SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Laktoza - fakty i mity

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5216

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 96 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 288
Laktoza jak pewnie większość wie jest dwucukrem mlekowym, zatem występuje w mleku, głównie. Również we wszelakich produktach mlecznych, ale nie o tym teraz.
Wiele badań wskazuje na fakt nietolerancji laktozy przez człowieka co prowadzi do przykrych objawów. Dodatkowo badania te mówią iż spożywając laktozę, odkłada się ona u nas jako tłuszczyk, czego zapewne nikt sobie nie życzy.
Z drugiej strony stawiamy kulturystów czasów Arnolda, których sylwetka pokazuje, że nie ma w niej miejsca na tłuszcz, a jednak większość produktów które spożywali zawierały laktozę.

Przy tych dywagacjach postanowiłem przetestować na sobie działanie laktozy. Codziennie przez 6 tyg jadłem owsiankę na mleku odtłuszczonym w proszku. 100g tego produktu zawierało ponad 30g laktozy. Jadłem dziennie 40g tego mleczka zatem ok. 12g laktozy. Po 6 tygodniowym cyklu robienia masy, przy absolutnie zerowej ilości aerobów poziom tkanki tłuszczowej zmniejszył się o 0,5kg :D:D

Zatem z autopsji powiem wszystkim tym którzy nie wiedzą czy jeść produkty zawierający laktozę czy nie, mogę z czystym sercem powiedzieć - spokojnie jedzcie.
Jest co prawda faktem, że nie u każdego efekty będą takie same, jeśli ktoś biega podczas ćwiczeń 2 razy w tygodniu to myślę, że tym bardziej nie ma się czego obawiać:)
Nie dotyczy to osób z nietolerancją laktozy.

Mam nadzieję, że opisałem wszystko jasno:)
Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 1869 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6274
Fakty i mity
Szymnie to nazałes.
Użyj wyszukiwarki a przekonasz sie ze o tym juz było znacznie obszerniej ciekawiej.
Da ułatwienia szukania dodam ze napsał o tym Qazar.

Ale i tak dobrze ze napisałeś cokolwiek. Chęci to już część sukcesu.
Powodzenia:)

Praktyk nie teoretyk, f***'ty nie bzdety

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4383 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 43252
"Po 6 tygodniowym cyklu robienia masy, przy absolutnie zerowej ilości aerobów poziom tkanki tłuszczowej zmniejszył się o 0,5kg :D:D" - jeżeli przy diecie na masę traciłeś wagę to za mało kcal w diecie i doświadczenie przeprowadzone przez Ciebie nie będzie prawidłowe już z założenia

pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 96 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 288
ale ja nie powiedziałem ze nie przybrałem na wadze tylko ze straciłem tłuszcz a to różnica
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 211 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4392
Jak debee mowi, na masie nie traci sie tluszczu, bilans musial byc ujemny...

Tak czy owak zawsze redukowalem na nabiale (pol litra mleka i 200g twarogu dziennie) i tluszcz ladnie schodzil.
Z nabialu zrezygnowalbym gdybym schodzil ponizej 10% bf, powyzej nie ma sensu zawracac sobie glowy laktoza.
Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 96 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 288
hehe jak słyszę co gadasz to śmiać mi się chce:P to że zszedłem z tłuszczu to zasługa mojego metabolizmu, a bilans był dodatni bo jakoś na masie przybrałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 211 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4392
zesrales sie a nie przybrales
na masie nie spalasz tluszczu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349871
Nobel Twój!

pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 96 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 288
widze ze potrzebny byłby film instruktażowy na temat mojego 6 tygodniowego życia i pomiarów:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349871
czyli i na Oskara masz aspiracje ?

pzdr/

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2010-06-04 21:24:25

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No, ja to chyba bym przez tydzień z wc nie wychodził po takiej dawce laktozy...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
ło f.u.c.k, jaka dyskusja..
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta rozdzielna

Następny temat

Dieta wątpliwości

WHEY premium