SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

elementy treningowe

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1167

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 301 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3698
mam pare pytań odnośnie mojego treningu,wlasciwie to niezawzse robie to co mam rozpisane,czasami robie to na co mam ochotę ale w ciągu tygodnia cwicze wszystkie partię mięsniowe.
1.czy sa jakies przeciwskazania do cwiczenia bica i trica tego samego dnia?
2.Jak wazne jest wyciskanie sztangi głową w dół? (klatka)
3.Czy wyciskanie sztangi nad głowę siedząc mocno obciąza kręgosłup? (barki)
z góry dzieki za odpowiedz,sogi polecą, mam abonament

"powiedz mi dobre słowo albo nie mów nic"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 190 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5085
1) nie ma przeciwwskazan do trenowanie tych grup na jednym treningu..sam tak robie i naprawde ciekawe efekty
2)mniej wazne ja tego nie robiei jestem zadowolony
3)mniej obciąży ci kregosłup jak ustawisz ławeczke pionowo i sie oprzesz plecami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1642 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16357
1. Nie ma zadnych przeciwskazan aczkolwiek niektorzy twierdza ze lepsze efekty ma sie przy cwiczeniu trica z klatka a to dlatego ze panuje opini ze jak cwiczysz biceps a pozniej triceps to napuchniety biceps nie pozwala rozwinac pelnego zakresu ruchu cwiczeniom na triceps, wiec jesli cwiczysz w jednym dniu biceps i triceps to zacznij od tricepsa.
2. Wyciskanie sztangi w dol jest ukierunkowane glownie na rozwiniecie miesni dolnej parti klatki piersiowej jesli masz slabo ta partie rozwinieta to mozesz cwiczyc tak ale wyciskanie na plaskiej lawce angazuje do cwiczenia wszystkie miesnie klatki piersiowej.
3. Z tego co sie orientuje raczej nie powinno sie opierac o nic przy tym cwiczeniu, najlepsza pozycja naturalna. a co do kregoslupa to nie jest to cwiczenie dla niego bardzo bolesne bo przeciez robisz to na siedzaco, nie pochylasz sie ze sztanga itp. a to cwiczonko jest bardzo dobre.

"Dzisiaj jestem mały, jutro będe duży"
Najlepsze wg was stacki kreatynowe - ankieta http://www.sfd.pl/temat245224_strona1/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 130 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1381
Czarnyy, co do pkt. 3 zgadzam się, jeżeli ciężar nie jest zbyt duży. Inna sprawa, to określenie co to takiego "zbyt duży ciężar" Poza tym, zauważ, że przy tym ćwiczeniu ludzie mają tendencję do cofania klatki, co powoduje zwiększenie obciążenia odcinka lędźwiowego kręgosłupa, więc ławeczka z prostym oparciem, może służyć do tego, żeby zorientować się, jaka część pleców znajduje się jeszcze w swojej anatomicznej pozycji. Po prostu czujesz, czy odrywasz plecy od oparcia...

Internal Brain Error !
Smash Your Head against the wall to Reboot.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1642 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16357
Razorus popieram cie oczywiscie :) chodzi mi o to ze jesli ciezar dobiera sie stopniowo i caly czas pamieta o dobrej technice to oparcie nie jest zbytnio potrzebne, tak mi sie przynajmniej wydaje.

"Dzisiaj jestem mały, jutro będe duży"
Najlepsze wg was stacki kreatynowe - ankieta http://www.sfd.pl/temat245224_strona1/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 1293 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7539
1. tak jak Czarnyy
2. tak jak Czarnyy
3. jak nie chcesz obciazac kregoslupa to polecam wyciskanie na stojaco, jest troche trudniejsze technicznie, ale nie obciaza kregoslupa w takim stopniu

www.pajacyk.pl - Kliknij w brzuszek Pajacyka,
a pomożesz nakarmić głodne dziecko.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 301 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3698
apropo tric+bic to ja zawsze cwicze w nastepujacy sposób
BIC:
unoszenie hantelek siedzac na ławce skosnej x6
to samo siedzac x12
to samo w opadzie,opierajac sie o laweczke skośną x 24
3 serie,jedno po drugim bez przerw odpoczynkowych,dopiero po wykonaniu po jeden raz kazdego cwiczenia.

następnie TRICEPS:
prostowanie ramion na wyciągu stojąc 8-15 razy/zaleznie od obciązenia
pompki na poręczach Xmax
bez przerw odpoczynkowych jedno po drugim
3-4 serie.

cos dodac cos ując,jak sadzicie??
SOGI polecialy

"powiedz mi dobre słowo albo nie mów nic"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2044 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 23953
Wklej tu moze swój cały plan? bedzie prościej.

Fiacik - mniej obciaza kregoslup, ale mozna popełnic wiecej błedów technicznych przy słabej technice - i w wyniku czego, wyrzadzimy sobie jeszce wiecej krzywdy.

Słuchaj BMB- trzymaj sie zawsze planu! Miesnie by rosnac , musza sie przyzwyczaic do pewnego, stałego układu, wiec bez sensu jest go zmieniac co jeden trening. Tak samo z obciazeniem - nie mieszaj nim. Zwiekszaj wtedy, gdy robisz wieksza niz załozona liczbe powtózen.

x24??24 powtórzenia?? Jesli zalezy Ci na masie - trzymaj sie przedzialu 8-12 powtórzen. Jesli siła - 8-1 powtózen.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wrescie zmienic plan ale na jaki??

Następny temat

Moje zakwasy

WHEY premium