SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

posilek,trening,posilek...:)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1971

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam!
Juz od ponad miesiaca stosuje sie do proponowanego przez Was sposobu odzywiania i utraty zbednych kilogramow. I jak narazie jestem strasznie zadowolona z efektow.
Ale mam problem z ulozeniem posilkow po i przedtreningowych tzn nie wiem czy do tej pory robilam dobrze i mam nadzieje,ze ktos to zweryfikuje. Z tego co wiem to areoby najlepiej jest wykonywac na czczo.Akurat tego nie moge wprowadzic w zycie, bo jak wstaje to mysle tylko o smacznym sniadanku,wiec cwicze po posilku zlozonym tylko z bialka. Przeczytalam rowniez ze po treningu do posilku nalezy dodac weglowodanow. Ale ile? Kromka chleba do np serka, czy ryby wystarczy???
(moj posilek potreningowy to ostatni przed snem).Czy podobnie jest z treningiem silowym??? Moge robic tak jak przy areobach, czy przed treningiem np. zjesc troche wegli (aby miec wiecej sily) czy samo bialko???

aha mam na zmiane dzien areobowy(45min) i silowy ACT(okolo 1 godz)-moze byc??? Czy lepiej robic areoby zaraz po silowym?

pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ok,juz przyjelam do wiadomosci,ze musze tyle zjadac po treningu. Tylko nie moge sobie poradzic z ulozeniem skladu tego posilku jezeli chodzi o ww.
Jako umiarkowane IG przyjelam takie okolo 60 czyli np chlebek razowy.Jezeli nie jest to za wysoka wartosc to z tym nie powinno byc problemu.
Gorzej z tymi ww o niskim IG (tak do 40?). Staralam sie troche pokombinowac z owocami i warzywami.Ale w takim wypadku musialabym zjesc tego naprawde duzo,a jak dodam miesko to wychodzi niezla porcja .Nie ma przypadkiem jakiegos jedzonka,ktore mialoby niski IG,a duzo ww przy niewielkiej objetosci?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 9216 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30094
Ciesze sie ze jestes zadowolona z rezultatów

"wiec cwicze po posilku zlozonym tylko z bialka"

ok, moze tak byc, oczywiscie. choc w rzeczywistosci jesli zaczniesz biegac na czczo, to nawet glodna po chwili zapomnisz o jedzeniu. choc te 20 - 30 gr bialka dużo nie zmieniają

Przeczytalam rowniez ze po treningu do posilku nalezy dodac weglowodanow

po treningu silowym oczywiscie
nie wiem ile ważysz, ale zakladając ze ok 50 - 60kg, toteż po silowni powinnaś zjeść ok 80 - 100gr wegli razem z conajmniej 35gr dobrego jakościowo bialka.
Po treningu aerobowym wegle nie są niezbedne, za to dobrze zjesc bialko, najlepiej w formie szybkowchlanialnego typu serwatka czy aminokwasy.

"aha mam na zmiane dzien areobowy(45min) i silowy ACT(okolo 1 godz)-moze byc??? Czy lepiej robic areoby zaraz po silowym?"

moze byc tak, oczywiscie
mimo iz lepsze efekty uzyskuje sie wykonując trening aerobowy po silowym - szczegolnie jesli nie mozesz wykonwac aerobów na czczo.

Pozdrawiam, Dezir - doradca w dziale 'fitness'
-----------------------------------------------
"Rozkroku mistrz i przykucania, brzuch ma w dwudziestu pięciu minach
Biją mu brawo, on sie kłania, na odpowiednich witaminach"
http://pumpingiron.w.interia.pl

Pozdrawiam, Dezir - (były, więc nieoficjalny) moderator działu "Fitness"
----------------------------------------------
>> "TRZEBA BYĆ ZNAWCĄ, A NIE WYZNAWCĄ" <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Tylko wtedy już inaczej muszą wyglądać Twoje posiłki

Pozdrawiam wszystkich ambitnych-"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail-Czytaj i pytaj:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/
Albo oglądaj i ucz się http://www.kulturystyka.pl/atlas_cwiczen-michail/ 

