SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy oraz dieta - proszę o kilka porad

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1933

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 394
Witam, prosiłbym o sprawdzenie oraz ewentualną pomoc w zakresie diety oraz planu treningowego. Dane podstawowe: 25 lat, 175 cm, 67 kg, ektomorfik.
Trochę tekstu się nazbierało, więc główne pytania pogrubiłem, aby łatwiej było znaleźć.
Do tej pory regularnie grałem w koszykówkę 2 razy w tygodniu, w lecie częściej 3-5 razy w tygodniu. Do tego typowo domowe brzuszki i pompki, ale bez specjalnego przykładania się, czy regularności. Ponieważ zaczyna mnie lekko irytować to, że niemal każdy jest w stanie mnie przepchnąć pod koszem chciałbym nabrać nieco "dobrej" masy. Praca typowo biurowa, czyli siedzenie za biurkiem i trochę ruchu przy przenoszeniu pudełek, dokumentów z jednego pomieszczenia do drugiego.
Niedawno pożyczyłem sprzęt od kolegi, który przerzucił się na siłownię, czyli do dyspozycji mam ławeczkę z modlitewnikiem + gryf, gryf łamany i 2xhantle. Sprzęt pożyczony aby sprawdzić czy z moim zapałem będę gotowy regularnie ćwiczyć. Po miesiącu nie nachodzą mnie myśli w stylu - "aaa, dzisiaj sobie odpuszczę bo dobry film w tv" itp. więc myślę, że czas poważniej zabrać się za dietę oraz dokładniej sporządzić plan treningowy.
Plan treningowy:
Rozkład tygodnia:
Poniedziałek - wolne
Wtorek - koszykówka (po odjęciu rozgrzewki, pogaduszek zostaje ok 1h gry)
Środa - klatka, biceps, brzuch
Czwartek - wolne
Piątek - nogi, barki, brzuch
Sobota - koszykówka ok. 1h gry
Niedziela - plecy, triceps, brzuch
Jeśli chodzi o sam trening to obecnie wygląda on zazwyczaj tak:
- rozgrzewka (rower stacjonarny 10 min) i rozciąganie
- ćwiczenia na główne mięśnie np. klatkę - wyciskanie sztangi leżąc 4x6-8 powtórzeń
- ćwiczenie na mniejsze mięśnie np. biceps - uginanie ramion na modlitewniku 4x7-9 powtórzeń
- ćwiczenie na brzuch - scyzoryki z lekkim obciążeniem
- ćwiczenia na główne mięśnie ćwiczenia np. klatkę - rozpiętki na ławce leżąc 4x6-8 powtórzeń
- ćwiczenie na mniejsze mięśnie ćwiczenie np. biceps - uginanie ramion ze sztangielkami chwytem młotkowym 4x7-9 powtórzeń
- ćwiczenie na brzuch - rowerek
Całość powtarzam czyli wychodzi po 4 serie na każdą "partię" mięśni danego dnia.
Teraz pytanie głównie, czy taki rozkład ma sens przy robieniu masy tzn. czy mogę trenować jedną serię na mięśnie większe, po niej seria na mniejsze, po niej na brzuch itd. czyli w sumie po cztery serie na każdy mięsień robione na przemian? Zazwyczaj jak widzę plany innych to są one sporządzone tak, że robią cztery serie na jeden mięsień, a dopiero później na drugi.
Dodatkowo, co ostatnio mi się przydarzyło, czy przy ostatniej serii np. na biceps, nie mając siły dźwignąć ciężaru, czy dobrym posunięciem jest obniżyć lekko ciężar i "dobić" mięśnie 7-8 powtórzeniami na mniejszym ciężarze?

Jeśli chodzi o dietę to do tej pory nie byłem pewien czy będę zdolny do regularnego treningu, więc nie było czego planować. Poczytałem nieco jak dieta powinna być ułożona, co zawierać, połączyłem to z tym co zazwyczaj jem i lubię i wychodzi mniej więcej jak na poniższym obrazku. Oczywiście nie zawsze będzie dokładnie jak tutaj, czyli ryż zastąpi makaron, a szynka ser itd. ale będę się starał aby proporcje oraz wartości były zachowane. Ponieważ w jednym z artykułów przeczytałem, że po śnie ważne jest wyeliminowanie nocnego katabolizmu, więc na pierwszy ogień idzie odżywka białkowa (SFD Wpc Protein Plus V2). Do tego po treningu powinienem szybko spożyć węgle+białka, więc wg mnie dobrym rozwiązaniem będzie odżywka białkowa zakupiona na śniadanie połączona z SFD Leucine Carboplus. Nie chcę wydawać mnóstwa forsy na suplementy, dlatego wydaje mi się, że lepiej połączyć oba te produktu zamiast kupować gainer.
W związku z tym pytanie czy dieta jest w miarę ok, oraz czy połączenie po treningu SFD Wpc Protein Plus V2 z Leucine Carboplus ma sens, czy lepszy byłby gainer np. SFD Mass Activator?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
Kolacja do poprawy, za dużo tłuszczy, bialka tez troche też no i węgli też.
rano brak tłuszczy, posiłek number 2 też popraw


możesz zmniejszyć bo skonczyć serie, ale plan bym zdecydowanie zmienił, poczytaj o FBW, odpowiedni dla Ciebie będzie


Zmieniony przez - peepeek w dniu 2013-01-06 17:10:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 394
Dzięki za odpowiedź, jeśli chodzi o plan treningowy to przeczytałem dokładnie ten wpis - FBW_Full_Body_Workout_by_georgu Jest w pełni zrozumiały, więc zastosuję go od najbliższego treningu.

Dietę zgodnie z twoimi wskazówkami zmodyfikowałem, usunąłem z kolacji bułki i zamiast tego twaróg ze śmietaną. Do drugiego posiłku przerzucona garść mieszanki studenckiej aby zwiększyć ilość tłuszczy rano. Mogę przerzucić te orzechy do pierwszego posiłku, jeśli w drugim napchane za dużo. Finalnie mniej więcej coś takiego wychodzi:

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak żyć panie premierze?

Następny temat

Podstawowe Zasady - do oceny

WHEY premium