SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening na mase do oceny!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 567

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 56 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 317
Staż na siłowni : 7 miesięcy
wiek : 15
waga : 67 kg
wzrost : 176 cm
max przysiad : 130 kg
max klatka : 60 kg

Poniedziałek :
Nogi
1.Przysiady z obciążeniem (tu nie podaje liczby serii i powtórzeń, ponieważ w każdym treningu zależy to od tego do jakiego ciężaru mam dojść, ale co do poprawności serii i powtórzeń nie mam wątpliwości)
2.prostowanie na maszynie 4 serie 12 powtórzeń
3.zginanie na maszynie 4 serie 12 powtórzeń
biceps
4.sztangielki stojąc 5 serii 12 powtórzeń
brzuch

Środa
klatka p.
1.wyciskanie sztangi na ławce płaskiej 4 serie na mniejszym obciążeniu po 12-10 powt + 2 serie na wiekszym obciazeniu 8 powt.
2.wyciskanie skos 2 serie mniejszym ciezar 12 powt. + 3 serie duży cieżar 10 powt.
3.rozpietki 3 serie po 12 powt.
triceps
4.prostowanie na wyciagu 2 serie po 15 powt.
5.wyciskanie francuskie 4serie po 10 powt.
brzuch

Sobota
Plecy
1.podciaganie linki na wyciagu siedzac do brzucha (wiosłowanie) 2 serie maly ciezar 12 powt. 2 serie duzy ciezar 8 powt.
2.podciaganie sztangielki w opadzie tułowia 3 serie 12 powt.
3.podciaganie linki wyciagu do pleców z góry 2 serie maly ciezar12 powt, 2 serie duzy ciezar 10 powt.
4.podciaganie sie na drążku 3 serie po max powtorzen
barki
5.wyciskanie sztangi siedzac 6 serii po 8 powt.
6.kaptury 5 serii 12 powt.
7.naprzemianćwiczony 4 serie po 12 powt.
brzuch


Prosze po pomoc, nie wiem czy czego nie jest za duzo/malo na dana grupe mieśni.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 15

Waga: 67

Wzrost: 176

Cel treningowy: masa

Staż treningowy na słowni: 7 miesiecy

Uprawiane inne sporty: siatkowka

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): full osprzet silownia

Dieta: przestrzegam, ale nie licze bardzo dokladnie kalorii

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: brak,ale niedługo kreatyna + aminokwasy

Jeśli pomogłem, daj SOGa;)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3288 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 22932
Braki proponuję dać na sesję treningową z nogami, a biceps przerzucić do pleców. + 1 ćwiczenie na biceps, oba po 3-4 serie
Klatka w miarę ok, zdejmij po 1 serii właściwej z 1 i 2 ćwiczenia, Nogi ok, Tricepsy - zmień kolejność ćwiczeń i daj do 12 pow.
Plecy zacznij od podciągania, reszta może być
Barki daj 4 ćwiczenia po 3-4 serie
Dodaj łydki i przedramiona gdzieś na koniec treningów 4-6 serii po 20+ pow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
PIERWSZA SPRAWA NIE BEDE CIE PRZEKONYWAŁ CO DO SPLIT CZY FBW ale osobiście uważam że FBW góruje ale przejdz my do rzeczy SPLIT JEST OK JAK JEST DOBRZE ROZPISANY:
1.nOGI to fundament twojego ciała a w taki sposób ich nie wyrobisz ćwiczenia na NOGI I PLECY TO podstawa bardzo duży wrzut hormonalny powoduja i tym samym twoje ciało całe rośnie, Nogi tzreba ćwiczyć ponieważ jak ich nie cwiczysz może dojsc do problemu z kolanami i kontuzjami , i koniec treningu z siłownia, wiec Nogi mus a taki trening nóg jest słabiutki:
-przysiad z sztanga
-wykroki
-prostowanie nóg
-żuraw jak niewiesz o co chodzi
(https://www.sfd.pl/Żuraw_-_kilka_słów_o...-t527419.html)
-uginanie nóg leżac
-wspiecia
2.Plecy sa bardzo wązne jak bedziesz miał silne bedziesz silny i o co mi chodzi (maszyny sa dla poczatkujacych chłopczyków co sie boja wolnych cieżarów na maszynach nic nie wyrobisz - a ty chyba chłopczyk nie jestes )martwy ciag ktos ci nawkrecał że to kontuzjogenne cwiczenie NIE WŁASNIE odwrotnie to ćwiczenie pomaga zapobiegać kontuzja i tak samo przy tym ćwiczeniu dajesz możliwosc rozwoju całego ciała wiec rób martwy ciag tylk ozwracaj uwage na technike KOLEDZY DLAEJ BEDA MASZYNAMI SIE ABWIC A TY BEDZIESZ CHŁOP JAK DąB
PODCIAGANIE musi być jak nie umiesz sie podciagac to własnie sie podciagaj o to chodzi rozumiesz bez tego ćwiczenia nie zbudujesz konkret pleców , stawiaj sobie ławke jak by co pod nogi i sobie pomagaj albo koleżka niech ci pomaga a jak nie tak i nie tak to rób narazie faze negatywna
TRENING BARKÓW MASZ TRAGICZNY!!

a pozatym JESLI UWAŻASZ ŻE JAKKOLWIEK CI POMOGŁEM DAJ SOGA
JAK MASZ PYTANIA TO WAL
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 56 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 317
jeżeli chodzi o nogi, to ćwiczeń już nie dołożę, bo moje przysiady zwykle sporo trwają, kończę na sporych dla mnie obciążeniach (ponad 100 kg na 15 lat to jednak jest sporo) i z tą grupą mięśni raczej nie mam problemów. Cieszę się że klatka ok, bo to właśnie budziło we mnie wątpliwości. A co do pleców, chyba jestem skazany na maszyny, bo podobno martwy ciąg i wiosłowanie sztangą w opadzie, czyli 2 najbardziej efektowne ćwiczenia są zbyt obciążające jak na mój wiek. Nie chcę przyhamować swojego wzrostu. Jeżeli jestem w błędzie, to proszę o wyjaśnienie mi tego.

Jeśli pomogłem, daj SOGa;)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

split 4 dniowy

Następny temat

Plan treningu do oceny

WHEY premium