SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak naprawdę działa HMB?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 47720

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1828 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 29115
No właśnie. Naczytałem się w archiwum o HMB i przymierzam się do zakupu tego środka firmy Ultimate Nutrition. Stąd moje pytanka:
-Jak to draństwo działa; oprócz sprawiania cudów w budowie mięśni i spalaniu tłuszczu
-Czy to dobry środek, jeśli mam nadwagę (którą właśnie zrzucam przy pomocy Thermy)?
-Nadaje się do pracy nad rzeźbą? Nie chcę przyrostu wagi.
-Czy będą efekty, jeśli zastosuję TYLKO HMB, bez żadnych innych suplementów? Dodam, że dieta i aeroby są ściśle przestrzegane.
Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i sugestie oraz opisy, jak to u Was wyglądało. Nigdzie mi się nie spieszy - na swój obecny wygląd, tj. m.in. wspaniale rozwinięty mięsień piwny pracowałem kawał czasu - to i w drugą stronę musi potrwać. Jeśli coś jeszcze powinienem wiedzieć o HMB, to piszcie śmiało.

Pozdrawiam
Nicolai
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11362 Napisanych postów 72631 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 957956
Na temat stosowania HMB spotkać się możemy w internecie z bardzo różnymi opiniami. Osoby stosujące tę substancję zauważają, że nie jest to środek, którego działanie czuć w bezpośredni sposób. Dlatego też nie można porównywać HMB do suplementacji kreatyną czy chociażby beta alaniną.
W przypadku tych dwóch substancji dość szybko zauważymy pozytywne rezultaty i wyraźne działanie. HMB podobnie, jak aminokwasy rozgałęzione (BCAA) wykazuje funkcję odżywczą dla mięśni, niż działanie doraźne, działa ono na poziomie komórkowym.

Najszybciej pozytywy stosowania HMB odczujemy podczas etapów redukcji tkanki tłuszczowej, gdzie pomimo deficytu kalorycznego, wykorzystanie suplementacji HMB, pozwala na pełną regenerację mięśniową. Jest to bardzo ważna sprawa, dobrze zregenerowany mięsień nie będzie podatny na działanie katabolizmu w taki sam sposób jak mięsień niezregenerowany. Co więcej, mięsień w pełni silny, wypoczęty, wykorzysta większą ilość kalorii na potrzeby energetyczne, co przełoży się na wynik redukcji.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28873
No wiec tak:
1.Zalecana dawka 80 kg - 3 gramy. Zmnijszaj,zwiekszaj odpowiednio.
2.Niektorzy producenci pisza ze brak skutow ubocznych itp, a drudzy by nie przekraczac 3 gram
3. Dzialanie- oslania miesnie- od poczatku wysilku spalasz tluszcz a nie miesnie.
4. 200% szybszy przyrost miesni, 300% szybsza regeneracja (lub na odwrot:)
5.Nie stwierdzono zadnych skutwok ubocznych
6.Super tnie tluszczyk.Wysokobialkowa dieta + aeroby + hmb = 3 kg w 6 dni. (przynajmniej tyle u mnie jest,a zajadam 3,75 grama)
7.Niektorzy mowia ze na efekty w masie miesninwej trzeba duzo czekac - u mnie ciut inaczej,zalezy od osoby pewnie

Kto na ulicy raz porzadnie nie dostanie - ten sie nigdy wszystkiego porzadnie nie nauczy
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1828 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 29115
No - i to się nazywa konkretna odpowiedź. Sog.
No to może ktoś coś jeszcze skrobnie? Lukx, a jak to u Ciebie wygląda? Coolbart, Ty chyba też stosowałeś/stosujesz? Jak to na innych stosujących HMB tego producenta podziałało?

