SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Moje pierwsze HST (do sprawdzenia)

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2919

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 452 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10656
19lat, 176cm, 76kg, staż 3,5roku, cel- no jak HST to oczywiście masa
Słabe partie, zaczynając od najsłabszej: czworogłowe ud, klatka, łydki, baki głowy tylne i głowy środkowe.
Mocne strony, zaczynając od najlepszych: bicepsy, tricepsy, plecy
dietka - idealna

Propozycja HST:

Przysiady ze sztangą na suwnicy smitha - 2 serie (i niewiam jak lepiej by angażowało 4głowe- stopy równolegle czy na zewnątrz??)
Wyciskanie płaska - 2 serie
Podciąganie na drążku w szerokim uchwycie (15tki na wyciągu górnym 10,5 już na drążku, maxmalnie podciągnę się 17,18razy ) - 2 seerie
Wyciskanie skos - ( i niewiem 1 czy 2 serie)
Wiosłowanie ze sztangą w opadzie (j.w.)
Unoszenie sztangielek w opadzie -1 seria
Unoszenie bokiem stojąc - 1 seria ( niewiem czy zamienić na podciąganie wzdłuż tułowia czy może być, zależy mi tu na środkowych głowach)
Wyciskanie klasyczne - (1 czy 2 serie??)(a moze robić zaraz po plecach)
Uginanie rąk ze sztangielkami - 2 serie
Francuskie ze sztangą leżc - 2 serie
Uginanie nóg na maszynie - ( czy wogóle robić, a może po przysiadach) 1 seria
Wspięcia na palce stojąc - 1 sera

Nieweim czy niemało tych serii??

Z góry dziękuję za pomoc!!

Kulturystyka zaczyna się tam gdzie kończy się budowanie masy!!!

Pozdrawiam TOBY

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 452 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10656
""Może jednak ten trening niedziała na wszystkich, wkońcu każdy jest inny i inny ma skład włókien mięśniowych, a może to działa tylko w połączeniu z cyklem kreatynowym. "

bzdura!
wiesz radziłbym Ci jednak większą uwagę przywiązać do diety bo sam dobry trening to nie wszystko, poczytaj w odzywianiu i nie wykrecaj sie :) "

Pepo przesadziłeś, proszę nieponiżaj mnie!
Sam sobie poczytaj trochę moich poprzednich postów!

Bo kur**-cze odżywianie/dietetyka to akurat moja największa życiowa pasja!
Sporty siłowe uprawiam już prawie 4 lata i mniejwięcej tyle samo czasu interesuje się odżywianiem spotrowców i nietylko, i uwierz mi że przez ten czas bardzo dużo pocztałem sobie o odżywianiu (i ciągle zwiększam swoją wiedzę)m.in. stosy fachowej literatury, kilka kisiążek o tmatyce dietetycznej, wiele stron www (w tym sfd); mam kontakt z wieloma zawodnikami WL, TS i Kulturystyki; moja mama uczy Technologi Żywności w szkole gastronomicznej no i wreszcie sam studiuję "Żywienie Człowieka /dietetyka " - więc się niewykręcam, bo do treningu i odżywiania podszedłem bardzo poważnie i rzetelnie.

Ciągle uważam że HST wcale niemusi na wszystkich dzialać!

Przepraszam jeśli kogoś uraziłem moimi wypwiedziami. Niechcę wprowadzać jakiejkolwiek kłutni i do wszyskich jestem nastawiony pozytywnie

trening theREDevil jest w dziale WL i TS jest dość popularny więc pewnie będzie na początku strony.

Kulturystyka zaczyna się tam gdzie kończy się budowanie masy!!!

Pozdrawiam TOBY

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 452 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10656
WOW Dzięki za zainteresowanie!


Nieno chyba już wiem w czym rzecz, - źle przedstawiłem wam swój plan

No więc po waszemu

4GŁOWE UD
Przysiady ze sztangą na suwnicy smitha - 2 serie (i niewiam jak lepiej by angażowało 4głowe- stopy równolegle czy na zewnątrz??)
KLATKA
Wyciskanie płaska - 2 serie
Wyciskanie skos - ( i niewiem 1 czy 2 serie)
PLECY
Podciąganie na drążku w szerokim uchwycie (15tki na wyciągu górnym 10,5 już na drążku, maxmalnie podciągnę się 17,18razy ) - 2 seerie
Wiosłowanie ze sztangą w opadzie (j.w.)
BARKI
Unoszenie sztangielek w opadzie -1 seria
Unoszenie bokiem stojąc - 1 seria ( niewiem czy zamienić na podciąganie wzdłuż tułowia czy może być, zależy mi tu na środkowych głowach)
Wyciskanie klasyczne - (1 czy 2 serie??)(a moze robić zaraz po plecach)
BICEPSY
Uginanie rąk ze sztangielkami - 2 serie
TRICEPSY
Francuskie ze sztangą leżc - 2 serie
DWUGŁOWE UD
Uginanie nóg na maszynie - ( czy wogóle robić, a może po przysiadach) 1 seria
ŁYDKI
Wspięcia na palce stojąc - 1 sera

