SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

czyzby kontuzja?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2481

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 441 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5290
wszystko zaczelo sie od shrugsow, wykonywanych (jak dla mnie) wysokim ciezarem, sztangielkami po 40 kg, w 4 seriach po 13 powtorzen...
moze nie tyle wysoki ciezar jak na same szrugsy, ale bardziej na podnoszenie ich z ziemii (prawie jak martwy ;p)

na treningu kapturow po podniesieniu tych 80 kg i zaczeciu wykonywania serii poczulem bol kolo prawej lopatki (na plecach)
po dojsciu do domu ciezko mi bylo sie schylac, ruszac, a wiec zrobilem tydzien przerwy od silki (do nastepnego piatku)

w piatek poszedlem na trening jak nowo narodzony, nic absolutnie mnie nie bolalo - chcialem zaczac normalnie robic szrugsy (z powodzeniem przez 2 serie), a podczas wykonywania 3 serii odpuscilem - znow powrocil ten bol (tym razem lzej, nastepnego dnia cwiczylem nogi bez zadnego problemu - bol znow przeszedl)

w poniedzialek cwiczylem klatke, bica, brzuch - wszystko ok
dzisiaj chcialem cwiczyc plecy i na pierwszej serii (PRZYCIĄGANIE LINKI WYCIĄGU DOLNEGO W SIADZIE PŁASKIM) przy 5 powtorzeniu zaprzestalem bo chwycil mnie potezny bol - mimo tego ze byla to seria rozgrzewkowa malym ciezarem...


wiek - 17 lat
staz - rok, bez zadnych kontuzji


reasumujac

przy cwiczeniach klatki, bica, trica, brzucha, nog (na suwnicy, prawdopodobnie przysiady dalyby mi w kosc) nie odczuwam bolu
przy cwiczeniach plecow i kapturow - odczuwam bol

zrobic z 3 tygodnie przerwy w cwiczeniu plecow i kapturow i ostroznie cwiczyc dalej na silce?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 380 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3764
No tak bo żeby cały czas czuć ćwiczone mięśnie trzeba zwiększać inensywność i/lub objętość treningu. Po pewnym czasie dochodzi do sytuacji że dany mięsień jest bardzo obciążony. Wtedy jako zmiana treningu można drastycznie zmniejszyć intensywność i mięśnie jak napisałeś mogą eksplodować - jako reakcja na inny rodzaj treningu.

Ja mam np. problem z barkami, zawsze jakoś nie mogłem ich zmęczyć, no są też za małe moim zdaniem. Robiłem standardowo 12-6 powtórzeń 3 ćwiczenia, po 1 serii na akton. Ale ostatnio postanowiłem troche poeksperymentować i robie powtórzenia w zakresie 12-15, 2 ćwiczenia na tylny akton, potem 2 na środkowy i jedno na przedni. Wszystkiego po 3 serie. Zobaczymy co z tego wyjdzie ale wreszcie są zmęczone i czuje je na drugi dzień, tak że może dobrze trafiłem.

Zmieniony przez - _kostek_ w dniu 2007-06-21 23:12:39

Selekcja naturalna, patrzysz która będzie idealna, ta choroba nie jest uleczalna o nie...hehe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14678 Napisanych postów 53199 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400739
Napewno musisz to wyleczyc. Czyli przerwa. I jak wrocisz to nie odrazu zucaj sie na duze ciezary jak dziecko na cukierki tylko spokojnie!

Przerwe proponuje na calosci poniewaz zapewne przy innych cw tez jest to "draznione" tylko ty tego nie czujesz

Zmieniony przez - georgu w dniu 2007-06-20 19:30:04

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 94 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4704
Być może problem tkwi w złej postawie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1169 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6480
A co bybyło gdybyś ...
... ćwiczył powiedzmy przez tydzień z mniejszym ciężarem i większą ilością powtórzeń (przy ćwiczeniach, w których występuje ten ból), a z czasem po prostu stopniowo wracał do tego co masz w tej chwili. Wydaje mi się to lepsze wyjście niż w ogóle odpuszczenie. /

... znowu polubiłem żelastwo.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Miałem pdobny ból , z tego co potrafiłem zlokolizowac ból to bolała dolna częsc czworobocznego jakby wzdłóż łopatki.Wyluzowałem z cięzarem smarowałem maścia i przeszło.
Kiedys miałem tez ból jakby pod łopatką ale to takie kłucie doszło do tego ze nie mogłem wziąc głębokiego wdechu bo kuło strasznie poszedłem do lekarza a on przepisał mi jakieś środki rozkurczowe (stosowane przy parkinsonie) na poczatku sie śmiałem ale chyba jego diagnoza była słuszna stwierdził ze miałem przykurcz mięśnia i to powodowało ból. Po trzech dniach zażywania tych środków ból ustąpił i jest spoko

PS Ja bym radził przerwe , ewentualnie zmniejszenie cięzaru pod warunkiem ze przy wykonywaniu ćwiczen nie odczuwasz bólu.Wylecz kontuzje i spokojnie wróc do treningu pozdro życze zdrowia

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14678 Napisanych postów 53199 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400739
Wlasciwie przypominam sobie ze mialem jak rion lecz po regeneracji juz tego nie mam

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
najprawdopodobniej to niestety kręgosłup.

trzeba uważać ze szrugsami - tym bardziej, że te miięśnie nie wymagajją raczej jakichs kosmicznych obciążeń- lepiej naogół reagują na wiekszą liczbę pow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Panowie najgorsze sa takie bóle których przyczyny nie potrafimy zdiagnozowac na szczęscie czasem same przechodzą czasme pod wpływem działania farmaceutyków ale grunt ze znikają życze zdrowia wszystkim aktywnym pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1124 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 23080
a ja przede wszystkim zalecalbym wizyte u lekarza ( dobrego lekarza) bo w tego przypadku urazach naprawde nie ma zartow

.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1169 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6480
Hyhy Kolega kris Tv nie oglada chyba ... Dobrzy lekarze to juz dawno za granica siedza (Ty z prywatnych gabinetow nie licze- bo oni to sie cenia) no wiec zostali tylko Ci zli lekarze, ktorzy tez sie cenia - 5000 zl - najlepiej od razu

... znowu polubiłem żelastwo.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 441 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5290
jestem teraz na etapie redukcji, chyba przerwe wiec szrugsy oraz cwiczenia plecow na 2-3 tyg, ale reszte wolalbym jednak cwiczyc ;p

aeroby na rowerze cisne wiec i obciazenia dla kregoslupa male ;)

Zmieniony przez - noobor w dniu 2007-06-20 22:38:18
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening hantlami

Następny temat

Przeceniłem swoje możliwosci..

WHEY premium