SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie do Gorala

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 18845

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4429 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32976
Oliwa z oliwek ma znaczna przewage tluszczow nienasyconych a olej z pestek winogron NNKT omega-6 Ja jako jeszcze procz oliwy polece ci olej lniany bardzo duzo Omega-3

Jezeli chcesz cos zmodyfikowac w treningu to pokaz nam dotych czasowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 161 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 868
Modyfikacja na celu tylko i wyłącznie "zaskoczenie mięśni", bo przez 2 miesiące chyba się już przyzwyczaiły, prawda? Skoro więc teraz robiłam po 4 serie po 12 powtórzeń, to zmiana na 5 serii po 10 powtórzeń ma sens? czy lepiej robić serie 12, 10, 8 i dokładać obciążenia, bądź zdejmować. Tego typu kombinacji jeszcze nie robiłam, więc zupełnie nie mam pojęcia jakby to mogło wyglądać. Do tej pory robiłam serie na takich samych obciążeniach, chyba, że w jakimś gorszym dniu nie miałam siły dokończyć serii, wtedy zdejmowałam sztabkę.

zero szacunku dla formy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4429 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32976
Tak to prawda przez 2 miesiace miesnie zdazyly sie przyzwyczaic i dobrze, ze pomyslalas nad zmiana treningu
Modyfikacje mogly by polegac np. na zmianie ilosci seri badz wykonywanych ruchow - Zeby zaskoczyc miesnie nie potrzeba duzo - czasem wystarczy zmiana kolejnosci wykonywanych cwiczen i uzyskujemy nie spotykane do tand napiecia
Mysle, ze modyfikacjie powinny byc komplexowe [nie za duze ok.15% ] ale dotyczace tez zmiany niektorych cwiczen, sposobu ich wykonywania badz stosowaniu roznych metod treningowych.
Mozesz sprobowac piramidki badz 5serii jednego cwiczenia po 10 ruchow.
Jak mozesz to rozpisz nam trening
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1492 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9859
-jesli jest tak jak piszesz to możesz zmienić pare ćwiczeń na inne lub zmienic ewentualnie kolejność ( ale nie zapominając o tym że trening powinno się zaczynać od ćwiczeń podstawowych - kiedy mamy najwięcej siły ) serie zostaw tak jak były ( nie potrzeba w twoim przypadku robienia az 5 seri ) progresja jak najbardziej

...>>>>>>>>> ..The Olny Dead Have Been The End Of War..<<<<<<<<<...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45379
hmmmmm

Ja bym raczej sie zastanawiał nad zwiekszeniem liczby powt do 15. Wchodząc w zakres 8-10 jesteś już w zakresie powt stosowanych przy treningu na mase. Oczywiście jeśli je zastosujesz nie przybierzesz nagle niewiadomo jakich mięśnii ale chcąc zgubić zbedne kg i ogólnie wyszczuplić sylwetke lepiej nie dawać mięśniom stymulacji do wzrostu, w dodatku masz tendencje do przybierania na wadze a na nogi chcesz robić superserie - odradzam wiec 8-10
robiąc 15 powt zużyjesz wiecej energii i tym samym - potencjalnie wiecej tłuszczu spalisz

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 161 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 868
Staram się program ćwiczeń zmieniać własnie co 2 miesiące
Soldierr co to znaczy " w moim przypadku"? Wcześniej robiłam 6 serii po 8 powtórzeń i efekty dały się zauważyć
Kolejność ćwiczeń? Czyli jak na przykład robię plecy, to zamienić ściąganie drążka z przyciąganiem na maszynie? Bo prostowniki grzbietu to podobno zostawia się na koniec (tak właśnie robię).
Zmiana ćwiczeń - wyciskanie francuskie na triceps jedną ręką, chcę zamienić na dwie ręce, albo ściąganie na wyciągu jedną ręką, na dwie ręce z liną.
Program ćwiczeń?
1 dzien - klatka, brzuch + aeroby
2 dzien - plecy, triceps + aeroby
3 dzien - same aeroby
4 dzien - nogi
5 dzien - barki, biceps + aeroby
5 dzien - rowerek
Na tygodniu najczęściej chodzę na aerobik, ale czasami zamieniam go na rower, bądź stepper. Czasami nie mam czasu oczywiście, ale co najmniej 3 razy w tygodniu robię aerobowy.

zero szacunku dla formy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45379
Radziłbym dać klatke razem z tricepsem - trenowanie dzień po dniu tricepsa nie jest najlepszym rozwiązaniem
(chyba że na klatke nie robisz ćwiczeń złożonych - wtedy OK)

proponowane przez Ciebie zmiany ćwiczeń są OK

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4429 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32976
Moglabys np. teraz takie ustawianie wyprobowac
1 dzien - klatka, biceps + aeroby
2 dzien - nogi, brzuch
3 dzien - same aeroby
4 dzien - plecy + aeroby
5 dzien - barki, triceps + aeroby
6 dzien - rowerek

Badz bardziej kombinatorski
1 dzien - klatka, brzuch + aeroby
2 dzien - czworoglowy uda + biceps + aeroby
3 dzien - same aeroby
4 dzien - grzbiet + dwuglowy uda
5 dzien - barki, triceps + aeroby
6 dzien - rowerek
[lydki dodasz w 2,4 badz 5 dniu - jak ci lepiej pasuje - ja bym dodal w 5 ]

Proponuje tez zwiekszyc czestotliwosc trenowania brzucha - bardzo dobre rezultaty zauwazam dodajac po trening aerobowym spiecia [45 min rowerka pozniej przez 15 min spiecia - krata normlanie wyskakuje z ciala ]

Proponuje ilosc seri zmniejszyc do 3 w cwiczeniu [pierwsze cwiczenie na dana grupe miesniowa po 8 powtorzen - czas przeryw miedzy seriami 2 min, a kazde nastepne po 15-20 powt w serii czas przeryw miedzy seriami 30 sek. - pozowli to na utrzymanie masy i sily miesni a takze zadziala korzystnie na redukcje tkanki tluszczowej ]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4202 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31691
1 dzien - klatka, brzuch + aeroby TUTAJ DAJ TRICEPS
2 dzien - plecy, triceps + aeroby TU MOGĄ BYC SAME PLECY, EWENTUALNIE DAJ BARKII
3 dzien - same aeroby
4 dzien - nogi
5 dzien - barki, biceps + aeroby
5 dzien - rowerek

mozesz dac brzuch jeszcze raz w tygodniu, aeroby ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 161 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 868
Brzuch jest tak natutarlny, że o nim zapomniałam napisać. Męczę go prawie codziennie na siłowni i często na aerobiku. Jeśli chodzi o nogi, to dwugłowy, czworogłowy, przywodziciele, odwodziciele i pośladkowe zajmują mi tyle czasu i energii, że nie ma już możliwości zrobienia czegokolwiek innego. Bywa, że nie mam po nich siły na aerobik. Teraz będziecie krzyczeć, ale łydek nie robię w ogóle, bo jestem ze swoich wściekle zadowolona
Przy kombinacji: 8; i dwie serie po 15-20 co z obciążeniem?
Czemu nie mogę robić superserii na nogi? Po aerobikach, spinningach, rowerkach i stepperach moje nogi raczej nie dają się zaskoczyć normalnymi ćwiczeniami, reagując niekiedy lekkim zmęczeniem (zakwasów brak), dlatego pomyślałam, że dam im popalić...

zero szacunku dla formy

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

START W ZAWODACH - krok po kroku

Następny temat

Cykl masowy za około 300zł oraz do tego dieta

WHEY premium