Kliczko,który walczy bez półdystansu chroniąc swoją szczękę by nie wyłapać czegoś w zwarciu,nie miałby juz takiej przewagi warunków fizycznych,atletyzmu,masy ciała i techniki jak ma teraz(JAB AND GRAB).Moze sobie pozwolić na walkę zachowawczą z Cruiserami typu Mormeck,Haye,bo ma nad nimi MIAŹDŻĄCĄ przewagę atletymu,warunków fizycznych i umiejętności.Niech świadczy o tym,to jak słabi są ci cięzcy skoro nie mogą wypunktować Nikołaja Wałujewa(zero bokserskie).

To jak łatwo sobie nabić rekord na leszczach pokazują rekordy(Nikołaja Wałujewa),(Larrego Holmesa),(Władymira Kliczki) i (George'a Foremana).Ale,to co odróznia Foremana i Holmesa od Wałujewa i Kliczko,to więcej brylantów w ich rekordach pokonanych(bokserów kompetnych) u Władymira jedynie Haye zdaje się być niezły.

Gdy walczy z kimś porównywalnym siłowo i technicznie(Haye,Williams,Sanders,Thompson)już nie błyszczy ma problemy z siłaczami(Peter I,Purrity) każdy z nich nie odstawał tak bardzo.A trzeba zaznaczyc,że Peter czy Purrity odstają od ATLETÓW lat 90 zarówno technicznie jak i siłowo(mediana nokautów).Skoro nie radzi sobie z porównywalnymi,to jak miałby sobie poradzić z lepszymi ?

Władymir Kliczko na pewno by coś przyjął z lepszymi atletami i większymi,twardzymi niż David Haye kolejno.Silniejszymi i lepszymi technicznie niż Peter m.in.a Corrie Sanders,to taka pokazówka "Co by mogło być"z.


Lewisem,Holyfieldem,Bowem,Tysonem,Ibeaubuchim,Brunem,McCallem,Tuą,Mavrovicem(taki drugi Sanders),Mercerem(PRIME z Lewisa),Tuckerem,Donaldem,Sandersem,Witherspoonem.

Jeśli któregoś pokonał Władzio,to rozbitego(Mercer).

Każdy z nich,to większy atleta niż Haye,są więksi,odporniejsi(statystki i masa ciała boxrec,walki i skille).Włdymir miałby złamaną karierę.

Witalij Kliczko,to nieco inna historia,ale walki nie byłby dla niego spacerkiem,byłoby dwa razy gorzej niż z Chisorą.Bracia Kliczko nie potrafili znokautować parodii McCalla czyli Rossa Purritego,a tam byli ODPORNIEJSI.

Skoro Witalij jak dostaje dobrego rywala,to odnawiaja mu sie kontuzję,to kontzuje mógłby złapać absolutnie z każdym ze złotej ery 90's.Przecież on przegrał ze ŚREDNIM Byrdem nie potrafił położyć wraku Briggsa 120 kg(za złaby do TOP 25 lat 90 powinien przegrać z Foremanem 50 lat),Hoffmanem(SuperCiężki przeciętniak waciak),Lewisem(Średnia szczęka nie pękła od bomb Witka).

A przecież byli odporniejsi niz Areeola,który zbierał przez 10 rund(Arreola z półciężkiej).

Zwrócie uwagę,ze gdy ktos jest porównywalny do Władka w dystansie(ale i tak mniejszy niż THE BEST OF 90's),to Władzio już go nie kokautuje,a Witalij nie nokautuje już przymasowanych.

Rahman-NIE JEST DOBRY W DYSTANSE(baty od Władka)
Haye-JEST DOBRY W DYSTANSIE(nie ma aż tak dużej dominacji,ale Władzio i tak ,to wygrał).
Lewis-JEST DOBRY W DYSTANSIE I MA MASĘ SUPERCIĘŻKIEGO = NIEZŁY Wp******.


Polecam też walki Lennoxa Lewisa,który miał gigantyczne problemy z czołówką lat 90 musiał walczyć ostrożnie,mieć dobry półdystans,bo trudniej było klinczować fizoli w hego czasach,każdy pretendent był chodzącą bombą zegarową i miał szanse na Lucky Punch,a nie jak teraz bokserzy co nie mają ani warunków,ani atletyzmu,ani siły by chociaż fuksem wygrać.Gdy Lennox dawał szoła i odpuszczał JAB padał na dechy,bo jego rywale mieli atletyzm i siłę fizyczna ,by mu zagrozić.Jak ma wyjść lucky punch np, waciakowi Chambersowi ?

Zauważcie też gdy bracia Kliczko dostają MAŁEGO boksera,ale dobrze wyszkolonego(amatorka),to już nie potrafią nokautować.IBRAGIMOV,to co by było z większym Holmesem,Tuckerem ?

Półdystans


Jakiś czas temu my Polacy(nie ja) widzieliśmy w Adamku bata na Kliczków,ale jakim cudem?Adamek dobry był w wymianach w półciężkiej i Cruiser w HW z praktycznie każdym boskerem musi walczyć na wstecznym nawet z Aguilerą.W latach 90 na wymianę z Kliczkami mogliby pójsć Lewis,Holyfield,Ibeaubuchi itp i to ze szkodą dla Kliczków,a dzisiaj kto ? Osobnym tematem jest Władymir,który jest tak szklany,ze boi sie wymiany ze szklanym Cruiserem Haye.To nie sztuka pokonać Adamka,który boi sie wymiany z McBridem.


Rekord Kliczków,Lewisa, vs Adamek.
PPV

Dlaczego USA nie chce Kliczków---bo nie są z USA ? Nic z tych rzeczy.Lewis był na HBO(Anglik),Izon był na HBO(Nigeryjczyk),Tua był na HBO(Nowozelandczyk itd.),bo są za nudni ? Lennox też był nuddy,ale nie aż tak Władymir boi sie pójść na wymianę z CRUISERAMI.I nie wiem czy to czaicie HBO transmitowało walki Kliczków z Admakiem i Hayem,bo to jedni z najlepszych ostatnio pretendentów.Dwóch CRUISERÓW !Kiedyś,to było nie do pomyślenia,po co HBO ma transmitować walki KLICZKO VS BUM ?(Mormeck i te inne).


TERAZ ROZKŁADAM rekord Kliczków na czynniki.

LEGENDA


Klasa---Przykład podziału na klasy.

S Lennox Lewis(ekstraliga klasa Tysona,Alego w PRIME)
A+ Frank Bruno (super rywal ala Frazier)
A David Haye solidny rywal,ale czegoś mu brakuje (Ibragimov)
B Chris Byrd(taki ala Rahman,Ruiz)

WŁADYMIR KLICZKO-NAJLEPSZE SKALPY

Przyjżyjmy się najlepszym skalpom Włada.

Barret(mały ciężki),Byrd(średni),Botha(maly cieżki),McCline(SuperCiężki boks zaczął pod trzydziestkę),Sanders(Cruiser Atleta Puncher-dechy),Brewster(Atleta Puncher-dechy),Williamson(Atleta-Puncher-dechy),Peter(Atleta-Puncher-Dechy),Brock(Ciężki Technik),Austin(szklany SuperCiężki boks pod trzydziestkę),Ibragmiov(mały ciężki),Thompson(SuperCiężki boks zaczął pod trzydziestkę),Chambers(Cruiser),Chagaev(Mały cieżki brak atletyzmu),Rahman(Ciężki Atleta Puncher nie umie walczyć na dystans),Haye(Puncher,Atleta,ale Cruiser),Mormeck( No comments).

Zawsze coś kurva jest nie tak...I nie kumam na czym fani Kliczków wyciągają wnioski,że pobiliby lepszych ?Skoro dominujesz buma,to zdominujesz lepszego?-być może tak,ale nie po takiej samej dominacji ? Większość skalpów Władka ponosiło wpjerdol już przed walką z nim i nie można tu mówić o doświadczeniu skoro przegrywali w wieku 30 lat(30-35 lat to fizyczny PRIME w boksie).Niech za argument jak beznadziejny jest rekord Kliczki świadczy fakt,że Dawid Haye,to prawodpodbnie NAJLEPSZY skalp w karierze Władka.Gość o tak miernym doświadczeniu.

Podział rywali Władka Kliczko na klasy.

Klasa

S Brak
A+Brak
A Sanders(porażka)Haye,Williamson(kontrowersyjna wygrana),Ibragimov
B Byrd,Botha,McCline,Brewster(porażka),Peter,Brock,Thompson,Chambers,Chagaev,Rahman
C Mormeck itp.

Co z tego,że Władzio wygrywa skoro,gdy dostaje rywala co coś potrafi nie może go już znokautować.Nie ma w rekrodzie żadnego boksera klasy Lewisa,Bruna,McCalla itp.Błyszczy się na leszczach.