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
*Dziekuje serdecznie za szybka odpowiedz


Ciesze sie ze jestes zadowolona z rezultatów

*w ogole jestem w siodmym niebie,ze trafilam przez przypadek na to forum.. wczesniej moja dewiza bylo: owoce sa zdrowe wiec mozna je jesc bez ograniczen. przykladowo zamiast normalnego obiadu to ja potrafilam zjesc 1kg winogron
do tego wyczerpujace cwiczenia codziennie iii moje miesnie to jeden wielki koszmarek. Dlatego tym bardziej sie ciesze, ze teraz widze efekty nie tylko wago,ale wizualnie i sprownosciowo rowniez

"wiec cwicze po posilku zlozonym tylko z bialka"

ok, moze tak byc, oczywiscie. choc w rzeczywistosci jesli zaczniesz biegac na czczo, to nawet glodna po chwili zapomnisz o jedzeniu. choc te 20 - 30 gr bialka dużo nie zmieniają

*Skoro tak mowisz to sprobuje wprowadzic areoby przed sniadaniem. Bedzie ciezko,ale moze sie uda.Z tym ze na sniadanie staram sie zjesc jak najwiecej wegli tzn.platki z mlekiem,owoce itp.przewaznie jest w tym 20g bialka

Przeczytalam rowniez ze po treningu do posilku nalezy dodac weglowodanow

po treningu silowym oczywiscie
nie wiem ile ważysz, ale zakladając ze ok 50 - 60kg, toteż po silowni powinnaś zjeść ok 80 - 100gr wegli razem z conajmniej 35gr dobrego jakościowo bialka.
Po treningu aerobowym wegle nie są niezbedne, za to dobrze zjesc bialko, najlepiej w formie szybkowchlanialnego typu serwatka czy aminokwasy.

*no i tu mnie masz, jak to przeczytalam to mi ciarki po plecach przeszly... Szczegolnie te 80-100gr wegli na kolacje...niezle wypalilam z ta kromka chleba.
Po pierwsze to chyba przeceniles moje mozliwosciale to z mojej winy.Nie cwicze na silowni tylko w domu wedlug schematu Michaila z naprawde minimalnymi obciazeniami,bo mimo widocznych postepow to moje miesnie ciagle sa w oplakanym stanie. Wiec nie jest to jakis wielki wysilek fizyczny (tak mi sie przynajmniej wydaje..) i nie wiem czy te 100gr WW na kolacje, to jednak nie jest troche za duzo a waze 62kg/163cm?.
Taki wniosek stad, ze w ciagu calego dnia spozywam okolo 165gr wegli... Ukladalam diete glownie wzorujac sie na artykule Smoczka i zdecydowalam sie na 1300-1400ckal/dzien (prog wyjsciowy: to ok 100grB/30grT/160grW,przewaznie staram sie nie przekraczac T i W,a z bialkami to wiecej chyba nie zaszkodzi ). Jak narazie w przeciagu miesiaca stracilam 3,5kg wiec chyba nie przyjelam az tak drastycznego bilansu pod wzgledem ckal.

"aha mam na zmiane dzien areobowy(45min) i silowy ACT(okolo 1 godz)-moze byc??? Czy lepiej robic areoby zaraz po silowym?"

moze byc tak, oczywiscie
mimo iz lepsze efekty uzyskuje sie wykonując trening aerobowy po silowym - szczegolnie jesli nie mozesz wykonwac aerobów na czczo.

*jak plan 1wszy nie wyjdzie to sprobuje wcisnac areoby po mojej malej silowce.

