SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odwrotna piramida - regresja

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 81643

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1000
ja obecnie skos najczesciej wyciskanie hantli robie i lezeli chodzi o mase to lepiej wchodzi :P dluzszy ruch itp

LIGHT WEIGHT BEJBE !!! LOOOO!!:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
W takim przypadku już lepiej ze sztangielkami - ale nie rozumiem, dlaczego nie możesz łapać "za" stojakami.

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 960 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 13597
Jak regresja ma się do treningu mniejszych grup mięśniowych? Opłaca się ją stosować np. przy francuzie czy uginaniu rak ze sztangą podchwytem, czy raczej ten rodzaj stopniowania obciażenia stosujemy tylko przy ćwiczeniach złożonych np. płaska martwy,przysiad?

Jak pytanie już padło to przepraszam ale nie czytałem wszystkich stron

Nie wiedzieć i zapytać to wstyd na chwile. Nie wiedzieć i nie zapytać to wstyd na całe życie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 2562 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 33896
Na wszystkie grupy można stosować. Choć na przedramiona nie warto, na łydki sie można spierać. Choć w tych cw najlepiej wchodzi stały ciężar. Jeśli o mnie chodzi.

Pane moderatore, prose ne ubija tematu

To se ne da!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Pytanie już padło - jest na poprzedniej stronie

Ja stosuję na wszystkie grupy. Łydkę trzeba skatować dużą ilością powtórzeń - w takim wypadku wydawałoby się logiczne schodzenie z ciężaru w miarę opadania z siły (wytrzymałości). Podobnie z przedramionami - też lubią duże ilości powtórzeń i trening nieco bardziej wytrzymałościowy. Ciężar nie jest tu najważniejszy.

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2055
Optymalny punkt wypada na stojakach a za nimi jest już trochę za szeroko i ciężko się robi..;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2055
Jeszcze jedno pytanie;) Czytałem Twój artykuł o poszerzeniu obręczy barkowej i powiem szczerze, bardzo mnie to zainteresowało;) Nie mam narazie drążka ale będę się katował innymi ćw. które tam opisałeś m. in. wyciskaniem zza głowy stąd pytanie czy mam przy nim zastosować regresje czy progresje dla lepszego efektu (rozbudowy kośćca)? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
To pozostają sztangielki - choć i tu przy większych ciężarach przydałyby się stojaki lub pomoc.

Ja zawsze stosuję tylko regresję - choć przy małym stażu można spokojnie ćwiczyć i progresją i na stałym ciężarze. Regresję zalecałbym ludziom ze stażem od 2-3 lat w górę.

I nie "katuj" się bo przedobrzysz, po prostu wykonuj te ćwiczenia (nie olewaj ich) i będzie dobrze.

Zmieniony przez - krzych666 w dniu 2008-05-04 14:43:16

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2055
Dzięki;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2055
Próbuje robić tą regresje na skosie i powtórzenia robie na maxa ale i tak w każdej serii jest ich podobna ilość ok.13 w pierwszej i w następnych nie mogę wydusić więcej (może 1-2 pow). źle redukuje ciężar czy powinienem sobie to odpuścić? dodam jeszcze,że robie to ćw. jako pierwsze z 4 na klate i w 3 i 4 brakuje mi sił żeby wykonać je zgodnie z planem.. co radzisz?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

proszę o pomoc!

Następny temat

Dobre polaczenie? Szybkie odpowiedzi!!

WHEY premium