Im wyżej poprzeczka tym gorzej.I po raz kolejny powtarzam.Bokserzy z lat 80 i 90 mieli WIĘKSZĄ MASĘ,SKILLE,STAŻ TRENINGOWY(McCline,Austin i Thompson zaczęli trenować dopiero pod trzydziestkę).Władymri dominuję fizycznie przede wszystki bokserów O WIELE mniejszych od siebie,a bokserzy z jego rekordu,to byliby jedni z najmniejszych w latach 90.WITALIJ KLICZKO

Tzw. Nazwiska w rekordzie(SKALPY)

Hide(Cruiser ATLETA PUNCHER),Sullivan(Cieżki),Byrd(Średni Technik),Hoffman(SuperCiężki waciak mięso armatnie),Norris(Cruiser),Purrity(Atleta Puncher Journeyman),Bean(mały cieżki),Donald(Ciężki technik),Lewis(Super Ciężki Atleta Puncher),Johnson(atleta póldystansowiec),Sanders(Cruiser Atleta Puncher),Williams(Atleta bum),Peter(Atleta Puncher brak walki w dystansie),Gomez(Atleta technik),Arreola(Atleta Puncher zapasiony półcieżki),Johnson(Technik średniak gibacz),Briggs(Atleta Puncher Past Prime w Prime powinien przegrać z Foremanem 48 lat),Solis(technik nadwaga),Adamek(Cruiser),Chisora(Ciężki Atleta).


KLASA BOKSERÓW POKONANYCH---

S Brak
A + Lewis PORAŻKA(nie S,bo fatalna forma Lewisa)
A Sanders,Donald,Gomez
B Hide,Sullivan,Byrd(porażka),Bean,Kirk Johnson,Samuel Peter,Arreola
C Hoffman

Tu już lepiej,ale nadal nie najlepiej.Im lepszy rywal tym gorzej.Podział bokserów na klasy,to jedno z najlepszych rzeczy jakie wymyślono.Np. walkę Adamek vs Chambers(wyrównana) można było wydedukowac .

Adamek KLASA B Crusier(walka na dystans) vs Chambers KLASA B Cruiser(walka na dystans).


Co z tego,że Kliczkos błyszczą na CRUISERACH albo na takich ala Tysonach typu Ruslan Chagaev skoro on nie ma siły ciosu,atletyzmu czy mocy w łapach TYSONA.

Dlaczego ludzie wyciągaja wnioski i podniecają się siłą ciosu Włada na Chagaevie ?To,że Władek ma armatę na nieatletycznym Chagaevie,który po pierwszym przyjętym prawym zachwiał się,to nie będzie oznaczać,że Tyson,który przyjmował Smashe Ruddocka zachwieje sie po prawym.

Taki przykład Stary Tyson dipiero padł od kumulacji Lewisa,a Chagaev juz po jednym prawym pływał.

90 % bokserow z rekordu Kliczków pobiłby Haye,a 70 % Adamek.

MUHAMMAD ALI


To niesamowite,że ludzie chcą Władymira postawić jako legendę obok Muhammada Alego.

Ali,który potrafił boksować ostrożnie na dystans,tańcząc nogami,czasami zmieniał się w brawlera,który walczył świetnie w destrukcji z Frazierem,wyprowadzając z nim jedną z największych liczb uderzeń w Historii HW.( I to wszystko w latach 70 bez dzisiejszych metod i kiedy byli wrakami!!!)

Alego,który z Foremanem pokazał znakomity zmysł taktyczny,walcząc techniką Rope-a-dope,który musiał walczyć z Foremanem,tak jakby w budce telefonicznej na małej przestrzeni(na korzyśc Foremana i on go obił).(Foremana siłą była tak brutalna,ze walczył do 50-tki).NIkt inny nie znokautował wcześniej czy później Foremana.

Alego,który potrafił walczyć bez gardy.Odchylając się,zbijając ciosy.Alego,który potrafił boksować tak niestandardowo,że zaczynał akcje prawym prostym.

I ludzie chcą obok Alego postawić robota takiego jak Kliczko.Gościa,który walczy dwoma ciosami,a może to sztuka wygrywać takim nakładem sił ?Nie,Władymir może sobie na to pozwolić z tak żenującymi rywalami.Gdy rywal zmusza go do wysiłku i nadrabai szybkością(Ibragimov,Haye) Władymir nic nie potrafi mu zrobić!Brakowało umiejetności walki w destrukcji,półdystansu,a Haye i Ibragimov,to w ŻADNYM razie nie są wybitni bokserzy,byli lepsi.

Gościa,który nie ma wogóle półdystansu i goscia,który każdą otwartą wojnę przegrywał przez nokaut.Brawo!

Inną rzeczą,to denerwuje mnie mówienie,że Haye jest nie ,że LEPSZY,ale wogóle PORÓWNYWALNY z Alim.Czy naprawdę wierzycie,że gość,który ledwo waży w dzisiejszych czasach stówkę,zrobiłby stówkę w latach 70 ? Potrafiłby wygrywać walki mając początki parkinsona ?

Czy bracia Kliczko pobili jakiegokolwiek boksera,który długo broniłby pasa(nie był leszczem ? ).NIE.Brewster,Byrd,Haye(fatalna walka z Valuevem),to jednorazowi mistrzowie,Ali pobijał Fraziera czy Foremana,którzy dominowali.


DZISIEJSZY PRIME WŁADYMIR KLICZKO.

Władymir Kliczko jest w PRIME(35 lat).Jest w absolutnie szczytowym okresie.Dzisiejszy Władymir nie poległby pewnie z Purritym(NA PEWNO),Brewsteren(NA PEWNO) i Sandersem(nie jestem pewien,ale gdyby przetrzymal dwiee rundy,bo na tyle Sanders miał kondycji,to by wygrał).Co z tego skoro wymieniona trójka,to jedni z najgorszych bokserów lat 90 ?

Co z tego skoro Władymir nie potrafił pobić BARDZO wyraźnie(117-111)Davida Haye,a bokserzy w latach 90 byli od Davida

a)Bardziej przymasowani
b)Bardziej atletyczni
c)bardziej doświadczeni
d)szybsi
e)odporniejsi
f)więksi

Nie wierzycie ?Masa ciała Davida,to 93 kg byłby jednym z najlżejszych w 90.Byli tacy co byli szybszi i zwinniejsi z większą masą.

Trzeba być totalnym zyebem i hipokrytą,by sądzić,że Haye,to jeden z najlepszych bokserów w historii.Skoro ma problemy ze zrobieniem masy 100 kg we współczesnych czasach,to jakby zrobił taką masę w latach 70 czy 60 ?Jak Liston i Foreman ?

Statystyki,to tylko statystyki zauważcie,że bokserzy z lat 90 mają

a)lepszą koordynację i motorykę niż dzisiejsi
b)lepiej uderzają kombinacjami
c)więcej fenomenów.

Władymir nie ma półdystansu,może klicznować w dzisiejszych czasach rywali.Władymir walczył tylko z kilkoma rywalami porównywalnymi siłą ,a w 90 było takich na pęczki z szansą na chociażby Lucky Punch,Lepiej skracali dystans i byli bardziej atletyczni niż haye.

Władymir dzisiejszy pokonałby Brewstera i Purritego ? Takie porównania nie maja sensu,bo rozwinął się lepiej od nich,gdyby dać im taki sam handicap i team jak u Władymira też by sie tak rozwinęli,ale to spekulacje.

Haye był niedoświadczony.


CIEKOWOSTKI---

Nie wyczerpałem tematu osobną sprawą jest tzw. definicja TWARDEJ SZCZĘKI itp.Wiadomo,że atleta + wyszkolenie + masa ciała mogą więcej przyjąć.Twarde szczęki i masa + wyszkolenie amtorskie również jest na korzyść lat 90.Poszperajcie w rekordach amtorskich bokserów TOP 25 i ich masę ciała.

Można też podejsć temat od amatorki.W latach 90 lepiej wyszkoleni byli bokserzy(medale na Olimpiadach) itd. WSZYTSKO na korzyć lat 90.

Inna ciekawostką są walki Braci Kliczko z Olimpijczykami.

INNE---Predyspozycje psychiczne---Psychika---Osobnym tematem są predyspozycje psychiczne nie macie takich przemyśleń,że rywale sraja w gacie przed Kliczkami? Dwóch nie srało(Chisora,Haye) i nie dało sie znokautować,to co by było z Tysonem,Tuą,Foremanem ?Jeśeli ktos myśli,że byli lepsi psychole,to BYLI i to więksi,silniejsi!