Mam jeszcze takie jedno pytanko. czy to prawda ze organizm ma ograniczone mozliwosci co do przyswajania bialka tzn tak mniej wiecej max 30g/posilek??
aha i przez co rozumiesz dobre jakosciowo bialko?? bialecznica z jajek moze byc?

wybaczcie jezeli pisze jakies totalne glupoty..ale dopiero sie tego wszystkiego ucze!:)
pozdrawiam i klikam gdzie trzeba
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ok jak tylko cos wykupie ze sklepika to napewno klikne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
To prawda, nie mamy takich możliwości do magazynowania aminokwasów jak cukrów czy tłuszczy. Dlatego przesadzanie z ilością białka w jednym posiłku nie ma sensu, choć granica 30-50 g jest jedynie orientacyjna.
Białecznica z jajek jest dobrym wyjściem, generalnie pisząć dobre źródło białka myślimy o białku zwierzęcym

People who know little are usually great talkers, while men who know much say little.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 9216 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30094
nie musisz klikac, wystaczy "dziekuje"

co do potreningowego - caly sens spozywania wysokokalorycznego posilku po treningu silowym opiera sie o fakt, iz podczas takiego wysilku włókna miesniowe zostają uszkodzone - dlatego nalezy dostarczyc bialka - budulca ktore zostanie uzyte do napraw; weglowodanow - jako energii potrzebnej temu procesowi oraz tluszczy.

Trudno mi powiedziec jak cwiczysz w domu - wszystko zalezy od obciazenia, ilości powtorzen i serii. Dlatego trudno jest mi w tej chwili wyznaczyć ci ilość jaką powinnaś zjeść.

Ja proponuje tak - min 40gr dobrego bialka (mieso, jaja) oraz 70gr wegli o niskim IG oraz 30gr wegli o umiarkowanym Ig.

si2 - w rzeczywistości istnieje cos takiego jak odkładanie aminokwasów - wywodzi sie ten mechanizm jeszcze z czasów gdy biegaliśmy z włóczniami polując na cos włochatego

skrótem - w przypadku głodzenia i kontrolowanego katabolizmu trwającego ok 12 dni gdybyśmy zrobili 14 dniowe ładowanie białkiem spowoduje to spore odkładanie aminokwasów we włóknach mięśniowych

Pozdrawiam, Dezir - doradca w dziale 'fitness'
-----------------------------------------------
"Rozkroku mistrz i przykucania, brzuch ma w dwudziestu pięciu minach
Biją mu brawo, on sie kłania, na odpowiednich witaminach"
http://pumpingiron.w.interia.pl

Pozdrawiam, Dezir - (były, więc nieoficjalny) moderator działu "Fitness"
----------------------------------------------
>> "TRZEBA BYĆ ZNAWCĄ, A NIE WYZNAWCĄ" <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 9216 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30094
oczywiscie ze magazynowanie to nie moze sie rownac odkładaniu glikogeny czy tluszczy, ale jednak istnieje.

Pozdrawiam, Dezir - doradca w dziale 'fitness'
-----------------------------------------------
"Rozkroku mistrz i przykucania, brzuch ma w dwudziestu pięciu minach
Biją mu brawo, on sie kłania, na odpowiednich witaminach"
http://pumpingiron.w.interia.pl

Pozdrawiam, Dezir - (były, więc nieoficjalny) moderator działu "Fitness"
----------------------------------------------
>> "TRZEBA BYĆ ZNAWCĄ, A NIE WYZNAWCĄ" <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Jasne Des, szczególnie widać to u 150 kg umięśnionych osobników. Wtedy to nawet kilkadziesiąt g

People who know little are usually great talkers, while men who know much say little.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 9216 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30094
powaznie ci mowie
ostatnio czytalem wyniki badan, przeprowadzonych specjalnie w kierunku odkładania aminokwasów

Pozdrawiam, Dezir - doradca w dziale 'fitness'
-----------------------------------------------
"Rozkroku mistrz i przykucania, brzuch ma w dwudziestu pięciu minach
Biją mu brawo, on sie kłania, na odpowiednich witaminach"
http://pumpingiron.w.interia.pl

Pozdrawiam, Dezir - (były, więc nieoficjalny) moderator działu "Fitness"
----------------------------------------------
>> "TRZEBA BYĆ ZNAWCĄ, A NIE WYZNAWCĄ" <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Spoko. Ja też piszę poważnie

People who know little are usually great talkers, while men who know much say little.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pare pytan.

Następny temat

cos na mase

WHEY premium