SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak powinienem się odżywiać ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1744

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 108
Mam 18 lat. Wzrost 186 cm, waga 71 kg. Jakiś rok temu intensywnie ćwiczyłem, głównie domowo czyli brzuszki, pompki, a6w oraz bieganie i pływanie. Moja waga była wtedy na poziomie około 68 kg. Przed wakacjami przerwałem ćwiczenia i w tym momencie zastanawiam się co powinienem ze sobą zrobić ? Zamierzam znowu zacząć ćwiczyć, aby zgubić trochę odłożonego tłuszczu oraz poprawić rzeźbę mięśni. Staram się chodzić 2 razy w tygodniu na siłownię, zamierzam biegać ( 2-3 razy w tygodniu ) i ewentualnie robić jakieś pompki czy brzuszki w domu. W związki z tym nie wiem jak powinienem się odżywiać. Czy zacząć stosować tą ''dietę redukcyjną'' której opis jest na forum ? Nie obraziłbym się gdybym wagowo spadł o kilka kg, jednak w sumie nie jestem pewien czy jest to konieczne. Co do obecnej diety, to ciężko jest mi ją opisać, gdyż rzadko jadam to samo każdego dnia, ale dla przykładu wczoraj zjadłem :
SNIADANIE (10:00): 2 parówki Berlinki, 2 kromki chleba razowego + kawa
OBIAD (15:00): 2 nieduże sznycle, 50 gram kaszy gryczanej ( połowa porcji, która przeznaczona jest dla 2 osób. Nie wiem czy ta waga jest po ugotowaniu czy przed, czytam co pisze na pudelku ), porcja startej marchewki z chrzanem i nieduży pomidor
PODWIECZOREK(18:00) : jabłko + 2 mandarynki
KOLACJA (22:00): 3 kromki chleba razowego z : 1) ser żółty + 3 plasterki pomidora 2) plasterek szynki ( nie jestem pewien jaki, ale chyba chuda jakaś ) + 2 plasterki pomidora 3) jeden trojkątny serek topiony Hochland z kawalkami szynki

Przez cały dzień wypiłem jakieś 1,5l wody, ale w sumie piłem to w przeciągu 2 godzin - nie wiem czy jest to jakaś różnica ?

Jako, ze wczoraj była sobota to posiłki różniły się tym, że w dzień szkoły jadam około 9 rano i 11 w szkole po jednej kanapce z dodatkiem ( 2 kromki złożone razem + szynka, masło orzechowe, serek hochland - coś z tego ), a potem około 14-15 obiad i dalej już podobnie jak w wyżej opisanym przypadku. Co do picia wody, to czasem zdarza się, że wypije jej bardzo mało, a czasem ponad 2 litry, w zależności czy o tym myślę czy nie.

Od świąt zarzuciłem wszelkie słodycze i przestałem słodzić kawę/herbatę.

Co na to eksperci z SFD ? :_


Zmieniony przez - Neverthemore w dniu 2012-04-15 11:09:02
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76061 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755000
Pamietaj, ze jak z glowa bedzie budowal mase miesniowa to poprawie ulegnie cala sylwetka, w szczegolnosci proporcje obreczy barkowej do talii dzieki czemu bedziesz wygladal na szczuplejszego mimo ze torche w pas moze pojsc.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 164 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5422
71kg przy 186cm i chcesz rzeźbić? - musisz mieć lekkie kości

MEPHOBIA
"Fear of becoming so awesome one day that human race can't handle it, and everybody dies."

I must live with this everyday

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 108
Za mało masy ? Nie wiem czy ma to znaczenie, ale około 2,5 roku temu ważyłem dość sporo ( 90 kg jeśli wierzyć karcie lekarskiej, chociaż nie wiem czy to nie błąd, no bo bez przesady ^^ ). Głównie chodzi o to, że nie chce zostać jakimś koksikiem, a jedynie poprawić wygląd tego co mam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
zacznij czytać posty podwieszone tam wszelkie info

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 108
Tak, gdy już będę wiedział co jest dla mnie dobre to pewnie tam się skieruje, ale teraz chodzi mi raczej o poradę, co dokładnie powinienem ze sobą zrobić. Czy przy takiej masie rzeźbienie ma sens ( po poście kolegi wyżej wnioskuję, że coś jest na rzeczy ) oraz czy podany przeze mnie przykładowy jadłospis jest w porządku ? ( to tak z czystej ciekawości, bo sam od siebie staram się odżywiać poprawnie i zastanawiam się czy mi to wychodzi ). W podwieszonych tematach chyba nie znajdę sytuacji adekwatnie odpowiadających mojej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
jadlospisu nawet nie ma co oceniac. toż to typowe menu przeciętnego Polaka. wszystko źle, do poprawy. z dietą sportową i zdrową to ma niewiele wspolnego, zeby nie powiedziec "nic". w podwieszonych znajdziesz wszystko, aby zdobyc podstawy wiedzy do komponowania posilkow

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 108
Ok. No to teraz ostatnia sprawa, czy przy takiej wadze mogę przejść na dietę redukcyjną i spróbować coś rzeźbić ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
chcesz rzezbic w kosiach???

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 108
IMO mam tam coś poza kośćmi : )

Zmieniony przez - Neverthemore w dniu 2012-04-15 14:46:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
zdjęcie prosze

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 108
Niestety, ale jakościowo na nic więcej mnie nie stać ... Jesteś w stanie coś na podstawie tego stwierdzić ?

http://imageshack.us/gal.php?id=spykzNjalqKpm-nKmd3W06g

Zmieniony przez - Neverthemore w dniu 2012-04-15 15:25:31
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Galon mleka dziennie

Następny temat

Dieta na redukcję tkanki tłuszczowej + rozwój suchej masy mięśniowej

WHEY premium