SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan na rzeźbę - co i jak?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2677

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 818
Mam pytanie bo mam problem:

interesuje mnie trening na rzeźbę - nie rzeźbę w stylu "najpierw masa, a potem rzeźbienie", ale rzeźba coś na wzór zawodników sztuk walki lub cośzbliżonego - masa nie za duża (raczej proporconalna do wzrostu), a mięśnie mocne, ale bez przesadnie duże.

Więc w czym problem?
Trzeci dzień szukam na sfd może nie planu, ale ogólnych zasad treningowych i po tych trzech dniach nie wiem nic, może oprócz tego, że powinienem do treningu wprowadzić także aeroby lub hiit.
Często miesza się hasła rzeźba z wytrzymałością - nie wiem czy to to samo? Mówi się o 12-15 seriach, a potem w przykładowych treningach widzę 3-4 serie...

Prośba głównie do Mawashiego: jak trenować, jakie są ogólne zasady, aby osiągnać taki rezultat, jak często, ile serii, trening fbw, split, ile aerobów/hiit?

Wiek [22]
Waga [67]
Wzrost [170]
Cel do osiągnięcia Rzeźba
Aktywność fizyczna (5 lat piłki ręcznej, od dwóch lat bieganie ok. 40 km/tydzień, rower, od lipca 2008 tylko trening fbw); jest dieta;

Mam Woodstock We Krwi

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Jeśli wykonujesz spokojnie 40, to postaraj się je wykonać w trudniejszej wersji, np. z nogami wyżej lub z rękami na taboretach/podstawkach.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
No więc, poczytaj o diecie, daj sobie diete masowa, na naprawde lekki +. Więc osiągniesz troche mięśnia które sobie wyrzeźbisz.
Dużo mówić nie będę, plan FBW, to na twój staż maksimum.

pozdro

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 954 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11026
Jaki staż?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 818
Dziękuję chociaż za tyle, będę ciągnął fbw i po treningu dorzucę 30 minut biegania.

Mam Woodstock We Krwi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2830
od lipca 2008 tylko trening fbw
przydało by sie plan zmienić jeśli nie zmieniałeś

"Wszyscy wiedzą,że czegoś nie da się zrobić,aż znajduje się taki jeden,
który nie wie,że się nie da,i on to robi"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 818
Trening fbw:
zmieniam ćwiczenia co trening, zmieniam ilość serii i powtórzeń, stosuję progresję ciężaru - staram urozmaicać te ćwiczenia; Trening mam co 2 dni, w dni nietreningowe robię ABS II level 7, dodaję troche spięć oraz tochę się podciągam na drążku - ale to dodatkowo, jak mam chęci, bo priorytetem jest tylko brzuch;

Trudno mi zmienić trening, jestem osobą, która chętniej by uprawiała aeroby niż ćwiczyła "na mięśnie" - trening fbw wydaje mi się w tym przypadku odpowiedni - nie wyobrażam sobie splitu. Cud, że od lipca daję radę ćwiczyć, na prawdę wolę biegać - lubię;
Przymierzam się do treningu ACT i mam zamiar wykonywać cykle na przemian z fbw; I oczywiście aeroby.
Dobry pomysł?

Mam Woodstock We Krwi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Nie podoba mi się to.
Napisz nam swój plan FBW.
Planu nie zmienia sie co trening tylko co 6-7 tyg, lub do tego czasu gdy przynoszą efekty.
ACT jest bardzo dobrym treningiem wytrzymałościowym, jeżeli twoim prioryteem jest wygląd wysportowany, a nie tzw. paker
i lubisz treningi aerobowe, to może być to.
Pamiętaj jeżli trening nei przynosi przyjemności w końcu z niego zrezygnujesz.
Co do Splitu zupełnie odpada przy twoim stażu.

Przepraszam za błędy, ale późno jest i dużo nauki przedemną więc pisze bardzo szybko.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 818
Mój fbw:

1) nogi:
* przysiady ze sztnagą(przysiady wykroczne z dodatkowym obciążeniem) 20/20/20
* martwy rzymski ciag ze sztangą 15/15/15

2) plecy:
* drążek szeroko nachwytem: 10/8/5, podchwyt na szerokość barków 10/8/5;
* wiosłowanie hantlą 12/15/12

3) klatka piersiowa:
* pompki szeroko ręce: 35/20/15
* pompki ręce na szerokość barków 35/20/15
* pompki z nogami wyżej 35/20/15

