SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] KRYZYS WAGI CIĘŻKIEJ 2001-2010 (BOKS)

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11156

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 138 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2187
Chcialem ci cezi serdecznie podziekowac za to co robisz. Jestem studentem boksu i mnostwo wiedzy wyplynelo wlasnie od Ciebie. Duzo props. MOGE JAKIS KONTAK PROSIC, PONIEWAZ MAM PARE PYTAN DO CIEBIE I CHCIALBYM JE ZADAC.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Yebany, zamnknął się chyba w pokoju i pisał przez parę tygodni. Druknę i do łóżka lekturka jak znalazł. Przewijałem scrollem chyba z 15 sekund

Jakiś bonus od sfd się należy, coby Cezi mógł się skupić na pisaniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Czemu Golota jest tylko ciezki?

W pierwszym zestawieniu - wszyscy ze 107 kg to super ciezcy.
A Andrzej nie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 4264 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21651
To,że ktoś dużo waży,to nie wszystko.Ważny też jest atletyzm.Warunki fizyczne.

Jeśli chodzi o siłę,to Gołocie brakuję np. do Bruna czy nawet Rahmana.

No,ale np.

Holmes,Rahman,Gołota,to rzeczywiście można zaklasyfikować albo jako Ciężkiego albo SuperCiężkiego.

BoxerKoxer kiedyś mi tam coś na emaila wysłałeś o Twardej Szczęce,tak też mam to w planach kiedyś napisać.

Jak chcesz coś do mnie wysłać,to klikasz w ikonkę i wyślij e-mail,ale jestem na razie nieuchwytny.

Prackę pisałem dwa dni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 4264 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21651
Kuro.

Za dużo murzynów idzie do innych sportów.Za dużo podbiera MMA.Za dobry socjal.

Upadek komuny + globalizacja w latach 80 i 90 też dużo dała.

Za mało osób trenuję boks.Za mało kasy.



Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2012-10-07 20:56:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Upadek komuny + globalizacja w latach 80 i 90 też dużo dała.

Zaden z wyzej wymienioonych bokserow nie mial nic wspolnego z komuna.

Tzn. oprocz Goloty, Adamka i Kliczkow.

Ale nie rzecz w tym.

Ja duzo zla widze w drukowaniu walk. W "pomylkach sedziowskich".
Wiele federacji. Wiele mistrzow. Polityka.

W mma jest wszystko proste. Najlepsi bija sie z najlepszymi.
I lepszy wygrywa. Dziekuje dobranoc.

Och - oczywiscie - sa wyjatki. Jak nasze KSW. Ale ja mowie o czolowce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 138 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2187
A czemu jedynie skupiasz sie na wadze ciezkiej? Zawsze mnie zastanawialo, czemu ludzie jedynie o HW debatuja a reszta dywizji jest jakby niedostrzegana
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4568 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34748
Tygrum patrzy z lasu

Jasne, Cezi to mój Mistrz. Gdyby nie Jego arty o stylach bokserów, walkach, słabych i mocnych stronach, itd, nigdy bym się bardziej boksem nie zainteresował, i...
nie odkryłbym w pełni Vitka Kliczki (gdyby nie dyskusje o Solisie ).
A gdybym nie odkrył Vitka, nie odkryłbym też Lennoxa.
Dzięki Cezi

Artykuł b. fajny, mimo że nie wszystko teraz przeczytałem (ale doczytam ).

Jeśli chodzi o wnioski i treść... Z niektórymi się zgadzam, z niektórymi nie.
Jesli chodzi o klasę pięściarzy dzisiaj - uważam że obecnie jest 3ech, moze 4ech którzy by dali sobie radę w każdych czasach - obaj Kliczko, Haye, i być może Mariusz Wach (tutaj wszystko się okaże w walce z Władymirem, ta walka określi miejsce Wacha).