Mike Tyson potrafił wyjąć chvja na konferencji prasowej,a inny bokser na konferencji nasrał na stół.Gdy ktoś przed Tysonem nie pękał,był jego najroźniejszym rywalem(Green,Ruddock,Tucker).

Psychika,to 70 % w boksie.


MEDALIŚCI IO,którzy rządzili w latach 90:


SuperCiężkiej:Lennox Lewis(SuperCiężki)-1988,Riddick Bowe(SuperCiężki)-1988
Ciężkiej:George Foreman(SuperCiężki)-1968,David Tua(Ciężki)-1992,Ray Mercer(Ciężki)-1988
Półciężkiej:Evander Holyfield(Cruiser)-1984


MEDALIŚCI IO lat 2000:

SuperCiężkiej:Władymir Kliczko(SuperCiężki)-1996,Aleksander Povetkin(Ciężki)-2004
Ciężkiej:Andrzej Gołota(Ciężki)(PRIME w 90')-1988,Sultan Ibragmov(MałyCiężki)-2000
Średniej:Roy Jones jr(Średni)-1988.,Chris Byrd(Średni)-1992


Na uwagę zasługuje,to jaki zrobił się zjazd mistrzów olimpijskich po 2000 r.Sultan Ibragimov,Alexander Povetkin,to kolejno MAŁY ciężki i CIĘZKI bez atletyzmu.

Kiedyś gdy złoto w SuperCiężkiej i Ciężkiej zdobywali ATLETYCZNI SUPERCIĘZCY PUNCHERZY jak Lewis,Bowe,Foreman,Tua,Mercer,Hoyfield oni mogliby conajwyżej pomarzyć o medalu na Playstation(obniżył się poziom Olimpiady przez brak SuperCiężkich.

Oni mogliby tylko pobić wrak Holego.Zwróccie na uwagę,ze Povetkin miał problemy z Cruiserem Sluggerem Marco Huckiem,to co by z nim zrobił SuperCięzki Slugger Foreman,który jest większy i ma lepszą medianę nokautów.I dosłownie cios z każdego kątu ma silniejszy od Hucka.Ma większą masę ciała,siłę ciosu,medianę,szczękę,dosłownie WSZYSTKO.


Zwóccie uwagę jaki był kiedyś poziom amatorki Lewis musiał KIBLOWAĆ cztery lata,bo nie przeszedł fazy pucharowej na IO 1984.Tyson nie zakwalifikował się do olimpiady.Z INNEJ BECZKI
PORÓWNYWANIE INNYCH LAT


Tutaj taka ciekawostka porównywanie epok lat 70,80,90.

Pięściarze w latach 70 oprócz Foremana i Alego(nie bazował na sile) zbyt odstawali by masą ciała.Ale jak pokazuję przykład Foremana i Holmesa,którzy wrócili i terroryzowali atletów lat 90,obróbka na bokserach z lat 70 spowodowałaby,że daliby sobie radę.

Natomiast większość pięściarzy z lat 80 walczyło z powodzeniem w latach 90 z większą masą ciała.


LATA 2000-2010 vs 70 i 80

Nawet porównując lata 1970 do 2000 lub 2010

2000-2010 (TERAŹNIEJSZOŚĆ).


1.Kliczko SuperCiężki ATLETA PUNCHER
2.Kliczko SuperCiężki ATLETA PUNCHER
3.Jones Średni ATLETA PUNCHER
4.Byrd Średni BOKSER
5.Toney Średni BOKSER
6.Ibragimov MałyCiężki BOKSER
7.Ruiz MałyCiężki BOKSER
8.Brewster Ciężki ATLETA PUNCHER
9.Rahman Ciężki ATLETA PUNCHER (Prime w 90's)
10.Chagaev MałyCiężki BOKSER

5-ATLETÓW
5-PUNCHERÓW
2-SUPERCIĘŻKICH
2-CIĘŻKICH
3-MAŁYCH CIĘŻKICH
3-ŚREDNICH


1970-1980


1.Ali Ciężki BOKSER
2.Frazier Ciężki ATLETA PUNCHER
3.Foreman SuperCiężki ATLETA PUNCHER
4.Holmes SuperCiężki BOKSER
5.Norton SuperCiężki ATLETA PUNCHER
6.Young Cruiser BOKSER
7.Quarry Cruiser BOKSER
8.Lyle Ciężki ATLETA PUNCHER
9.Bugner SuperCieki BOKSER
10.Bonavena Ciężki ATLETA PUNCHER

5-ATLETÓW
5-PUNCHERÓW
4-SUPERCIĘŻKICH
4-CIĘŻKICH
2-CRUISERÓW


1980-1990


1.Tyson Ciężki ATLETA PUNCHER
2.Holmes SuperCiężki BOKSER
3.Witherspoon SuperCiężki ATLETA PUNCHER
4.Holyfield Cruiser ATLETA
5.Thomas Ciężki ATLETA
6.Tucker SuperCiężki ATLETA PUNCHER
7.Cooney SuperCięęki ATLETA PUNCHER
8.Ruddock SuperCiężki ATLETA PUNCHER
9.Douglas SuperCiężki ATLETA PUNCHER
10.Smith SuperCiężki ATLETA PUNCHER

9-ATLETÓW
7-PUNCHERÓW
7-SUPERCIĘŻKICH
2-CIĘŻKICH
1-CRUISER

Noi jeszcze raz

2000-2010

1.Lennox Lewis SuperCiężki ATLETA(puncher)
2.Evander Holyfield Cruiser ATLETA
3.Riddick Bowe SuperCiężki ATLETA(puncher)
4.Mike Tyson Ciężki ATLETA(puncher)
5.Ike Ibeaubuchi Ciężki ATLETA(puncher)
6.Frank Bruno SuperCiężki ATLETA(puncher)
7.Larry Holmes SuperCiężki
8.Oliver McCall SuperCiężki ATLETA(puncher)
9.James Douglas SuperCiężki ATLETA(puncher)
10.Tommy Morriso Ciężki ATLETA(puncher)

9-ATLETÓW
8-PUNCHERÓW
6-SUPERCIĘŻKICH
3-CIĘŻKICH
1-CRUISER

Znacie tę zasadę mówiącą---Jeśli spotyka się dwóch bokserów o porównywalnym poziomie,ale jeden jest MNIEJSZY,a drugi WIĘKSZY to ZAWSZE wygra WIĘKSZY,a nawet jak DUŻY jest słaby,to sprawia kłopoty(Past Prime Grant z Adamkiem),Ray Austin z Ibragimovem,McCline z Byrdem.No właśnie kiedyś takich było na pęczki i to lepszych niż Austin czy Grant i byli obskillowani(amatorka,Igrzyska olimpijskie).

Pokazuje,to przykład Foremana i Holmesa(olimpijczyk)dzisiejsi zawodnicy typu Boystow, itp odstaja rozmiarem czy atletyzmem,a nie nadrabiaja techniką,to jak by pokonali większych ???którzy byli olimpijczykami.

Przecież Joe Frazier i Muhammad Ali,George Foreman z lat 70 maja większe warunki fizyczne i naturalną masę ciała niż bokserzy,którzy zdobywali pas po 2000 r.(Toney,Byrd,Ibragimov,Jones jr.,Ruiz),to przetoczyliby się po nich jak głaz po mrówce.Patrz Foreman vs Briggs.

Foreman uderzając z samych rąk w wieku 48 lat jest lepszy od PRIME Briggsa,o czym,to świadczy ?

Bracia Kliczko nie mieliby już przewagi techniki,warunków i masy jak teraz czy atletyzmu i sły ciosu.Kiedyś było więcej gości z tzw. genetyką.Bracia Kliczko dominowali tylko ŚREDNIEGO Byrda czy małego Ibragimov ,którzy są mniejsi od Holmesa,Alego czy Foremana,nawet Frazier przez większą część kariery wychodził z większą masą i nokautował większych niż chociażby Toney czy Byrd.

Tomasz ADAMEK jest miażdżąco mniejszy od TOP 20 lat 80.Skoro nie potrafił położyć McBride;a to jak by położył lepiej obskillowanych?

Przecież Ciężcy lat 2000-2010 odstają nawet od ciężkich lat 1970-1980 warunkami fizycznymi,naturalną masą Toney,Byrd,Jones jr,przez większą część kariery walczyli z bokserami mniejszymi od rywali Cassiusa Claya,bo walczyli w półciężkiej,cruiser,a nawet średniej!!!Sultan Ibragimov praktycznie całą karierę miał masę Cruiser.Wszyscy oni są mniejsi od Cassiusa Claya.Maja mniejszą naturalną masę,a natury się nie oszuka,nie byli szybcy i mobilni jak Clay w HW.(Chambers vs Adamek)

Nie pojawił się po prostu po 2000 r. DUŻY obskillowany talent jak Ali czy Holmes i atakować HW zaczęły MAŁE talenty obskillowane,które do powyższej dwójki nie maja porównania.

