SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening 4-dniowy, z priorytetem na klatkę piersiową.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1300

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

17

Waga

72

Wzrost

190

Cel treningowy

Masa, troszkę ponad 80kg i jestem szczęśliwy :)

Staż treningowy na siłowni

7 miesięcy

Uprawiane inne sporty

piłka nożna, siata/kosz,biegi - sporadycznie.

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full osprzęt siłownia

Dieta

Trzymam, może nie ma szału, ale się staram.

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

wada postawy, przebyta choroba Scheuermanna, pogłebiona kifoza odcinka piersiowego

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

obiegówka, split 5-dniowy (z zalecieniem trenera - to nie moje widzimisię)

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

przysiad, MC - wykluczone, dopiero zabrałem się za wolne ciężary, więc nie szaleje z podnoszeniem, nie wiem ile wyciskam max.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1068
Hej :)

Uprzedzam, że zwracam się z tym pytaniem do ludzi, którzy naprawdę mają o tym pojęcie i potrafią swoją racje uzasadnić.
Otóż, ćwiczę już sobie te pół roku pod okiem doświadczonego trenera-fizjoterapeuty, zaczynałem od dwumiesięcznego wstępu - zwykła obiegówka.
Do niedawna robiłem zlecony mi przez Trenera trening 5-dniowy tzn. każda partia raz w tygodniu.(uzasadnienie było takie: krótkie treningi, jedna partia raz w tygodniu=lepszy efekt itp). Problem pojawia się jednak gdzie indziej, widzę po sobie, że nie chodzę tam na daremno, jednak waga pokazuje co innego, mianowicie wałkowane od samego początku 72kg, ew. 73kg jak sobie pojem :) Więc, waga nie ruszyła ani grama... Pare tygodni temu trafił mi się w ręce 4-dniowy split z priorytetem na klatkę, tzn. dwa razy w tygodniu we Wtorek i w Sobotę (cykl leci tak: WTOREK:plecy,ŚRODA:klatka-dół+bic, PIĄTEK:NOGI+TRIC, SOBOTA:klata+barki). Czy przy moich "walorach" fizycznych jest sens trenować klatkę dwa razy w tygodniu? Zaznaczam, że jest to trening jednego z trenerów na siłowni do której chodzę i ufam im jeśli chodzi o dobór treningu, a jeśli już mam im wejść w kompetencje to dajcie mi aby konkretne argumenty, nie typu: klatke zmęczysz, leszczyku. Albo, co najgorsze, "weź nie rób tego treningu, zrób se nowy, ten jest do ****" :)
Aha, co do samego treningu:
1.WTOREK: Plecy
a)
Podciąganie na maszynie ze wspomaganiem.(nachwyt,szeroko) 4X12
b)
Wiosłowanie leżąc (ze względu na kręgosłup) 4X12
c)
Ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki 4X12
d) j/w z uchwytem V .
e) opad z ciężarem (nie mogę wykonywać MC z uwagi na kręgosłup, więc na prostowniki grzbietu wybrałem to ćwiczenie)

2.ŚRODA (Klatka piersiowa(dół)+biceps.
a) Wyciskanie na ławeczce płaskiej sztangą. 4X10
b) Wyciskanie na ławeczce płaskiej sztangielkami 4X10
c) Rozpiętki 4X10
d) Ugianie ze sztangą stojąc 3X10
e) Modlitewnik 4X10

3.PIĄTEK (Nogi+triceps)
Tutaj zaznaczam, że nie mogę wykonywać ŻADNYCH ćwiczeń obciążających kręgosłup osiowo tj. przysiady ze sztangą, wypychanie na suwnicy.
Pomimo tego staram się robić na maszynach co mogę, wiem że efekty będą marne, ale zawsze coś.
a) Maszyna na czterogłowy(wyprost siedzc) 4X12
b) Maszyna na dwugłowy(zginanie leżąc) 4X12
c) Odwodziciel 4X12
d) Przywodziciel 4X12
e) Prostowanie ze sznurkiem przy wyciągu górnym 3X12
f) Francuskie 3X12
g) Maszyna do pompek na poręczach 3X10

4.SOBOTA (klatka piersiowa(góra)+ barki)
a) Wyciskanie na ławeczce skośniej(30st) sztangą. 4X10
b) Wyciskanie na ławeczce skośniej(30st) sztangielkami 4X10
c) Rozpiętki (też na skosie) 4X10
d) Wznosy sztangielkami 4X12
e) Maszyna Smitcha (kąt: prawie pion) wypychanie. 4X12
f) Przyciąganie sztangi wzdłuż tułowia 4X12.

Proszę o potwierdzenie czy ma sens robienie klatki dwa razy w tyg, jeśli nie, to także proszę o poprawę planu, zależy mi szczególnie na rozwoju klatki, no i chciałbym chodzić minimum te 4 razy, jeśli ktoś poprawiłby mi na pięciodniowy - nie pogardzę. :)

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi :D
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
Masz wadę postawy która uniemożliwia trenowanie klatki w pełnym i zdrowym zakresie.

Na bank masz wywalone barki,rozjechane łopatki i przykurczoną klatkę.
Musisz udać się do ortopedy/fizjoterapeuty po odpowiedni program korekcyjny i wdrożyć go do treningu.Ponadto w treningu siłowym muszą-przynajmniej przez jakiś czas-dominować ruchy typu PULL z mocną retrakcją łopatek.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1068
Zwiedziłem już 3 ortopedów, w tym jednego dziecięcego, żaden nie zabronił chodzenia na siłownie, jedynie tak jak już pisałem, ćwiczeń obciążających kręgosłup osiowo, z góry. MC, Wiosłowanie, Przysiady nawet wykroki wyeliminowałem. Tak samo pisałem już, że ćwiczę pod okiem fizjoterapeuty, więc nie wiem co to za rada, żeby sie do niego udać. Aby nie było tak łatwo, pięć dni w tygodniu jeżdżę na rehabilitacje, gdzie pod okiem kolejnego fizjoterapeuty wykonuje ćwiczenia, właśnie na te
ronie220
wywalone barki,rozjechane łopatki i przykurczoną klatkę.

Pisałem także, że zależy mi na masie, a tutaj czytam "w treningu siłowym", chyba czegoś nie rozumiem :)



Zmieniony przez - shadegard w dniu 2013-03-17 21:30:31
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening do oceny

Następny temat

Trening, dieta, aeroby

WHEY premium