SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w "diecie" na redukcje

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1126

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 498
Witam

Mam 180 cm wzrostu, ważę 82kg, na siłowni ćwiczę pół roku, wcześniej ćwiczyłem rok własnym ciężarem i hantelką 10kg Był to "amatorski FBW"
Ćwiczę na siłowni 4 dni w tygodniu
Pon Klatka-Triceps
Wt Barki-Biceps
Czw Nogi
Pt Plecy-Przedramiona
Do tego od 1,5 tyg zacząłem jeździć na rowerze. Mam zamiar jeździć 3-6 dni w tygodniu, traktuje tą jazdę na rowerze jako godzinne cardio.
Staram się trzymać "dietę" Jem 5-6 posiłków dziennie, pije samą wodę.
Przykładowe śniadanie to: 250 ml mleka "swojskiego" prosto od krowy + dwa małe banany.
Drugie śniadanie: Omlet z 3 jajek 100 ml mleka "swojskiego" pół puszki 65 g tuńczyka z puszki kromka chleba razowego i 40 g brokuła surowego.
Obiad: 1/3 szklanki ryżu 1 smażona na oliwie z oliwek pierś z kurczaka do tego brokół surowy powiedzmy z 100g czasami zamiast piersi stek wołowy tak z 250g albo łosoś o podobnej wadze zdarza się też wieprzowina.
Przed treningiem Podobne jedzenie jak w obiedzie.
Po treningu 250 ml mleka "swojskiego" 2 banany 125 g twarogu chudego kilka borówek amerykańskich i kilka truskawek.
Na kolacje jem jeden serek wiejski 200g i 65g tuńczyka.
Waga mi spadła o 4 kg ale brzuch nadal jest. Jestem zainteresowany jakimiś radami na temat mojego odżywiania.
Co ewentualnie zmienić?
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam :)

Zmieniony przez - aente w dniu 2013-07-11 20:04:00
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
bzdury opowiadasz. w potreningowym jak najbardziej pewna ilosc tluszczu jest korzystna. poczytaj sobie na forum lub na PT

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 464 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4904
Przykładowe śniadanie to: 250 ml mleka "swojskiego" prosto od krowy + dwa małe banany. daj jakieś węglowodany złożone zamiast bananów, mogą być płatki owsiane na mleku. do tego jakieś białko np z 3 jajka.
Drugie śniadanie: Omlet z 3 jajek 100 ml mleka "swojskiego" pół puszki 65 g tuńczyka z puszki.
Obiad: 1/3 szklanki ryżu 1 smażona na oliwie z oliwek pierś z kurczaka do tego brokół surowy powiedzmy z 100g czasami zamiast piersi stek wołowy tak z 250g albo łosoś o podobnej wadze zdarza się też wieprzowina.
Przed treningiem Podobne jedzenie jak w obiedzie.
Po treningu 250 ml mleka "swojskiego" 2 banany 125 g twarogu chudego kilka borówek amerykańskich i kilka truskawek. po treningu daj to samo co przed treningiem. może być więcej ryżu.
Na kolacje jem jeden serek wiejski 200g i 65g tuńczyka.

dodaj do swojej diety zdrowe tłuszcze- olej rzepakowy/oliwa z oliwek pite na zimno, orzechy włoskie, migdały, jaja, tłuste ryby. jedz dużo warzyw w każdym posiłku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 466 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 31821
Ps.dodam swoje 5 groszy. - Duzo lepiej jak dasz oliwe z oliwek a nie jakis rzepakowy. a serek wiejski to słabe zrodło białka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 498
Białka z jajek myślę że zastąpię odżywką białkową, do tych brokuł które jem do posiłków dorzucać jeszcze jakieś warzywa? jak tak to jakie? dużo tej oliwy z oliwek pic? w jakich porach? czy może do każdego posiłku zjeść łyżeczkę oliwy z oliwek?

@edit
Co jest lepszym źródłem białka od serka wiejskiego?
Może na kolacje zamiast serka wiejskiego zjeść 200g twarogu chudego?


Zmieniony przez - aente w dniu 2013-07-11 20:41:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 466 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 31821
Białka z jajek to najlepsze jakie moga byc , wchłaniaja sie w całosci i je zostaw. a odzywka jest do uzupełnienia braków. co do warzyw błokuł jak najbardziej ok , dozuc kalafior , swierze np ogorek,pomidor. najlepiej na noc jakas tlusta rybke , ale twaróg niech juz tez bedzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 498
A co sądzicie o tuńczyku+oliwa z oliwek na noc? I do tego twaróg chudy
Z tłustych ryb tylko kojarzę łososia, są jakieś tańsze ryby a też tłuste?

Zmieniony przez - aente w dniu 2013-07-11 21:32:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 464 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4904
będzie ok, nawet sam tuńczyk i oliwa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
ryby z puszki i wędzone nie nadają sie na stały element diety. zastąp je świezymi/mrozonymi

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 498
Jeszcze jedno pytanie odnośnie białek z jajka. Jakie jeść surowe, smażone może gotowane?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
przyswajalnosc surowych jest niska. jedz na twardo, miękko, jajecznice, omlet, sadzone- jak lubisz

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 498
a tłuszcze w ciągu dnia jak dawkować np. dawać do każdego posiłku łyżkę? czy może tylko na noc tłuszcz?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase-Oceniajcie

Następny temat

czy to choroba/ ocena menu

WHEY premium