SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

sporty walki i budowanie sily

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4927

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez ellis z działu Odżywianie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 101
trenuje kick boxing i chcialbym do tego nabrac jak najwiecej sily na silowni. jak łaczyć te dwa sporty?? na kickboxingu robi sie szybkosc a jak przyjde pozniej na silownie to ciezko mi przychodzi. jak robic cwiczenia wolno i spokojnie czy dynamicznie ??? moze jakis przykladowy trening??

Dzień bez treningu to dzień stracony

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2
siemka przyznam ciekawy temat trenuje juz dlugo na silowni mam 16 lat i mysle ze cinie wiem co za pacan to pisal co jest tuale musisz podac swoj wiek wzrost i jeszcze mase a tak wogole ile juz trenujesz kickboxing bo po wakacjach tez bede
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 10140 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 38697
pomyliłeś chyba dział
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 924
Przedewszystkim to musiałbys powiedzieć ile razu w tygodnii trenujesz kickboxing a ile na siłowni.
SW to bardzo męczący i kosztowny energetycznie rodzaj wysiłku więc jeśli chcesz zbudować jakąs siłe .. to musisz też troszke przytyć ( tyci tyci chociaż :) ),a znow jeśli chcesz troche przytyć to musisz dobrze jeść. Krótko mowiąc napisz jak wyglada Twoj trening kolego to postaram/ postaramy sie coś doradzić bo też byłem i jestem w podobnej sytuacji że łącze oba sporty :)

a tak btw: to chyba do Uderzanych powinno polecieć :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 477 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11381
To czy wyciskasz 40 kg, czy 120 kg nie przekłada się na siłę uderzenia. Ten co mniej wyciska może mieć silniejsze uderzenie. Jeżeli chcesz zwiększyć swoją siłę statyczną, to rób powtórzenia wolno i spokojnie.
"Siłownia spowalnia" - to mit!!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 310 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9481
To czy wyciskasz 40 kg, czy 120 kg nie przekłada się na siłę uderzenia-prawda.

Ten co mniej wyciska może mieć silniejsze uderzenie-prawda.

Jeżeli chcesz zwiększyć swoją siłę statyczną, to rób powtórzenia wolno i spokojnie-prawda.
"Siłownia spowalnia" - to mit!!!! - nie do konca mit(jesli cwiczysz sile statyczna czyli cwiczysz wolno) bo jesli nie poprawiam szybkosci a nabiore masy(trenujac statycznie), przyspieszenie a co za tym idze predkosc spadnie, chociaz trzeba pamietac, ze przy wiekszej masie reki a to tez ma znaczenie.

Zmieniony przez - mucia w dniu 2006-06-21 21:02:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 477 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11381
""Siłownia spowalnia" - to mit!!!! - nie do konca mit(jesli cwiczysz sile statyczna czyli cwiczysz wolno) bo jesli nie poprawiam szybkosci a nabiore masy(trenujac statycznie), przyspieszenie a co za tym idze predkosc spadnie, chociaz trzeba pamietac, ze przy wiekszej masie reki a to tez ma znaczenie."

Jeżeli zapiszesz się na siłownie i przestaniesz trenować MA to zapomina się powoli umiejętności, wiadomo. Ale chyba chodzi Tobie o co innego... Uważasz, że nietrenujący nic jest szybszy od tego, kto trenuje tylko na siłowni w sposób wolny i spokojny? Raczej są tak samo szybcy. Siłownia nie spowalnia, nawet wolne i spokojne ruchy.

EDIT: Używaj przecinki, bo nie wiem o co Tobie chodzi.

Zmieniony przez - Spinaker w dniu 2006-06-21 21:38:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 924
Siłownia nie spowalnia jeśli ćwiczy się w odpowiedni sposób i nie zaniedbuje treningow SW.
A co do tego uderzenia.... to mówią że nie ma niezniszczalnych tylo żle trafieni.... w moim odczuciu to bardzo podobnie jest w tym przypadku :)
poprostu : siła + technika = nokaut aczkolwiek panowie nie oszukujmy się żę ktoś ważący 60 kg bedzie mial takie proste zadanie ze 100 kg umiesnionym zawodnikiem
Reasumując ....
Siłownia spowalnia - moim zdaniem nie
sila czy tecnika ... moja odpowiedz brzmi i jedno i drugie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 477 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11381
"sila czy tecnika ... moja odpowiedz brzmi i jedno i drugie :)"
Siła uderzenia, czy technika? Czy - Siła statyczna, czy technika? W tym wypadku technika. Ale jeżeli chodzi o - Masa, czy technika? To odpowiedź brzmi - i jedno i drugie

EDIT: Maxcarb, wcześniej pisaliśmy tylko o sile statycznej, a Ty z nienacka wyskoczyłeś z masą. Co do masy, to napisałem o niej przed EDIT.

Zmieniony przez - Spinaker w dniu 2006-06-21 21:46:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 310 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9481
Spinaker - mylisz sie, cwiczacy tylko sile statyczna sa wolniejsi niz cwiczacy sile dynamiczna(czyli wlokna szybkie), a czesto i wolniejsi niz nie cwiczacy na silowni, oczywiscie w miare sprawni fizycznie hmmm.
Ja pisalem wyzej o wplywie sily statycznej na predkosc, nie pisalem nic o technice w martial arts,ani o umiejetnosciach ktore sie zapomina.
A jesli chodzi o Twoj drugi post: sila czy masa czy technika - problem bierze sie z tego, ze z fizycznego punktu widzenia, nie ma czegos takiego jak "sila ciosu" - bardziej odpowiedni okresleniem bylby "ped ciosu czyli predkosc razy masa", a technika potrzebna jest po to aby danej masie(reka), nadac jak najwieksza predkosc.

Zmieniony przez - mucia w dniu 2006-06-21 22:46:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86831
Jak zwykle powielanie i pisanie na temat o którym już było dziesiątki razy.

Wszystko jest tutaj: http://klub.chip.pl/mma/trening_silowy.html#12

Co do włókien to na siłowni używa się tych szybkich, białych II b, FT ( FG Fast Twitch Glycolytic) - tych samych co w sportach walki. http://klub.chip.pl/mma/trening_silowy.html#18 

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 101
to jest moj podzial treningów:
poniedzialek- kick
wtorek- siłka (klata, plecy)
środa –siłka (biceps, triceps, przedramię)
czwartek -kick
piatek- kick
sobota-siłka ( barki)
niedziela- wolne
Co do nabierania masy to sadze że na razie mi wystarczy, moja waga 84,5kg. Dziekuje wszystkim za odpowiedzi

Dzień bez treningu to dzień stracony

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TRening+ Kreatyna + białko Doradźcie

Następny temat

problem z cwiczeniami

WHEY premium