Pozdrawiam
Nicolai
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 277 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4964
Najgorsze jest to że po braniu suplementu trochę siła spada.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mechanizm dzialania HMB nie zostal jeszcze dokladnie przebadany i nie wiadomo tez jak ta substancja tak naprawde dziala. Obecnie istnieja dwie teorie na ten temat. Jedna z nich mowi, ze HMB blokuje czynnosci enzymow, ktore sa odpowiedzialne za redukcje (katabolizm) tkanki miesniowej. Druga glosi, ze HMB ogranicza redukcje komorek poprzez odbudowe lub wzmocnienie blon komorek miesniowych. Wydaje sie, ze najbardziej prawdopodobna (gdyz najlepiej zbadana) jest teoria pierwsza. Podaczas tych badan obserwowano dwie substancje po podaniu HMB: enzym fosfokinazy kreatynowej (CPK) i trojmethylohistydyne (3MH, substancja wydalana z moczem). Obserwacja tych substancji pozwala rozpoznac zjawisko katabolizmu w organizmie sportowca. Dodatkowo obserwowano poziom hormonu steroidowego kortyzolu, ktory jest uwalniany w sytuacjach stresowych dla organizmu (np. trening), a powoduje rowniez redukcje tkanki miesniowej. Badania jednoznacznie dowiodly, ze podanie nawet 3g HMB na dobe, ogranicza znaczaco wydzielanie CPK i kortyzolu oraz substancji wynikowej stanow katabolicznych jakimi jest 3MH. Na koniec, chce podkreslic, ze niektore niezalezne test wykazaly, iz zapotrzebowanie sportowca o masie ciala 100kg na HMB moze dochodzic nawet do 10g na dobe! Bierzcie to pod uwage czytajac etykiety na produktach zawierajacych HMB, choc uwazam, ze dla przecietnego bywalca silowni, ktorego trening naprawde trudno nazwac bardzo intensywnym, dawka 3g powinna byc odpowiednia.

Moderator działu Suplementacja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja osobiście testowałem HMB z hi-teca, co prawda brałem to z innymi suplementami, ale raczej również i on podziałał. Jedyne do czego można się przyczepić to w 15 minut po zażyciu HMB byłem wzdęty jak bańka. A za przeproszeniem o "gazach" już nie wspomne (sory za szczerość) :)
Wywoływał on krótko mówiąc u mnie troche uciążliwe problemy żołądkowe. No i jeszcze jedną rzeczą jaką zaobserwowałem były zawroty głowy w połączeniu z Dibeconzide lub Andro plex 700. To właściwie wszystko doc zego mógłbym się przyczepić a tak poza tym to dobry suplement o ile dizała

Bądź uroczy dla swoich wrogów - nic ich bardziej nie złości.
Sweder
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 7736 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 42192
nicolai kup sobie wiadro bialka , wiecej bedziesz mial z tego kozysci niz z 1 paczki hmb!!!!

'The only thing to fear is running out of bear'

CZERWONY HANDLARZ


Bene mori praestat, quam turpiter vivere

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 280 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4768
ja osobiscie bardzo polecam HMB biore go od niedawna i miesnie ze tak powiem mi nie klapna po cwiczeniach bardzo dobry srodek slyszalem wiele negatywnych opinii na jego temat uwazam ze te osoby albo nie stosuja sie do zalecen albo po prostu na nie nie dziala na mnie podzialal i bardzo dobrze sprawdza w roli katabolika

"Uznanie należy się człowiekowi, który jest na arenie; którego twarz naznaczona jest pyłem, potem i krwią; który odważnie dąży do celu; który myli się i wkrótce ponawia próbę; który w końcu zna triumf wielkiego osiągnięcia; i który jeśli nawet przegra, przynajmniej przegra dając z siebie wszystko, tak że jego miejsce nigdy nie będzie z tymi chłodnymi i tchórzliwymi duszami, które nie zaznały ni zwycięstwa ni porażki" -Theodore Roosevelt

Jesli pomoglem uraduj sogiem :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 280 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4768
ups pomylka mialo byc pomocny w spalaniu tluszczu
1

"Uznanie należy się człowiekowi, który jest na arenie; którego twarz naznaczona jest pyłem, potem i krwią; który odważnie dąży do celu; który myli się i wkrótce ponawia próbę; który w końcu zna triumf wielkiego osiągnięcia; i który jeśli nawet przegra, przynajmniej przegra dając z siebie wszystko, tak że jego miejsce nigdy nie będzie z tymi chłodnymi i tchórzliwymi duszami, które nie zaznały ni zwycięstwa ni porażki" -Theodore Roosevelt

Jesli pomoglem uraduj sogiem :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3402 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 43956
aha

tak byś na datę spojrzał co?
kulturalnie mówię
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
A date widzisz? temat sprzed 6 lat, omg.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

aminokwasy Fitmaxa

Następny temat

Advantage Rx USA

WHEY premium