Jeśli chodzi o te cechy, itd... Ja uważam trochę inaczej.
Vitek kiedyś powiedział "Boks jest jak szachy" Coś w tym jest. Trzeba zneutralizować mocne cechy przeciwnika i zdominować Go swoimi mocnymi cechami.
Czyli np, przy umiejętnościach i sile ciosu Davida Haye, Jego szybkość i refleks daje Mu gigantyczny handicap, ponieważ to nie są zwykłe "dobre" szybkość i refleks i może je wykorzystać bardziej. Widać to w walce z Władymirem, gdzie wcale od Władka nie był całościowo dużo gorszy.

Jeśli chodzi o boks amatorski - dwa nazwiska - Harrison i Povietkin.

Sandersa uważam za maszynę do walki z wysokimi pięściarzami. On nie miał uników głowa, ani szybkich nóg, ale miał fenomenalne połączenie rozmiarów, eksplozywności, szybkich rąk, leworęczności, mocnego ciosu.
Umiał też się przyczaić, w oczekiwaniu na okazję do celnego ciosu. On z Kliczkami zawalczył mądrze, a z np Rahmanem już dość głupio. Może to dlatego, że z Kliczkami doradzał Mu Lennox Lewis.
I oczywiście, taką szybkość trzeba było umieć zneutralizować. Vitek to umiał, Władek nie.
Jesli chodzi o różnych wymienionych bokserów
-David Tua miałby szanse z Vitkiem mniej więcej takie jak z Lennoxem (Vitek wyższy, lepszy balans, lepszy counter)
-Gołota byłby z oboma Kiczkami praktycznie bez szans (dobry technik, ale bez mocnego ciosu, pchający się w wymiany i próbujący nokautować. Słaby w obronie, cofaniu się z kontrami, nieumiejący klinczować),
-podobnie Hollyfield (brak mocnego ciosu, brak przewagi w klinczach, nieduży,ogromna podatność na długi lewy prosty przeciwnika, zawsze gdy ten go ma (jaby Bowe, Lennoxa, Holmesa)
-i podobnie Mavrovic - facet który był obijany przez pierwsze 4 rundy przez jab Lewisa, zanim ten schował jab do kieszeni i poszedł w "widowiskową" ale bezsensowna strategicznie wymianę.Poza tym Mavrovic jest klasycznym eurpejskim bokserem,z jabem, z niezbyt mocnym ciosem, i niezbyt dużą siłą fiz, za to dość szybkim, taką mieszanką Władka i Adamka.


Kolejna sprawa - cechy i talenty to jedno, ale starszy boks był często po prostu... głupi (nie mówię o latach 70ych czy 80ych)
-Gołota, zamiast tańczyć na lotnych nogach i jabować swoim perfekcyjnym jabem, bawił sie w punchera i nie uczył klinczów
-Bowe, zamiast wyjabować Hollyfielda, wdawał się z Nim w łomotaninę, gdzie tamten mógł zaszaleć
-mało kto używał takich wypracowanych klinczy lub umiał się przed nimi bronić - Ruiz, Lewis.. pewnie ktoś jeszcze
-Hollyfield i Moorer rzucali się z pięściami na ... Foremana Wielką Pięść

Dzisiaj tak nie ma. Trzeba umieć sobie poradzić i z długim lewym prostym, i z wyrobionymi klinczami silnego fizycznie przeciwnika.



A i jeszcze:
-zaletą Petera były mocna szczęka, i ciężka łapa. Czyli, potrafił przyjąć mocny cios bez zmrużenia oka, po to żeby samemu walnąć. To niezwykle prosta taktyka, ale przy sile ciosu Petera, dopóki był w stanie ją realizować, mógł wygrać z każdym. Gdy nie mógł, nie istniał - był za słaby boksersko. To nie był młody Foreman, który nie przyjmował ciosów...

