SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Split 2x tydz.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1138

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 38
Cześć !

Zdecydowałem założyć się konto ponieważ postanowiłem wziąć się za siebie a co za tym idzie pewnie będę miał wiele pytań do Was -czyli osób mądrzejszych ode mnie ;)

Może na początek wkleję tabele i uzupełnię niezbędne dane:
Wiek: 20
Waga: 65
Wzrost: 180
Cel do osiągnięcia: Masa
Staż: Ciężary zacząłem podnosić w wieku 16 lat i trwa to do tej pory, lecz ze sporymi przerwami. Najdłuższy ciąg to ok 4miesięcy.
Aktywność fizyczna: Marsz do samochodu.
Wyciskanie na płaskiej: rekord 55kg.
Przysiad: 55kg.
Wyciskanie na barki i MC nie są mi znane.
Dostęp do sprzętu: Ławeczka płaska i skos dodatni, hantle, gryf łamany, prosty, drążek.
Suplementy: Posiadam kreatynę na cykl ok. 5tyg. oraz 3-4kg odżywki węglowodanowej.
Stan zdrowia: Brak przeciwwskazań.
Dieta: Obecnie brak, wpierw chce powoli zmienić swoje przyzwyczajenia, wykluczając słodycze, chipsy itp. Staram się jeść 5-6 posiłków dziennie i wykluczam żywność niezdrową. Jeżeli przebrnę przez to, wtedy postaram się coś ułożyć.


Ostatni swój kontakt z ciężarem miałem ubiegłej zimy, wtedy trenowałem Split 2x tydz.(A-B-W-A-B-W-W)

Tak wyglądał plan :
A:
Klatka
Wyciskanie gryfu na płaskiej: 3x 10-8-6
Wyciskanie gryfu skos dodatni 2x 10-8
Rozpiętki: 2x 10-8
(Na następny tydz. zamieniałem gryf na hantle, po to aby mocniej zaangażować mięśnie wewnętrzne.)

Triceps
Wyciskanie gryfu na płaskiej wąski chwyt 2x 8-6
Wyciskanie francuskie 2x 10-8

Barki
Unoszenie hantel do przodu 2x 15-12
Unoszenie hantel na boki 2x 15-12
Jakieś ćwiczenie na tyle aktony
Unoszenie sztangi do brody 2x 8

Przedramię
Nawijanie gryfu 2x max

B:
Plecy:
Podciąganie na drążku szeroki chwyt do karku 2x max
Podciąganie na drążku szeroki chwyt do klatki 1x maax
Wiosłowanie sztangą 2x 10-8
Szrugsy 2x 10-6

Nogi:
Przysiad 2x 10-8
Wykroki 2x 8-6
Unoszenie na palcach 2x max.

Biceps:
Zgięcia ramion ze sztangą 2x 12-10
Zgięcia ramion z hantlami 2x 8 (Ze skrętem)
Zgięcia ramion z hantlami 1x 8 (chwyt młotkowy)

Oczywiście nie zapominam o rozgrzewce przed jak i po treningu.


I tutaj zaczynają się pytania:
1) Dalej mogę trenować takim planem czy zalecacie jakieś zmiany ?
2) W czasie gdy na nowo rozpocznę trening to zacząć brać kreatynę+ odżywkę czy zostawić je na zastój?
3) Ile czasu mam trenować takim planem ?


Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 38
Hm... przyzwyczaiłem się do tego planu ;D I myślałem, że będę mógł dalej nim ćwiczyć a co najwyżej zostaną wprowadzone jakieś małe zmiany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6019 Wiek 17 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 35589
Planu nawet nie czytałem, ale:

Czy daje to jakieś efekty? Jeżeli rośniesz, przybierasz na wadze i mięśnie rosną proporcjonalnie, to niczego nie trzeba zmieniać... teoretycznie. Bo patrząc na Twoje wyniki siłowe po takim czasie jest kieeeepsko. Proponowałbym coś znacznie prostszego od splitu, mianowicie FBW z SAMYMI podstawowymi ćwiczeniami. Odżywki sobie daruj, zdecydowanie zbyteczne. Weź się za porządne żarcie, a masa będzie.

"In the end, everybody bleeds the same"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 458 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 13618
J/W + plan padaka straszna.
https://www.sfd.pl/FBW_Masa,_ocena,_poprawa-t731298-s2.html
Tym bym robił.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 38
Jeżeli ćwiczę to efekty są, tylko problem leży w tym, że często zaniedbywałem treningi i waga spadała a jak wiadomo pózniej ciężko wrócić do formy. Z dietą nie chcę się rzucać od razu na głęboką wodę, wolę powoli przystosowywać swój organizm do zmian.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 38
Abewu: Mógłbym bardziej rozbudować swoją wypowiedz ? Tzn. Dlaczego Twoim zdaniem plan to padaka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 74 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5165
Bo to zbyt dużo ćwiczeń w jeden dzień 3 partie i w każdym 3-5 ćw?? Mówisz że ćwiczysz od 4 lat i 55kg na klate?!!? Nie oszukując Nikogo moja 15letnia siostra sobie dla ZABAWY chodzila ze mna przez 2 miesiace i wyciskala 45kg rozumiesz?? Ona 2 miechy kobieta 45kg-------- Ty Mezczyzna 4 lata ćwiczeń 55kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 458 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 13618
Złe łączenie partii, objętość na małe partie, brakuje dobrych ćwiczeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 74 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5165
Właśnie chciałem napisać to co kolega wyżej a poza tym co to są 2 albo 3 seria na klatę podstawowe ćw to ty nawet jej porządnie nie rozgrzejesz krew nie zdąży tam dopłynąć ;P Weź sobie podstawowe FBW i ćwicz ze 2-3 miechy to te 55kg to będzie twoja 1 seria... Trzymaj mieche i będzie 1000 razy lepiej niż teraz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 38
Pierwsze dwa lata ćwiczyłem na maszynach, wtedy nie ważyłem nawet 50kg. Dopiero po 18 roku życia zacząłem ćwiczyć na wolnych ciężarach i na wstępie wyciskałem 30 kg. mówię o poprawnych powtórzeniach ;) Po jakimś czasie doszedłem do 40 i przestałem ćwiczyć... teraz robie serie na ciężarze 55. Jednorazowo wycisnę 75 ale co z tego...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 38
Trening ten z takimi łączeniami znalazłem na forum i był rozchwytywany. Jak go odszukam to podam link. Dobre ćwiczenia, czyli jakie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 74 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5165
Przeczytaj ten temat pierwszy post to twoje ćw na start czyli tylko bazowe ćw które są robione 3 razyy w tyg + na koniec lydki czy brzuch i

https://www.sfd.pl/Plan_traktora_FBW-t881726.html 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na rzeźbe (rozpiska) POMOCY

Następny temat

Ocena planu na mase :) będe wdzięczny za wszelki poprawki

WHEY premium