SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

nowy FBW

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2365

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 42 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 423
Witam.
Wybrałem sobie ten trening z postu georga:

Nogi: Przysiady ze sztanga na barkach 3s
Plecy: Wiosłowanie sztanga 3s
Klatka: Wyciskanie sztangi na skosie 3s
Barki: Wyciskanie sztangi z za glowy 2s
Biceps: Uginanie ramion ze sztanga 2s
Triceps: Wyciskanie sztangi wasko 2s


I teraz pytanie, bo wszystko czuję po sobie, najbardziej chyba ten przysiad po treningu poza klatką. Jestem początkującym po zrobieniu tego zestawu czuję zmęczenie mięśni poza klatą, zastanawiałem się czy by jeszcze nie dołożyć jakiegoś ćwiczenia na klatę?

Kolejne pytanie to ile czasu przerwy robić pomiędzy, seriami danego ćwiczenia a pomiędzy przejściem na inne ćwiczenie?

No i ogólnie czy to dobry trening?

No i pytanie jeszcze dlaczego nie ma nic na brzuch?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 42 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 423
Plecy: Wiosłowanie sztanga 3s

Proszę was o zmianę tego ćwiczenia na inne, nie potrafię go wykonać dobrze technicznie, chyba nie potrafię, niby nie jest ciężko puki nie zaczynam zwracać uwagi na to czy mam proste plecy, nie umiem się tak ustawić aby mieć prosto, znaczy chyba sam nie wiem, ćwiczę sam i mam problem z tym, bo jak mi za lekko idzie to się mi wydaje, że źle to robię, a jak znowu wyprostuję plecy to nie umiem się tak wygiąć równolegle do podłogi, a jak już się wygnę to zrobię max 4 podciągnięcia i albo tracę równowagę albo siły LOL help me mój staż równa się praktycznie zero, ale udało się jakoś to umęczyć, ale znowu czułem, przez jakąś godzinę po treningu ból kręgosłupa :D więc chyba coś źle robię z tym wiosłowaniem, najlepiej było by zmienić to ćwiczenie na inne jakieś dające te same efekty?


No i jeszcze pytanko odnośnie oddechu, słyszałem, że jak się człowiek nie nauczy oddychać podczas ćwiczeń siłowych to może mieć problemy zdrowotne? Jakaś niewydolność? Problemy z krążeniem? z ciśnieniem? Ja mam problem bo jak skupiam się na oddechu to znowu nie wiem ile już powtórzeń zrobiłem a ile jeszcze mam zrobić, a jak znowu skupiam się na liczeniu to raczej oddycham nie tak jak powinienem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
1. nie ma martwego ciągu
2. wyciskanie rób na płaskiej
3. wyciskanie w staniu sprzed klatki (chyba nie siedzisz, co? )
4. biceps - drążek
5. triceps - poręcze

4,5 - po jedno ćwiczenie na jednym treningu (zrób sobie A i B)
martwy ciąg możesz robić na zmianę z wiosłem (A i B)

Przerwy 1-2 min. Brzuch robisz sobie fakultatywnie na koniec treningu, jeśli Ci się chce. Podobnież łydki.

Zmieniony przez - radosuaf w dniu 2008-06-25 00:14:01

Półmaraton w 1:57:11! :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6441 Napisanych postów 62193 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776559
radosuaf dał spoko zmianki

jednak ja stosowałbym zamiennie siady z martwym ciągiem ich połączenie na jednym treningu jest dość wymagające

Co do klatki czujesz z męczenie w innych mieśniach??? opisz sposob wykonania

jesli chodzi o mnie brzuch po każdym treningu i łydki też



pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 42 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 423
Co do klatki czujesz z męczenie w innych mieśniach??? opisz sposob wykonania

Nom jestem dzień po treningu no i czuje przede wszystkim na barkach i grzbiecie wczorajsze ćwiczenia. Na nogach i bicu też, pewnie na tricu też ale nie umiem tego rozróżnić teraz, czy mnie tric próbuje boleć czy bic Na klacie jakoś nic nie czuje, tak jak bym jej nie ćwiczył wcale, albo po prostu za mało dostała po dupie albo to objaw początkującego, tak słabo rozwinięta klata, że nawet nie czuć na początku jak się ją ćwiczy


4. biceps - drążek
5. triceps - poręcze

4,5 - po jedno ćwiczenie na jednym treningu (zrób sobie A i B)


No na razie sobie to podaruje, bo po pierwsze w domu ćwiczę i nie mam poręczy ani drążka. A po drugie wydaje mi się, że chyba skoro odczuwam dzień po treningu ramiona i nawet coś na przedramieniu czuje, to chyba jest ok? chyba, że się mylę?


martwyciąg możesz robić na zmianę z wiosłem (A i B)

Ok na jutrzejszym treningu, zrobię martwy ciąg na ugiętych nogach.

3. wyciskanie w staniu sprzed klatki (chyba nie siedzisz, co? )

Jeśli chodzi Ci o wyciskanie sztangi z za głowy lub wyciskanie wąsko to oczywiście robiłem obydwa ćwiczenia na stojąco. Żadnego innego "wyciskania" nie mam w swoim planie które mógłbym na stojąco robić.


2. wyciskanie rób na płaskiej


No dobra, na następnym treningu zrobię na klatę, wyciskanie na płaskiej.


Dodam sobie jeszcze do ćwiczeń, coś na łydki i na przedramiona?