"Bracia Kliczko nie mogą być najlepsi w historii,bo nie pojawił się taki ktoś,w PRIME,kwiecie wieku i ich rozmiaru i dobrzy rywale"

I tak - i nie.
Ja, np, nie uważam żeby ktoś taki pojawił się u Riddicka Bowe, czy ...Lennoxa Lewisa.
W zasadzie, u Lennoxa, ktoś odpowiednio duży, w formie i odpowiednio dobry, to.. Vitek Kliczko.
I vice versa.
Z kolei za np najwiekszy sukces Hollyfielda uważa się Tysona, który był... past. Daleko mu było jeszcze do tego czym się stał poźniej, ale u boksera szybkościowego to już była olbrzymia różnica.
Holmes?
Tak naprawdę, odpowiednich przeciwników na odpowiednim poziomie, miał tylko Ali.


Gdyby nie było walki Lennox - Vitek, pewnie nigdy bym się nie zafascynował Vitkiem, i nie rozmontował tej walki na czynniki pierwsze.
Ale była, i... zrobiłem to.
Stąd wiem już na pewno kim jest Vitek Kliczko
Z kolei Władek:
oglądając walki różnych pięściarzy, widać z czym mają kłopoty, lub mogą mieć przy swoim stylu.
np
Wolni, będą mieć problem z szybkością.
Ci bez balansu - z dobrym długim jabem.
Ci ze średnimi lub słabymi szcękami - z przyjmowaniem mocnych ciosów
Siłacze - z kims silniejszym (nieprzyzwyczajeni)
słąbi - równiez z kimś silniejszym (wiadomo)
mali - z kims wyższym (wiadomo)
wysocy - z kimś wyższym od siebie
Dobrzy półdysansowcy - z dobrymi klinczerami
klinczerzy - z dystansowcami
itd
Władymir to unikalna dotąd w HW mieszanka
-198cm wzrostu
-113 kg czystych, odtłuszczonych mięśni pełnych siły fizycznej
-bardzo ostrożnego stylu (co daje przeciwnikom mało okazji)
-wyjątkowo lotnych, zwłaszcza przy takim gabarycie, nogach (vide Peter 1)
-jak na swoje rozmiary - b. dobrej szybkości
-skupienia i braku lekceważenia przeciwnika
-doskonałych, wyrobionych klinczy
-chyba najbardziej destrukcyjnego dystansu w dziejach - lewy rozbijający, b. dobry jab (co samo w sobie jest niezwykłe) plus wyjątkowo potężny prawy
Za dużo atutów, za dobrych, po prostu.




Mój ranking pięściarski:
Największy - Ali
Najfajniejszy - Tyson
Najskuteczniejszy - Vitaly Klitschko




Zmieniony przez - tygrum w dniu 2012-10-08 00:27:10

Witalij Kliczko na prezydenta Ukrainy !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 126 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2931
Napisalem tutaj dlugi post, niestety jakis error wyskoczyl... to ntak w skrocie zerwalem nocke zeby przeczytac jakies 3 h lekko ponad zeszlo ;d Cezi powinienes robic z pracowac w czyms zwiazanym z boksem bo czuc ze prawdziwy pasjonat. Tez zainteresowalem sie boksem dzieki twoim postom na sfd , zwlaszcza o fenomenie mocnego uderzenia skad sie bierze heheCo do osob uprawiajacych boks, w WB jest mnostwo gymow i sa tego pierwsze efekty, ammoze niedlugo bedziemy miec jakis wysyp genetycznych perelek, po tych "kurczakach sterydowych" moze ktos sobie zda sprawe ze jest stworzony do boksu i ciezkiej. Co do terazniejszosci, mam nadzieje ze David Price rozwinie swoja kariere i zdazy zdetronizowac Wladimira
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45904
popatrzmy co się teraz dzieje w pzb.to chyba tłumaczy dlatego młodzież się nie rozwija.już pomijając HW.ilu było polskich zawodnikach na ostatnich igrzyskach jak to ktoś napisał ilu?właśnie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Noszenie munduru WP?

Następny temat

TS do policji

WHEY premium