SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Waga wolno idzie w gore a obwody stoja w mejscu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2178

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 103 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1188
Witam mam problem jak wyzej, co robic? waga idzie bardzo wolno ale np w bicepsie nie widze zadnej roznicy co mnie dziwi, bo zawsze rece pompowaly mi sie pierwsze i juz podczas 10 minutowego treningu byly bardzo nabite a teraz nic wymiary stoja w miejscu na miesiac przybywa mi gdzies 0,8 kg na wadze aktualnie mam 71kg wagi 180 cm wzrostu jakies 3 miesiace temu mialem 69, dlaczego tak slabo? dodam ze mam wahania tez na silowni , niekiedy na lawce poziomej umiem wycisnac 75 kg 2-3 razy a nie raz mam problem wycisnac 65-70 kg i caly czas na tej lawce tez stoje w miejscu, dodam ze makro nie licze jem gdzies w granicach 2500 kcal dziennie dieta mniej iecej wyglada tak ze jem 300 g ryzu dziennie ok 150 makaronu, 2 banany , ziemniaki z kurczakiem jakas surowka 6 jajek dziennie jakis twarog , tluszczy najmniej, pracuje 8 h dziennie nie mecze sie za bardzo , praca 1 zmianowa 7-15 Moj plan to klatka bic , plecy tric , nogi barki 3 dni split.Ktos cos doradzi? Moze przeniesc sie na fbw 3-4 x w tygodniu .Co do techniki wydaje mi sie ze jest dobra , na silowni mam trenerow i niekiedy pomoga,doradza jak robic i przez to nabralem troche wprawy,wczesniej to podn oszenie wygladalo to troche inaczej


Zmieniony przez - Bartek615 w dniu 2017-03-25 14:40:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6509 Napisanych postów 62303 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777676

Niestety ale to częsty problem, że masa mięśniowa idzie wolno, a obwody stoją w miejscu lub zwiększają się nieznacznie. Jednak to rzecz całkiem naturalna. Nasze ciało nie jest w stanie budować masy mięśniowej szybko. To proces energochłonny i czasochłonny.

Gdyby nasze ciało było w stanie zbudować 3 kg masy mięśniowej w miesiąc to po roku sensownych treningów na siłowniach byłby same umięśnione dziki bo bylibyśmy w stanie zbudować ponad 30kg mięśni w roku.
Niestety jak idzie "tylko" ok 1kg miesięcznie to można uznać to za bardzo dobry wynik.

Musimy też spojrzeć na budowę masy mięśniowej szerzej. Rozłóżmy 0,8kg miesięcznie na nasze ciało, jaki tego efekt? Nie zobaczymy żadnej różnicy w wymiarach czy zmianie sylwetki. To za mała wartość aby dała realne, zauważalne zmiany. Dodatkowo biorąc pod uwagę, że większość tej masy mięśniowej zgarną duża partie jak plecy czy nogi to na ramiona nie zostaje wiele.

Ale jak weźmiemy pod uwagę rok i prawie 10kg masy mięśniowej to ten progres będzie zauważalny. Budowanie masy i trening siłowy to sport dla cierpliwych osób, niestety tutaj szybkich efektów nie da się osiągać.

Polecamy również: Budowa masy mięśniowej - co musisz wiedzieć?




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-11-09 16:33:05

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Witaj,
Obwód ramienia się nie zmienił, a obwód pasa? Inne wymiary?

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Tak mały przyrost wagi nie musi mieć odzwierciedlenia w obwodach. Z resztą nie możemy być pewni czy faktycznie budujesz masę mięsniową czy tylko się zalewasz tłuszczem.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 103 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1188
obwod pasa ciut skoczyl z tego co widze oraz w udach troche sie poszerzylo ale bez szalu.Mozecie sie smiac ale te wyniki zaobserwowalem po prostu z ciuchow ktore nosze na co dzien teraz widze ze jest ciasno wlozyc mi np te spodnie ktore 2 miesiace temu "spadywaly" :D, troche moj blad bo powinienem sie mierzyc a nie robilem tego na poczatku, tyle moge napisac


Zmieniony przez - Bartek615 w dniu 2017-03-25 17:28:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Skoro pas poszedł to nie koniecznie idziesz w dobrą Stone

