SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

problem z oszczepem

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7449

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16
Witam wszystkich, proszę o pomoc odnośnie rzutu oszczepem.
Na wstępie podam, że mam 20lat, 170cm wzrostu i 65kg wagi.
Nie trenuje zawodowo żadnego sportu, ani w żadnym nie jestem rewelacyjny. Poprostu raz poraz coś sobie poćwicze, bardziej dla zdrowia. moje wyniki np na 100m -12 sek. wyciskanie-100kg, skok w dal- 4,9m, gram w pilke nożną itp.. uważam, że oczywiście nie są to dobre wyniki, ale jak na amatora nie są też beznadziejne.
W każdej konkurencji jakoś sobie radzę oprócz sportów typu- oszczep, pileczka palantowa itp.. aż wstyd sie przyznać ale oszczepem rzucam... 20-23 metry!!! coprawda oszczepem rzucalem w życiu moze z 30-50 razy, ale na tle kumpli którzy ze mna rzucali przy ich wynikach moje 20 wyglada słabo... napewno nie czuje sie silny (sila wyrzutu) ale aż tak słaby tez nie jestem, technika oczywiscie u mnie słaba, ale ci którzy ze mna rzucają też zabardzo nie kumają o co chodzi a rzucaja 2x dalej :P
Kupiłem niedawno oszczep bo to aż podrażnilo mój honor :d
Są jakieś ćwieczenia dla oszczepników antytalentów? siłowowe czy na technike? tzn chodzi mi o ćwiecznia takie naprawde od "zera" może nawet jak dla dzieci :D a moze jakoś nie wiem biologicznie mam coś z mieśniami nie tak? :P co powinienem zrobić aby rzucac dalej? (oczywiscie poza szkoleniem techniki rzutu, bo to oczywiste)
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 292 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 660
Wiele Ciekawych filmików, trenigi, technika - POLECAM

https://www.sfd.pl/MIOTACZE,_Dysk,_Kula_,oszczep,_młot-t416333.html 

Polecam stronę : http://www.mksekonomik.yoyo.pl
Blog MIOTACZE_INFO -> http://2klik.pl/?c=f
Poznaj sekrety mistrzów !! http://www.benefiter.pl/landing/miotacze-info/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1792 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17000
bo wiesz... waga oszczepu jest bardzo ważna... sam trenuje z kolesiem ,który rzucał 600gramowym oszczepem ponad 50metrów a "osiemsetką" nie mógł nawet złamać granicy 30metrów... jeśli Twoi koledzy rzucali np. 400gramowym ,a Ty 800gramowym , to sie nie dziw... technika wcale nie jest taka trudna jak sie wydaje - wolny trucht , przejście do przeplatanki no i rzut najważniejsza jest chyba dynamika... przy rzucie próbuj obrać kąt wyrzutu 45stopni.

Chwila moralnego kaca - jak gówno z siebie dajesz, to do Ciebie wraca.

8,5m/s ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16
sory zapomnialem dodac, rzucalismy i rzucamy wszyscy 800gr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 223 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3063
więc z chęcią Ci pomogę.

Siłę mówisz że masz więc przede wszystkim dużo rozciągania - musisz mieć dobrą gibkość w stawie barkowym.

Po drugie ważna jest bardzo technika. Rzut oszczepem to taka konkurencja że przy rzucie siła nie jest tak ważna - Żelazny zawsze rękę miał szybką i mocną a czasami walnął 50m, a przy wyrzucie był świst i gwizd :P

Pooglądaj filmiki na youtobe (javelin throw) oraz poczytaj trochę na temat techniki i odwiedź http://miotacze.prv.pl/

Mam nadzieję że będziesz miał pożytek z mojej rady

NO PAIN - NO GAIN

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16
Dzięki za rade, popracuje nad tym napewno ! pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 95 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3528
forum dla miotaczy to www.miotacze.yoyo.pl problem moze byc np w zlym uchwycie oszczepu, mozesz np nie wkladac go na bark, mozesz np za szybko odrywac prawa noge, za wolno robic rozbieg. czasem jeden blad w technice moze spowodowac duze roznice miedzy jednym a drugim twoim rzutem.najlepiej gdyby twoje rzuty obejrzal ktos kto sie choc troche na tym zna. powzmacniaj barki, porob troche przenoszeń w leżeniu, porozciagaj barki.

Jeżeli bez medalu jesteś nikim, to z medalem też będziesz nikim.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 48
kupiłem sobie oszczep kl I czyli dla początkujących o wadze 600g około 100 rzutów mam za sobą
mój wynik to 33 metry z miejsca
Chciałbym zapytać czy mój wynik jest dobry czy zły
bo nie mam pojęcia jak inni rzucają
i jak myślicie ile bym mógł rzucić oszczepem o wadze 800g z kl 4
Proszę o odpowiedz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1792 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17000
ile zaplaciłeś ?

Chwila moralnego kaca - jak gówno z siebie dajesz, to do Ciebie wraca.

8,5m/s ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 48
nie pamiętam dokładnie bo kupiłem go w tamtym roku
chyba 360zł dałem kupiłem go na stronie mysport teraz podrożały
mam go już prawie rok ale bardzo mało nim rzucałem ale myślę to zmienić

Odpowiecie mi na to pytanie co zdałem wcześniej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1792 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17000
chyba łatwiej będzie jak powiesz jaki wynik masz w normalnym rzucie z rozbiegu a nie z miejsca

Bo jak 33m sześćsetką z rozbiegu to cieniutko

Chwila moralnego kaca - jak gówno z siebie dajesz, to do Ciebie wraca.

8,5m/s ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 106 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1823
aha i jeszcze jedna wazna sprawa

Z tego co napisałeś wyciskasz na ławie 100kg, musisz wiedzieć, że ława nie pomaga w rzucie oszczepem, a wręcz przeszkadza bo spina mięśnie przez co nie możesz być dobrze rozciągniętym w barkach.


pzdr
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ile jest wart taki rowerek.

Następny temat

ATP - Masters Shanghaj

WHEY premium