Zamiast nich pokazał sie Holy,który dzielnie rywalizował z Lennoxem Lewisem w 90.Ale nikt taki po 2000 tylko mniejsi.

Jeżeli ktoś z was sądzi,że z tą masą ciała bokserzy z lat 70,by sobie nie dali rady po 2000 roku,to się myli,bo dali sobie radę mniejsi i słabsi fizycznie Toney,Byrd i Jones jr.

Jeżeli ktoś z was myśli,że ci bokserzy przeniesieni w te czasy z dzisiejszymi metodami nie daliby sobie rady,bo boks sie zmieniłó,to chyba nie widział jak walczyli po 40-stce Foreman i Holmes.

Mercer i Holyfield walczyli gorzej,bo byli MNIEJSI.


Przecież walkę o pas HW ostatnio miał Marco Huck,który jest MNIEJSZY,SŁABSZY FIZYCZNIE,MNIEJ ATLETYCZNY(mediana nokautów) od George'a Foremana 1970.Dostałby wpjerdol,bo to Cruiser,a George to TOP HW nawet mimo małej masy w latach 70 i tak waży więcej od Hucka!

Zresztą Tomasz Adamek miałby problemu chociażby z Jamesem Smithem.Pretendenci + 2000 są tak kiepsy,że mają problemy nie z Kliczkami,ale juz z dużymi bumami.

PECH GOŁOTY

Gołota miał pecha ,że urodził się w 1968,a nie 1978.W tyglu waciaków gdyby był w PRIME miałby pas jak ryba wodę.

Kiedyś więcej było atletów.

Więcej było atletów

Lewis-zaczynał od koszykówki
Douglas-futbol
Foreman-futbol.

Teraz pewnie w tcy sportach są takie talenty.

NA KONIEC---ANALIZY.


Statystki nie kłamią.Boks wagi ciężkiej na przełomie lat 2000-2010 przeszedł niewyobrażalną metamorfozę w stosunku do lat 1990-2000.Znalazł się w niewyobrażalnym kryzysie.Świadczą o tym sytuacje w których w pierwszej połowie lat 2000 PRETENDENCI HW tak siadli,że pięściarze z wagi średniej,którzy wcześniej mogli o pasie HW tylko pomarzyć nie tyle co dostawali walkę o pas,ale ZDOBYWALI go.

To też źle świadczy o pretendentach z jakimi walczą Kliczko,bo nie potrafili oni nokautować małych Cruiserów i Srednich.Rahman miał problemy z Toneyem,Haye z Valuevem itd.

Dowodem na to jest taki spacerek Gołoty i walki o trzy różne pasy federacji jeden po drugiej bez eliminatorów co kiedys wydawało się nie do pomyślenia.Ilość atletów,puncherów,SuperCiężkich i betonowych diametralnie się zmniejszyła do głosu zaczęły dochodzić małe waciaki ze Średniej i Cruiser.W tych czasach Larry Holmes zdobyłby pas z łatwością w wieku 45 lat.Pretendenci lat obecnych(Mormeck,Adamek) są mniejsi masowo itp od lat 80 nawet.

Czapkę z głowy temu,kto powiedziałby kiedyś,że Adamek,który zaczynał swą karierę w Półciężkiej za kilka lat przymasuje do HW i bedzie walczył o pas z Witalijem Kliczką i nie zabrano go do psychiatryka.Powinna wam się zapalić lampka ostrzegawcza po tym jak bliscy pasa są Sosnowski,Wach,Adamek,a Szplika już niedługo będzie w TOP.Boks zaliczył REGRES.

Zresztą Adamek miałby szanse z wieloma bokserami z rekordu Kliczków.

Kiedys Janusz Pindera powiedział,po walce z Lewisem,że prawdopodobnie i za sto lat nie dostaniemy walki o pas(taki był poziom),a tu zonk.Najpierw walkę za nic dostał Sosnowski,a potem Adamek.Bo tak obniżył się poziom i masa pretendentów.

Pojawiły się głosy,ze bracia Kliczko wyczyścili HW z rywali,ale prawda jest taka,ze nie mieli z kogo-pretendenci ,których pokonywali przegrywali walki już wcześniej z journeymanami (Sosnowski) i wielu z nich Adamek miałby szanse wypuntkować jak Arreolą.


BOKS JAK MMA.BOKS kiedyś był jak MMA dzisiaj.Tyle,że poziom dzisiejszego MMA o wieeeele odstawał od tameto boksu,bo Boks byl jeszcze lepszy.Do dziś niepobite są rekordy PPV wagi ciężkiej TYSON vs HOLYFIELD itd.Lewis w 5 walk zarobił więcej niż bracia Kliczko w całej swej karierze.TYSON VS HOLYFIELD,to jakby odpowiednik MAYWEATHER VS DE LA HOYA.Obu,to atleci super skille itd.A Kliczko z kim takim walczyli ?

Tu nie chodzi,o to,że lata 90 były tylko lepsze.ONE BYŁY KOSMICZNIE LEPSZE,MIAŻDŻĄCO od 2000-2010 czy 2010-2011,a szczególnie okres 1992-1999 r.A nawet lata 80 były lepsze(patrz masa,skille,wyszkolenie).

Nie dotyczy,to tylko boksu wagi ciężkiej,ale i kategorii niższych,niektóre oczywiście poszły do przodu,a niektóre nie---Nie pojawiły się talenty na miarę Jamesa Toneya,Bernarda Hopkinsa(najstarszy mistrz)Roya Jonesa jr.Virgilla Hilla,Sugar Ray Leonarda.Jest tak niski poziom,że otłuszczone Dziadki walczą do 40-stki i mają swoją niszę.Hopkins.A kiedyś emerytów gnoił własnie taki Toney itp.

Ale w niektórych wagach pojawili się świetni Gladiatorzy(Gołowkin,Ward,Froch itp.)

Nie wyszedł SuperCiężki po 2000 r. z USA,SuperCieżcy byli tak słabi,że nie mogli wyboksować Foremana.Cieżcy z USA byli tak słabi,że przegrywali ze średnim Toneyem i Byrdem.


WIĘCEJ HOPKINSÓW

To co zrobił Hopkins(pobił rekrod Foremana).W latach 90 pewnie przeszłoby bez echa.Chodzi,o to,że takich Hopkinsów było więcej.Od Foremana po Holmesa i Hearnsa.


PRAKTYKA---PREZENTACJA NA KONIECPomyślcie jakiego farta maja bracia Kliczko i co te bysiory zrobiłby z CRUISERAMI ala Adamek,Chambers lub MAŁYMI cięzkimi ala Ibragimov,Chaagaev.Kiedyś były zwierze jak w MMA dzisiaj w boksie.Wierzycie,że Adamek czy Chambers wyszliby cało z walki z tymi bokserami ?

IBEAUBUCHI VS BYRD

Ostatnimi sprawiedliwymi w rozbijaniu są Kliczko,kiedyś już nie w eliminatorze,ale często pierwszej walce w HW CRUSIERZY dostawali wp******,bo dobrych CIĘZKICH nie CRUISERÓW było na pęczki.Walka Adamek vs Chambers powinna być w Cruiser.Tylko Adamek i Chmabers zbudowali sobie dużą renomę,bo nie ma dobrych pretendentów ,którzy by ich ustawili,dopiero Kliczki.Co się dziwić,że USA nie inwestuje w Cruiserów skoro,oni nie maja atetyzmu na HW ?

Pojawił się co prawda Seth Mitchell,ale on zaczął boks dopiero w wieku 24 lat gdzie on do Bowe,który był medalista Olimpijskim czy do Mercera.Mitchell przyjął ciosy z Witherspoonem jakich oni by nie przyjęli,bo byli LEPIEJ wyszkoleni,

Na koniec,ktoś kto mówi,że Boks poszedł do przodu jest HIPOKRYTOM.Nostalgiczna wzmianka typu "Kiedyś to było lepiej" nie jest sentymentalnym farmazonem acz PRAWDĄ opartą na FAKTACH.A ja te fakty podałem jak na tacy.MASA ciała,WARUNKI FIZYCZNE,ATLETYZM,SIŁA CIOSU PUNCHERA,WYSZKOLENIE AMATORSKIE,jest na korzyść lat 90---90>00,a nawet 80>2010.

Po prostu ludzie,którzy tak pjerdolą nie OGLĄDALI walk poprzednich epok.

To,że bracia Kliczko mieliby problemy,to malo powiedziane taki Władymir Kliczko ,to zostałby rozjechany,bo miał gorszą szczenę niż Lewis.

