SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mięśnie brzucha

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2005

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 27
Hej. Od jakiegos czasu robie cwiczenia na miesnie brzucha ale niewiem co robie nie tak bo zamiast miec miesnie to mam balon i wygladam gorzej niz przed zaczeciem cwiczen bo brzuch wyglada jakbym byla w ciazy! Co robie nie tak??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 638 Wiek 13 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8377
BTW, kiedys Vince Gironda lansowal teorie, ze zbyt intensywny trening miesni brzucha stresuje uklad nerwowy i zle wplywa na rozwoj innych partii - to raczej taka ciekawostka, ale gdybyscie trafily gdzies na jakies badania w tym temacie, to ja chętnie poczytam, bo ciekawa jestm, na ile ma to znaczenie. ja tam miesni brzucha nie trenuje osobno juz od lat i, jak komus ukladam trening, to rzadko kiedy daje takie cwiczenia, zwykle traktuje to jako chwyt psychologiczny - bo niektore laski nie chodzilyby na silownie w ogole, gdyby nie bylo cwiczen na brzuch %)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 10166 Wiek 110 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 124582
Pewnie wszystko Czytaj regulamin i daj ankietę

If you change nothing ... nothing will change!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Juziaa
Hej. Od jakiegos czasu robie cwiczenia na miesnie brzucha ale niewiem co robie nie tak bo zamiast miec miesnie to mam balon i wygladam gorzej niz przed zaczeciem cwiczen bo brzuch wyglada jakbym byla w ciazy! Co robie nie tak??


Bo jak się bez opamiętania klepie tułowiem po dywanie (że niby "brzuszki") zapominajac, że ma się też inne części ciała (przede wszystkim plecy), to tak właśnie jest

Masz sflaczałe mięśni tylnego łańcucha funkcjonalnego, słabe i nienaturalnie naciągnięte, stąc nie dają utrzymać tułowia, które są przykurczone z powodu patologicznej pracy, do której je zmuszasz - stąd pogłębiona lordoza i wywalenie brzucha (a pewnie i pionowa rotacja miednicy).
Mięśnie ma każdy. Bez nich nie tylko nie bylibyśmy w stanie się poruszać, a przede wszystkim nasz skielet "zapadłby się"

Swoją drogą dieta to pewnie tragedia i najważniejsza przyczyna wydęcia brzucha. Mniemam, że jest oparta na jogurtach i kurzych cyckach.


Zmieniony przez - Martucca w dniu 2013-07-19 07:46:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 27
to moze moje ciwczenia jednak sa nie tak... (zazwyczaj robie te cwiczenia

) wogole brzmi to strasznie co napisalas :O ... dzieta raczej nie bo miesa nie jem ani jogutrow.... Co moge zrobic zeby to naprawic?? Chyba jednak nie powinnam cwiczyc... hehe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1023 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 26862
To ja się może podepnę (mam nadzieję, że to nie straszne przestępstwo) - co złego jest w brzuszkach? Widziałam w kilku tematach, że odradzałyście razem z Obliques robienie brzuszków w ogóle, zwłaszcza jeśli robi się planka. Pytam, bo robię jedno i drugie (ale pilnuję, żeby planka robić najpierw, a brzuszków tylko jeśli pary mi starczy jeszcze potem - robię brzuszki te proste, skośne i takie jakby najbardziej w poziomie - dotykanie dłonią pięt) i zastanawiam się, że może brzuszki to jakieś morderstwo dla kręgosłupa albo coś?
Nie mam takiego problemu jak koleżanka, bo staram się pilnować sensownej diety plus ćwiczyć plecy i "rozciągać" brzuch, niemniej jednak sprawa mnie nurtuje, bo nie chciałabym robić sobie krzywdy.

Tu się upgraduję -> http://www.sfd.pl/Srocze_krok_po_kroku-t988368-s18.html
"It's not going to be easy. It's going to be worth it."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Podstawowa zasada: TRENUJEMY CAŁE CIAŁO.

Resztę Marta opisała wcześniej.

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie wiem ile w tym prawdy, bo trenerka nie jestem, ale mnie tez odradzano zbyt częste ćwiczenia na brzuch, gdyż będę wyglądać własnie jak balon. Wytłumaczono mi, ze raz w tygodni w zupełności wystarczy bo te jak każde inne mięśnie rosną a gdzie idą? Do środka, no własnie nie na zewnątrz dlatego tak to może wyglądać. Ale może lepiej by ktoś to potwierdził (lub zaprzeczył tej teorii) :)

Marta - cycki kurczaka wydymają? Bo nie czaje o co chodzi :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Jak balonto chyba wtedy, kiedy będziesz miała potężną oponę z tłuszczu i mięśnie jeszcze ją podkreślą.

Mięsnie brzucha pracują przy każdym ćwiczeniu, nie ma sensu ich dodatkowo katować.

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 27
Moze masz racje z tym czestym cwiczeniem bo cwiczylam codziennie i tylko rozne cwiczenia na brzuch...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
I co, efekty były?

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 27
Na poczatku bylo dobrze brzuch mi sie wydawal lepszy.... ale po jakims czasie zaczelo dzialac to na odwrot... i zaczol jak balon sie robic... hehee
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

celluit na nogach

Następny temat

Dieta do oceny kobieta 50 lat

WHEY premium