SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW- OCENA I PARE PYTAN.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1554

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 165
Witam, wklejam swoj plan i prosze o korekte (jesli to konieczne). Z gory dziekuje.

A:
- przysiad 10, 8, 8, 6.
- podciaganie sie na drazku 12, 10, 8, 8, 6.
- wyciskanie na lawce prostej- sztanga 10, 8, 8,6.
- wyciskanie zolnierskie 12, 10 ,8.
- prostowanie ramion na wyciagu stojac 12, 10, 8.
- uginanie ramion ze sztanga stojac 12, 10 ,8.
- unoszenie nog w lezeniu 14, 12, 10.

B:
- marwy ciag 8, 6, 6, 5.
- wyciskanie na lawce skosniej - gora 10, 8, 8, 6.
- wioslowanie sztanga 12, 10, 8.
- wyciskanie sztangielek siedzac 12, 10 ,8.
- francuz na lawce 12, 10, 8.
- uginanie ramion ze sztangielkami 12, 10, 8.
- unoszenie nog w zwosie na drazku 10, 10 ,10.


Jaki plan propnujecie mi gdy ten sie skonczy, czyli wtedy kiedy nie bedzie przynosic juz efektow albo po prostu mi sie znudzi. Myslalem o fbw 5x5.



Płeć: Mężczyzna

Wiek: 16

Waga: 54, 7 kg

Wzrost: 166, 7 cm

Cel treningowy: masa

Staż treningowy na słowni: ok. 1 miesiac.

Uprawiane inne sporty: nic na powaznie ale ogolnie nie brakuje mi ruchu

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): silownia domowa- sztanga prosta i lamana, sztangielki, lawka, wyciag, drazek, modlitewnik.

Dieta: staram sie jesc duzo i zdrowo

Przeciwskaznania medyczne: -

Zażywane suplementy: -
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
spaiter - pokusze sie o takie stwierdzenie że prawda lezy zawsze po środku, bo żeby dalej dyskutowac musielibysmy zalozyc oddzielny temat. dzieki za dyskusje POZDRAWIAM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220107
Postaraj się o prowadzenie odpowiedniej diety

Duże partie 3s małe 2s po 1ćw

na bica w B daj młotki na barki unoszenie bokiem. Zakres pow 8-12, możesz robić przykładowo tak 12-10-8, na małe 10-8

w B wrzuć coś na nogi

Pamiętaj, dopiero zaczynasz, najważniejsza jest technika, nie szarpanie ciężarem, robienie oszukanych ruchów, skup się na dobrej technice, abyś w pełni opanował podstawowe ćw.

pzdr

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 165
Moge sie pochwalic ze technike juz opanowalem w podstawoych cwiczeniach. Cwiczylem wczesniej ok. 2 miesiace ale mialem przerwe z 1,5 miesiaca i wolalem napisac ze zaczynam prawie od poczatku.W B mysle ze mc na nogi wystarczy. To cwiczenie rozija takze dwuglowe uda. Zawsze jak robilem na duze 3s a na male 2s czulem duzy niedosyt. Co do barkow do zastosuje sie do twojej rady (unoszenie bokiem). W B na bica wlasnie mialem na mysli mlotki.

Zmieniony przez - q1w2e3asd w dniu 2011-06-18 13:39:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220107
Tak, mc rozwija dwugłowe a gdzie czworogłowe ?

Jeśli czułeś niedosyt co coś kulało z twoją technika lub ciężar był za mały. Po FBW powinnienieś być wymęczony, nie mieć siły na żadne inne ćw.

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 165
No teraz jak robie wiecej seri to nie mam na nic sily. To co proponujesz w B na nogi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
ja osobiscie powiem tak staż 1 miesiac, podstawy pewnie cieniutkie, na ten moment każdy prawie trening bedzie dawał ci efekty, wiec zrób sobie JEDEN zestaw same podstawy, bo na dzien dzisiejszy takie rozwiazanie sie sprawdzi, jak trafisz na zastoj ogarniesz sobie dwa zesatwy, pozatym przy PLANACH typu FBW powinnes unikać wszelkiej izolacji, bo w rzeczywistosci to łamanie zasad tego systemu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 165
Jakie izolacje? Chdzi ci o triceps. To tylko jedno cwiczenie. Juz mowie dlaczego nie chce jednego zestawu. Na prawde zalezy mi na takich ciczeniach jak: przysiad, mc, drazek. Gdybym mial tylko jeden zestaw to nie moglbym tego pogodzic.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 165
Ale jesli chodzi o plan to czy jest on dobrze ulozony?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
NIEPRAWDA

przysiad
rdl
wyciskanie sztangi na ławce poziomej
wiosłowanie sztanga
wyciskanie zolnierskie
podciaganie na drazku podchwytem

nie da sie, porzadny plan bez trenowania zbednych pierdołek ktore i tak beda mocno zangażowane w innych cwiczneniach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 165
Robiac wyciskanie i zolnierskie nie wyrobie sobie tricepsa tak jakbym tego chcial. Podobnie z bicepsem robiac drazek. Dodam ze wioslowanie zawsze robie nachwytem a drazek chytam szeroko nachwytem . Jak dla mnie zbyt "prosty" ten plan. JMoim zdaniem francuz, sztanga(biceps) to nie sa zbedne *******ka. Tomasz1405, czy moj plan na prawde nie nadaje sie do cwiczen? Nie wiem co jest zlego w 2 zestawach. Jednym zestawem cwiczylem juz przez 3 miesiace. Wkleje moze plan:

- przysiad
- wioslo sztanga
- lawka prosta
- zolnierskie
- francuz
- sztanga (biceps)
- unoszenie nog w lezeniu

Tak wygladal moj poprzedni plan. Teraz chce go troche rozbudoac. Napisz prosze co mam poprawic.

Zmieniony przez - q1w2e3asd w dniu 2011-06-18 14:51:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
nie moge sie dopatrzec wiec podaj ciezary jakimi pracujesz w podstawowych cwiczeniach, to wazne.??

i pierwsze odbij od tych piramidek 10/8/6 bo to stary wystarty sposob nigdy tak nie zwiekrzysz wyników siłowych jak bys mógł
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening 4x w tygodniu.

Następny temat

FBW 15-10-5 do oceny

WHEY premium