Pamiętajcie JEDNO fakty są po stronie lat 90.Ilość bokserów o mocnym pojedyńczym uderzeniu,atletów,SuperCiężkich i Ciężkich,Betonowych.Kiedyś nie było miejsca dla bokserów typu Grant.McCline,a teraz jest,bo poziom się obniżył.

Maskaev,który był nokautowany,Rahman,który był nokautowany zdobyli pasy po 2000 roku,a byli już w PRIME lat 90.(mieli 30 lat w latach 90...)

Pamiętajcie NIEPOKONANY czempion,to MIT.Ten,kto ma zero w rekordzie albo walczył z bumami albo wygrywał wałami.Lucian Bute,który był niepokonany został rozjechany,bo spotkał kogos dobrego.

PODSUMOWANIE

Po prostu brakuje ludzi z genetyką jak KIEDYŚ,niby jest lepiej,ale brak ludzi w boksie o naturalnych predyspozychach,Formanowi,Nortonowi nie potrzebne nowe metody oni są jedyni w swoim rodzaju-freaki rekordziści lekkoatetyczni(Norton) i futboliści(Foreman).

Ludzie podniecają się zayebistością siły ciosu Władymira Kliczko na Ruslane Cahagaevie,któru wyłapał jedną rękę i popłynął,a nie rozumieją,że w latach 90,bokserzy mieli taką genetykę,że Ruddock nie potrafił Smashami znokautować Tysona,Holyfield czterdziestoma ciosami Foremana,a Tyson dopiero padł od kumulacji ciosów Lewisa.Dlatego nie robi na mnie wrażenia siła ciosu na Chagaeve,bo co drugi bysior z lat 90 ,by go znokautował.

Gdy Kliczko dostał wrak Mercera,to on sobie nie robi nic z jego ciosów.Ale to czołg ludzki.

GENETYKA.


Wałujew jest naprzykład chory na gigantyzm,a Foreman i Ali,to tego samego rodzaju Freaki,ale lepiej boksowali.
Kiedyś było więcej atletów.No bo jak naprzykład wytłumaczyć,to ,że Haye,Adamek i Chambers mają problem ze zrobieniem 100 kg,a w latach 80 cała czołówka warzyła o wiele więcej ?A jakość tej masy,muskulatura itd. wcale nie odstawała od dzisiejszej.


Kliczko są jedyni w swoim rodzaju,
Witek walczy po 40-stce,bo nie pojawił sie ktoś o ich genetyce nowy Lewis itp.by to zmienić.


Współcześni bokserzy nie mają cech motorycznych takih jak Ali,Holmes czy Lewis.Ale współcześni kibice i np. ktoś kto zaczął oglądać boks dopiero od 2007 r. ma to wycięte z układu nerwowego,bo tych walk nie oglądał ew. ich nie rozumie,bo nie ma punktu odniesienia.

Reasumując bracia Kliczko nie maja rywali.Jak można wysuwać wniosek,że dominowaliby tak samo skoro wtedy byli kolejno bokserzy

a)WIĘKSI niż teraz
b)SILNIEJSI niż teraz
c)ATLETYCZNIEJSI niż teraz
d)LEPSI TECHNICZNE niż teraz.
e)Z LEPSZĄ GENETYKĄ
f)WIĘKSZE jaja mieli

W końcu żyjemy w czasach w których Nikolaj Wałujew długo bronił pasa.Czy tacy bokserzy jak Jones jr,Toney,Ibragimov,którzy warzą mniej niż Muhammad Ali z lat 70(!).

W których numerem trzy jest metroseksualny murzyn z warkoczykami na głowie,który chodzi w białych dresach swojej własnej firny Hayemaker.Który jest bardziej modelem i celebrytą walczącym co rok niż bokserem zabijaką.

Chcę za mistrzów i pretendentów atletycznuch zabijakówa,a nie mięczaków bojących się pójść na wymianę z Cruiserami.Aha i nie mam pretensji,o to,że Kliczkos nie nadstawiają ryja tym frajerom,ale do kibiców,którzy dają się nabierać na ,to że rywale Kliczków coś znaczą.Lata + 2000,to najgorsza epoka w boksie.

Zauważyłem też,że są ludzie,którzy wybierają sobie swojego ulubieńca,gloryfikują go,że byłby najlepszy na świecie,a gdy okazuje się,że nie jest-wiara w nich spada i uciekają z forum po czym pod innym nickiem mają już innego ulubieńca i znowu go gloryfikują.Dzieci zejdźcie na ziemię!!!Dorośnijcie.Każdy jest do pokonania!

KONIEC

Wszystkei Prawa Zastrzeżone by Cezi1987

Na dole dodatek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 4264 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 21651
IGNORANCJA

Kiedyś bylem świadkiem śmiesznej dyskusji.Mianowicie auotorzy jej przekonywali,że Władymir Kliczko pokonałby Larrego Holmesa...Ale Tomasz Adamek pokonałby Władymira Kliczkę.

Czy nie otwiera Wam się nóż w kieszeni jak takie coś słyszycie ?

Przecież Larry Holmes jest

a)WIĘKSZY od Adamka
b)SILNIEJSZY
c)BARDZIEJ PRZYMASOWANY
d)SZYBSZY
e)WALCZYŁ Z WIĘKSZYMI
f)Pokonał w wieku 41 lat MERCERA,który jest o wiele LEPSZY od Arreoli
g)nawet w latach 80 ważył więcej niż Adamek TERAZ.

Walka Holmes vs Adamek,to byłby missmatch porównywalny z Witek vs Adamek.Tych dwóch bokserów dzieli przepaść.I ci sami właśnie ludzie w WIĘKSZOŚCI kibicują Kliczkom.HIPOKRYCI.I chodzą na walki Kliczko vs BUM wydajac kasę na missmatche.Maja mniejsze IQ niz Muhammad Ali?(IQ 78 ?).Po co oglądać świniobicia ? Typu Anglia vs Azerbejdzan.(Soccer).Ale nie!!! słuchajcie się Kliczków,że Mormeck,to nowy Tyson.Sauerlanda,że Huck,to nowy Ali w złotych spodenkach !!!

Zacznijmy od tego,że przy odżywaniu z lat 80,Adamek za Chiny nie zrobiłby odpowiedniej masy do Wagi Ciężkiej,bo nie było dzisiejszej baraniny itd.

Czyli gdyby Adamek walczył w innych epokach(urodził się).

Holmes 70's vs Adamek 70's wygrywa Holmes(Adamek nie zrobiłby masy do HW)

Holmes 80's vs Adamek 80's wygrywa Holmes(Adamek nie zrobiłby masy do HW)

Holmes 90's vs Adamek 90's wygrywa Holmes(Adamek ledwo zrobiłby masę do HW)

Holmes 00's vs Adamek 00's wygrywa Holmes(wygrywa Holmes,no chyba,że zestawimy Holmesa z Butterbeana,ale chodzi o PRIME i "gdyby mieli PRIME w tej epoce")

(Holmes i masa z poszczególnych epok bez obróbki,tzn. Holmes z danej walki z tych okresów)

Holmes 70.s vs Adamek 2012 wygrywa Holmes(Holmes nie odstaje masą ,a jest szybszy,zwinniejszy,lepszy itd.)

Holmes 80's vs Adamek 2012 wygrywa Holmes(Holmes nie odstaje masą ,a jest szybszy,zwinniejszy,lepszy itd.)

Holmes 90's vs Adamek 2012 wygrywa Holmes(Holmes nie odstaje masą ,a jest szybszy,zwinniejszy,lepszy itd.)

Holmes 00's vs Adamek 2012 wygrywa...Adamek(!!!) nareszcie !Chodzi o tego Holmesa (52 lata) z Butterbeana.

Czy tak czy tak missmatch,patrzcie walka 45 lat Holmes vs PRIME McCallem(pobił Lennoxa przed tą walką).Patrzcie Adamek vs Cruiser Chambers(jednoręczny).

Jednym słowem,hipokryzja,wypowiadasz sie czymś o czym nie wiesz.Nie wiesz,że Holmes jest lepszy-PRZEPAŚĆ-i to widać.A mówisz inaczej,bo nie widziałeś jego walk(hipokyzja).

POZA RINGIEM

Ludzie maja dziwną tendencję.Mianowicie patrzą na,to co bokserzy robią poza ringiem(Haye,Szpilka,Kliczko)niż co na ringu.Jak ktoś mówi coś ostrego,to jak panienki przestają mu kibicować,bo on jest za "arogancki".(JA zmieniłem swoje nastawienei po tym jak Haye dał najlepszą walke z Kliczkami od lat).

