SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początkujący, czy to dobry trening na mase? Prosze o komentarze i uwagi

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 882

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 115
Od niedawna mam możliwość trenowania. Mam do dyspozycji ławkę, modlitewnik, sztange prosta (w najbliższym czasie kupie łamaną), 2 sztangielki, maszyne do ćwiczenia nóg. Póki co ćwicze w sposób następujący:
Wyciskanie na ławce (30kg) 4x 8 powt, Uginanie sztangi na modlitewniku (16kg) 4x 8 powt, , Wyciskanie na barki sztanga od przodu (16kg) 4x 8powt, uginanie sztangi z podchwytu (16kg) 4x 8 powt, uginanie hantli z podchwytu ( 8kg) 4x12 powt, stylem młotkowym to samo, rozpiętki to samo. Dodatkowo maszyna ćwiczę nogi, pewnie jeszcze dołoże przysiady ze sztangą. Tak ćwicze w poniedzialek-środe-piatek. Mam 14 lat waże coś ponad 60kg, 180 wzrostu, bardzo zależy mi na trenigu na mase. Czy taki trening będzie dobry w tym kierunku? W kulturystyce jestem całkowicie początkujący, ćwiczyłem tak dopiero 1 tydzień.Czy obciążenia ktorych używam są dobrę? (powinny być większe?) Prosiłbym o porady i uwagi odnośnie mojego treningu. Z góry dziękuje, pzdr.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
Ankalagon


nie za wczesnie troche na przerzucanie zlomu?

nie lepiej zajac sie jakims sportem walki,albo chociaz w pile pokopac i wrocic...moze za 2 lata?

pozdrawiam.

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 115
Inne sporty też są. Regularnie gram w siatke, noge, i od czasu do czasu w kosza. Zimą narciarstwo. Cwiczenie było by tylko dodatkiem. Czy trening w młodym wieku może być szkodliwy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 54 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 392
W przyszłości możesz mieć problemy z kręgosłupem gdy zaczynasz w młodym wieku podnosić ciężary, zacznij jak będziesz miał 16 lat wtedy nabierzesz trochę męskich kształtów i zaczniesz powoli ćwiczyć na siłowni z tym że też bez szaleństw.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW-do poprawy

Następny temat

Plan treningu do oceny

WHEY premium