4) barki:
* wyciskanie hantli 12/12/12 - na następnym trenigu robię wyciskanie gryfu i tak na zmianę
* podnoszenie hantli wyprostowane ręce 10/20/15 - na następnym treninigu robię szrugsy i wyprostowane ręce bokiem i tak na zmianę

5) biceps:
* ugianie ramion z hantlami 15/15/20 i od razu biorę sztangę 15/12

6) triceps:
* francuskie wyciskanie hantli chwytem młotkowym 12/12/12/12

po treningu
aerobyokoło 30-35 minut lub hiit;

Trening trwa 50-55 minut, po treningu krótkie rozciąganie 5 minut; Odpoczynki między seriami 40-50 sekund, między ćwiczeniami 60-80 sekund; czasami zmieniam kolejność ćwiczeń: rotacji podlegają przede wszystkim pompki - najcześciej robię je na początek treninigu (ręce szeroko), w środku trenigu (ręce na szerokość barków), koniec treninigu (nogi wyżej) - w ten sposób jak robię to zauważyłem, że klata się nie powiększa, ale zarysowuje i jest twarda;
w dni nietrenigowe robię ABS II level 7 oraz drążek (szeroko nachwytem 10/8/5), na rozgrzewkę robię przede wszystkim pompki z nogami wyżej (35/20/15) oraz po treninigu też je robię (35/20/15)

Krótkie przerwy między seriami dobrze działają na wytrzymałość (chyba;
Zależy mi na posturze wysportowanej, na wzór osób trenujących sztuki walki, a nie na byciu napakowanym;

Mam Woodstock We Krwi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 818
Aha,
chodziło mi, że po 8 tygodniahc fbw będę chciał zacząć ACT;

Ale myślę sobie, że najpierw zrobię tak: ewiczę z małym obciążeniem teraz (1 hantla 8 kg; gryf: jest to tylko kij z umocowanymi butelkami 5l po bokach czyli 10 kg);
Chcę kupić gryf łamany + obciążenia w sumie 20 kg, wraz z gryfem wyjdzie 25 kg - i zrobić 8 tygodni fbw właśnie z tym większym obciążeniem; Efekty powinny przyjść, chociaż teraz też jestem zadowolny, tylko, że jak mam już przelewać pot to z większym ciężarem. I myślę, aby aeroby/hiit dać w dni nietreningowe.
Powtórzę znowu: nie interesuje mnie pakerstwo.

Mam Woodstock We Krwi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Maczek, ile czasu ćwiczysz siłowo? Tak w ogóle?
Wydaje mi się że zacząłeś za ostro.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 818
Do Mawashi:
mój staż siłowy to 0, znaczy się się od lipca 2008 r.

Ale moja historia sporotwa wygląda tak:
wiek: 10-15 lat oraz 17 lat - piłka ręczna: trening 4x w tygodniu, w wieku 17 lat na treningach doszła siłownia (trening ACT); w soboty/niedziele mecze;

18-19 lat - brak sportu, ruchu, przytyłem 12 kg;

20-22 bieganie:40-50 km/tydzień;
21-22 rower: 180 km/tydzień;
Schudłem 8 kg, w maju miałem operacjęi schudłem kolejne 3 kg;

lipiec 2008 r. trening fbw: początkowo tylko pompki, drążek, biceps hantlą oraz hiit;

W wieku 15,16 lat podiągałem sięna drążku 32 razy podchwytem - tylko trening piłki ręcznej dał mi taki efekt;

Lpiec 2008 r. - 4 razy podciągnąłem sie na drążku podchytwem; we wrześniu 14, listopad 25;

Zacząłem ostro jak na siebie, też tak myślę. Trening 4 razy w tygodniu, na którym daję z siebie wszystko naprawdę mnie męczy;

Ale właśnie po to zwróciłem się tutaj, aby dokonać poprawek, korekty treningu; Chcęo siągnąć rzeźbę0 chyba tak to sięnazywa, ale bez pakerstwa, po prostu wyciąć te mięśnie; Dodam, że żyłka na bicepsie jest więc ponoć mam <12% tłuszczyku

Dzień odpoczynku mi wystarczy na regenerację (w tym dniu robię brzuch). Jest dieta, piję duż Mg+B6.

Chciałbym wykonywać dobrze trening, ale nie wiem zbytnio jak taki trening siłowy się robi; Dlatego proszę orady, poprawki;

Mam Woodstock We Krwi

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

nietuzinkowy problem

Następny temat

Operacja - wzmacnianie

WHEY premium