A ja się pytam co to ma wspólnego z walka na ringu?Liczy się kto jak walczy,a nie co powie.I właśnie ci,którzy zwracają uwagę
na takie pierdy nakręcają potem takie d****ne zachowanai bokserów.(tacy robią oglądalność Szpilce,gadasz tak,to krytycy cię oglądają,nie gadasz,to nie).Krytycy nakręcaja spiralę.

Naprzykład kiedyś gość po obejrzeniu filmu "Bracia Kliczko" powiedział kiedyś "Nie no oni chyba naprawdę są najlepsi,to nie wina braku rywali".Nosz kurva taki wniosek po obejrzeniu filmu ? Takich wniosków nie wyciąga się na filmach,ale na WALKACH na ringu,a nie ładnej laurce filmwej.

g**** mnie obchodzi,że bracia Kliczko są miłymi gościami,a czanuchy zachowują się jak MAŁPY,ale to jak walczą na ringu.

TO TYLKO GRA


Kiedys naprzykład Helenius powiedział,że nie jest gotowy na Kliczków,ale po szturchnięciu przez swego promotora,zmienił zdanie "Chcę Kliczków".Zmienił się w komercyjnego BADASSA dla niedzielniaków.

Ojciec Davida Haye:"Nie wiem dlaczego David się tak zachowuję,normalnie jest miłym gosciem".

To WSZYSTKO gra,tak jak Muhammad Ali kiedyś umówił się z białym bokserem by ten nazwał go czarnuchem by zrobić z tego wojnę rasową(nie zgodził się).WYREŻYSEROWANE dla NIEDZIELNYCH kibiców i FRAJERÓW.

Ja juz się tego nauczyłem.Modela Hayemekaera nie lubię,ale to KAWAŁ boksera(jak na dzisiejsze czasy,bo kiedyś nie miałby sterydów,by walczyć w HW).I tylko,to się liczy.Jak będziecie myśleć tymi kategoriami,to jesteście słabi psychicznie ew. niedoświadczeni ew. kompleksy ?

Niedawno Haye powiedział,że pobiję Wita,bo jest za seksowny.Haye,aż sam sie dziwi,że jacyś kretyni łykają te jego gadki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 4264 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 21651
KLICZKO VS TERMINATOR NAJMAN(zbierzność nazwisk przypadkowa nie chodzi o Polskiego boksera)

Jakby się zakończyła walka Kliczko vs Najman ?WIADOMO.

A teraz taki JOKE.

Najman jest w posiadaniu wehikułu czasu.Przenosi się w czasie do 2050 roku.Robią mu łapy Hulka lub łapy z metalu.Obrabiają go i robią z niego cyborga.

Najman wraca i pokonuję Kliczkę.

I teraz pytanie czy to jest fair ?Czy Najman bez tego pokonałby Kliczkę ? NIE.

Dlatego kiedy ja widzę bokserów takich jak Sonny Liston,Muhammad Ali,George Foreman widzę w nich bokserów o wiele lepszych od Władymira Kliczki.Każdy z nich bez obróbki rozyebałby takiego Marco Hucka.

Moim zdaniem Władymir NIE pokonałby ich przy wyrównaniu szans.Bo Sonny waży tyle co Haye,ale w latach 60 !!! i porusza się lepiej od Arreoli i innych Peterów i ma takie same mięśnie bez wspólczesnej baraniny.Bo Ali jest szybszy i lepiej uderza kombinacjami od Hayemakera,Adamka,Chambersa.A Foreman wali mocniej od Petera.(To wszystko 40 lat temu !!!).

Dlatego nie fair jest patrzeć na farmakologię lecz na TALENT.Patrzcie na TALENT,a wtedy bedziecie wiedzieli kto wygra przy wyrównanych szansach.A,że to jest nie do udowodnienia,lub to SPEKULACJE ?No,ale przecież,o to chyba chodzi w TEORII?

Po prostu u starych bokserów(tych najlepszych) widać cechy motoryczne,szybkościowe na tak wysokim poziomie,że dzisiaj byliby jeszcze lepsi i szybsi.

Zakładając,że Witalij Kliczko,by walczył w latach 60.Pewnie nie pokonałby Władymira(TERAZ),ale i tak wyglądałby imponująco,a może,tam było trudniej i zakończyłby syzbko karierę przez kontuzje ? No właśnie,bo kiedyś było trudniej.Ale po tym jakby się prezentował widać,by było,że jest od Włada twardszy i inteligentniejszy.WYGRAŁBY.

Zawsze kiedy porównuję bokserów PRIME versus PRIME właśnie tak ,to robię.

Najśmieszniejsze jest,to,że ALI byłby i tak jednym z najszypszych oponentów Kliczków,a Foreman jesdnym z najsilniejszych.

Reasumując kiedyś na pewnym forum gość powiedział,że denerwują go teksty,o tym,że Bokserzy z lat 70 pobiliby Władymira itd. przecież farmakologia sie zmieniła itd.

A ja powiem inaczej mnie denerwuję,jak ktoś bardziej patrzy na farmakologię niż na talent ludzki.Na sztuczność,a nie na naturę.Co z tego skoro starsi boskerzy mieli lepsze predyspozycje genetyczne ? I jak pokazywały przykłady Foremana i Holmesa dawali sobei radę nawet będąc starymi dziadkami.Bo mieli trudniej,a jeśli masz trudniej,to w łatwiejszych czasach jest ci łatwiej.Większy talent pokona mniejszy przy wyrównaniu szans.LISTA BOKSERÓW,KTÓRZY POKONALIBY WŁADA I WITA(Szanse na wygraną).

Lista bokserów,którzy znokautowaliby Władymira i mieli szanse pobić Wita.


----BEZ OBRÓBKI Z POSZCZEÓLNYCH OKRESÓW----

Lewis (Lewis przez nokaut)

Holyfield (Władymir na punkty po wyrównanej walce lub Holy przez nokaut)

Bowe (Bowe przez nokaut,Władymir na punkty lub przez nokaut,ale tylko z Bowem po Herbie Hidzie)

Tyson (Tyson przez nokaut/dyskwalifikację,by pobić Tysona,trzeba mieć półdystans,PRIME Iron ze swoim balansem nic nie robiłby sobie z dyszli Władymira,a bokserzy co pokonywali dobrego Irona mieli półdystans,Włado go nie ma,to samymi klinczami nie pobiję Irona,jedynie dzisiejsza SIŁA FIZYCZNA Włada byłaby problemem)

Ibeaubuchi (Ike przez nokaut-Ike za silny do klinczowania i ma świetny styl do skracaniu dystansu jedynie doświadczenie nie te)

Bruno (Bruno przez nokaut lub Władzio przed czasem w końcówce patrz Lewis vs Bruno)

McCall (McCall przez nokaut lub Władzio na punkty)

Douglas (Douglas przez nokaut)

OLD Foreman (Foreman przez nokaut lub Władymir na punkty)

Tua (Tua przez nokaut lub Władymir na punkty patrz walka z Lewis vs Tua)

Mavrovic (Mavrovic przez nokaut-szklanka Włada patrz Wlado vs Sanders,ale Włado ma szanse na punkty)

Tucker (Tucker na punkty lub Władymir na punkty patrz Lewis vs Tucker)

Mercer (Mercer przez nokaut lub Władymir na punkty,Wład walczył z 41-letnim wrakiem)

Donald (Władymir na punkty jak z Hayem patrz Wito vs Donald)

Sanders (Sanders przez nokaut,ale PRIME Sanders,Sanders z dyspozycji z Włada jest do ubicia)

Gołota(Władymir na punkty po wyrównanej walce lub przed czasem z powodu przykurczu Gołoty)

Witalij Kliczko(Witalij przez nokaut,jedyna szansa,to brak psychicznego przykurczu z bratem,bo to brat)


OBRÓBKA


Muhammad Ali(Władymir przez nokaut lub na punkty ewentualnie Ali na punkty zajechałby go po obróbce są jakieś,tam szanse na pełny dystans bez obróbki)

Holmes (Władzio na punkty ewentualnie Holmes,ale po obróbce)

Witherspoon (Władymir na punkty lub Witherspoon przez KO,ale po obróbce Witherspoon ma szanse (może nawet bez obróbki)

Norton(Władimir przez nokaut ewentualnie Norton przez nokaut po obróbce)

Cooney(Władymir przez nokaut,a Cooney po obróbce szanse na Lucky punch(nawet bez obróbki) i nic więcej)

Lyle(Władymir wygrywa i przed czasem i na punkty,Lyle przez nokaut tylko po obróbce)

Liston(Władymir przed czasem,Liston przed czasem po obróbce ma szanse i bez obróbki na samym początku).


Każdy z pogrubionych pięściarzy jest większym atletą niż Haye,więcej ważą,są więksi.Obróbka oznacza,to,że dany bokser dałby sobie radę jedynie po obróbce w dzisiejszych czasach(musiałby sie dzisiaj urodzić).