Mam nadzeję że będzie dla was bardziej zrozumiałe i dacie rade sprawdzić

Kulturystyka zaczyna się tam gdzie kończy się budowanie masy!!!

Pozdrawiam TOBY

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
"WOW Dzięki za zainteresowanie "
-- nie ma sprawy, polecamy sie na przyszłość

"Nieno chyba już wiem w czym rzecz, - źle przedstawiłem wam swój plan"
-- hehe poprostu ani ja ani pepo nie bylismy na lini, spoko looz zaden post bez odpowiedzi nie zostanie, ale dobrze ze zmieniłes rozpiske tak bedzie łatwiej oceniac

"Nieweim czy niemało tych serii??"
-- https://www.sfd.pl/temat162413/ 

plan:

"4GŁOWE UD
Przysiady ze sztangą na suwnicy smitha - 2 serie (i niewiam jak lepiej by angażowało 4głowe- stopy równolegle czy na zewnątrz??)"
-- stopy równolegle, ale... wytłumacz mi to cwiczenie: "Przysiady ze sztangą na suwnicy smitha" bo albo przysiady albo suwnica, tak mi sie zdaje przynajmniej


"KLATKA
Wyciskanie płaska - 2 serie
Wyciskanie skos - (i niewiem 1 czy 2 serie"
-- art o seriach

do pleców moze by cos jeszcze na kaptury, nie chciałbys?


"BARKI
Unoszenie sztangielek w opadzie -1 seria
Unoszenie bokiem stojąc - 1 seria ( niewiem czy zamienić na podciąganie wzdłuż tułowia czy może być, zależy mi tu na środkowych głowach)
Wyciskanie klasyczne - (1 czy 2 serie??)(a moze robić zaraz po plecach)"
-- wyciskanie klasyczne tzn sprzed głowy?, uwaga o seriach jak wyzej,
Jak zamiast unoszenia bokiem dasz podciaganie szatangi wzdłuż tułowia to to cwiczenie angazuje wszystkie aktony, nie tylko boczne. Jak chcesz nadgonic tył i bok barków to daj po dwie serie- tylko pytanie czy ci sie zgodzi z... tym do czego dojdziesz po przeczytaniu arta o seriach Albo zamiast wyciskania daj podciaganie wzdluż tułowia i zostaw unoszenia, no i tu mysle ze ci wyjdzie mniej wiecej po jednej serii na cwiczenie, albo zostaw jak jest, z tym ze jak ci mniej zalezy na przenich to zrób to z podciaganiem zamiast wyciskania, zreszta przednie i tak dostaja podczas wyciskan na klate


"DWUGŁOWE UD
Uginanie nóg na maszynie - ( czy wogóle robić, a może po przysiadach) 1 seria"
-- mysle ze robic, no chyba ze masz je za***iscie rozbudowane w porównaniu do 4głowych?


jeszcze nie ustalilismy planu do końca, ale proponuje w takiej kolejnosic:
nogi- całe z łydkami
klata
barki
plecy
bic
tric


jeszcze raz zwracam uwage na serie, po przeczytaniu posta przemysl i rozpisz serie nba podstawie tego jak cwiczyłes wczesniej o ile byłes zadowolony


Zmieniony przez - kermit w dniu 2004-09-26 21:19:49

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 452 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10656
Więc po przeróbkach:

