SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w diecie na redukcję

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1310

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 237
Witam!

Uderzam do Was z takim problemem. Jestem niestety osobą mocno otyłą. W moim zyciu miałem już do czynienia z dużymi spadkami wagi i niestety jeszcze większymi przyrostami tłuszczu. Wniosek jest jeden - odchudzałem się bez głowy.

Tak też zacząłem tym razem. Mam 28 lat, 187 cm wzrostu i 6 tygodni temu ważyłem 128kg.

Aktualnie moja waga to 112,5 kg, którą osiągnałem poprzez:

1. 2 x dziennie ćwiczenia aerobowe na czczo rano i wieczorem przed kolacją (rowerek stacjonarny po 45 minut w strefie 60-70% MHR liczonej wzorem Karvonena)

2. Spalaczowi branemu 1-2 razy dziennie w postaci 35mg efedryny HCL i 200mg syntetycznej kofeiny (nie stosowałem kompleksowych środków typu Thermal, itp.)

3. Diecie....no właśnie....raczej braku diety. Efedryna tak skutecznie hamuje u mnie łaknienie, że często mój posiłek ograniczał się do dziabnięcia czegoś 2 razy dziennie.

Dopiero teraz sobie uświadomiłem, że to nie ma kompletnie sensu. Postanowiłem dalsze 25 kg gubić inaczej, przy maksymalnym zachowaniu mięsni.

Wiem, że CKD nie zniosę i jestem ciekawy waszej propozycji na dobrą dietę.

W mojej "poprzedniej" diecie praktycznie całkowicie wyeliminowałem wszelkie cukry proste (cukier, słodycze, soki, słodkie owoce, słodzone napoje, jogurty, itd.).

Planuję:

1. Odłożyć efedrynę na ok. 2 miesiące albo na zawsze. Kupiłem sobie Tight!'a z czystej ciekawości jak działa nieefedrynowy spalacz i chyba teraz właśnie go zastosuję.

2. Rozłożyć sobie 4 lub więcej posiłków dziennie. Mając na celu zachowanie mięśni, planuję ok. 2g białka na kilogram wagi. Czy to nie jest za dużo? Słyszałem, że przy redukcji wystarczy ok. 1,5g na kg masy ciała.

Nie mam natomiast pojęcia jak powinien wyglądać proporcjonalnie i wagowo udział w diecie węglowodanów i tłuszczy? Słyszałem, że na redukcję/rzeźbę optymalne będzie ok. 2g węgli i 0,5g tłuszczy.

Łącznie wyszło 169g białka, 230g wegli i 57g tłuszczy.

Węgle oczywiście o jak najniższym indeksie glikemicznym (bardzo polubiłem owsiankę i ciemny ryż :), tłuszcz w większości roślinny (olej lniany i oliwa z oliwek), a białko to białko :) (piersi z kurczaka, ser biały, może lekkie wspomaganie się odżywkami proteinowymi).

3. Wprowadzić trening siłowy nastawiony na reduckję/rzeźbę - 5-6 razy w tygodniu z odpowiednią intensywnością - tu w ogóle będą zapewne jaja, bo nigdy nie ćwiczyłem :)

+

trening aerobowy 2 x dziennie 45 minut - rano na czczo i po terningu siłowym.

Nie wiem też, ile powinien w moim przypadku tak naprawdę wynosić deficyt kalorii.

Oczywiście sam zrobię sobie później rozpiskę, prosilbym tylko o rady, uwagi, zastrzeżenia itd.

Pozdrawiam!

Zmieniony przez - EyeScreaMa w dniu 2007-02-28 12:31:19
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2969 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26817
zwiększ ilość białka w diecie ,przyspiesza to metabolizm i powoduje większe spalanie tłuszczy. ogranicz węglowodany ,ale nie rezygnuj z nich całkowicie

ciężki cel sobie postawiłeś , 2 razy dziennie aeroby i trening prawie codziennie , uważaj na przetrenowanie , stara się wypoczywać i wysypiać , pamiętaj sen jest najlpeszy na regeneracje , a Tobie przy takich wysiłkach będzie ona niebędna..

Tight.. słyszałem wiele dobrego o tym produkcie , wiec pewnie podziala na Ciebie za***iscie , ja obecnie biore Dyma-Burn X treme tez jest bez efedryny i dziala za***iscie pobudzajaco..

Co do zachowania mięśni .. nie możesz rezygnować całkiem z jedzenia jak robiłeś to wcześniej "dziabnełeś coś 2 razy dziennie" to zła droga i prowadzi do rozpadu mięśni i efektu katabolicznego.Pomocne tu będa BCAA przed trenigiem i po treningu..Vitalmaxa wychodzą bardzo dobrze finansowo , są po prostu ekonomiczne..Z Twoją wagą były bo to 3 przed treningiem i 3 po treningu .Aminokwasy działają antykatabolicznie i chronią mięśien podczas redukcji.

Możesz dokupić jakieś biało np. WPC80 ,przyda się do codziennej diety , która musi być w nie bogata, a z jedzenia niekiedy ciężko go aż tyle dostarczyć..

Myśle ,że powinieneś dać rade..


POZDRAWIAM

Zmieniony przez - ripahza w dniu 2007-02-28 13:02:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 1869 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6274
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ryż z mlekiem

Następny temat

Jaka dieta?

WHEY premium