Każdy z tych boskerów ma lepszą koordynację,siłe i mase niż Adamki,Sosny i te inne Dragony,Hucki itp.Lepsze warunki fizyczne.

Władymir byłby dla nich za silny ? Za mocno biję ?No,a Cruiser Haye ? Byli od niego lepsi,szybsi i zwinniejsi,z lepszym balansem i odporniejśi.

Większośc z tych bokserów miało walki/sparringi z Lennoxem i innymi SuperCiężkimi.Więc o co kaman ?(113 kg PRIME).

Każdy z tych pięściarzy byłby wyzwaniem dla Wita(patrz Donald vs Witalij,Sanders vs Witalij).

Lista może wydawać się zbyt nostalgiczna,gloryfikująca stara szkołę,ale to nieprawda.

Było jeszcze więcej świetnych pięściarzy jak Joe Frazier,Joe Bugner,Jimmy Young,Pinklon Thomas itp.ale Władymir byłby za duży i za silny nawet po obróbce tych pięściarzy.Po prostu zbyt utalentowany dla nich ewentualnie za duuuży.(Nie mam pewności co do Fraziera i Bugnera,paru innych w historii miałoby szanse na lucky punch jak Razor Ruddock).

Sonny Liston w latach 60 potrafił ważyć niemal 100 kg...I to były mięśnie.Muhammad Ali 98 kg w PRIME,a Foreman 102 kg w 1977 r.

Jakim cudem Haye,który waży ledwo 96 kg zrobiłby taką masę w latach 60 ?Dla mnie,to jasne Haye pewnie bez dzisiejszej "baraniny" w tamtych latach walczyłby w półcieżkiej.A starszy boskerzy na odwrót byliby jeszcze wieksi i silniejsi.

Spekulacje ? NIE.Spójrzcie jak zmieniała się masa ciała bokserom,którzy walczyli w różnych epokach,a ich skille nie spadały.

Po prostu zawodnicy tacy jak Foreman i Liston SĄ NATURALNIE o wiele więksi i silniejsi od Hayemakera,to nie Crusierzy dlatego mieli tak dużą masę jak na te lata.Ważyłeś niemal 100 kg 40 lat temu,to dzisaj ważyłbyć 110-116 kg z dzisiejszym odżywianiem i "baraniną".(Patrz OLD Foreman).

I byliby więksi w dzisiejszych czasach od Hayemakera po obróbce,co za tym idzie byliby LEPSI od niego,a Haye na odwrót.Bardziej UTALENTOWANI.

Prosta dedukcja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 4264 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 21651
DLACZEGO JEST TAK CHVJOWO,PRZECIEŻ MASA SIĘ ZMIENIŁA.

Niedawno usłyszałem zarzut,że Era Kliczków NIE jest najgorszą erą w historii,ale NAJLEPSZĄ ich przeciwnicy mają świetną masę i gabaryty itd.Jeśliby skomparować,erę Kliczków(2000-2010) do lat 40,50,60 to rzeczywiście jest lepsza.Schody zaczynają się dopiero porównując ją do ery 70,ale tam potrzeba czynnik spekulacyjny(bokserzy z tej ery mają świetne skille,ale masy im brakuję trzeba zrobić prostą rzecz,dodać im kilogramy i spekulować "a co by było gdyby urodził się dzisiaj",ale niech powie wam wiele,to,że i tak sporo bokserów z tej ery jest większych od Adamka,Chambersa i Hayemakera,za to maja lepszą koordynację..A przebijają ere Kliczków DOSŁOWNIE lata 80 i 90.(Taki Haye byłby jednym z najmniejszych bokserów lat 80).

Skoro waga ciężka "podobno" jest w PRIME.To co robią w niej bokserzy tacy jak Tomasz Adamek,Eddie Chambers,Kubrat Pulev itp.Nie mają oni ani atletyzmu,ani siły ciosu,ani gabarytów(wyjątkiem są gabaryty Puleva).Ci Cruiserzy obnażają dzisiejszą HW
pokazują,że rywale Kliczków być może i są duzi,ale za to chvjowi.Chambers rozłożył Dimitrenkę(SuperCiężki),Pulev Ustinowa(SuperCiężki),Adamek Granta(SuperCiężki).A może,tu chodzi,o to,że bracia Kliczko tak wyczyścili wagę ciężką i zostały same kurduple ? NIE!Wystarczy zobaczyć najlepsze skalpy Władymira(Masa ciała i warunki fizyczne)sprzed ery Cruiserów,to:

SuperCiężcy tacy jak Ray Austin(zremisował z Cruiserem Ibragimovem),Jameel McCline(nie potrafił pokonać Byrda z wagi średniej) itp.Jednym słowem bracia Kliczko walczą z niezłymi bykami,ale te byki są tak słabe,że przegrywają walki już z Cruiserami i Średnimi.Dobry SuperCiężki nie ma prawa dostać oklepu od Adamka/Byrda/Chambersa/Ibragimova/Toneya.Bo świadczy,to że nie umie wykorzystywać swoich warunków fizycznych,co za tym idzie ma gorszą koordynację,szybkość i skille.

Bracia Kliczko,obijają dużych śmieci nie bokserów.Nie mają oni skilli.To spekulacje ? Skille,to rzecz umowna ? NIE.
Nie maja skilli bo problemy sprawiają im już mali Cruiserzy.Blisko 50-letni Foreman prezentował się już lepiej z Cruiserami.

W innych erach oczywiście byli Cruiserzy i Średni,ale w końcu ktoś spuszczał im łomot i to,nie zawsze Lewis/Bowe/Tyson(wielka trójka w walce o pas),ale juz pretendenci,a w dzisiejszych czasach tylko Kliczko są lepsi od Cruiserów i obijają ich w walce o pas,co źle świadczy o ich pretendentach,któzy nadziewają się już na Cruiserach.

Poza tym w latach 80 gorsze bylo odżywanie tacy zawodnicy jak Adamek/Chambers/Haye nie zrobiliby wtedy masy do HW,a boskerzy z tej ery wręcz przeciwnie skoro robili ją w 80,mieliby łatwiej ją zrobić w + 2010(lepsze sterydy i odżywanie).

SZYBKOŚĆ


Kiedy jesteś duży,to masz problemy z koordynacją,zwrotnością,mobilnością od mniejszego.Zauważcie,że Kliczkos są od ogromnej większości swoich rywali SZYBSI i mobilniejsi,a przecież powinno być tak,że to mniejsi dominują w tych cechach.Czy,to oznacza,że bracia Kliczko są tak świetni ?W pewnym sensie,tak,ale i NIE.Przede wszystkim ich rywale są SŁABI.

Po prostu nie mają oni koordynacji,szybkości,bo nie są takimi talentami.A czy tacy byli ? OWSZEM.

Obejrzyjcie sobie walki...

Mike Tyson vs Buster Douglas i Władymir Kliczko vs Eddie Chambers.Zobaczcie jak szybki w nogach,rękach,uderzając seriami jest Buster Douglas,a jak wolny w nogach i rękach jest Chambers(nie umie uderzać seriami) noi do tego jest mniejszy od Douglasa.

Obejrzycie sobie walkę Lennox Lewis vs Zeljko Mavrovic.Lennox po prostu naprzeciwko siebie ma rywala szybszego od siebie i dobrego w dystansie.

Obaj ci boskerzy są po prostu lepsi od Hayemakera.Polecam też walkę Corrie Sanders vs Kliczkos.

Co tu zaszło? Nareszcie bracia Kliczko maja rywala NORMALNEGO,nie BUMA.Pięściarza z talentem,który jest szybszy od nich.Bo powinno być tak,że mniejszy jest szybszy.Taki sam talent i już nie błyszczą.

Takich bokserów kiedys było na pęczki od Muhammada Alego,Mike'a Tysona,Tony Tuckera,Jamesa Douglasa,Corrie Sandersa.Zelko Mavrovica itp.Ktoś,kto myśli,że bracia Kliczko poradziliby sobie z nimi łatwo OSZUKUJE SAM SIEBIE.

TALENT

Po prostu w skali populacji zdarza się człowiek,który ma WSZYSTKO w swoich genach jest wybrykiem i teraz potrzeba wielu gymów bokserskich,by taki gość poszedł na boks.Szybkość Muhammada Alego była bajeczna,siła Foremana również.

Talentu nie da się od tak wyhodować.NRD,które wystawiło swoich bokserów na Olimpiadzie poniosło sromotną klęskę w Boksie,ale w innych dyscyplinach kosiło,ale nie w boksie!