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 103 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1188
To może zmniejszyć węgle i dodać więcej białka? Węgla mam ponad 300 białko jakies 80
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 357 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15996
georgu
Skoro pas poszedł to nie koniecznie idziesz w dobrą Stone


Ale z tego co widzę, to nie pas poszedł w górę tylko uda. Sprawdzaj na którą dziurkę się zapinasz bo jeśli "nagle "okaże się, że musisz dorobić dziurkę to jest to niepokojąca oznaka

Więc jeśli pas dalej na tej samej dziurce więc wszystko chyba ok nie trzeba kombinować. Masa idzie powoli, może łapiesz beztłuszczową.

Sorry, dopiero teraz doczytałem, że pas też poszedł...


Zmieniony przez - BANanana w dniu 2017-03-26 09:04:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 103 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1188
Może to trochę źle napisalem ,zapinan na ta sama dziurkę :D ale czuje po prostu w udch ze jest ciasno gdy np się schyle to one trochę "schodzą z pupy :D" ale na udach opina się cały czas dodam że moja mama powiedziałą mi ze"urosły mi trochę nogi " czyli jakas zmiana tam jest ale ja np jej nie widze za bardzo ale np w bicepsie nie widzę żeby się coś zmieniło i co 3 tygodnie zmieniam te plany ciągle bo nie wiem jak wkoncu "dopasować do siebie czy robić split fbw czy push. Tylko czemu u mnie to idzie tak wolno w 3 miesiące przytylem tylko jakieś 3 kg do przodu może wina jest po stronie tAK dużej różnicy między węgla (ok 300) a białkiem (mniej więcej 80) przy wadze 72 kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Napisz jak trenujesz i wklej swój jadłospis z dokładną ilością poszczególnych makroskładników. Wtedy będziemy mogli CI pomóc.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 103 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1188
od 2-3 tygodni jade planem: Klatka bic plecy tric nogi barki

Klatka
wyciskanie plasko sztanga 5s
wyciskanie skos gora sztanga 5s
wyciskanie skos dol/sztangielki 5s
rozpietki brama 5s
wznosy talerza przed siebie 5s
biceps
uginanie stojac sztanga podchwyt 3s
uginanie hantlami naprzemian 3s
Uginanie mlotkowe 3s

Plecy
wioslowanie sztanga w opadzie 5s
drązek 6-8 powtorzen po 5-6 s
przyciaganie wyciag dolny 5s
przyciaganie wyciag gorny 5s
wyciskanie na maszynie 5s
triceps
uginanie hantlem do tylu 3s
hantlem nad glowa 3s
pompki tylem 3s

Nogi
przysiady ze sztanga z tylu 5s
wyciskanie suwnica 5s
wyciskanie prasa 5s
wykroki hantlami 4-5s jak dam rade
uginanie nog tylem na lawce 5s

barki
wyciskanie zza glowy sztanga 3s
unoszenie hantli bokiem 3s
wyciskanie hantlami sprzed glowy 3s
Moje jedzenie wyglada mizernie :D ale po prostu nie mam na tyle funduszy by sobie pozwolic na dopietą diete co bardzo bym chcial zeby to gralo ale jak mowilem.. kasa

7:00
Ryz 150 z jakims jogurtem/sosem
10:00 ( przerwa w pracy) - 5 skibek chleba z jakas wedlina +2 banany
i tutaj dopiero jem o 15 ( nie mam 2 przerwy w pracy) obiad w postaci kurcvzaka z ziemniakami + surowka niekiedy jest to inne mieso np kotlety mielone
17:00 - jajecznica 6 jajek
19;00 Makaron ok 150-200 g z jakims sosem wlasnym
20:30 Ryz 150g + sos wlasny / jogurt
i jeszcze pytanie co powiecie do powrotu fbw ale tym razem 4 dniowego? chcialbym to fbw cwiczyc pon,wtorek - trening, sroda wolne, czw, pt trening , sobota , ndz wolne?



Zmieniony przez - Bartek615 w dniu 2017-03-26 14:49:36

Zmieniony przez - Bartek615 w dniu 2017-03-26 14:50:08
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Którą odżywkę wybrac?

Następny temat

Jak cwiczyc

WHEY premium