I pytanko czy np. brzuch mogę ćwiczyć codziennie?
1. Skłony w leżeniu płasko http://www.kulturystyka.pl/atlas/brzuch_pliki/image005.gif
2. Unoszenie kolan w leżeniu płasko http://www.kulturystyka.pl/atlas/brzuch_pliki/image012.gif

Czy te ćwiczenia są dobre i obejmują wszystkie mięśnie brzucha? I czy mógłbym wykonywać je codziennie na masówce? Wtedy bym mógł codziennie jeść normalnie posiłek przed treningowy i po treningowy z wyjątkiem takim, że normalne FBW wykonywał bym co drugi dzień, a brzuch robił bym codziennie, w dni treningowe zaraz po FBW?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6441 Napisanych postów 62193 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776559
Więc problem tkwi w technice wykonania ćwiczenia

Jeśli bolą Cię mięśnie naramienne to prawdopodobnie ich przedni akton. Podczas wykonywania wyciskanie łopatki muszą przylegać do ławki i dodatkowo muszą być sciągnięte mocno do siebie to spowoduje że barki cofną się do tyłu i odciąży to przedni akton mięśni naramiennych a zaangażuje do pracy mocniej mięsień piersiowy.

Ćiwczenia na brzuch ok jednak atakuję tylko proste mięśnie brzuch dobrze by było dołóżyć coś na skośne mięsnie brzucha .
Np ćwiczenie bardzo podobne do pierwszego z tym że w leżeniu na boku

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
Na brzuch najlepsze są ćwiczenia na drążku moim zdaniem. W przeciwieństwie do rion10 uważam, że przysiady powinny być na każdym treningu(ale na pewno martwy ciąg nie zaraz po nich), ale to już zależnie od Twojego uznania.
Co do łydek, jednym rosną od samych przysiadów, innym nie. sam zobaczysz.
Brzuch jest wystarczająco trenowany w innych ćwiczeniach, uważam, że nie ma potrzeby robienia go tak często. Ale raczej nie zaszkodzi.

rion10 ładnie podsumował problem klatki, na skosie również bardziej atakujesz ramiona. Więc rób płasko.

jeśli chodzi o bic/tric to przy Twoich ćwiczeniach będziesz je czuł, ale już nic innego nie poćwiczysz - co innego drążek (dodatkowo plecy) i poręcze (dodatkowo klatka)

Martwy ciąg rób klasyczny.

Pozdro.

Zmieniony przez - radosuaf w dniu 2008-06-25 08:54:58

Półmaraton w 1:57:11! :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6441 Napisanych postów 62193 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776559
Ja tam jestem sceptyczny do połączenia siadów i ciągów na jednym treningu.

Jeśli autor prosi o poprawę treningu znaczy ze jest początkujący więc prostowniki i odcinek lędźwiowy może nie być gotowy na takie przeciążenia więc tutaj kwestia sprawdzenia w praktyce

Ale zalecam ostrożność

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 42 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 423
Dzięki Koledzy

Tak jestem początkujący i to bardzo


rion10 ładnie podsumował problem klatki, na skosie również bardziej atakujesz ramiona. Więc rób płasko.


Aha nom to w takim razie to wyjaśnia dlaczego tak ramiona czuję po tym treningu.


jeśli chodzi o bic/tric to przy Twoich ćwiczeniach będziesz je czuł, ale już nic innego nie poćwiczysz - co innego drążek (dodatkowo plecy) i poręcze (dodatkowo klatka)

Nom postaram się załatwić sobie za niedługo jakiś drążek i poręcze, teraz i tak pewnie nie dał bym rady zbyt dużo na nich zrobić, jak już mówiłem dopiero zaczynam


Martwy ciąg rób klasyczny.


Jaki to jest klasyczny? Nie ten do którego link dałem?

Ja tam jestem sceptyczny do połączenia siadów i ciągów na jednym treningu.

Jeśli autor prosi o poprawę treningu znaczy ze jest początkujący więc prostowniki i odcinek lędźwiowy może nie być gotowy na takie przeciążenia więc tutaj kwestia sprawdzenia w praktyce


Ja też jestem sceptyczny, przynajmniej na razie, jak zacznie mi się nudzić na treningu i wszystko będzie dla mnie bardzo lekkie i bezproblemowe, to może wtedy będę robił to i to na jednym treningu? No chyba, że lepiej jednak zacząć od razu? Zrobię co każecie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6441 Napisanych postów 62193 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776559
nie łącz na poczatku stosu je zaminnie

Podgląd ćwiczeń masz w Atlasie ćwiczeń

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 42 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 423
Mam dysproporcje na bicu, widać, że prawy jest większy od lewego, a dodatkowo czuje, że prawą rękę mam mocniejszą od lewej Jestem praworęczny.

Lepiej będzie zostawić ćwiczenie na bic:
Biceps: Uginanie ramion ze sztanga 2s
Czy może lepiej robić na zmianę, na jednej sesji hantelkami uginanie ramion a na drugiej sztangą?
Czy może całkowicie zrezygnować, ze sztangi i wtedy się wyrówna?
A może dodać jakieś ćwiczenie z hantelkami dodatkowe?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6441 Napisanych postów 62193 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776559
zostaw sztangę choć mozna dodać ćwiczebnie bardziej wszchstronne np odciąganie na drążku podchwyt

jeśli już to daj jednego ćwiczenia dwie serie

Tak jest czesto dysproporcje rzecz normalna wszystko wróći do normy

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW do poprawy

Następny temat

Split dla kobiety - proszę o ocenę!!!

Wiecej