Boks,to nie tylko siła,to inteligencja,doświadczenie,praca nóg,refleks,czucie dystansu.Nie słuchajcie się kretynów,którzy myślą,ze ,to od tak mozna wykreować-Freddie Roach,Andrzej Gmitruk itp. dosłownie każdy trener powie,to co ja.

Po prostu nagle znikąd,nie wiadomo skąd pojawia się ultratalent,który wymiata.Urodzony fighter,

Talent,to oczywiście nie wszystko.Zbyt późne rozpoczęcie treningów może,to zniwieczyć,to samo lenistwo czy słaba psychika.

Ale przykłady talentów takich jak James Toney,George Foreman,Larry Holmes czy Roy Jones jr. pokazują,że nawet z 20 kg nadwagą,problemami neurologicznymi PAST PRIME są WYZWANIEM dla wielu bokserów.Czyt. SĄ STWORZENI DO BOKSU

Inną rzeczą jest,że zwykle natura oprócz fizyczności daje takiemu człowiekowi PSYCHIKĘ.Tacy bokserzy jak Ali czy Jones jr. mieli osobowość do walki,jak,to mawiał Cus Damato "Ali ma charakter do boksu".Bez poyeba w głowie,nie będziesz miał jaj zrobić pewnych uników itd.Jak ważna jest psychika pokazuje przykład Gołoty.

Przeciwieństwem zdaje sie tu być taki Tyson lub Foreman.Obu rzeczywiście mialo...Zaburzenia psychiczne CHAD(Choroba afektywna dwubiegunowa).(Psychoza maniakalno-depresyjna).

Co z tego,że ktoś będzie miał ich talent,jak nie będzie poyebem jak oni.Oni naprawdę chcieli urywać ŁBY.Fizyczność bez ich psychiki jest niczym.

JAK POBIĆ SUPERCIĘŻKIEGO


Można być mniejszym i zajechać SuperHeavy.

Wzrot musi oscylować w granicach 190 cm,nie mniej.Do tego zasięg conajmnej 200 cm,nie mniej.Noi przydałaby się masa nie mniejsza niż 102 kg.Ewentualnie super skille(Ali,Holyfield).Ewentualnie swarming czy ciagła presja i nadproporcjonalca siła do masy ciała.

Ci SuperCiężcy nie są już takimi kozakami jeśli walczą z Ciężkim,który jest szybszy w nogach i rękach.Teraz takich nie ma,a kiedyś byli(Patrz lista na Włada).Po prostu mniejszy musi nadrabiać szybkością,agresją.

STERYDY


Co z tego,że doping poszedł do przodu jak mniej jest fenomenów genetycznych ?Kto będzie lepszy.

Lennox Lewis po walkach z Holyfieldem,Tuą,Witalijem czy Władymir po walkach z Mormeckiem,Thompsonem,Chambersem ?Bracia Kliczko walczą dzisiaj z pięściarzami,którzy są gorsi od ich sparringpartnerów z lat 90.

Poza tym porobiły się dziury i paski od spodni bokserzy nie maja motywacji.

Przecież wielu wspólczesnych gladiatorów nie mogłoby zrobić w latach 70 masy woógle do HW takiej jak Foreman czy Ali.Povetkin nie wykorzystuję swojego potencjału,bo ma pasek wice mistrza świata.

Po prostu kiedyś musiałeś być LEPSZYM naturalnym GLADIATOREM,by poradzić sobie w walkach bez kasków,bez dobrego odżywiania,internetu,nie mogłeś być celebrytą co walczy co rok.Musiałeś być LEPSZY.


PROSTA PIŁKA.


Im lepszy poziom,tym lepszy musisz być ty.

Ja piszę,to co piszę dzięki Wam.Gdyby nie ja,pewnie boksem nie zainteresowałby się Tygrum(w taki stopniu).Ale dzięki Tygrumowi i jego laniu wody,zacząłem głebiej szukać.

Jesteśmy niczym wpływające na siebie cząsteczki.Widzę w postach Tygruma cząstke siebie i tego,że odcisnąłem na nim piętno postrzegania boksu,a Tygrum nie wiem czy wie,ale w moich postach jest cząstka jego myśli.

Gdybym się nie pojawił nie stworzyłbym Tygruma,gdyby nie Tygrum nie napisałbym tego co teraz.Gdyby nie WY i wasze posty(jarzynek,tygrum,olokk i inni) i inne czynniki,nie stworyłbym tego tesktu.Musiała zajść długa skomplikowana faza przyczynowo-skutkowa,która pod wpływem impulsu utworzyłą tę myśl ,by to napisać.A także wiele skompilowanych czynników bym,tu wogóle pisał.

Ja i wy odciskamy na siebie piętno.Może nawet o tym nie wiecie,ale dzięki mnie tak piszecie,a ja dzięki Wam.Bez Was i beze mnie bylibyśmy inni.

Nie byłoby mnie nie byłoby takiego Tygruma i jego Witka,a gdyby nie Tygrum ja bym tego nie napisał.
Po prostu musi się pojawić jakiś człowiek z innej planety.Socjologiczna ciekawostka,która stworzy,to jak jest teraz.

Ali musi mieć Fraziera,Batman Jokera,a Ja Tygruma.

Bracia Kliczko nie mogą być najlepsi w historii,bo nie pojawił się taki ktoś,w PRIME,kwiecie wieku i ich rozmiaru i dobrzy rywale.A jeśli,nie ma takiego czleka,nie rozwijasz się i nie stajesz się NAJWIĘKSZYM.Bo,to rywale Ciebie tworzą.To z najlepszymi wspinasz się na wyżyny.To na najlepszych musisz wycisnąć z siebie ostatnie soki.Jak Ruddock wymyślił Smash na Tysona.

Walczysz z bumami,nie wznosisz se na wyżyny,nie stajesz się najlepszym.Bracia mogliby się zdziwić gdyby przyszło im zawalczyc z bokserami tak szybkimi jak w 90's.Taki Haye,to nie jest najlepszy Cruiser w historii,byli lepsi.

Nie pojawił się rywal,który stworzyłby LEGENDĘ braci Kliczko i dlatego ja stworzyłem ten TEKST.


FILOZOFIA CDN.

Prosta piłka,gdyby nie Ali i Frazier,być może Foreman nie poszedłby nigdy na boks pod wpływem impulsu,a impulsem było oglądanie ich walk,gdyby nie oni,nie byłoby go,a wtedy nie byłoby mnie.Gdyby nie wy i nie ja,nie byłoby nas takimi jak jesteśmy teraz.Mogłem wrzucić już ten tekst wcześniej,ale właśnie może,o to chodziło,by nabrał zęba.A przez,to jak Kliczki walczą i z kim ludzie zniechęcaja sie do boksu i na niego nie idą.Nie byłoby mnie.


FINITO


Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie tego tekstu należą do autora i/lub serwisu SFD.PL. Żadna część tego tekstu nie może być przedrukowywana, reprodukowana ani wykorzystywana w jakiejkolwiek formie, bez zgody właściciela praw autorskich. Wszelkie naruszenia praw autorskich podlegają sankcjom przewidzianym w kodeksie karnym i ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2012-10-07 15:30:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 3173 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 45445
o kurdę.sogacz się należy.zabieram się za czytanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 4264 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 21651
Może,któryś z moderatorów poprawić tytuł tematu ?

Zamiast [ART]kRYZYS(...) ,to [ART]KRYZYS....K-z dużej litery...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 376 Napisanych postów 3218 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 24990
No niezly art. calego nie mialem jeszcze czasu przeczytac, ale moze kiedys dokoncze. Troche nie zgodze sie z gdybaniem na temat Foremana, bo mysle, ze obu kliczkow by zmiazdzyl i nie ma szans na wygrana np Wlada na punkty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 96 Napisanych postów 23860 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 147326
drukarka i do poduchy z chęcią poczytam , widać że solidna praca . SOG .

Przy okazji poprawiłem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 4264 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 21651
Dzięki.Miłej lektury.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 81617
Nie trzeba tylu statystyk.

Wystarczy wklepac najlepsze walki bokserskie 2011. Albo 2010.
Albo i wczesniej.

W zestawieniach, czy to fanowskich, czy profesjonalnych, nie ma wagi ciezkiej.

Manny Pacquiao?
A ile on wazy?

No wlasnie....


Pytanie tylko czemu tak jest?

Bo w innych sportach, nie tak kontuzyjnych mozna zarabiac przyzwoite pieniadze?

Bo mma? Co wiecej - UFC?

Bo w boksie jest duzo polityki. I spotkania sa drukowane?
Ile mozna z obrzydzeniem ogladac, ze ten co przegral walke, te walke wygrywa?

W kazdym razie - skad kryzys w wadze ciezkiej. Jakie wnioski?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Noszenie munduru WP?

Następny temat

Boks, jak zaczac ?

Fruzelina