4GŁOWE UD
Przysiady ze sztangą na suwnicy smitha - 2 serie (chodziło mi o to że sztanga chyba olimpijska jest zamontowana na łożyskach do prowdnic, do maszyny, to całe to chyba smith )
DWUGŁOWE UD
Uginanie nóg na maszynie - 1 seria (a tak chciałem uniknąć robienia ich po napompowanych 4głowych które wtedy strasznie bolą bo uciska je ławeczka ale jakoś sobie poradzę
ŁYDKI
Wspięcia na palce stojąc - 1 sera
KLATKA
Wyciskanie płaska - 2 serie
Wyciskanie skos - 2 serie
PLECY
Podciąganie na drążku w szerokim uchwycie (15tki na wyciągu górnym 10,5 już na drążku, maxmalnie podciągnę się 17,18razy ) - 2 seerie
Wiosłowanie ze sztangą w opadzie - 2 serie
BARKI
Unoszenie sztangielek w opadzie -1 seria
Unoszenie bokiem stojąc - 1 seria
Wyciskanie klasyczne - 1 seria ( barki pozostawiam bez zmian, ale niewiem czy moze być taka kolejność, że najpierw te izolowane, bo wsumie tylne i boczne są priorytetem)
BICEPSY
Uginanie rąk ze sztangielkami - 2 serie
TRICEPSY
Francuskie ze sztangą leżąc - 2 serie

Dzięki za pomoc!

Kulturystyka zaczyna się tam gdzie kończy się budowanie masy!!!

Pozdrawiam TOBY

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
to zrób dwugłowe przed 4głowymi i juz


"BARKI
Unoszenie sztangielek w opadzie -1 seria
Unoszenie bokiem stojąc - 1 seria
Wyciskanie klasyczne - 1 seria ( barki pozostawiam bez zmian, ale niewiem czy moze być taka kolejność, że najpierw te izolowane, bo wsumie tylne i boczne są priorytetem)"
-- przy wyciskaniu pracuje głwonie przedni akton, pomaga boczny, wiec moze tak byc, jak pisalem mozesz dodac po seri do unoszen jak ci sie zgodzi z bilansem seryjnym

no i czemu nie dałes barkow po klacie- tak odczytałem z twoich priorytetów

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 452 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10656
"to zrób dwugłowe przed 4głowymi i juz"
ok jednak pozostawie po 4głowych bo chcę mieć wszyskie siły na przysiady, bo to mój najważniejszy priorytet

"no i czemu nie dałes barkow po klacie- tak odczytałem z twoich priorytetów"
bo chcę przeplatać klatę z plecami i nech już tak zostanie

Czy mogę już robić maksy czy jescze jakieś poprawki, bo jutro chciałbym zacząć

Kulturystyka zaczyna się tam gdzie kończy się budowanie masy!!!

Pozdrawiam TOBY

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
z mojej strony wszystkie uwagi, mozesz mierzyc

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
ustalaj maksy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 452 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10656
Dziękuje wszystkim za pomoc!!!

Dzisiaj ustalałem maksy dla 15 Powiem szczerze że po treningu dziwnie się czułem, jeszcze takiego treningu niemiałem, ale ogólnie pozytywne wrażenie Tylko ludzie na siłowni jakoś krzywo na mnie patrzyli jak biegałem ze stanowiska do stanowiska i robiłem to wszystko całkiem niedużymi ciężarami Ćwiczę np. barki, podchodzi gość do mojego stanowiska i pyta ile seri będę robił - a ja na to "jedną!"

Kulturystyka zaczyna się tam gdzie kończy się budowanie masy!!!

Pozdrawiam TOBY

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
ale jak urosniesz to zrobisz furore na siłce

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 452 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10656
Aktualnie jestem w połowie 10-tek, efekty : masa - 0 , siła nieznacznie na +, i jakby rzeźba sie poprawiła

Zakwasy były tylko po perwszych 2 treningach 15-tek, później już tylko obolałość , no i były jeszcze po 1 treningu 10-tek, mimo że ciężar mniejszy i mniej powtórzeń to żeby zwięszyć nieco intensywność to robieł powtórzenia super wolno i ztąd te zakwasy , niewiem czy dobrze zrobiłem z tym zwolnieniem tempa?

Martwię się że ten trening nic nieda Dotychczasowy brak rezultatów masowych wcale niemotywuje do kontynułowania HST.

Kolegoa jest w połowie 5-tek i mówi że nic!, żadnych przyrostów , ale on nietrzyma zabardzo diety,a ja w przedciwieństwie do niego mam dietę idealną Tylko czy opaca mi się tak to wsztsko idealnie źreć jak i tak narazie niewidzę efektów

Ech... chwila zwątpienia

Wierzyć dalej w to HST?? proszę podbudujcie mnie jakoś

Kulturystyka zaczyna się tam gdzie kończy się budowanie masy!!!

Pozdrawiam TOBY

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HST

Następny temat

HST :)

WHEY premium